Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 21-10-2021

ZBIÓRKA KRWI

W czwartek, 21 października 2021 r.  przed budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się akacja Honorowego Oddawania Krwi, którą tradycyjnie zorganizowało i przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Podczas środowej akcji zarejestrowano 30 Osoby, z czego 25 oddało krew. Zebrano 11250 mililitrów tego jakże cennego leku.
czytaj dalej
 • 21-10-2021

TEATR NARODOWY

W czwartek, 21 października do Zbąszynka przyjechał Teatr Artenes z Wrocławia. W Sali widowiskowej odbyły się trzy przedstawienia teatralne dla przedszkolaków i uczniów gminnych szkół podstawowych. Teatr wystawił następujące sztuki „Pinokio” oraz „Mały Książe”. Na każdym spektaklu sala wypełniona była po brzegi. Każdorazowo aktorzy byli nagradzani gromkimi brawami.
czytaj dalej
 • 19-10-2021

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 19 października br. odbył się na sali kinowej koncert z okazji Dnia Nauczyciela oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. Każda grupa zaprezentowała bogaty program artystyczny. ZOK w ramach współpracy, na tą okoliczność przygotował salę z obsługą nagłośnienia oraz multimediów.
czytaj dalej
 • 19-10-2021

STANDUP W BONGO

W Sobotę, 16 października br. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się wieczór STAND-UP. Impreza rozpoczęła się tuż po godz. 19:00. Na scenie zaprezentowali się Paweł Śmigilelski, Alex Niebrzegowski i Bilguun Ariunbaatar- gwiazda wieczoru. Gospodarzem spotkania był znany w Zbąszynku z wielu występów - Paweł Reszela. Impreza upłynęła w bardzo pozytywnej atmosferze. Publiczność dopisała. Dziękujemy za gromkie brawa i bisy.
czytaj dalej
 • 13-10-2021

ZESPÓŁ PODDASZE RAZEM Z ZOK

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kolejna grupa zechciała wstąpić w szeregi Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury.
Tym razem jest to zespół Poddasze, który będzie odbywał regularne spotkania w naszej siedzibie, realizując swoje muzyczne pasje. Będą przygotowywać swój program artystyczny, najbliższy z nich już 11.11 br. będziemy mogli usłyszeć w sali widowiskowej ZOK.
PODDASZE jest to grupa wywodząca się z szeregów Związku Harcerstwa Polskiego a jej założycielem jest Joanna Kawczyńska.
czytaj dalej
 • 11-10-2021

IDĘ DO KINA

W sobotę, 9 października odwiedziło nas „Idę do kina”. Była to pierwsza wizyta kina po dłuższej przerwie, spowodowanej COVID-19.  Przed południem zaprezentowano bajkę Psi Patrol, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w gronie najmłodszych fanów kina. Po południu w repertuarze znalazło się coś  dla nieco starszych mieszkańców. Mieliśmy okazję zobaczyć takie filmy jak: Wyszyński Zemsta czy Przebaczenie, Wesele oraz najnowszą superprodukcję Nie Czas Umierać z Bondem w roli głównej. Dziękujemy za przybycie.
czytaj dalej
 • 11-10-2021

WIECZÓR POETYCKI

Dnia  8 października br. w Muzycznym Klubie Bongo Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się wieczór poetycki pt. „Wesołe życie seniora”. Uczestnicy recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki polskich artystów. Wieczór poetycki był zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. 
Spotkanie było również doskonałą okazja do wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu „Słoikowe czary”. 
Na zakończenie spotkania Kierownik Ośrodka, Pani Katarzyna Rucioch podziękowała wszystkim przybyłym gościom za obecność oraz zaangażowanie na wspólnym spotkaniu.
czytaj dalej
 • 07-10-2021

RECITAL REMIGIUSZA KUŹMIŃSKIEGO

Dnia 6 października br. na Scenie Widowiskowej ZOK zagościł Remigiusz Kuźmiński. Wokalista i Dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu.
Podczas trwającego ponad godzinę recitalu mogliśmy usłyszeć wiele znanych utworów z gatunku muzyki jazzowej i około klasycznej swojego autorstwa i nie tylko. Widownia żywiołowo reagowała na poszczególne utwory a sam artysta szybko nawiązał doskonały kontakt z publicznością. Koncert odbył się w ramach Zbąszyneckiego Święta Seniorów.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia w ZOK.
czytaj dalej
 • 12-10-2021

NOWE SEKCJE ZOK

W sobotę, 01 października 2021 r. oraz 06 października 2021r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury swoją działalność rozpoczeły dwie nowe sekcje ZOK. Pierwszą Sekcją z nich jest Malarstwo i Rysunek prowadzoną przez Aleksandre Strugałę. Drugą sekcją jest Robotyka prowadzona przez naszego pracownika Przemysława Zalewskiego.
czytaj dalej
 • 05-10-2021

3. Jazz Crossing Festiwal Canada & Polska

Już po raz trzeci Zbąszynek znalazł się na mapie Jazz Crossing Festiwal Canada & Polska. Tym razem na scenie widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury zaprezentował się zespół Tristan. Ta Holenderska grupa z charyzmatyczną wokalistką Jaycilee Teterissa na czele, przeniosła publiczność w świat muzyki funky, soul i jazz. Była to niewątpliwie uczta muzyczna czego wyrazem była reakcja publiczności wyrażana gromkimi brawami. Koncert zakończył się bisem, a po koncercie był czas na zdjęcia i autografy.
Mamy ogromną nadzieje, ze Jazz Crossing Festiwal Canada & Polska na stałe zagości na Zbąszyneckiej scenie. Dziękujemy za wasza obecność i zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego wydarzenia.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 42 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny obsługi petentów:
         poniedziałek           7:30 - 17:00
         wtorek - piątek        7:30 - 13:00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego