Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 15-03-2021

CZUŁOŚĆ PROSZĘ

Taki tytuł niesie jubileuszowa trasa Ani Wyszkoni z Zespołem i taki był też tytuł koncertu, który odbył się w Zbąszynku w niedzielę 14 marca 2021r. 
Duża dawka energii, niezwykły klimat, spontaniczność wokalistki i niespodzianka w postaci przepięknych efektów na scenie. Tak można podsumować cudownie nastrojowy , choć dla fanów zdecydowanie za krótki, koncert Ani Wyszkoni w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury.  Publiczność nie zawiodła, wszystkie bilety wyprzedały się w kilka dni. –  Ten koncert  jest dla mnie wyjątkowy. Chcę was zapamiętać. – mówiła Ania. Artystka nawiązała świetny kontakt z publicznością. Podczas koncertu nie zabrakło utworów z pierwszego solowego albumu Ani  „Z ciszą pośród czterech ścian” oraz  „Wiem, że jesteś tam”. Jednak to piosenki z ostatniego krążka dominowały i najbardziej cieszyły publiczność. Ania i jej zespół pokazali, że nie trzeba robić wielkiego show, by zaczarować publiczność. Wystarczy ubrana w światło scena, czysty dźwięk, pasja i osobowość.
czytaj dalej
 • 22-02-2021

COŚ

W sobotę, 20 lutego 2021 r. w Sali widowiskowej ZOK odbyła się premiera stacjonarna Teatru Dziecięcego Semaforek.  Mali aktorzy przygotowywali nową sztukę od wiosny 2020 roku. Pandemia przerwała spotkania na ponad 8 miesięcy. Pod koniec roku reaktywowano próby i dzięki temu mieszkańcy naszej gminy mogli obejrzeć bajkę pt. „Coś”.  Bilety na premierę sprzedały się w zaskakującym tempie. W związku z powyższym, bajkę wystawiono dwukrotnie. Z możliwości spotkania z kulturą skorzystało 180 osób. Bardzo dziękujemy za liczne przybycie na oba spektakle.
Spektakl premierowy zakończył się prezentacją wszystkich aktorów. Aktorzy otrzymali zdjęcie do portfolio i upominek handmade. Malwina Kubicka (instruktor) otrzymała od aktorów bukiet kwiatów, list gratulacyjny i statuetkę. Dzieci podziękowały za możliwość prezentowania swoich talentów na deskach zbąszyneckiego teatru.
W niedzielę, 21 lutego 2021 r. , o godzinie 16:00 na profilu społecznościowym Facebook oraz na kanale Youtube  pojawiła się wersja filmowa bajki – dla tych, którzy nie mogli być na premierze. Premierę on-line obejrzało ponad 60 osób.
czytaj dalej
 • 02-02-2021

29 FINAŁ WOŚP W ZBĄSZYNKU

29 FINAŁ WOŚP W ZBĄSZYNKU
W niedzielę, 31 stycznia 2021 r. Gmina Zbąszynek już po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, siedziba sztabu mieściła się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, a współorganizatorem wydarzenia było OSP Zbąszynek.
o godzinie 08:00 odbyła się odprawa wolontariuszy. W tym roku kwestowały 24 osoby. Strażacy zaangażowali się w transport wolontariuszy po gminnych wioskach. Swój  wkład w orkiestrę mieli również członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego (Zbąszynek).
GRAMY Z GŁOWĄ !
czytaj dalej
 • 29-01-2021

ZBIÓRKA KRWI

W czwartek, 28 stycznia 2021 r.  przed budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się akacja Honorowego Oddawania Krwi, którą tradycyjnie zorganizowało i przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Podczas środowej akcji zarejestrowano 21Osób, z czego15 oddało krew. Zebrano 6750  mililitrów tego jakże cennego leku.
czytaj dalej
 • 25-11-2020

LUBUSKI KONKURS PLASTYCZNY – ELIMINACJE POWIATOWE

W środę 25.11.2020 r.  w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się etapy powiatowe do Finału Wojewódzkiego w ramach programu PRO ARTE 2020.
Jury w osobach: Malwina Kubicka (dyrektor ZOK), Ewa Kubicka (instruktor zajęć twórczych ZOK), Agnieszka Hałas (przedstawiciel RCAK) oceniało 10 prac w dwóch kategoriach wiekowych.
Tematem przewodnim konkursu było hasło : „ Człowiek – planeta – przyszłość”. Prace były oceniane według kryterium: Zgodność tematu z konkursem, interpretacja tematu i koncepcji, umiejętności techniczne uczestnika, estetyka – staranność wykonania i oryginalność.
Najwyżej ocenione prace należą do:
ZOFIA PODEMSKA (KAT.1 ) – NOMINACJA DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO
WIKTORIA SPYCHAŁA (KAT. 2) – NOMINACJA DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO
JUSTYNA LISIECKA (KAT. 2) – WYRÓŻNIENIE
czytaj dalej
 • 14-10-2020

SZTUKA BEZ BABCI

We wtorek, 13 października 2020 r. w Sali widowiskowej odbył się spektakl pt. „Sztuka bez babci”. Wydarzenie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.
Spektakl został zorganizowany dzięki nawiązanej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu , które realizuje projekt „Teatr Polska” w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cieszy nas fakt, że Zbąszynek znalazł się na trasie Teatru. Szczerze żałujemy, że wydarzenie musiało się odbyć w tak trudnych warunkach (Pandemia).
 
czytaj dalej
 • 12-10-2020

20-LECIE DĄBROWSZCZANKI

W piątek, 09 października 2020 r. w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp., zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka obchodził jubileusz 20 - lecia istnienia.  Gości powitały prowadzące: Malwina Kubicka i Joanna Spychała. Wydarzenie rozpoczęło się od koncertu jubilatów. Pomiędzy utworami została odczytana bogata historia Dąbrowszczanki.  W części oficjalnej głos zabierali zaproszeni goście składając gratulacje i okolicznościowe upominki. Ewa Kubicka (założycielka i kierownik zespołu) dziękowała wszystkim za minione lata współpracy, byli członkowie otrzymali symboliczne róże, a wszyscy goście pendrivy, na których znajdują się piosenki Dąbrowszczanki.  Uroczystość była okazją do nadania zespołowi odznaczenia honorowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przypomnijmy, że odznaczenie przyznał zespołowi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, na wniosek Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.
W piątek, podczas uroczystości Wojewoda odznaczył zespół podkreślając jak ważną rolę, zespół pełni w województwie lubuskim. 
 
 
czytaj dalej
 • 12-10-2020

KONCERT DLA SENIORÓW

W środę, 07 października 2020 r. w ramach Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora, w sali tanecznej odbył się koncert Stefana Pańczochy.  Wydarzenie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.
W wydarzeniu mogła wziąć niewielka ilość osób. Dziękujemy za przybycie.  Spadek frekwencji wynosił: 90 % w porównaniu do roku 2019.
czytaj dalej
 • 07-10-2020

LUBUSKI FESTIWAL PIOSENKI – FINAŁ WOJEWÓDZKI

We wtorek, 06 października 2020 w Sali widowiskowej ZOK, po raz pierwszy odbył się finał wojewódzki Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte 2020.
Uczestników powitała wicedyrektor RCAK – Honorata Musiał i dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Wykonania oceniało jury w składzie:
Przewodnicząca: profesor doktor habilitowany Bogumiła Tarasiewicz – muzykolog
Profesor Bartłomiej Stankowiak – dyrektor instytutu muzyki na uniwersytecie zielonogórskim
Rafał Gojdka - Kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, instruktor ds./ muzyki
czytaj dalej
 • 05-10-2020

2. JAZZ CROSSING FESTIWAL POLSKA – CANADA

W niedzielę, 04 października 2020 r. już po raz drugi odbył się JAZZ CROSSING FESTIWAL POLSKA – CANADA. W tym roku w ramach trasy festiwalowej, Zbąszynek odwiedziły dwa zespoły. The New Conrad Miller Trio oraz WojtekJustyna Three oh! Oba zespoły zaprezentowały odmienny styl, wprowadzając widza w świat egzotycznych wysp  jak i  nastrojowych spacerów w deszczu, po ulicach Paryża. Ponad dwugodzinny koncert to płynący ze sceny Jazz, soul, blues i funky powiązany z rytmami południowoamerykańskimi. Muzycy zaprezentowali światowy poziom, każdy utwór wieńczyły gromkie brawa.
Koncerty odbyły się dzięki nawiązanej współpracy z lubuskim trójmiastem (Nowa Sól, Zielona Góra, Sulechów)
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 38 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego