Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 10-12-2018

IV WIGILIA MIEJSKA

W sobotę, 08 grudnia br. już po raz 4. na Targowisku Miejskim zorganizowaliśmy Wigilię Miejską dla mieszkańców naszej gminy. Tuż po godz. 8:30 życzenia złożył Burmistrz Wiesław Czyczerski. W części artystycznej zaprezentowały się: wokalistki Studia Piosenki ZOK, a zarazem uczennice CKZiU w Zbąszynku (Kamila Suwiczak i Weronika Grina), przedszkolaki z Dąbrówki Wlkp., Rogozińca i Zbąszynka oraz uczniowie szkół podstawowych (Kosieczyn, Zbąszynek, Dąbrówka Wlkp,). Dodatkowo imprezę uświetnił występ zespołu śpiewaczego Dąbrowszczanka, grupy wokalnej Akademia oraz Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wlkp. Dla wszystkich dzieci wystąpiła grupa animacyjna z pokazem cyrkowym. Były także odwiedziny Świętego Mikołaja i rozmaite zabawy muzyczno - ruchowe. Dzieci otrzymały w prezencie balony, watę cukrową i popcorn. Dla mieszkańców Burmistrz ufundował krokiety, barszcz (KGW Kosieczyn) i ciasto (KGW Dąbrówka Wlkp.) oraz cukierki. ZOK ufundował pierogi (firma EMKrzych z Nądni). PODZIĘKOWANIA - dla SZUK Zbąszynek za pomoc logistyczną, - uczniom, rodzicom i pracownikom placówek oświatowych za przygotowanie kiermaszu świątecznego, - mediom za promocje wydarzenia, - mieszkańcom za uczestniczenie w IV Wigilii Miejskiej. - opiekunom targowiska, za cierpliwość.
czytaj dalej
 • 06-12-2018

MIKOŁAJKOWA AKADEMIA PIŁKARSKA

W czwartek, 06 grudnia br. w Sali widowiskowej odbyła się Mikołajkowa Akademia Piłkarska, która miała na celu podsumowanie 4 lat pracy Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej wraz rozdaniem mikołajkowych upominków dla wszystkich zrzeszonych w klubie. ZOK zabezpieczył imprezę od strony technicznej. Szczegółowa relacja WWW na stronie organizatora.
czytaj dalej
 • 04-12-2018

MIKOŁAJKI Z OPS

We wtorek, 04 grudnia br. w Domu Kultury odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci z asystentury oraz dla osób niepełnosprawnych z Gminy Zbąszynek. Organizatorem spotkania był Ośrodek Pomocy Społecznej. Podczas spotkania dzieci wymieniły się upominkami. Wieczór upłynął na integracji i wspólnej zabawie z Harcerzami ze Związku Drużyn ZHP Zbąszynek. ZOK zabezpieczył imprezę od strony technicznej.
czytaj dalej
 • 03-12-2018

WERNISAŻ MALARSTWA PRZEMYSŁAWA BASIŃSKIEGO

W poniedziałek, 03 grudnia 2018 r. w Zbąszyneckim Atelier (Galeria Sztuki) odbył się już po raz drugi wernisaż malarstwa – tym razem autorem obrazów jest Pan Przemysław Basiński (mieszkaniec Zbąszynka).
Wśród zaproszonych gości obecni byli: - burmistrz Wiesław Czyczerski z małżonką, malarka Aniela Jenczak, dyrektorzy szkół, liczna grupa mieszkańców Zbąszynka oraz rodzina i przyjaciele artysty.  Wernisaż otworzyła dyrektor ZOK Malwina Kubicka, witając wszystkich uczestników.  Burmistrz, w kilku słowach wyraził uznanie – życząc niegasnącego zapału do rozwijania swoich pasji. Przemysław Basiński oficjalnie otworzył swoją wystawę i zaprosił gości do jej zwiedzania. Spotkanie upłynęło na spotkaniach kuluarowych i pamiątkowych wpisach do Księgi Galerii.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzin w godzinach otwarcia DK.
czytaj dalej
 • 03-12-2018

TEATR 18+ WYJAZDOWO

W niedzielę, 02 grudnia br. Teatr 18+ odwiedził Gminny Ośrodek Kultury w Wojcieszycach ze sztuką „Niedotańczone żony, czyli czwarte wesele i pogrzeb”. Poniżej cytujemy relacje jaka ukazała się na FB organizatora:
Historia pięciu koleżanek, które po latach spotykają się na pogrzebie męża jednej z nich, powoduje serię damsko-męskich intryg i wydarzeń, przedstawionych z dużą dozą humoru i dystansem do tematu.... tak w jednym zdaniu można opisać spektakl "Niedotańczone żony - czyli czwarte wesele i pogrzeb" reżyserii Malwiny Kubickiej. GOK-owska publiczność w 100% dała się wciągnąć w opowieść zaproponowaną przez aktorów Teatru 18+ ze Zbąszynka. Poszczególne sceny były przyjmowane, na zmianę żywiołowymi oklaskami oraz salwami śmiechu. Dość odważne dialogi połączone z ciekawymi wątkami i szczerą grą aktorską dały zgromadzonym widzom wiele "dobrej zabawy". Bardzo dziękujemy artystom jak i naszym gościom za dzisiejszy, miły wieczór spędzony w Wojcieszycach w ramach cyklu "Gok Cafe".”
czytaj dalej
 • 03-12-2018

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM IKEA INDUSTRY ZBĄSZYNEK

W sobotę, 01 grudnia br. byliśmy gospodarzami spotkania z Mikołajem w sali tanecznej. Organizatorem przedsięwzięcia jest co roku firma Ikea Industry Zbąszynek. Spotkanie poprowadzili animatorzy, a jego uwieńczeniem były odwiedziny Świętego Mikołaja. Wydarzenie odbyło się w ramach współpracy ZOK z firmą Ikea Industry Zbąszynek
czytaj dalej
 • 03-12-2018

KINO OBJAZDOWE

W sobotę 01 grudnia br. już po raz kolejny odwiedziło nas Objazdowe Kino Visa. Tym razem zaproponowano następujący repertuar: Grinch,Zbrodnie Grindelwalda, Miłość jest wszystkim i Planeta Singli 2. Frekwencja dopisała. Z objazdowego kina skorzystało blisko 600 osób.
Dziękujemy!!!!
czytaj dalej
 • 16-11-2018

ANDRZEJKOWY STAND-UP

W piątek, 16 Listopada br. w Kolejowym Klubie Bongo odbył się Andrzejkowy STAND-UP. Tym razem Zbąszynek odwiedzili: Paweł Reszela oraz Filip Puzyr. Frekwencja dopisała DZIĘKUJEMY!
czytaj dalej
 • 13-11-2018

OBCHODY NIEPODLEGŁOŚCIOWE

W niedzielę, 11 listopada br. świętowaliśmy 100 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Specjalnie, na tą okoliczność utworzona została grupa robocza, której patronował burmistrz Wiesław Czyczerski. Przygotowania do obchodów, rozpoczęły się od wykonania przez SP Kosieczyn, SP Zbąszynek, SP Dąbrówka Wlkp., CKZiU Zbąszynek oraz NP. „Pod Muchomorkiem” Zbąszynek – biało czerwonych girland. Pokaźne girlandy zostały zawieszone na ulicach: Krótka, Wojska Polskiego i Rondo Św. Katarzyny przez strażaków z OSP Zbąszynek. Wybór ulic nie był przypadkowy, gdyż właśnie tędy przeszedł niepodległościowy korowód. Tuż po godz. 13:00, na Skwerze Niepodległości, od Hymnu Polski rozpoczęły się oficjalne obchody, którym przewodził Krzysztof Krzywak. Uroczystość poprowadził Zbigniew Buśko (komendant ZHP). Delegacje (w tym ZOK) złożyły pod pomnikiem okolicznościowe wiązanki. Uczennice SP Zbąszynek odczytały dwa autorskie wiersze. Przemówienie wygłosił burmistrz Wiesław Czyczerski. Uroczystość była też okazją, do odsłonięcia pamiątkowej tablicy i odczytania Aktu Erekcyjnego dobudowanych postumentów pomnika. Po częściach oficjalnych, Jan Mazur (Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku) przybijał okolicznościową pieczęć na wydanych na tą okazję widokówkach. Spotkanie zakończyło się przy ciepłej grochówce.
Wieczorem w Domu Kultury odbył się koncert niepodległościowy. Inicjatorką przedsięwzięcia, już po raz II, była Joanna Kawczyńska. Na scenie Grupa Poddasze (ZHP Zbąszynek)  wyśpiewała przepiękne utwory patriotyczne na trzy gitary. Frekwencja dopisała.
czytaj dalej
 • 13-11-2018

DĄBROWSZCZANKA KONCERTUJE

W niedzielę, 11 listopada br. zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka wziął udział w V Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Za mundurem panny sznurem" w Zbąszyniu.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 23 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego