Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 27-01-2023

FILHARMONIA

W Czwartek, 26 Stycznia w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. ,, Suzafon i Saksofon w dźwiękowej galaktyce" w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.
czytaj dalej
 • 19-01-2023

KURTYNA W GÓRĘ - EMOCJE

We Wtorek 17 stycznia W Zbąszyneckim ośrodku kultury odbyło się szkolenie z zakresu edukacji teatralnej pt:”Kurtyna w górę - emocje" dla nauczycieli wych. Przedszkolnego w Zbąszynku. Zajęcia poprowadziła Karolina Miłkowska-Prorok. Było fantastycznie: wesoło, inspirująco i przede wszystkim praktycznie!
czytaj dalej
 • 19-01-2023

JASEŁKA POMYSŁOWY TEAM

We Wtorek 17 stycznia W Zbąszyneckim ośrodku kultury odbyło się szkolenie z zakresu edukacji teatralnej pt:”Kurtyna w górę - emocje" dla nauczycieli wych. Przedszkolnego w Zbąszynku. Zajęcia poprowadziła Karolina Miłkowska-Prorok. Było fantastycznie: wesoło, inspirująco i przede wszystkim praktycznie!
czytaj dalej
 • 19-01-2023

RETRO GRY ZBĄSZYNEK

W dniach 15.01-16.01 zorganizowaliśmy na terenie Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury wydarzenie pn. Retro Gry. Opiekunami wystawy byli Marek Dębowski oraz Jacek Hardyk. Panowie czuwali nad poprawnym działaniem sprzętu oraz odpowiadali na pytania. To była świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych - dzieci miały okazję pograć w gry, których nie znają, lub w pierwsze wersje gier które znają z najnowszych konsol, zaś dorośli mogli przez te kilka chwil cofnąć się do czasów swojego dzieciństwa. Na wystawie zobaczyliśmy, a przede wszystkim było można pograć na:
Ameprod TVG-10 (1979 r. - PL), Commodore 64 C/G (1982 - USA), Amiga 500/600, XBOX Classic, Playstation 1 / Playstation 2 + Eyetoy & GunCon, Pegasus, Super Nintendo, Nintendo Gamecube oraz Nintendo Wii.
W poniedziałek odwiedzili wystawę uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka w Kosieczynie oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku.
Cieszy nas fakt, że z wydarzenia skorzystało łącznie blisko 500 najmłodszych mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiadujących. Dziękujemy za wspólną zabawę.
czytaj dalej
 • 19-01-2023

STAND-UP PAWEŁ RESZELA

W Sobotę, 14 kwietnia br. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się wieczór STAND-UP. Impreza rozpoczęła się tuż po godz. 19:00. Gospodarzem spotkania był znany Paweł Reszela który zaprezentował swój program ,,Majn Żart". Impreza upłynęła w bardzo pozytywnej atmosferze. Publiczność dopisała.
czytaj dalej
 • 20-12-2022

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

We wtorek 20.12.2022 r. w Sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, został wystawiony spektakl pt. „Opowieść Wigilijna” w reżyserii Kamila Kromskiego.
Grupa uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zbąszynku, wybrała ten konkretny spektakl z uwagi na wartości i przesłanie, jakie niesie za sobą historia skąpego Ebenezera Scrooge'a.
Scenografia, kostiumy i co najważniejsze: gra aktorska przyczyniły się do sukcesu, w postaci gromkich braw i spływających po spektaklu gratulacji.
Grupa CKZiU wystawiła dwa spektakle poranne dla społeczności szkolnej CKZiU oraz zaproszonej grupy przedszkolnej, natomiast o godzinie 17:00 spektakl został wystawiony dla mieszkańców gminy.
czytaj dalej
 • 15-12-2022

DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI

W czwartek, 15 grudnia 2022 r. w sali widowiskowej ZOK odbyły się dwa przedpremierowe spektakle „Dziewczynki z Zapałkami”. Spektakl przygotowała 30-osobowa grupa Motylków z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem wraz z wychowawczynią Barbarą Zjawin. Grupa nawiązała współpracę z Malwiną Kubicką w październiku 2022 r. Po kilku spotkaniach, udało się stworzyć szkielet spektaklu. Próby do spektaklu odbywały się dwutorowo: w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury oraz w Przedszkolu (podczas zajęć). Efektem finalnym jest przepiękny spektakl o niezwykle wzruszającej historii małej dziewczynki.
W czwartek, na widowni zasiadła cała społeczność Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem, klasy I SP Zbąszynek, seniorzy ze Zbąszyneckiego Senior – Wigor, przedszkolaki z Kosieczyna oraz zaproszeni goście. Na zakończenie Magdalena Olender ( dyrektor przedszkola ) wręczyła wszystkim aktorom oraz wychowawczyni podziękowania. Bukiet kwiatów otrzymała także Malwina Kubicka. Aktorów nagrodzili także zaproszeni gości i grupy, wręczając słodkie upominki. W piątek 16.12 odbędzie się premiera dla Rodziców i mieszkańców Gminy Zbąszynek.
czytaj dalej
 • 12-12-2022

KONCERT ŚWIĄTECZNY

W niedzielę, 11.12.2022 r. w Parku za budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Świąteczny. Wydarzenie łączyło w sobie Wigilię Miejską, która przez wiele lat odbywała się na Targowisku Miejskim z  nową formułą Jarmarku Bożonarodzeniowego.  Tuż przed godziną 16:00, mieszkańców Gminy powitał Burmistrz Wiesław Czyczerski i dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Mieszkańcy wspólnie odliczyli od 10 w dół, by na głośne „jeden” rozpalić miejską choinkę. Tym akcentem rozpoczęły się występy na scenie.  A na scenie było bardzo świątecznie. Kolejno prezentowali się: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, przedszkolaki z Kosieczyna i ze Zbąszynka, Piotr Grobys (grupa Pomysłowy TEAM), wokaliści Studia Piosenki ZOK (Julia Miszta, Maja Sroka, Alicja Halkowicz, Jakub Mazur), Maja Drzymała (SP Kosieczyn), Marta Mewes (SP Zbąszynek), Grupa Poddasze (Związek Drużyn ZHP Zbąszynek), Dąbrowiecka Kapela Koźlarska (Ludowe Ognisko Muzyczne ZOK Zbąszynek). Gwiazdą wieczoru był koncert Kolęd w wykonaniu Magdy Steczkowskiej.
Sporą atrakcją dla dzieci było pojawienie się Świętego Mikołaja. Mikołajowi towarzyszyły anioły. Dzieci szeptały mu na ucho swoje marzenia, a w zamian za to otrzymywały słodkie upominki. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.
czytaj dalej
 • 09-12-2022

SPOTKANIE Z DR. ADAMEM GÓRSKIM

W środę, 07.12 w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z dr.Adamem Górskim w temacie powstającego III rozdziału książki o historii miasta Zbąszynek w latach 1945-2023.
W spotkaniu uczestniczył hm. Zbigniew Buśku i Stefan Pańczocha. Kilkugodzinna rozmowa dot. wspomnień z lat 70'-80', analizy zdjęć i archiwalnych kronik. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 29.12.2022 r.
czytaj dalej
 • 12-12-2022

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

We wtorek, 06 grudnia w Sali tanecznej odbyło się „Spotkanie z Mikołajem”.Wydarzenie zorganizowane zostało przez Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Obsługę techniczną zbezpieczył ZOK.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 51 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego