Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 23-05-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - INSTRUMENTALIŚCI - FINAŁ WOJEWÓDZKI

W piątek, 20 maja 2022 r. odbył się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury pierwszy i zarazem historyczny Finał Wojewódzki dla Instrumentalistów z Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Do finału zgłosiło się 20 muzyków. Tuż po godzinie 9:00 rozpoczęły się próby, poprzedzone rejestracją w Biurze Organizatora. Każdy Finalista otrzymał pakiet startowy w postaci dyplomu za udział, napoju i słodkiej przekąski. Organizatorzy zadbali też o tzw. „poczekalnie” w oczekiwaniu na rozpoczęcie finału. W poczekalni wydzielona była część rekreacyjna oraz szwedzki stół z poczęstunkiem. Pogoda sprzyjała także temu, by spędzić czas w Parku ZOK.
I Finał LKA. Instrumentaliści otworzyła Dyrektor ZOK Malwina Kubicka, która powitała wszystkich uczestników. Każdy z finalistów został należycie przedstawiony na scenie. Akustycy (Wojtek i Radek) zadbali o to , by prezentacja sceniczna odbyła się na najwyższym poziomie. Rada Artystyczna w składzie: Agnieszka Rybicka (przewodnicząca), Przemysław Podębski, Zdzisław Dziekan oceniała finalistów zgodnie, z przyjętymi w regulaminie kryteriami w ramach trzech kategorii wiekowych.
czytaj dalej
 • 12-05-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - PLASTYKA - ETAP POWIATOWY

W czwartek, 12 maja 2022 r. w Galerii Zbąszyneckiego Atelier został rozstrzygnięty etap powiatowy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – Plastyka. Rada Artystyczna w osobach: Malwina Kubicka, Przemysław Basiński, Agnieszka Wodecka – Strugała dokonała oceny poszczególnych prac zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami.  Podczas oceniania prac, Rada Artystyczna brała pod uwagę następujące kryteria: Zgodność pracy z ogłoszonym tematem, Estetyka wykonania pracy, Oryginalność i pomysłowość, Walory artystyczne (kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania itp.), Stopień umiejętności technicznych.   Tegoroczny temat „Obraz wyrwany z piosenki Cudowny Dzień – Nick Sinclar”  został przedstawiony w 36 pracach w trzech kategoriach wiekowych.
czytaj dalej
 • 10-05-2022

MILITARNA MAJÓWKA Z COMMANDO

W poniedziałek 09.05 w Parku ZOK odbyła się nie lada gratka dla miłośników militariów. W związku z przyjazdem przedstawicieli Stowarzyszenia Commando, przygotowano całodniowe wydarzenie z udziałem okolicznych szkół i mieszkańców. Gospodarzem wydarzenia był Zbąszynecki Ośrodek Kultury.
Imprezę poprzedziły gminne obchody, upamiętniające 78 rocznicę Bitwy o Monte Casino z udziałem lokalnych władz, zaproszonych gości i mieszkańców. Ceremonie poprzedziła mini parada wojskowa ulicami Zbąszynka.
Punktualnie o godzinie 12:00 wybrzmiał hejnał Zbąszynka, a tuż po nim wystrzał z armaty.  Obchody przy symbolicznym Miejscu Pamięci poprowadził hm. Zbigniew Buśko (Komendant ZHP Zbąszynek). Obchody były okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń (szczegółowe informacje: Gmina Zbąszynek).
czytaj dalej
 • 10-05-2022

PARK_UJ W KULTURZE

PARK(uj)  w Kulturze to główna nazwa dwóch projektów realizowanych przez Zbąszynecki Ośrodek Kultury w ramach Społecznego Zaangażowania Ikea Industry Zbąszynek. Projekty złożone w 2019 roku i zaplanowane na rok 2020, zostały zrealizowane w dwóch etapach.  W 2021 roku został zakupiony i rozliczony materiał, natomiast w 2022 roku nastąpiła ich realizacja.
czytaj dalej
 • 12-04-2022

PAWEŁ RESZELA - ,,MAJN ŻART"

W Sobotę, 9 kwietnia br. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się wieczór STAND-UP. Impreza rozpoczęła się tuż po godz. 19:00. Na scenie zaprezentowała się nowa Stand-uperka Ina Revi. Gospodarzem spotkania był znany Paweł Reszela który zaprezentował swój najnowszy program ,,Majn Żart" . Impreza upłynęła w bardzo pozytywnej atmosferze. Publiczność dopisała.
czytaj dalej
 • 08-04-2022

PIĘKNA I BESTIA

W piątek, 08 kwietnia w na deskach zbąszyneckiego teatru odbyła się premiera spektaklu pt. „Piękna i Bestia”, który przygotowała grupa POMYSŁOWY TEAM. Spektakl „Piękna i bestia” opowiada historię o dziewczynie, która z powodu obietnicy złożonej przez jej ojca – musi zamieszkać z potworem. Z biegiem czasu, między dziewczyną a bestią zaczyna nawiązywać się przyjaźń, która prowadzi do głębokiego uczucia.
W wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, seniorzy i uczniowie miejscowych szkół i przedszkola.  Gromkie brawa, spływające gratulacje i symbolicznie różne były uhonorowaniem ciężkiej pracy wszystkich osób zaangażowanych w wydarzenie. Po spektaklu, na wielkim ekranie odbyła się emisja reportażu z ubiegłorocznego wernisażu prac plastycznych w galerii Zbąszyneckiego Atelier. Wydarzenie zakończyło się koncertem Mileny Jakubowskiej i Piotra Grobysa.
 
 
czytaj dalej
 • 08-04-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - PIOSENKA - ETAP POWIATOWY

W czwartek 07 kwietnia nasi wokaliści : Julia Miszta, Alicja Halkowicz, Marta Kucharska oraz Jakub Mazur wzięli udział w eliminacjach powiatowych do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych - Piosenka. Zaprezentowało się 22 artystów  w 5 kategoriach. Poziom konkursu jak w komentarzu mówiło jury był bardzo wyrównany w związku z czym trudną sztuką było wybrać finalistów.Po burzliwej i długiej naradzie jury ustaliło zwycięzców.
Wyróżnienie zdobyła Alicja Halkowicz śpiewająca w II kategorii piosenkę "Kocham mamę"
czytaj dalej
 • 05-04-2022

JUBILEUSZ GRUPY PODDASZE

W sobotę 02.04 w Klubie Muzycznym Bongo odbył sie wieczór z piosenką harcerską z okazji jubileuszu Grupy Poddasze. Tuż po godzinie 19:00 gości powitał jeden z inicjatorów powstania grupy - Przemysław Kawczyński. Następnie grupa zaprezentowała się w koncercie łączącym piosenki harcerskie i szanty. W przerwie zaproszeni goście wręczyli listy gratulacyjne i upominki. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski podkreślił ważne znaczenie Grupy Poddasze jak i całego związku drużyn ZHP w społeczności lokalnej a dyrektor ZOK Malwina Kubicka podziękowała że wieloletnią współpracę i zaangażowanie w zbąszynecką kulturę. Na zakończenie komendant Związku Drużyn ZHP hm. Zbigniew Buśko wspomniał początki powstania Grupy, podkreślając jak ważną rolę pełni Grupa i jaką wartość niosą ze sobą prezentowane pieśni.
czytaj dalej
 • 05-04-2022

TEATR DLA SZKÓŁ

W Piątek, 1 kwietnia do Zbąszynka przyjechał Teatr Artenes z Wrocławia. W Sali widowiskowej odbyły się trzy przedstawienia teatralne dla przedszkolaków i uczniów gminnych szkół podstawowych. Teatr wystawił następujące sztuki „Chłopcy z placu broni” ,,Dzieci Króla Baśni" oraz „Dziady część II”. Na każdym spektaklu sala wypełniona była po brzegi. Każdorazowo aktorzy byli nagradzani gromkimi brawami.
czytaj dalej
 • 30-03-2022

ARTYSTYCZNE POPISY VOL.1

W środę, 30 marca br. odbyło się niezwykłe wydarzenie pod tajemniczą nazwą „Artystyczne Popisy”. To właśnie w tym dniu,  na jednej scenie „popisywali się” uczestnicy wszystkich sekcji artystycznych, działających w strukturach ZOK, prezentując swoje umiejętności taneczne, wokalne i muzyczne.  Dodatkowo w holu odbyła się wystawa prac młodych artystów Zbąszyneckiego Atelier, a przed wejściem do budynku ZOK wystawa malarzy należących do sekcji Rysunek i Malarstwo.
Koncert w Sali widowiskowej rozpoczął się od prezentacji gitarowej z utworem „Oda do radości”. Następnie zaprezentowali się uczestnicy Studia Piosenki: Maja Sroka, Julia Miszta, Alicja Halkowicz, Zuzanna Sawińska, Milena Jakubowska, Piotr Grobys, Jakub Mazur i Alicja Pluskota. Zgromadzoną widownię w niezwykły nastrój wprowadzili najmłodsi tancerze Grupy Baletowej z Gimnastyką Artystyczną oraz duet Tańca Współczesnego. Prezentacje finałowe należały do szkoły tańca JUMP. Niezwykle energiczne tańce prezentowały grupy: Jump Cool Kids i Jump Cool Mini oraz dwa duety. Nowością był także występ solowy w wykonaniu Natalii Cyranowicz. Koncert zakończył się występem wszystkich tancerzy należących do szkoły tańca JUMP.
Była to pierwsza edycja wydarzenia. Kolejna już 21 czerwca. Zapraszamy!
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego