Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 19-02-2020

PLAN NA KINO

We wtorek, 18 lutego odwiedziło nas „Plan na Kino”. Tym razem z seansów dopołudniowych skorzystały szkoły : Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem, Szkoła Podstawowa Dąbrówka Wlkp.  i Kosieczyn.  Po południu zaprezentowano seanse dla mieszkańców. Dla dzieci: Gang Zwierzaków a dla nieco starszej publiczności film Zenek i 365 dni. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do kina już 19.03.2020 oraz 17.04.2020 r.
czytaj dalej
 • 20-02-2020

JAZZ ZABRZMIAŁ W BONGO

W sobotę, 15.02.2020 r. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się koncert zespołu Yes4Jazz. W ponad godzinnym koncercie zespół zaprezentował utwory własne, oraz utwory, którymi inspirowali się muzycy podczas zakładania zespołu. Konferansjer i zarazem saksofonista Robert Chyła, bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością. W klubie zabrzmiała muzyka soczysta, dojrzała i niezwykle stylowa. Wśród nastrojowych improwizacji i magicznych rytmów muzycy rozkochali w sobie wymagającą publiczność.
Dochód z koncertu został w całości przekazany na działalność Teatru Dziecięcego Semaforek (stroje i rekwizyty). Dziękujemy !!!!!!
 
czytaj dalej
 • 14-02-2020

FILHARMONIA

W piątek, 14 lutego w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. „ Bębenek i jego przyjaciele ” w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.
czytaj dalej

FILHARMONIA

W poniedziałek, 10 lutego w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. „  Roztańczona Lampa Aladyna ” w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.
czytaj dalej
 • 07-02-2020

SZCZECIN FOTO & FUN

W piątek, 07 lutego 2020 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Szczecina. Celem naszej podróży było Museum BE-HAPPY oraz klub NASTO%.  W Be Happy! uczestnicy mieli ponad godzinę czasu na wykorzystanie pokojów pełnych iluzji i ciekawych aranżacji do robienia fotek i krótkich filmików. W tym czasie powstało wiele wspaniałych zdjęć. Po przerwie obiadowej, udaliśmy się do klubu NASTO%. Na miejscu powitało nas dwóch prowadzących, którzy przeprowadzili wszystkich przez rozmaite atrakcje. Największym zainteresowaniem  cieszył się park linowy oraz laserowy tor przeszkód. Do Zbąszynka wróciliśmy późnym wieczorem. Gorąco polecamy oba miejsca na wypady indywidualne i grupowe. Dziękujemy firmie CAR-BON Marek Bonecki za profesjonalną usługę transportową.
czytaj dalej
 • 06-02-2020

TURNIEJ FIFA 20

W środę, 05 lutego 2020 r. w sali widowiskowej odbył się Turniej FIFA20. Chęć udziału zgłosiło 24 uczestników, z czego 4 oddało swoje mecze walkowerem. Podczas całego turnieju gra była bardzo wyrównania. O wygranych decydowały dogrywki i rzuty karne. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim. Po ponad 5 godzinnej grze, sędzia główny Przemysław Zalewski wyłonił zwycięzców. Najlepszym graczem turnieju okazał się Eryk Ksej. Drugie miejsce zajął Patryk Rzepa. Trzecią pozycję wywalczył Dominik Michalak. Nagrody i dyplomy wręczyła dyrektor ZOK Malwina Kubicka i Przemysław Zalewski.
Dziękujemy za tak duże zainteresowanie turniejem. Zapraszamy na kolejne.
czytaj dalej
 • 04-02-2020

PIRACKI BAL KARNAWAŁOWY

W wtorek, 04 lutego br. w sali tanecznej odbył się balik dla dzieci z gminy Zbąszynek. Organizatorem imprezy był Związek Drużyn ZHP w Zbąszynku. ZOK pomagał techniczne. Impreza taneczna dla najmłodszych odbyła się już po raz kolejny, w takiej formule. Harcerze doskonale animowali dzieci do zabaw i wspólnych tańców. Maluchy poprzebierane w piratów. Dzielnie wykonywały wszystkie karnawałowe zadania. Balik był elementem zimowiska-jakie zorganizowali harcerze podczas tegorocznych ferii.
czytaj dalej
 • 04-02-2020

PLAN NA KINO

W poniedziałek, 03 lutego odwiedziło nas Plan na kino. Mieszkańcy naszej gminy mogli obejrzeć: Tajni i Fajni / Nasze miejsce na ziemi / Jumanji: Następny Poziom / Mayday oraz Psy 3: W imię zasad. Z oferty kina skorzystało niecałe 250 osób. Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejną wizytę kina 18 lutego.
czytaj dalej
 • 01-02-2020

X BAL SENIORA

W sobotę, 01 lutego 2020 r. w Sali tanecznej ZOK, już po raz X odbył się Bal Seniora. Tradycyjnie wszystkich powitała Dyrektor ZOK Malwina Kubicka, która podziękowała za 10 wspólnych lat. Goście zaśpiewali dla organizatorów huczne „Sto lat”, rozpoczynając tym samym skromny jubileusz 10 lat pracy Malwiny Kubickiej w zbąszyneckiej kulturze.
Od pierwszych taktów muzyki, parkiet wypełnili uczestnicy balu. W tym roku Bal cieszył się rekordowym zainteresowaniem.
Tradycyjnie, już po raz dziewiąty, gościom do tańca przygrywał niezastąpiony Stefan Pańczocha. Warto w tym miejscu wspomnieć, że I Bal Seniora uświetnił swoją grą  zespół „Szli do wsi”, który tworzyli muzycy z Dąbrówki Wlkp. i ze Zbąszynka.
Potrawy serwowała firma gastronomiczna  „Pod Semaforem” ze Zbąszynka
 
 
czytaj dalej
 • 04-02-2020

STREFA ZABAWY W ZOK

W dniach 28.01- 30.01.2020 zorganizowaliśmy w Sali tanecznej strefę zabawy dla dzieci. Strefa czynna była w godzinach 10:00 – 14:00 i 16:00 – 18:00.  W ramach akcji postawiono w Sali tanecznej trzy dmuchańce, na których bawić się mogły dzieci w różnym wieku. Dla całkiem małych uczestników strefy przeznaczony był zamek księżniczki, a dla tych nieco starszych – 2 zjeżdżalnie. Codziennie strefę odwiedzała ponad setka dzieci. Cieszy nas fakt, że z wydarzenia skorzystało łącznie około 300 dzieci.
Dzięki realizowanemu projektowi z firmą Ikea Industry Zbąszynek – ZOK wszedł w posiadanie trzeciego dmuchańca z basenem na wodę lub kulki. W ostatni dzień strefy, nowy dmuchaniec cieszył się największym zainteresowaniem.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 38 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego