Kalendarium

Kalendarz imprez

BIBLIOTEKA

KONKURS RECYTATORSKI "WIOSENNE WIERSZOWANIE"

Wszystkich chętnych Przedszkolaków zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim "Wiosenne Wierszowanie".
Konkurs odbędzie się dnia 8.05.2024 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 26.04.2024 r.! 

Szczegóły w regulaminie: 
https://zbaszynek.pl/system/pobierz.php?id=4540
 
Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/m25qoVpPNmLpUhZbA
 
Zapraszamy! :) 

 
HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ:
09:30 - Rejestracja w biurze organizatora
10:00 - Rozpoczęcie przesłuchań
czytaj dalej
  • 26-01-2024

ZIMOWA LABA: WARSZTATY CZEKOLADY

Mleczna, gorzka, z dodatkami, na gorąco, na ostro. Dzięki temu, jak smakuje, jest jedną z uwielbianych przez WSZYSTKICH, słodkich przyjemności. W ramach „Zimowej Laby” zapraszamy na czekoladowe warsztaty. Każde dziecko poczuje się jak prawdziwy Chocolatier, wykona własną czekoladę, pozna jej historię oraz rozsmakuje się w jej różnych rodzajach. Na warsztaty obowiązują zapisy przez formularz Google. Liczba miejsc ograniczona. Przy zapisie, prosimy zwrócić uwagę na godziny zajęć. Warsztaty o godzinie 10:00 przeznaczone są dla młodszych dzieci, natomiast na godzinę 11:15 dla dzieci starszych. Więcej informacji pod numerem telefonu 683849955.
ZAPRASZAMY.
 
Warsztaty będą się odbywać na Sali Tenecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury.
 
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/tvLpXSPVm7n2Rr6F8
 
Numer konta do przelewu bankowego: 43 9660 0007 0010 1882 2000 0010 
czytaj dalej
  • 24-01-2024

ZIMOWA LABA: WYJAZD DO CENTRUM SZYFRÓW ENIGMA

Szyfry, kody, zagadki i tajemnice złamania szyfrów słynnej niemieckiej maszyny Enigma – wszystko to, przedstawione w niezwykle atrakcyjnej, multimedialnej formie. Serdecznie zapraszamy Was na wycieczkę do Centrum Szyfrów ENIGMA w Poznaniu, w dniu 13 lutego. Wycieczka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat. Na wycieczkę obowiązują zapisy przez formularz Google. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefony 683849955.
To będzie tajemnica i przygoda w jednym.
 
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://forms.gle/D2vjkMC7NA5wyUL4A
 
Numer konta do przelewu bankowego: 43 9660 0007 0010 1882 2000 0010 
czytaj dalej
  • 28-02-2023

LEŚNA BANDA

„LEŚNA BANDA –DROGA DO LASU” to warsztaty survivalowe organizowane przez Gospodarstwo „Malinówka”. Gospodarstwo jest położone we wsi Drągowina nad malowniczą rzeczką Brzeźniczanką. Malinówka to przede wszystkim pasieka, którą jest prowadzona w taki sposób, aby jak najmniej przeszkadzać pszczołom – dzięki czemu pszczoły produkują doskonały miód. Oprócz pszczół
w gospodarstwie mieszkają owce – wrzosówki szare rogate, kozy oraz rozmaity drób. Malinówka to też mała leśna piekarenka, w której czarują się prawdziwe chleby żytnie na zakwasie, bez jakichkolwiek dodatków – składają się tylko z dobrych myśli, mąki żytniej, wody i soli. Właściciel wraz z rodziną stara się sezonowo przetwarzać to, co daje im natura – produkują różne przetwory, od syropów ziołowych, przez konfitury, octy, zakwasy na żury i barszcze oraz musztardy. Celem warsztatów survivalowych „LEŚNA BANDA” jest wykształcenie postawy szacunku wobec przyrody, wieloaspektowa edukacja przyrodnicza, wsparcie dzieci i młodzieży w samodzielności oraz wzmocnienie relacji w grupie.
Po ukończeniu warsztatów uczestnicy potrafią: rozpalić samodzielnie ogień i zapanować nad nim, bezpiecznie posługiwać się nożem, zbudować proste schronienie od deszczu czy upału, odróżnić kilkanaście gatunków roślin i zwierząt, znaleźć na łące rośliny do przygotowania posiłku lub naparu
 i wystrzegać się tych trujących. Warsztaty prowadzone są przez specjalnie wyszkolonych edukatorów przyrody, którzy jako pomocy dydaktycznych używają krzesiwa, lin, noży oraz sprzętów do obserwacji przyrody.  Metodyka pracy inspirowana jest brytyjskimi forest schools. W podziękowaniu za ciężką pracę uczestnicy warsztatów otrzymają pyszny poczęstunek.
 
 
LINK DO ZGODY RODZICÓW:
czytaj dalej
  • 23-01-2023

ESCAPE ROOM

Biblioteka to nie tylko miejsce wypełnione książkami ale również miejsce gdzie interesująco
 i kreatywnie można spędzić czas.  Nasza biblioteka zamieni się w tzw. escape room czyli pokój zagadek. Jest to rodzaj interaktywnej zabawy grupowej, w której uczestnicy zostają zamknięci
w specjalnie przygotowanym pokoju-bibliotece i aby się z niego wydostać muszą rozwiązać szereg zagadek. Zabawa ta wymaga od uczestników logicznego myślenia, spostrzegawczości, współpracy, przestrzegania reguł, kojarzenia faktów, kreatywności, zręczności. Całość zawsze wiąże się z jakąś historią czy fabułą wpisaną w dany pokój, dzięki temu może przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości. Nasz pokój zagadek będzie miał za zadanie zapoznać uczestników ze zbiorami biblioteki. Dzięki temu dowiedzą się, co mogą w niej znaleźć. Praca w grupach, łamanie szyfrów, możliwość swobodnego biegania po bibliotece mają ukazać naszą instytucję jako nowoczesną placówkę, otwartą na ciekawe działania.
 
 
czytaj dalej

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego