Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 12-08-2019

DNI ZBĄSZYNKA 2019

DNI ZBĄSZYNKA 2019
W dniach 10-11 sierpnia 2019 r. na Targowisku Miejskim w Zbąszynku odbyły się obchody związane z Dniami Zbąszynka. Dwudniową imprezę poprowadził konferansjer Jarosław Pikula. Była to część kulturalna obchodów (sportowe relacje na stronie www.osir.zbaszynek.pl).
SOBOTA:
Program wystartował punktualnie o godzinie 17:00. Oficjalnego otwarcia obchodów dokonał burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Malwina Kubicka Dyrektor ZOK.  W pierwszej części koncertowej, na scenie  zaprezentowali się: Blacha, Transgresja i Jafia. Sobotnią gwiazdą wieczoru była Sarsa. Artystka złapała znakomity kontakt z kilkutysięczną publicznością. Po energetycznym koncercie był czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Sobota zakończyła się zabawą taneczną z DJ Flashy Sound i dyskoteką z niezastąpionym Elvasem.
NIEDZIELA:
Ten dzień rozpoczął się od animacji dla dzieci pn. „Kosmiczna przygoda”.  Animatorzy przygotowali kilka tematycznych zabaw i konkursów. Większym zainteresowaniem cieszyły się już działania poza sceną, gdzie dzieci miały malowane buźki i brokatowe tatuaże. Chętni mogli pooglądać świat w wirtualnych goglach. Tradycyjnie, w tym dniu odbył się koncert pn. „Gmina Zbąszynek tańczy i śpiewa”. Tanecznie widownie powitał zespół taneczny Tęcza, a muzycznie: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka,  Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wlkp. Oraz Grupa Poddasze ZHP Zbąszynek. W dalszej części przyszedł czas na solistów. Wystąpili: Kamila Suwiczak, Milena Jakubowska, Piotr Grobys, Marika Graj i Marta Mewes.
Tuż przed godziną 18:00 wręczono puchary dla najlepszych wędkarzy, karciarzy. Puchary wręczył burmistrz Wiesław Czyczerski. W tej części wręczono także tytuły:  ZASŁUŻONEGO DLA GMINY ZBĄSZYNEK oraz HONOROWEGO OBYWATELA GMINY ZBĄSZYNEK (szczegółowa relacja z wręczenia na stronie www.zbaszynek.pl)  W części koncertowej zaprezentował się Jacek Silski z duetem tancerek. Wokalista prezentował śląskie szlagiery. Niedziela zakończyła się Mini Galą Disco Polo. Tłumy pod sceną zgromadził Coctail Boys, Skaner i gwiazda wieczoru MIG. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni. Wszystkich zgromadzonych na placu pożegnał burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i  Dyrektor ZOK Malwina Kubicka
czytaj dalej
 • 12-08-2019

DNI ZBĄSZYNKA - OD KUCHNI

DNI ZBĄSZYNKA OD KUCHNI
Organizatorem imprezy na Targowisku Miejskim był Zbąszynecki Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad imprezą obejmował Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.
Firma, która wykupiła plac na wyłączność (gastronomia i rozrywka) – GIDA WYRZYSK. Scenę wraz z oświetleniem i nagłośnieniem zabezpieczała firma GIGA SOUND  z Międzyrzecza. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwało codziennie  40 ochroniarzy z firmy HUNTERS oraz 26 policjantów  KPP Świebodzin .Dodatkowo w organizację Dni Zbąszynka zaangażowano  strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbąszynka i 4 ratowników medycznych z karetką pogotowia .Pokaz sztucznych ogni zabezpieczali strażacy z OSP Zbąszynek. Przygotowanie punktu kulminacyjnego imprezy  to 50 godzin pracy przypadających na 1 pracownika ZOK-u. Na scenie zaprezentowało się ponad 100 artystów w 20h programie artystycznym. Podczas dwudniowej imprezy wykonawców oklaskiwało łącznie 20 000 widzów. Zabezpieczenie energetyczne przygotowała firma Pana HENRYKA ZDUŃSKIEGO. Mieszkańcy mogli skorzystać z ponad 20 stoisk gastronomicznych, dzieci bawiły się na kilkunastu atrakcjach (dmuchane zamki, karuzele itp.). W celu zapewnienia godziwych warunków sanitarnych, przygotowano 9 toalet typu Toi Toi oraz 6 stanowisk do mycia rąk. Za porządek na placu odpowiadali: pracownicy ZOK, firma Gida Wyrzysk oraz firma Usługi Komunalne Michał Budych.
Kontener na odpady: firma LS PLUS Opalenica.
czytaj dalej
 • 07-08-2019

WERNISAŻ WYSTAWY

W środę 07.08.2019 r. tuż po godzinie 16:00 odbyło się oficjalne otwarcie wystawy z chwilą muzyki. Organizatorem wernisażu był Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, a autorami prac są uczennice i uczniowie biorący udział w obozie.  W tegorocznych spotkaniach bierze udział ponad 40 stypendystek i stypendystów Funduszu, oraz niemal drugie tyle prowadzących zajęcia. Wśród kadry większą część stanowią dawni stypendyści - dziś młodzi naukowcy i artyści. Plener Malarski, a co za tym idzie wystawa są nierozłącznym elementem X Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych pn.  „Rzeczpospolita mniej znana”.  Po wakacjach Fundusz zorganizuje z prac powstałych na plenerze wystawę w Warszawie, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
Środowy wernisaż otworzyła dyrektor ZOK Malwina Kubicka, która w imieniu gospodarzy podziękowała za wybór Rogozińca jako miejsca do rozwijania zdolności artystycznych oraz za możliwość współtworzenia wystawy. W dalszej części głos zabrał prof. Marian Stępak, który opowiedział w kilku słowach o tym jak powstawały prace na wystawę. Dyrektor Krajowego Funduszu, Pani Maria Mach omówiła działania, jakie odbywają się w ramach Wakacyjnych Spotkań. Na małej scenie zaprezentowali się również muzycy (informacja wkrótce). Po symbolicznym otwarciu, wszyscy udali się na I piętro, gdzie mieści się galeria: Zbąszyneckie Atelier. Goście wpisali się także do Pamiątkowej Kroniki.
Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do obejrzenia wystawy w dniach:
07.08 – do godz. 19:00
08.08 – w godz. 8:00 – 16:00
czytaj dalej
 • 07-08-2019

20-LECIE IKEA INDUSTRY

W piątek, 02 sierpnia Ikea Industry Zbąszynek obchodziła 20 lecie powstania firmy w Zbąszynku. Z tej okazji w sali widowiskowej odbyła się konferencja. Podczas uroczystości oprawę artystyczną zapewniła Kapela Koźlarska z Sini oraz wokalistka Kamila Suwiczak. Wśród zaproszonych gości, przemowy i prezentacje przygotowali: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, dyrektor generalny Ikea Industry Zbąszynek Wojciech Waligóra, oraz honorowy obywatel gminy Zbąszynek Hokan Eriksson. Ważnym punktem uroczystości było symboliczne uhonorowanie wieloletnich pracowników firmy IKEA, którzy na wniosek Burmistrza W. Czyczerskiego i dyrektora W. Waligóry otrzymają specjalne odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP. Wręczenia odznaczeń dokona Wojewoda Lubuski w innym, wyznaczonym terminie. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, przekazując życzenia i gratulacje. Dziękujemy firmie Ikea Industry Zbąszynek za obdarzenie nas zaufaniem i możliwość współpracy przy obchodzonym jubileuszu.
czytaj dalej
 • 31-07-2019

STREFA CHILLOUT

W dniach 24 do 27 lipca w parku ZOK zbudowaliśmy Strefę Chillout. Celem akcji było stworzenie wakacyjnego miejsca do spotkań towarzyskich, przy muzyce elektronicznej w tle. Za konsoletą stanął Elvas, który swoimi setami  umilał czas wszystkim gościom strefy. Pragnienie gasiła firma Em Krzych z Nądni, która specjalnie na tą okazje przygotowała specjalną ofertę wakacyjnych trunków.  Dodatkowo w piątek, w strefie pojawiła się muzyka life. Zespół Białe Kruki pojawił się z koncertem, na który licznie przybyli miłośnicy muzyki z gatunku Olds. W każdym dniu strefa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, za które ogromnie dziękujemy. W krótkim podsumowaniu, w naszej strefie wypoczywało ponad 600 osób. Projekt by się nie udał, gdyby nie organizatorzy festiwalu ATOMIC VIBES, którzy użyczyli nam drewniane meble i elementy plażowe strefy.  
Mając na uwadze wszystkie uwagi i słowa uznania, planujemy jeszcze raz zorganizować strefę pod koniec sierpnia. W naszym odczuciu, w roku 2020 strefa powinna być czynna przez całe wakacje. Mamy nadzieje, że z waszą pomocą – nam się to uda.
czytaj dalej

STREFA ZABAWY W ZOK

W środę, 24 lipca zorganizowaliśmy specjalną strefę zabawy dla dzieci. W cieniu platanów pojawiły się trzy dmuchańce, na których dzieci mogły bawić się bezpłatnie w godzinach 11:00 – 18:00. Największym zainteresowaniem cieszył się dmuchaniec rakieta, w środku którego mieścił się tor przeszkód. Pozostałe dwa dmuchańce dostarczyły ogromnej frajdy nieco młodszym dzieciom. W krótkim podsumowaniu z naszej strefy skorzystało blisko 1000 dzieciaków. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie.
czytaj dalej
 • 19-07-2019

PIRACKI PARK ROZRYWKI

W środę, 17 lipca br. już po raz drugi odwiedziliśmy w Kościanie Piracki Park Rozrywki. Tuż po godzinie 11:00 przywitał nas pirat, który zaprowadził nas na barkę wodną. Po ponad 20-minutowym rejsie, uczestnicy zdali test na pirata, za który otrzymali medale i certyfikaty. W dalszej części dnia przyszedł czas na zabawę. W wiosce indiańskiej strzelaliśmy z łuków i skakaliśmy na gigantycznej poduszce, w Egipcie szukaliśmy kości dinozaurów i pisaliśmy swoje imiona za pomocą hieroglifów. W drodze do Australii, zorganizowaliśmy konkurs – która drużyna szybciej odnajdzie wyjście z labiryntu. Atrakcji było co nie miara: trampoliny, zjazd na oponach, zakręcony domek, tyrolka, świat bajek i wiele innych. Pobyt w Kościanie zakończyliśmy pysznym obiadkiem. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszą wakacyjną destynacją.
czytaj dalej
 • 05-07-2019

Muzycy z Dąbrówki Wielkopolskiej

Muzycy z Dąbrówki Wielkopolskiej wystąpili na 53. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych 2019 w Kazimierzu Dolnym
Od czwartku do niedzieli (27-30 czerwca) w Kazimierzu Dolnym odbywał się 53.Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. W programie tej ogólnopolskiej imprezy konkursy, koncerty i imprezy towarzyszące: warsztaty, spotkania i zabawy.
Województwo lubuskie reprezentował Mistrz Jan Sylwester Prządka (61 lat) z  uczniami z Dąbrówki Wlkp. Oliwier Niemiec (13 lat) - kozioł weselny, Maja Bimek (13 lat) - skrzypce, Karolina Łochowicz (14 lat) - skrzypce i Hubert Wittke (13 lat) - klarnet Es. W tej samej kategorii wystąpiła Mistrzyni Justyna Sajna (45 lat) z Dąbrówki Wlkp. z córką Antosią (11 lat).
Nagrody zdobyli :
w kategorii instrumentalistów "duży-mały" (mistrz-uczeń)
 
czytaj dalej
 • 05-07-2019

PIRACKI PARK ROZRYWKI

W środę, 03 lipca odwiedziliśmy w Kościanie Piracki Park Rozrywki, który zlokalizowany jest na kilku wyspach. Nasza wyprawa rozpoczęła się od Zakręconego Domku, potem odwiedziliśmy Zieloną Wyspę z domkami na drzewie, wioskę indiańską, gdzie strzelaliśmy z łuków, zaprzyjaźniliśmy się z dwoma kucykami i mogliśmy wejść do Tipi Wodza. W drodze do Afryki, pobawiliśmy się na dmuchańcach - by potem szukać kości dinozaurów, zlokalizowanych niedaleko piramidy Cheopsa. Chętni nauczyli się pisać swoje imię za pomocą Hieroglifów. Poprzez zielony labirynt odnaleźliśmy drogę do Australii, gdzie poskakaliśmy na trampolinach. Na wyspie Chińskiej nie skorzystaliśmy z żadnych atrakcji - park linowy 15 + :( Ten czas wynagrodziła nam tyrolka i świat bajek. Nie lada atrakcją była Czarna Dziura, zjazd na oponach i przepłynięcie barką przez Jurassic Tunel. Nasza wycieczka skończyła się obiadem w Tawernie. Pogoda dopisała. Do Zbąszynka wróciliśmy tuż po godzinie 17:00.
czytaj dalej
 • 01-07-2019

DISCO WAKACJE

W sobotę, 29 czerwca na ulicach Zbąszynka było bardzo głośno. W parku zorganizowaliśmy Imprezę pn. "Disco-Wakacje", którą poprowadził DJ Flashy Sound. Za konsoletą pojawił się także Elvas.
Fajnie, że byliście! Udanych wakacji!
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 30 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego