Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 19-02-2019

KONCERT TERESY WERNER

W piątek 15 lutego w sali widowiskowej odbył się koncert Teresy Werner. Salę wypełnili po brzegi miłośnicy śląskich szlagierów. Artystka wykonała swoje sztandarowe utwory oraz kilka nowości, za które na zakończenie otrzymała bukiet kwiatów i owacje na stojąco. Po koncercie fani mogli zakupić płyty z autografem wokalistki. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia.
czytaj dalej
 • 04-02-2019

OBJAZDOWE KINO VISA

W Niedziele 03 Lutego br. już po raz kolejny odwiedziło nas Objazdowe Kino Visa. Tym razem zaproponowano następujący repertuar: Sekretny Świat Kotów, Chłopiec z Burzy, Kogel Mogel 3, Narodziny Gwiazdy oraz Underdog. Frekwencja dopisała. Z objazdowego kina skorzystało blisko 800 osób.
Dziękujemy!!!!
czytaj dalej
 • 04-02-2019

IX BAL SENIORA

W sobotę, 02 lutego br. W sali widowiskowej odbył się już po raz 9. Bal Seniora. Gości powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Tradycyjnie, do tańca przepięknie przygrywał Pan Stefan Pańczocha, który współpracuje z nami od pierwszego balu. Frekwencja dopisała. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym zimowym balem. Dodajmy, że za rok podczas X Balu Seniora szykujemy dla Państwa wiele niespodzianek.

Ps. Dziękujemy ślicznie Piotrowi Kubiakowi za ofiarowanie zegara oraz  dwóch efektów LED  do podświetlania parkietu podczas okolicznościowych zabaw tanecznych.
czytaj dalej
 • 28-01-2019

ZIMOWY STAND-UP

W piątek, 25 stycznia br w Klubie Muzycznym Bongo odbył się Zimowy wieczór Stand –up. Impreza rozpoczęła się tuż po godz. 20:00. Na scenie zaprezentował się Michał Bednarowicz i Jakub Rosa. Gospodarzem spotkania był znany w Zbąszynku z wielu występów - Paweł Reszela.  Impreza upłynęła w bardzo pozytywnej atmosferze.
czytaj dalej
 • 23-01-2019

MAJALAND

We wtorek, 22 stycznia br., w ramach akcji Ferie Zimowe 2019 zorganizowaliśmy wyjazd do rodzinnego parku rozrywki Majaland w Kownatach. Z oferty skorzystały dzieci z gminy Zbąszynek i z gminy Zbąszyń. Tuż po godz. 10:00 przyjechaliśmy na miejsce. Zachwytom nie było końca, po zameldowaniu się ruszyliśmy do krainy Wikingów, Heidi i Pszczółki Mai. W międzyczasie dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny. Był też czas na wspólny posiłek. Kiedy jedzenie ułożyło się w brzuszkach, uczestnicy wycieczki ponownie rozpoczęli wspaniałą zabawę. Największym zainteresowaniem cieszyła się kolejka górska. Po godz. 17:00 wróciliśmy do Zbąszynka. Wyjazd możemy uznać za niezwykle udany. Dziękujemy firmie Car Bon Marek Bonecki za współpracę w Majalandzie było EXTRA!!!!
czytaj dalej
 • 14-01-2019

27 FINAŁ WOŚP W ZBĄSZYNKU

W niedzielę, 13 stycznia 2019 r. Gmina Zbąszynek już po raz 20-sty zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, siedziba sztabu mieściła się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, a współorganizatorem wydarzenia było OSP Zbąszynek.
Tuż po godzinie 9:00 odbyła się odprawa wolontariuszy. W tym roku kwestowały 24 osoby. W południe, strażacy serwowali przepyszną grochówkę, którą kosztować można było do końca dnia - tegorocznego finału. Dochód jaki zebrali strażacy, w całości przekazano do Sztabu WOŚP. Swój wkład w orkiestrę mieli również członkowie Koła Łowieckiego Knieja i Kurkowego Bractwa Strzeleckiego (Zbąszynek).
czytaj dalej
 • 09-01-2019

BALIK PRZEDSZKOLAKÓW

W środę 09 Stycznia 2019r. w sali tanecznej odbył się Bal Przebierańców, zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Na parkiecie bawiły się postacie z bajek, wróżki, czarodzieje, policjanci i rozmaite zwierzaczki.
czytaj dalej
 • 09-01-2019

WIECZÓR KOLĘD

We wtorek, 08 stycznia w sali widowiskowej odbył się Wieczór Kolęd, którego organizatorem po rocznej przerwie była Pani Irena Trypucka – nauczycielka Szkoły  Podstawowej w Zbąszynku. W koncercie ponownie zaprezentowali się Znani i Lubiani z Gminy Zbąszynek. My też tam byliśmy i śpiewaliśmy.
Szczegółowe informacje z koncertu na stronie organizatora.
czytaj dalej
 • 07-01-2019

KONCERT NOWOROCZNY

W niedzielę, 06 stycznia 2019 r. w sali widowiskowej ZOK odbył się pierwszy, po długoletniej przerwie Koncert Noworoczny. Gości powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka wraz z Burmistrzem Wiesławem Czyczerski. Włodarz miasta złożył wszystkim noworoczne życzenia. Następnie M. Kubicka zaprosiła wszystkich na koncert Kwartetu Nova z Bydgoszczy. Podczas koncertu publiczność wsłuchiwała się w muzykę filmową i klasyczną okraszoną pięknym śpiewem, solistki Jolanty Wagner.
Kwartet Nova:
skrzypce – Wojciech Górecki
skrzypce – Irena Filuś
altówka – Mateusz Bocheński
wiolonczela – Adam Szurka
Pani Jolanta Wagner na co dzień związana jest z Operą Nova w Bydgoszczy. Współpracuje także z  Operą Narodową w Warszawie, Operą Śląską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą  Krakowską.
czytaj dalej
 • 17-12-2018

NIEDOTAŃCZONE ŻONY…

W sobotę, 15 grudnia 2018 r. Teatr 18+, po namowach mieszkańców naszego regionu ponownie wystawił sztukę pt. „Niedotańczone żony, czyli czwarte wesele i pogrzeb”. Frekwencja dopisała. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 osób, co nas bardzo cieszy.  Dziękujemy, za wszystkie brawa i ciepłe słowa. Dodajmy, że była to już ostatnia odsłona tej sztuki. Aktorzy z nowym rokiem rozpoczną pracę nad kolejnym teatralnym projektem.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 24 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego