Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 22-07-2021

STREFA KULTURY

Środa, 21 lipca poświęcona była Bibliotece Miejsko – Gminnej im. Marcina Rożka w Zbąszynku. Na tę okoliczność, na placu przy Pomniku Lokomotywy została zaprezentowana makieta Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury wraz z propozycją postawienia budynku Biblioteki w parku. Przy makiecie pojawiły się ankiety dla mieszkańców, w których pytaliśmy o to, czy Biblioteka zasługuje na nową siedzibę oraz o to, czy nowa siedziba w Parku ZOK przypadła mieszkańcom do gustu. Ankiety wypełniło około 50 osób, z czego 89,9% opowiedziało się za koniecznością powstania nowej siedziby w Parku ZOK.
Tego dnia przy fontannie pojawiło się także plenerowe biuro Biblioteki, gdzie każdy chętny mógł oddać wypożyczone książki lub dołączyć do grona zbąszyneckich czytelników. W międzyczasie zorganizowaliśmy plener malarski dla chętnych dzieci, który poprowadziła Ewa Kubicka (instruktor zajęć twórczych).
Zwieńczeniem wydarzenia był kameralny koncert na skrzypcach w wykonaniu Lecha Popławskiego.
czytaj dalej
 • 22-07-2021

STAND-UP W STREFIE CHILLOUT

W sobotę, 17 lipca 2021 r. w Strefie Chillout odbył się po raz drugi plenerowy Stand UP. Na wakacyjnej scenie prezentowali się: Paweł Reszela i Krzysztof Kamyszek. Dziękujemy za tak dużą frekwencję.
Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego wydarzenia.
czytaj dalej
 • 19-07-2021

MAGIA DMUCHAŃCÓW

W dniach 12.07- 16.07.2021 zorganizowaliśmy na terenie Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury strefę zabawy dla dzieci. Strefa czynna była w godzinach 10:00 – 12:00 i 14:00 – 17:00.  W ramach akcji postawiono cztery dmuchańce, na których bawić się mogły dzieci w różnym wieku. Dla całkiem małych uczestników strefy przeznaczony był zamek księżniczki, a dla tych nieco starszych – 3 zjeżdżalnie. Codziennie strefę odwiedzała ponad setka dzieci. Cieszy nas fakt, że z wydarzenia skorzystało łącznie około 500 dzieci.
Dziękujemy.
czytaj dalej
 • 22-07-2021

KINO PLENEROWE

Hitem tego lata możemy śmiało określić akcję Kina Plenerowego, które odbyło się 10 lipca przy dąbrowieckim Pałacu Alberta.  Lokalizacja została wybrana przez z nas, z uwagi na panujący w tym miejscu niezwykły klimat. Ekipa techniczna pojawiła się po zachodzie słońca, tak by przygotować wszystko na pierwszy seans filmowy. Dla uczestników przygotowano 100 miejsc siedzących na leżakach oraz barek kinowy, gdzie można było zakupić popcorn.  Frekwencja dopisała. Wszystkie miejsca siedzące były zajęte. Podczas pierwszego seansu, wybuchały salwy głośnego śmiechu, podczas drugiego (horror) pojawiał się dreszczyk grozy.
Kolejny przyjazd Kina zaplanowano na 07 sierpnia. Tym razem pojawimy się na dziedzińcu przed Pałacem w Kosieczynie.
czytaj dalej
 • 14-07-2021

Czy Dąbrowiecki folklor zostanie wpisany do UNESCO?

07 lipca w Dąbrówce Wielkopolskiej odbyło się bardzo ważne spotkanie poświęcone możliwościom i warunkom wpisania obiektów lokalnej kultury takiej jak np. gwara, folklor muzyczny, taniec, unikalne umiejętności tradycyjne na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
Dąbrowieckim folklorem zainteresowali się etnografowie:
Krzysztof Czartoryski z Narodowego Instytut Dziedzictw, Magdalena Pokrzyńska z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i Robert Pokrzyński.
Etnografowie obserwując działalność muzyków z zespołu śpiewaczego Dąbrowszczanka podjęli pierwsze rozmowy z kierownikiem zespołu Ewą Kubicką i Mieczysławem Połomką.
Dodatkowo w przedsięwzięcie zaangażuje się Pani Agnieszka Budych (wieloletnia społeczna działaczka Stowarzyszenia Miłośników Kultury Dąbrowieckiej).
WSPIERAMY I TRZYMAMY MOCNO KCIUKI ZA POMYŚLNE ZŁOŻENIE WNIOSKU ????
czytaj dalej
 • 14-07-2021

CHILLOUT AFTERDARK

W piątek, 02 Lipca br. Odbyła się w strefie Chillout impreza pt. ,,Chillout After Dark". Na scenie wystąpiło dwóch DJ: Jan van Dahl oraz Elvas. Ponad 6 godzin wspaniałego House-owego Brzmienia.
czytaj dalej
 • 14-07-2021

ZAKOŃCZENIE WYSTAWY ,, TACY SAMI"

Zakończenie wystawy plastycznej „TACY SAMI”
W dniu 29 czerwca 2021 r. nastąpiło zamknięcie wystawy plastycznej „TACY SAMI”. Ekspozycja prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami  z grupy „Pomysłowy TEAM” dostępna była w  Galerii Zbąszyneckiegi Ośrodka Kultury od dnia 14.06.2021 r. Podczas uroczystego zakończenia, grupa zaprezentowała się we wspólnym  występie muzycznym  pod przewodnictwem Pani Bożeny Bułczyńskiej. Odbyły się również występy solowe Mileny Jakubowskiej i Piotra Grobysa, którzy przepięknie zaśpiewali  znane utwory.  Dodatkowo wystąpiła gościnnie nasza lokalna wokalistka Kamila Suwiczak. Spotkanie było okazją do podsumowania całego roku działania grupy przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami od Kierownika OPS oraz upominkami od Stowarzyszenia LGD Brama Lubuska ze Świebodzina.
czytaj dalej
 • 25-06-2021

5-LECIE DZIAŁALNOŚCI STUDIA TAŃCA JUMP W ZBĄSZYNKU

W poniedziałek 21 czerwca br. w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość Jubileuszu 5-lecia Szkoły Tańca Jump w Zbąszynku. Spotkanie było okazją do podsumowania 5-lecia działalności szkoły. Nasi gminni tancerze otrzymali pamiątkowe medale, certyfikaty oraz słodkie upominki.
Pani Barbarze Rakuckiej-Pająk składamy najserdeczniejsze życzenia i życzymy dalszych sukcesów Szkoły Tańca JUMP.
czytaj dalej
 • 22-06-2021

IX FESTIWAL KULTURY LEŚNEJ I ŁOWIECKIEJ IM. EUGENIUSZA KRUSZELNICKIEGO

W Sobotę, 19 czerwca odbył się IX Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej im. Eugeniusza Kruszelnickiego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „Tutti”. Już po raz Czwarty Zbąszynecki Ośrodek Kultury był gospodarzem konkursu. Prezentacje oceniało jury w składzie: Krzysztof Kadlec, Andrzej Kulka oraz Agnieszka Rybicka. W Sali widowiskowej odbywały się przesłuchania indywidualne „za kotarą” i przesłuchania zespołowe. Podczas festiwalu udział wzięło 25 zawodników w 4 klasach umiejętności i zaawansowania, oraz 7 zespołów.
czytaj dalej
 • 15-06-2021

WERNISAŻ WYSTAWY ,,TACY SAMI"

W dniach 14.06. – 29.06.2021 r. zapraszamy do naszej Galerii Sztuki. Tym razem mieści się tam wystawa prac osób z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM” działający przy OPS w Zbąszynku . Uroczystego otwarcia wystawy dokonała opiekunka grupy Pani Barbara Naks. Nie zabrakło również zaproszonych gości między innymi lokalnego artysty Jerzego Pacha, Dyrektor OPS w Trzcielu Dominiki Koniecznej, Anity Czajki twórczyni wystawy „Centrum” w Galerii „Spinka” oraz Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego.  Na wystawie można podziwiać kilkadziesiąt prac wykonanych różnorakimi technikami.
Wystawę można odwiedzać codziennie w godzinach 8.00-16.00 a zakończenie nastąpi 29.06 br. o godzinie 16:00 na placu przy Pomniku Lokomotywy gdzie będzie czekała na widzów mała niespodzianka.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w naszej Galerii Sztuki.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 40 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego