Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 17-10-2019

WIECZÓR BAŁKAŃSKI

Seniorzy potrafią się bawić. Udowodnili to po raz kolejny w środę 16 października. W tym dniu bowiem w Sali wiejskiej w Kosieczynie odbył się Wieczór Bałkański w ramach Zbąszyneckiego Święta Seniora. Gości powitały: Katarzyna Rucioch (kierownik OPS) i Malwina Kubicka (dyrektor ZOK). Wydarzenie rozpoczęło się od występów lokalnych. Zatańczył zespół taneczny Tęcza. Zaśpiewał zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka i Grupa Wokalna Akademia. Zespoły oklaskiwała licznie zgromadzona widownia. Gwiazdą wieczoru był zaprzyjaźniony zespół Vitrey Moi, który w swoim repertuarze ma głownie piosenki południowe i bałkańskie. Od pierwszych taktów muzyki, na parkiecie pojawili się zbąszyneccy tancerze. Wieczór upłynął w przemiłej atmosferze. Inicjatorem i Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, Zbąszynecka Rada Seniorów oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kosieczyna. Konferansjerka oraz obsługa techniczna należała do Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury.
czytaj dalej
 • 15-10-2019

WIECZÓR POETYCKI

W poniedziałek, 14 października w Klubie Muzycznym Bongo odbył się wieczór poetycki pt. „Wesołe jest życie staruszka” . Gości powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Spotkanie poprowadziła Pani Teresa Szulczewska. W rolę recytatorów wcielili się: TERESA SZULCZEWSKA, WIESŁAWA SZEWCZYK, WŁADYSŁAW KOZAK, BARBARA PIĘTKA, HELENA BOCHNIAK, ELENOORA FRYŚNA, KRYSTYNA WREMBEL, ZOFIA DZIECIĄTKOWSKA , KAZIMIERA WODECKA, GABRIELA RACZYŃSKA, IWONA LICHTEROWICZ oraz BOLESŁAWA KNY. Scenkę kabaretową przygotowały Panie: KAZIMIERA WODECKA I MARIA DOMAGALSKA . Wieczór poetycki uświetnił występ grupy wokalnej Akademia. Na zakończenie Pani Katarzyna Rucioch, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej podziękowała wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie kolejnej edycji wieczoru z poezją.
czytaj dalej
 • 14-10-2019

JESIENNA POTAŃCÓWKA

W sobotę, 12 października br. w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się Jesienna Potańcówka dla seniorów. Wśród gości znaleźli się członkowie zbąszyneckich i świebodzińskich  klubów seniora oraz mieszkańcy niezrzeszeni w żadnych związkach. Tradycyjnie , uczestników potańcówki powitała Malwina Kubicka Dyrektor ZOK, życząc miłego wieczoru. Oprawę artystyczną przygotował Stefan Pańczocha. Pyszne dania serwowała firma PHU Semafor ze Zbąszynka. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie potańcówką. Już dzisiaj zapraszamy na Bal Seniora, który odbędzie się 01 lutego 2020 r.
czytaj dalej
 • 10-10-2019

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 10 października br. odbył się na sali kinowej koncert z okazji Dnia Nauczyciela oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. Każda grupa zaprezentowała bogaty program artystyczny. ZOK w ramach współpracy, na tą okoliczność przygotował salę z obsługą nagłośnienia oraz multimediów.
czytaj dalej
 • 08-10-2019

RECITAL LIDII STANISŁAWSKIEJ

W poniedziałek, 07 października w Klubie Muzycznym Bongo odbył się recital Pani Lidii Stanisławskiej, piosenkarki, aktorki kabaretowej oraz pisarki. Ponieważ w tym właśnie dniu odbywała się inauguracja Zbąszyneckiego Święta Seniora – w wydarzeniu wzięli udział seniorzy. Lidia Stanisławska bardzo szybko nawiązała kontakt z publicznością, a wieczór upłynął w miłej atmosferze. Na zakończenie kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Katarzyna Rucioch, podziękowała artystce za występ.
czytaj dalej
 • 08-10-2019

JAZZ POPŁYNĄŁ W BONGO

W niedzielę, 06 października w Klubie Muzycznym Bongo odbył się wyjątkowy koncert. Na małej scenie zagrał zespół Wojtek Justyna  TreeOh! W składzie:
Wojtek Justyna (Polska/Holandia) - gitara
Daniel Lottersberger (Austria) - gitara basowa
Alex Bernath (Niemcy) - perkusja
Diogo Carvalho (Portugalia) – perkusjonalia, syntezator
czytaj dalej
 • 08-10-2019

OBJAZDOWE KINO VISA

W piątek, 04 października, po wakacyjnej przerwie odwiedziło nas Objazdowe Kino Visa. Do południa odbyły się dwa seanse dla szkół,. Uczniowie licznie przybyli na bajkę Angry Berds 2 oraz na film Piłsudski. Po południu, Kino przygotowało seanse dla mieszkańców. W tym dniu z Objazdowego Kina Visa skorzystało ponad 400 osób. Dziękujemy za frekwencje i zapraszamy do kina już 30 października.
czytaj dalej
 • 01-10-2019

ZESPÓŁ FSW ZAGRAŁ W BONGO

W sobotę, 28 września w Klubie Muzycznym Bongo odbył się pierwszy w tym sezonie koncert, w ramach programu „Mam pociąg do muzyki”.  Na małej scenie wystąpił świebodziński zespół FSW. Ponad dwugodzinny koncert wypełniły autorskie utwory i znane covery. Charyzmatyczna wokalistka bardzo szybko nawiązała koncert z publicznością, zapraszając także do wspólnego śpiewania.
Przypomnijmy, że zespół FSW tworzą muzycy grający wcześniej w znanych świebodzińskich kapelach A.S.O., Monastery i Arena w składzie:  Ania "Volantzky" Cenajek - wokal, Robert "Drzewko" Brzóska - gitara, wokal, Wojtek "Poland" Cenajek - gitara, Waldek Romaniuk - bas, Marek "Mały" Ristau - perkusja
czytaj dalej
 • 01-10-2019

30-LECIE CHÓRU MILENIUM

W sobotę, 28 września  parafialny chór Milenium świętował zacny jubileusz. Dokładnie 30 lat temu Pan Marian Dobak- instruktor i dyrygent rozpoczął pracę w chórze i już po kilku miesiącach chór Milenium po raz pierwszy zaprezentował się artystycznie w kościele parafialnym.  Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Św. , po której w Barze Pod Semaforem odbyła się uroczysta kolacja. Na spotkaniu dyrektor Zok Malwina Kubicka wręczyła na ręce Pana Mariana Dobaka list gratulacyjny i wyczekiwany prezent - nowy keyboard . Warto przypomnieć, że: Chór Milenium swoją siedzibę ma w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. Próby odbywają się w każdy poniedziałek. Chór przez cały rok prowadzi nabór i chętnie przyjmuje nowych członków. zapraszamy !!!!
czytaj dalej
 • 01-10-2019

WYGRAJ SUKCES

W dniach od 19 do 21 września, nasza wokalistka Kamila Suwiczak wzięła udział w konkursie finałowym w ramach 24 konkursu piosenki Wygraj Sukces. Finał rozgrywany był w miejscowości Tarnobrzeg w województwie Podkarpackim. Warto podkreślić, że Kamila jako jedyna wokalistka z gminy Zbąszynek przeszła wszystkie etapy regionalne kwalifikując się do wielkiego finału. I chociaż nie udało się Kamili uzyskać tytułu laureata, było to kolejne doświadczenie na jej artystycznej drodze. Serdecznie gratulujemy !!!!!
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 36 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego