Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 23-05-2023

GRA MIEJSKA Z OKAZJI 100 LECIA MIASTA ZBĄSZYNEK

W piątek, 19 maja 2023 r. na terenie Zbąszynka odbyła się Gra Miejska z okazji obchodów 100-lecia miasta Zbąszynek. Do udziału w grze zgłosiło się 20 drużyn, z czego 15 pojawiło się na linii startu. Każda drużyna w pierwszej kolejności zgłaszała się w punkcie rejestracyjnym (Park ZOK), gdzie odbierała pakiety startowe. Wszystkie drużyny otrzymały kubki i gadżety z logo ZHP oraz breloki z logo 100 -lecia, kupon na kiełbaskę z ogniska i wodę. Punktualnie o godzinie 16:00, wszystkie drużyny powitała gospodarz i partner wydarzenia: Malwina Kubicka (dyrektor ZOK) oraz organizatorzy: Przemysław Kubicki (komendant Związku Drużyn ZHP Zbąszynek) i Wojciech Woźniak (koordynator gry). Przedstawiciele drużyn otrzymali kartę gry i mapę z wyznaczonymi punktami na terenie miasta.
Uczestnicy gry musieli udać się do 9 punktów, na których czekały zadania sprawnościowe. Ostatnim 10 punktem był Park Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury.
Harcerze przygotowali następujące zadania: przewijanie nakrętek na prętach na czas (Skwer Kotkowiaka), łowienie rybek (park przy Dworcu PKP), rozpalanie ogniska krzesiwem (szkoła CKZiU), przenoszenie piłeczek ping-pong na łyżeczkach (skwer na ul. Zbąszyńskiej), wbijanie gwoździ na czas (I Dom dla Nauczycieli przy ul. Długiej), rzut mokrym mydłem ( Plac Wolności), Strzelanie z wiatrówki (obiekty OSIR), rzut szyszkami do celu ( teren Urzędu Miejskiego), narty rodzinne (Plac przed Małym Kościółkiem).
Ostatnie zadanie czekało w Parku ZOK. Na drzewach zostało rozwieszonych 10 archiwalnych zdjęć, które należało dopasować do opisów. Po zdaniu wszystkich kart, komisja w składzie: Malwina Kubicka, Joanna Mewes, Tomasz Skrzypczak) udała się na obrady. W tym czasie na scenie w parku odbył się koncert szantowy grupy Poddasze oraz ognisko. Komisja zliczyła wszystkie punkty i czasy.
czytaj dalej
 • 15-05-2023

OTWARCIE IZBY NARODOWEJ W DĄBRÓWCE WLKP.

Dnia 13.05.br. Odbyło się Uroczyste otwarcie Izby pamięci w Dąbrówce Wielkopolskiej. Zbaszynecki Ośrodek Kultury zabezpieczył uroczystość technicznie.
czytaj dalej
 • 15-05-2023

ZOFIA MĄKOSA

10 maja 2023 roku w Sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, z okazji "Tygodnia Bibliotek", odbyło się spotkanie autorskie z Panią Zofią Mąkosą, autorką fascynującej trylogii "Wendyjska winnica" oraz dylogii "Makowa spódnica". Pani Zofia rodziła się w Kargowej, dzieciństwo spędziła w Chwalimiu. Jest emerytowaną nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie. Czytanie książek to jej największa pasja, zawsze też lubiła pisać. Debiutowała w 2017 roku powieścią Cierpkie grona, pierwszym tomem cyklu WENDYJSKA WINNICA. Dwa lata później ukazało się Winne miasto, a w roku 2020 Dolina nadziei. Dwie pierwsze powieści zostały wyróżnione Lubuskim Wawrzynem Literackim. Dylogia "Makowa spódnica" to czasy kurnych chat, biedy, głodu, wojen, jak również czasy, w których kobietom przyszło żyć w cieniu mężczyzn, bez prawa do marzeń i własnego głosu.
Autorka w swoich książkach stawia bohaterów przed trudnymi wyborami, a czytelników konfrontuje z problemem dobra i zła, tożsamości i uczciwości. Jest szczęśliwą żoną, matką trójki dzieci oraz babcią. To właśnie rodzina daje jej poczucie spełnienia w życiu.
Moderatorem spotkania była Malwina Kubicka (dyrektor ZOK).
Serdecznie dziękujemy https://www.facebook.com/winnicajulia za umilenie wieczoru.
czytaj dalej
 • 10-05-2023

WERNISAŻ ZDZISŁAWA BOKA

We Wtorek, 09 Maja w Galerii Zbąszyneckiego Atelier odbył się Wernisaż Malarstwa Współczesnego Artysty: Zdzisław Bok.
Licznie zgromadzonych gości powitał sam artysta oraz Malwina Kubicka (dyrektor ZOK). Zdzisław Bok oficjalnie otworzył swoją drugą wystawę i zaprosił gości do jej zwiedzania. Spotkanie upłynęło na spotkaniach kuluarowych i pamiątkowych wpisach do Księgi Galerii. Zachęcamy wszystkich do odwiedzin w godzinach otwarcia DK. Wystawa otwarta będzie do 07 czerwca 2023 r.
czytaj dalej
 • 08-05-2023

MUNDUROWA MAJÓWKA

W sobotę 06.05 w Parku ZOK odbyły się oficjalne Uroczystości upamiętniające 79 rocznicę Bitwy pod Monte Casino oraz Gminny Dzień Strażaka. Gospodarzem wydarzenia był Zbąszynecki Ośrodek Kultury. Punktualnie o godzinie 13:00 ruszyła Parada ulicami Zbąszynka. Paradę prowadziła Orkiestra Dęta OSP Babimost pod batutą Agnieszki Rybickiej. Imprezę poprzedziły gminne obchody, z udziałem lokalnych władz, zaproszonych gości i mieszkańców.
Obchody przy symbolicznym Miejscu Pamięci poprowadził hm. Zbigniew Buśko (Komendant ZHP Zbąszynek). Obchody były okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń (szczegółowe informacje: Gmina Zbąszynek).
czytaj dalej
 • 05-05-2023

SPOTKANIE Z ADAMEM GÓRSKIM

W czwartek, 04 maja w Klubie Muzycznym Bongo odbyło się otwarte spotkanie dr. Adamem Górskim, którego celem było spisanie kolejnych wspomnień mieszkańców ZbąszynkaPodczas spotkania, poznaliśmy kolejne ciekawostki z lat 50' - 90'. Wiele z nich odnajdziecie w książce.
czytaj dalej
 • 26-04-2023

FINAŁ WOJEWÓDZKI LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH - PLASTYKA

W środę, 26 kwietnia 2023 r. odbył się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury Finał Wojewódzki dla Plastyków z Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Była to II edycja konkursu.
Do finału zgłosiło się 38 młodych artystów. Każdy Finalista otrzymał pakiet startowy w postaci dyplomu za udział, napoju i słodkiej przekąski. Po rejestracji w Biurze Organizatora, uczestnicy oczekiwali na rozpoczęcie finału w tzw. „poczekalni” , gdzie przygotowany był poczęstunek.
Tuż przed godziną 10:00 organizatorzy zaprosili finalistów do Sali koncertowej, gdzie na wszystkich czekały przydzielone wcześniej miejsca oraz stół z materiałami plastycznymi „pierwszej pomocy”. Finał otworzyła Dyrektor ZOK Malwina Kubicka oraz Agnieszka Łukaszenko – Woźnica, prezydent ZLIK, obie Panie powitały wszystkich uczestników. Tegoroczny temat „Pokój dla Artysty” znany był wszystkim od początku ogłoszenia konkursu tj. od lutego 2023 r. Finaliści do wykonania pracy wykorzystywali przywiezione ze sobą materiały plastyczne. Rada Artystyczna w składzie: Hubert Winnik (przewodniczący), Ireneusz Solarek, Sławomir Wrembel przyglądała się bacznie pracy twórczej. Czas na wykonanie prac dla I i II kategorii wynosił dwie godziny, dla kat. III i IV trzy godziny.
Po zakończonej pracy finaliści zostawili swoje prace na stolikach i udali się do Poczekalni lub do Sali widowiskowej na krótki seans filmowy, który miał umilić czas oczekiwania na werdykt.
Tuż po godzinie 14:00 poznaliśmy zwycięzców LKA. PLASTYKA
 
czytaj dalej
 • 26-04-2023

SPOTKANIE Z ANNĄ CZERWIŃSKĄ-RYDEL

21 kwietnia, w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel. Uczestnicy spotkania - uczniowie klas drugich i trzecich, z zaciekawieniem słuchali o bohaterach powieści biograficznych autorki. Następnie przyszedł czas na pytania publiczności oraz autografy. Spotkanie było finansowane w ramach programu DKK. Dziękujemy.
czytaj dalej
 • 21-04-2023

WRĘCZENIE NAGRÓD

We wtorek, 18.04.2023 r. Malwina Kubicka i Agnieszka Wodecka- Strugała odwiedziły szkoły gminne w celu wręczenia Nominacji i Wyróżnień w ramach etapu powiatowego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych wraz nagrodami rzeczowymi w formie Voucherów do sklepów EMPIK. Wizyta, była okazją do osobistego poznania młodych artystów z Gminy Zbąszynek. Obie panie złożyły gratulacje, podkreślając przy tym wysoką rangę LKA i umiejętności plastyczne nagrodzonych uczestników konkursu.
czytaj dalej
 • 17-04-2023

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE. PLASTYKA. ETAP REGIONALNY

W poniedziałek 17.04.2023 r. w sali konferencyjnej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury został rozstrzygnięty etap powiatowy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – Plastyka. Rada Artystyczna w osobach: Malwina Kubicka, Jadwiga Spychała, Agnieszka Wodecka – Strugała dokonała oceny poszczególnych prac zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami.  Podczas oceniania prac, Rada Artystyczna brała pod uwagę następujące kryteria: Zgodność pracy z ogłoszonym tematem, Estetyka wykonania pracy, Oryginalność i pomysłowość, Walory artystyczne (kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania itp.), Stopień umiejętności technicznych.   Tegoroczny temat „Widokówka z przyszłości”  zakładał wykonanie widokówki miejscowości w roku 2050.
Do ZOK wpłynęło 88 prac, 86 z powiatu świebodzińskiego i 2 prace z powiatu międzyrzeckiego. Rada Artystyczna zdyskwalifikowała 5 prac, które były niezgodne z regulaminem.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 54 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego