Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 17-06-2019

FILHARMONIA

W poniedziałek, 17 czerwca w Sali widowiskowej odbył się dodatkowy koncert dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zbąszynku pt.” Muzyka świata – Meksyk”. Organizatorem koncertu było Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz” z Zielonej Góry.
czytaj dalej
 • 17-06-2019

25. U PROGU LATA W NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ

W sobotę, 15 maja w amfiteatrze w Dąbrówce Wielkopolskiej odbyła się impreza pod nazwą „U progu lata w Noc Świętojańską”. Organizatorem przedsięwzięcia było Sołectwo Wsi Dąbrówka Wielkopolska oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca imienia Tomasza Spychały z Dąbrówki Wlkp., który działa przy Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. ZOK tradycyjnie przejął rolę realizatora dźwięku i świateł.
Wydarzenie poprzedziły obchody na cmentarzu, gdzie delegacje wraz z włodarzami gminy Zbąszynek, przy dźwiękach kozła – złożyły kwiaty na grobie Tomasza Spychały.
Tuż po 17:00, już w amfiteatrze – imprezę otworzył burmistrz Wiesław Czyczerski i kierownik zespołu Marek Spychała. Podczas bogatego programu artystycznego zaprezentowały się zespoły: grupa dziecięca i młodzieżowa dąbrowieckiego zespołu, Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo, Wesele Przyprostyńskie, Przyprostyńskie Koziołki oraz Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wlkp. jak i Kotkowiacy.
W przerwie, między występami wystąpił dla wszystkich Kabaret Klakoty. Kolejnym punktem programu były prezentacje występów śpiewaczych. Zaśpiewała: Dąbrowszczanka, Wiwat, Osoria i Perły Sumsiadki.
Dodajmy, że w czasie imprezy rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Niestety w tym roku wianki wykonali członkowie zespołu Dąbrowszczanka oraz przedszkolaki z Dąbrówki Wlkp. Oba wianki tradycyjnie, przy dźwiękach Kapeli Koźlarskiej wodowane były na dąbrowieckim kalisku. Następnie już w amfiteatrze odbyła się zabawa z zespołem Open Band.
Imprezę tradycyjnie poprowadził Jurek Skrzypczak.
czytaj dalej
 • 14-06-2019

WOJAŻE KÓŁKA MODELARSKIEGO

W czwartek, 13 czerwca uczestnicy kółka modelarskiego wraz z opiekunami (Piotrem Mikułko, Malwiną Kubicką i Przemysławem Zalewskim) wybrali się na wycieczkę do Wałbrzycha i okolic.
Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Starej Kopalni w miejscowości Wałbrzych, która zaliczana jest do największych atrakcji turystyki przemysłowej w Polsce. Modelarze mieli okazje obejrzeć ogromną skalę kopalnianej infrastruktury wraz z poznaniem specyfiki niebezpiecznej i wymagającej pracy górników.
Drugim i ostatnim już punktem programu było ponad 3 godzinne zwiedzanie zamku Książ „Szlakiem księżnej Daisy”. Modelarzy oprowadzał przewodnik przekazując liczne historie i ciekawostki dotyczące rodu Hochbergów. Przewodnik oprowadził wycieczkę po zamku, po pięknych tarasach i wybranych podziemiach. Przewodnik będąc pod wrażeniem pracy kółka modelarskiego na co dzień, zachęcił do wykonania makiety zamku.  Dodatkowo, modelarze mogli obejrzeć przekazane w 2017 roku zdjęcia – obrazujące życie zamku w XVIII wieku.
Wycieczka zakończyła się na posiłku regeneracyjnym. Dziękujemy firmie przewozowej CAR-BON za usługę na bardzo wysokim poziomie.
czytaj dalej
 • 14-06-2019

ZBIÓRKA KRWI

W środę, 12  czerwca przed budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się akacja Honorowego Oddawania Krwi, którą tradycyjnie zorganizowało i przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Podczas środowej akcji zarejestrowano 15 Osób, z czego 10 oddało krew. Zebrano 4500 mililitrów tego jakże cennego leku.
czytaj dalej
 • 14-06-2019

SEKCJE ZOK KOŃCZĄ ROK

W Środę, 12 czerwca 2019r. w sali widowiskowej odbyło się zakończenie roku wszystkich dziecięcych sekcji działających w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. W holu swoją wystawę przygotowali Modelarze oraz uczestnicy zajęć twórczych. Na scenie prezentowali się artystycznie: gitarzyści, wokaliści i tancerze. Po każdym występie Malwina Kubicka (dyrektor ZOK) wspólnie z instruktorem wręczali dzieciom certyfikaty i drobne upominki. Spotkanie to było także okazją do podziękowania instruktorom za sezon 2018/2019.
Zachęcamy wszystkich, by składali pisemne deklaracje na sezon 2019/2020. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach.
czytaj dalej
 • 14-06-2019

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLAKÓW

W wtorek, 11.06 odbyło się w Domu Kultury pożegnanie najstarszych przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem, którzy od września rozpoczną naukę w szkole. Życzymy wszystkim cudownych wakacji!!!
czytaj dalej
 • 14-06-2019

DZIEŃ DZIECKA Z IKEA INDUSTRY ZBĄSZYNEK

W sobotę, 08 czerwca w Parku za Domem Kultury odbył się już po raz drugi Dzień Dziecka z  firmą Ikea Industry Zbąszynek. ZOK kolejny raz pełnił rolę gospodarza i współorganizatora wydarzenia. W tym dniu na uczestników czekała moc atrakcji: Paintbal laserowy, fotobudka, pokaz policyjny z psem, animacje, zabawy w pianie, pokaz led i fire show. Jedynym z punktów programu była prezentacja naszych artystów lokalnych. Zatańczyły: Jump cool Baby, Jump cool kids, Jump cool junior. Zaśpiewały: Marta Mewes, Marika Graj, Milena Jakubowska, Weronika Grina i Kamila Suwiczak.
Finałem wydarzenia był koncert Antka Smykiewicza. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek i napoje chłodzące. Impreza odbyła się w godzinach 16:00 – 21:00.
czytaj dalej
 • 14-06-2019

90-LECIE SP DĄBRÓWKA WLKP.

W piątek, 07 czerwca byliśmy zaangażowani w obchody 90-lecia Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. Wśród wielu zacnych gości, głos zabrała także dyrektor ZOK Malwina Kubicka, dzieląc się osobistą refleksją jako absolwentka i były pracownik szkoły. Bogaty program artystyczny i gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności po raz kolejny pokazały, że Dąbrówka Wlkp. bogatą tradycją stoi. Szczegóły z przebiegu uroczystości znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora.
czytaj dalej
 • 06-06-2019

SPOTKANIE SENIORÓW

W czwartek, 06 czerwca w sali widowiskowej odbyła się część oficjalna spotkania seniorów z Klubu Seniora Pogodna Jesień (Zbąszynek)  i Seniorów z Klubu OAZA w Peitz (Niemcy). Spotkanie poprowadził przewodniczący zbąszyneckich seniorów, Pan Walerian Furman. Gości powitał także zastępca burmistrza, Pan Jan Makarewicz i dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Tradycyjnie przedstawiciele obu klubów wymienili ciepłe pozdrowienia i upominki. Walerian Furman, wykorzystując okazję spotkania, wręczył Malwinie Kubickiej kwiaty – jako podziękowanie za pracę i zaangażowanie w zespole tanecznym Tęcza.
Następnie artystycznie zaprezentowały się zespoły z Peitz i ze Zbąszynka.
Dalszy dzień upłynął na integracji w Barze Pod Semaforem.
czytaj dalej
 • 04-06-2019

TAŃCELEBRACJE

We wtorek, 04 czerwca w sali tanecznej odbył się IX konkurs zespołów tanecznych im. Ewy zwiernik pt. „URODZINY”. W tanecznych zmaganiach wzięło udział 9 zespołów. Zatańczyło ponad 150 tancerzy. Konkurs otworzył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Malwina Kubicka (Dyrektor ZOK).
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 29 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego