Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 25-11-2020

LUBUSKI KONKURS PLASTYCZNY – ELIMINACJE POWIATOWE

W środę 25.11.2020 r.  w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się etapy powiatowe do Finału Wojewódzkiego w ramach programu PRO ARTE 2020.
Jury w osobach: Malwina Kubicka (dyrektor ZOK), Ewa Kubicka (instruktor zajęć twórczych ZOK), Agnieszka Hałas (przedstawiciel RCAK) oceniało 10 prac w dwóch kategoriach wiekowych.
Tematem przewodnim konkursu było hasło : „ Człowiek – planeta – przyszłość”. Prace były oceniane według kryterium: Zgodność tematu z konkursem, interpretacja tematu i koncepcji, umiejętności techniczne uczestnika, estetyka – staranność wykonania i oryginalność.
Najwyżej ocenione prace należą do:
ZOFIA PODEMSKA (KAT.1 ) – NOMINACJA DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO
WIKTORIA SPYCHAŁA (KAT. 2) – NOMINACJA DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO
JUSTYNA LISIECKA (KAT. 2) – WYRÓŻNIENIE
czytaj dalej
 • 14-10-2020

SZTUKA BEZ BABCI

We wtorek, 13 października 2020 r. w Sali widowiskowej odbył się spektakl pt. „Sztuka bez babci”. Wydarzenie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.
Spektakl został zorganizowany dzięki nawiązanej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu , które realizuje projekt „Teatr Polska” w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cieszy nas fakt, że Zbąszynek znalazł się na trasie Teatru. Szczerze żałujemy, że wydarzenie musiało się odbyć w tak trudnych warunkach (Pandemia).
 
czytaj dalej
 • 12-10-2020

20-LECIE DĄBROWSZCZANKI

W piątek, 09 października 2020 r. w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp., zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka obchodził jubileusz 20 - lecia istnienia.  Gości powitały prowadzące: Malwina Kubicka i Joanna Spychała. Wydarzenie rozpoczęło się od koncertu jubilatów. Pomiędzy utworami została odczytana bogata historia Dąbrowszczanki.  W części oficjalnej głos zabierali zaproszeni goście składając gratulacje i okolicznościowe upominki. Ewa Kubicka (założycielka i kierownik zespołu) dziękowała wszystkim za minione lata współpracy, byli członkowie otrzymali symboliczne róże, a wszyscy goście pendrivy, na których znajdują się piosenki Dąbrowszczanki.  Uroczystość była okazją do nadania zespołowi odznaczenia honorowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przypomnijmy, że odznaczenie przyznał zespołowi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, na wniosek Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.
W piątek, podczas uroczystości Wojewoda odznaczył zespół podkreślając jak ważną rolę, zespół pełni w województwie lubuskim. 
 
 
czytaj dalej
 • 12-10-2020

KONCERT DLA SENIORÓW

W środę, 07 października 2020 r. w ramach Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora, w sali tanecznej odbył się koncert Stefana Pańczochy.  Wydarzenie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.
W wydarzeniu mogła wziąć niewielka ilość osób. Dziękujemy za przybycie.  Spadek frekwencji wynosił: 90 % w porównaniu do roku 2019.
czytaj dalej
 • 07-10-2020

LUBUSKI FESTIWAL PIOSENKI – FINAŁ WOJEWÓDZKI

We wtorek, 06 października 2020 w Sali widowiskowej ZOK, po raz pierwszy odbył się finał wojewódzki Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte 2020.
Uczestników powitała wicedyrektor RCAK – Honorata Musiał i dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Wykonania oceniało jury w składzie:
Przewodnicząca: profesor doktor habilitowany Bogumiła Tarasiewicz – muzykolog
Profesor Bartłomiej Stankowiak – dyrektor instytutu muzyki na uniwersytecie zielonogórskim
Rafał Gojdka - Kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, instruktor ds./ muzyki
czytaj dalej
 • 05-10-2020

2. JAZZ CROSSING FESTIWAL POLSKA – CANADA

W niedzielę, 04 października 2020 r. już po raz drugi odbył się JAZZ CROSSING FESTIWAL POLSKA – CANADA. W tym roku w ramach trasy festiwalowej, Zbąszynek odwiedziły dwa zespoły. The New Conrad Miller Trio oraz WojtekJustyna Three oh! Oba zespoły zaprezentowały odmienny styl, wprowadzając widza w świat egzotycznych wysp  jak i  nastrojowych spacerów w deszczu, po ulicach Paryża. Ponad dwugodzinny koncert to płynący ze sceny Jazz, soul, blues i funky powiązany z rytmami południowoamerykańskimi. Muzycy zaprezentowali światowy poziom, każdy utwór wieńczyły gromkie brawa.
Koncerty odbyły się dzięki nawiązanej współpracy z lubuskim trójmiastem (Nowa Sól, Zielona Góra, Sulechów)
czytaj dalej
 • 05-10-2020

KONCERT PALUCHA

W piątek, 02 października w Sali koncertowej ZOK odbył się wyczekiwanych przez wszystkich koncert Palucha. Bilety na wydarzenie rozeszły się w zaskakującym tempie. Tuż po godzinie 20:00 artysta pojawił się na scenie. Podczas koncertu zaprezentował swoje największe utwory oraz najnowszy singiel „Drugi Brzeg”.  Koncert Palucha to znakomity kontakt z publicznością, która każdorazowo oddawała emocje towarzyszące artyście na scenie.
czytaj dalej

„Kulinarne spotkania miast partnerskich Zbąszynek-Peitz 2020”

W dniu 18 września br. w Zbąszynku odbył się punkt kulminacyjny projektu pn. „Kulinarne spotkania miast partnerskich Zbąszynek-Peitz 2020”, który realizowała  Gmina Zbąszynek wspólnie z parterem z Peitz (Niemcy).
„Kulinarne spotkania miast partnerskich Zbąszynek-Peitz 2020” to spotkanie społeczności wiejskich i miejskich, którego celem było zgłębienie wiedzy na temat zwyczajów i kultury polskiej, poznanie tradycji kulinarnych kuchni polskiej i niemieckiej, integracja mieszkańców miast partnerskich oraz  promocja uczestniczących w projekcie miast: Zbąszynka i Peitz.
W ramach realizacji projektu odbyło się spotkanie grupy roboczej,  podczas którego przedstawiciele delegacji miast partnerskich podsumowali wspólnie zrealizowane projekty oraz zaprezentowali planowane do realizacji w latach kolejnych, omówiono trudności w realizacji wspólnych projektów w związku z zagrożeniem COVID-19.
Jedną z tegorocznych atrakcji był Kiermasz Potraw Regionalnych przygotowany przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedstawicieli Peitz. W ramach Kiermaszu Potraw Regionalnych mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych potraw regionalnych. Rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszą potrawę, wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki. W godzinach popołudniowych rozegrano Międzynarodowy Turniej Wsi i Miast z udziałem drużyn reprezentujących sołectwa z naszej Gminy oraz miasta partnerskie Peitz i Zbąszynek. Przeprowadzono również Quiz wiedzy o miastach partnerskich obejmujący  zagadnienia m.in.  z historii współpracy miast partnerskich, wspólnych projektach oraz zabytkach. Zwycięską drużyną została reprezentacja Zbąszynka a puchar Fair Play otrzymała drużyna Peitz. Wszystkie reprezentacje biorące udział w turnieju otrzymały dyplomy i puchary. Wieczorem odbyły się koncerty i występy artystów lokalnych, zarówno z Polski jak i z Niemiec.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej
 • 16-09-2020

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ODZNACZEŃ

We wtorek 14 września br. w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń Prezydenta RP dla zasłużonych pracowników IKEA Industry Zbąszynek. W wydarzeniu wzięli udział:
 1. Wojewoda Lubuski  Władysław Dajczak                     
 2. Radny Sejmiku Wojewódzkiego Edward Fedko
 3. Przedstawicieli Zarządu Powiatu Świebodzińskiego w osobach:
- Zbigniew Szumski (Starosta Powiatu Świebodzińskiego)
- Andrzej Chromiński (Wicestarosta Powiatu Świebodzińskiego)
- Alojzy Jokiel (Radny Powiatu Świebodzińskiego)
- Marcin Minta (Radnego Powiatu Świebodzińskiego)
4.  Włodarz Gminy Zbąszynek Burmistrz Wiesław Czyczerski
5. Wojciech Waligóra - Prezesa Zarządu IKEA Industry Polska oraz Dyrektora Generalnego IKEA Industry Oddział Fabryki West w Zbąszynku
6. Hanna Kramska - Communication Manager, Management Assistant  Ikea Industry Zbąszynek
7. Zasłużeni pracownicy IKEA INDUSTRY ZBĄSZYNEK
czytaj dalej
 • 16-09-2020

NARODOWE CZYTANIE

W piątek, 11 września w Parku przy Urzędzie Miejskim odbyło się widowisko teatralno – literackie pt. „Balladyna”. Wydarzenie zorganizowano w ramach akcji Narodowego Czytania. W Gminie Zbąszynek była to już kolejna edycja, w którą angażują się wspólnymi siłami Znani i Lubiani oraz aktorzy Teatru 18+.  Warto przypomnieć, że pierwsza edycja Narodowego Czytania w takim składzie odbyła się na skwerze przy Pomniku Lokomotywy podczas czytania Quo Vadis.
W piątek, 11 września tuż po godzinie 9:00 pracownicy ZOK wraz z pomocnikami z Urzędu Miejskiego budowali wymagającą scenografię do widowiska. Po kilku godzinach ciężkiej pracy w Parku pojawiła się Chata Pustelnika, Jezioro Gopło i Chatka Wdowy. Specjalnie dobrane stroje, światło i muzyka wprowadziły widza w niezwykle baśniowy klimat.  Główną rolę w widowisku pełnili czytający, przekazując  emocje w czytanym tekście. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność. Na kolejną edycję zapraszamy już za rok.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 38 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego