Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 19-10-2018

ŻYCIE RAZ

W piątek, 19 października br. w sali widowiskowej ZOK odegrany został spektakl pt. „Życie Raz”. Już po pierwszym utworze, na sali stworzyła się niezwykła atmosfera, która towarzyszyła artystom przez cały spektakl. Znakomici muzycy, wspaniały aktor – wokalista – twórca spektaklu Jan Mierzyński. O tym wydarzeniu nie da się napisać w kilku słowach. Po prostu trzeba tego doświadczyć!
czytaj dalej
 • 13-10-2018

JESIENNA POTAŃCÓWKA

W sobotę, 13 października br. w sali tanecznej odbyła się Jesienna Potańcówka dla Seniorów. Gości powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Tradycyjnie do tańca przygrywał Stefan Pańczocha. Frekwencja dopisała.
czytaj dalej
 • 12-10-2018

WIECZÓR POETYCKI

W piątek, 18 października br. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się Wieczór Poetycki pt. „Dla Ciebie kochana Ojczyzno”. Obecnych powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Podczas spotkania odczytano najpiękniejsze wiersze o charakterze poetyckim. Recytacje uświetniła Grupa Poddasze (ZHP Zbąszynek) oraz Kamila Suwiczak (Studio Piosenki ZOK). 
Wiersze czytali: Dorota Zelno (narrator), Teresa Szulczewska, Maria Jokiel, Mariola Bobowska, Jan Mikuła, Wiesława Szewczyk, Kazimiera Wodecka, Eleonora Fryśna, Władysław Kozak, Gabriela Raczyńska, Helena Bochniak i Zofia Dzieciątkowska.
W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Powiatu Alojzy Jokiel, kierownik Domu Dziennego Senior – Wigor Katarzyna Rucioch.
O POEZJI…
Już 19 października, w ZOK-u odbędzie się wyjątkowy spektakl muzyczny pt. „Życie Raz”.  Podczas koncertu usłyszymy utwory, które powstały na podstawie wierszy  nieżyjącego już poety z Płocka, Witolda Mierzyńskiego.
czytaj dalej
 • 12-10-2018

DZIEŃ NAUCZYCIELA - SZKOŁA PODSTAWOWA

Dnia 11 października br. odbył się na sali kinowej koncert z okazji Dnia Nauczyciela oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. Każda grupa zaprezentowała bogaty program artystyczny. ZOK w ramach współpracy, na tą okoliczność przygotował salę z obsługą nagłośnienia oraz multimediów.
czytaj dalej
 • 10-10-2018

SENIORZY ŚWIĘTUJĄ NIEPODLEGŁOŚĆ

W środę, 10 października 2018 r. w Sali widowiskowej odbył się koncert dla seniorów.  Wydarzenie poprzedziło utworzenie „żywej” flagi w parku za Domem Kultury. Już na sali, życzenia seniorom złożył Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur. Koncert rozpoczął się od występu grupy wokalnej Akademia, następnie zaśpiewał zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka. Oba zespoły wprowadziły widzów w nastrój niepodległościowy, wykonując utwory patriotyczne. W części rozrywkowej zaprezentował się zespół taneczny Tęcza. Gwiazdą wieczoru był babimojski zepsół Diverso, który poruszył serca widowni i sprawił, że ten dzień zakończy się dla wszystkich wyjątkowo.
czytaj dalej
 • 10-10-2018

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

W środę, 10 października br. w Parku za Domem Kultury, Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem obchodziło Święto Pieczonego Ziemniaka. Przedszkolaki do parku przeszli barwnym korowodem, który poprowadziła Dąbrowiecka Kapela Koźlarska. Nad bezpieczeństwem maluszków czuwał Strażnik Miejski. Wszystkich zgromadzonych powitały: Małgorzata Chorobińska (dyrektor pedagogiczny) oraz Anna Matysiak (zastępca dyrektora). Dzieci przekazały sobie symbolicznego „gorącego” ziemniaka i odśpiewały kilka piosenek.  Kolejnym punktem spotkania były wspólne tańce. Na wydarzenie przybyli także zaproszeni goście: Wiesław Czyczerski (Burmistrz Zbąszynka), Jan Mazur (Przewodniczący Rady Miejskiej), Tadeusz Wróbel (dyrektor przedszkola), Malwina Kubicka (dyrektor ZOK), Marcin Minta (kierownik OSIR), którzy wzięli udział w konkurencji – kto szybciej obierze ziemniaka. W ramach podziękowania dzieci przyznały gościom złote, ziemniaczane medale. Święto Pieczonego Ziemniaka zakończyło się zajadaniem ogniskowych przysmaków.  
czytaj dalej
 • 09-10-2018

RECITAL POETYCKI

W poniedzieałek 8 października 2018r. odbył się w recital poetycki Laury Łącz. Wydarzenie to zapoczątkowało cykl imprez w ramach Zbąszyneckiego Święto Seniora. Zgromadzoną publiczność powitali: Malwina Kubicka (dyrektor ZOK) i Jan Mikuła (ZUTW Zbąszynek). W spotkaniu udział wzięła także koordynator Zbąszyneckiego Święta Seniora: Katarzyna Rucioch (kierownik Dziennego Domu Senior - Wigor)
czytaj dalej
 • 01-10-2018

KONCERT HARD ROCK

W sobotę, 29 września 2018r. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się kolejny koncert. Na małej scenie zaprezentowały się dwa zespoły muzyczne: 3SW i DRUNK 'N' ROLLED.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniała atmosferę!
czytaj dalej
 • 01-10-2018

ROZPOCZĘCIE SEZONU STAND-UP

W piątek, 28 września br. w Kolejowym Klubie Bongo Rozpoczęliśmy sezon STAND-UP. Tym razem Zbąszynek odwiedzili: Maciej Brudzewski oraz Paweł Reszela. Widownia dopisała. DZIĘKUJEMY! Zapraszamy na kolejny STAND-UP już, 28 Października 2018r. (sobota).
czytaj dalej
 • 24-09-2018

DĄBROWSZCZANKA W KALSKU

W niedzielę, 16 września 2018 r. Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka reprezentował Gminę Zbąszynek na IX Lubuskim Kiermaszu Ogrodniczym w Kalsku.  Wydarzeniu co roku towarzyszy wyłonienie Najładniejszego Gospodarstwa agroturystycznego oraz najlepszego gospodarstwa ekologicznego w województwie lubuskim.  Dąbrowszczanka uświetniła okoliczność przepięknym występem o charakterze biesiadnym.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 21 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego