Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 16-12-2019

STATEK BEZ MIŁOŚCI

W sobotę, 14 grudnia w sali widowiskowej ZOK odbyła się premiera Teatru 18 +. Tym razem aktorzy - amatorzy zaprezentowali się w sztuce "Statek bez miłości, czyli podróż w dobrze znane,,,". Póki co więcej szczegółów nie zdradzamy. Zapraszamy na spektakl popremierowy 30.12.2019r.
czytaj dalej
 • 10-12-2019

V WIGILIA MIEJSKA

W sobotę, 07 grudnia 2019 r. na Targowisku Miejskim odbyła się już po raz 5. Wigilia Miejska. Tradycyjnie wydarzenie oficjalnie otworzył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Wigilia jak co roku, bogata była w prezentacje artystyczne lokalnych artystów. Na małej scenie prezentowali się: Kapela Koźlarska, Dąbrowszczanka i uczniowie szkoły z Dąbrówki Wlkp. Ze Zbąszynka wystąpiły przedszkolaki z miejscowego przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej i szkoły średniej CKZiU, oraz wokalistki Studia Piosenki i grupa taneczna JUMP (ZOK). Kosieczyn reprezentowali uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców były Jasełka Uliczne, które z uwagi na silny wiatr i deszcz oraz bezpieczeństwo animatorów miały utrudniony odbiór. Podczas tegorocznej Wigilii Miejskiej odbył się kiermasz rękodzieła oraz degustacja potraw świątecznych. W podsumowaniu, w tym roku wyjątkowo pogoda nam nie dopisała, ale atmosfera była gorąca dzięki pomocy OSP Zbąszynek. W przyszłym roku impreza będzie miała nieco inny charakter. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo w wydarzeniu.
czytaj dalej

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W niedzielę, 01 grudnia w Sali tanecznej odbyło się „Spotkanie z Mikołajem”. Wydarzenie przybrało charakter imprezy firmowej, skierowanej do pracowników firmy IKEA Industry Zbąszynek.
czytaj dalej
 • 03-12-2019

ANDRZEJKI NA WESOŁO

W sobotę, 30 listopada w Sali widowiskowej odbył się koncert Grupy Fest – gwiazdy telewizji TVSi, która od 11 lat bawi świetnie dobranym humorem kabaretowym i dobrą muzyką. Podczas koncertu w Zbąszynku, grupa Fest stworzyła klimat śląskiej biesiady. Na Sali prócz gromkich braw, pojawiały się głośne salwy śmiechu. Nie zabrakło zabawnych anegdot, konkursów i animacji. Wydarzenie zakończyło się wspólną piosenką. Dziękujemy za uczestnictwo.
czytaj dalej
 • 03-12-2019

FILHARMONIA

W czwartek, 28 listopada w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. „ Bach kontra Offenbach na poważnie i wesoło” w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”. Listopadowy koncert skierowany był do uczniów klas VII – VIII Szkół Podstawowych.
czytaj dalej
 • 27-11-2019

POLSKO-NIEMIECKA BIESIADA ANDRZEJKOWA

W niedzielę, 24 listopada br. zrealizowaliśmy  projekt pn. „Polsko – Niemiecka Biesiada Andrzejkowa”. W projekcie wzięli udział mieszkańcy gminy Zbąszynek oraz artyści wraz z delegacją z Drewitz. Głównym celem projektu była promocja tradycji andrzejkowych miast partnerskich wraz z prezentacją strojów i piosenek z wybranych regionów. Uczestnicy projektu przygotowali piosenki, elementy stroju ludowego, regionalny taniec i wiersz . Komisja oceniająca nagradzała najlepsze wykonania.  Podczas biesiady zaprezentowały się artystycznie zespoły śpiewacze: Akademia i Tęcza ze Zbąszynka, Dąbrowszczanka z Dąbrówki Wlkp. , Wesoła Ferajna ze Zbąszynia, Osoria ze Szczańca, Wiwat z Podmokli Małych, Perły Sumsiodki z Siedlca, Duszniczanka z Duszników, Bojadlanie z Bojadeł oraz Gemitsche Chor z Drewitz .  Wśród zaproszonych gości obecni byli:  goście z Pietz w osobie: byłego burmistrza Drewitz (Heinz Schweitzer) wraz z delegacją oraz Edward Fedko (Radny Województwa Lubuskiego), kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Katarzyna Rucioch, emerytowany dyrektor Domu Kultury Marian Dobak i inni zacni goście.
 
czytaj dalej
 • 27-11-2019

KONCERT W BONGO

W Piątek, 22 Listopada 2019r. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się kolejny koncert. Na małej scenie zaprezentowały się dwa zespoły Obraz Pierwotny oraz Drunk 'n' Rolled!
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniała atmosferę!
czytaj dalej
 • 22-11-2019

SESJA POPULARNO-NAUKOWA

W piątek, 22 listopada br. w sali kameralnej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się Sesja popularno – naukowa poświęcona ŚP. Witoldowi Scheuringowi – zasłużonemu mieszkańcowi Gminy Zbąszynek, który całe swoje życie zawodowe poświęcił weterynarii.
czytaj dalej
 • 17-11-2019

NARODOWE CZYTANIE

W niedzielę, 17 listopada w sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się kolejna edycja akcji Narodowego Czytania. W tym roku wybrano nowelę Bruno Schultza pt. „Mój ojciec wstępuje do strażaków”. W wydarzenie zaangażowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszynku.
Innowacją tej edycji była produkcja filmowa do czytanego tekstu w formie „starego filmu”. Dzięki temu, widowisko wzbogacone zostało o obrazy multimedialne do czytanych fragmentów tekstu.
 
czytaj dalej
 • 11-11-2019

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY

W poniedziałek, 11 listopada br. w sali widowiskowej odbył się Koncert Niepodległościowy, którego głównym organizatorem była Grupa Poddasze reprezentująca Związek Drużyn ZHP Zbąszynek. Harcerze przygotowali bogaty program artystyczny, który skupiał w sobie wartościowe teksty historyczne, utwory niepodległościowe w harcerskich aranżacjach oraz dobrane na tą okoliczność multimedia. Licznie zgromadzona widownia i gromkie brawa na zakończenie, świadczyły o tym, że mieszkańcy naszej gminy potrafią się jednoczyć podczas ważnych uroczystości – doceniając wkład i zaangażowanie lokalnych artystów.
 
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 38 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego