Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wizyta scholi parafialnej

W dniu 16 stycznia br. gościliśmy w naszym Domu dzieci i młodzież ze scholi parafialnej w Zbąszynku z opiekunką Panią Adrianną Wachowską. Młodzi artyści zaprezentowali seniorom swój muzyczny dorobek. Były piękne pastorałki, kolędy i inne pieśni religijne, przepełnione dziecięcą radością i energią. Seniorzy chętnie włączali się do śpiewu, a każdy występ nagradzali gromkimi brawami.  Dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Dziękujemy scholi za odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkanie.
czytaj dalej

WIECZÓR KOLĘD

W dniu 08 stycznia 2019r.  w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się „Wieczór kolęd”. Na scenie zaprezentowały się  instytucje samorządowe, organizacje społeczne  oraz Nasi seniorzy wraz z kierownikiem i pracownikami. W tym roku miłą niespodzianką był dla Nas  udział  ks. Jakuba Świątek oraz  ks. dr Dariusza Wołczeckiego. Przy akompaniamencie  pana Janusza Śmiałek zaśpiewaliśmy dwie kolędy: „Gdy śliczna Panna” oraz „Dzisiaj w Betlejem.”W czasie występu seniorom towarzyszył doniosły nastrój ,mimo towarzyszącej tremy ,wszyscy aktywnie włączyli się do śpiewu, a po zejściu ze sceny czuliśmy satysfakcję i zadowolenie z siebie . Było widać ,że występ sprawił Naszym seniorom wiele radości. Po występach wszyscy uśmiechnięci wrócili do domów.
 
 
czytaj dalej

Przedstawienie pt. „Betlejemska Dobranocka”

W dniu 7 stycznia, na zaproszenie Przedszkolaków z grupy „Jagódki” udaliśmy się do Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku, na przedstawienie pt. „Betlejemska Dobranocka”. Dzieci pod okiem swojej Pani przygotowały uroczyste Jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne.
                Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki i piosenki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.
czytaj dalej

Spotkanie Seniorów przy wigilijnym stole

W dniu 18 grudnia 2018 roku seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku spotkali się przy wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia  i wspólnie kolędować. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Jan Mazur, Ksiądz Proboszcz – Jerzy Kordiak, Ksiądz Dziekan – Zdzisław Przybysz oraz Przyjaciel domu – Krzysztof Krzywak.
Rozpoczynając spotkanie Kierownik DDS-W powitała wszystkich zebranych. Następnie razem z Burmistrzem złożyli wszystkim uczestnikom spotkania świąteczne życzenia, w których dominował motyw zdrowia i spokoju ducha. Po krótkich wystąpieniach gości przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie nawzajem życzeń. Moment ten zawsze wywołuje u wszystkich wzruszenie i ogromne emocje. Po życzeniach zasiedliśmy do wieczerzy, którą rozpoczął ksiądz dziekan  przewodnicząc wspólnej modlitwie. Na świątecznym stole królowały tradycyjne, wigilijne potrawy przygotowane przez Bar „Pod Semaforem” w Zbąszynku.
czytaj dalej

Wizyta dzieci z Przedszkola „Pod Muchomorkiem”

Szczere uśmiechy na twarzach seniorów wywołała wizyta dzieci z Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku. Przedszkolaki spotkały się z seniorami, aby przedstawić im program artystyczny, który zawierał wiele wierszyków i piosenek dedykowanych zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Dzieci z zaangażowaniem i energią prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Niejednemu seniorowi łezka w oku się zakręciła. Występ dzieci nagrodzony został gromkimi brawami. Na koniec spotkania nie zabrakło życzeń oraz drobnych podarunków.
czytaj dalej

Wizyta dzieci ze szkoły podstawowej

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym Domu uczniów z klasy IIB Szkoły Podstawowej w Zbąszynku z wychowawczynią Panią Agnieszką Rucioch, którzy wspólnie z seniorami wykonywali ozdoby świąteczne. Każdy uczeń i senior wykonał z patyczków i szyszek przepiękne ozdoby choinkowe. Następnie uczniowie przygotowali z klisz RTG choinki, które wraz z życzeniami wręczyli seniorom na zakończenie wizyty w Domu. Pomysłowość i kreatywność wykonanych prac zadziwiała wszystkich.
Dziecięca energia i radość przechodzi w tym dniu na seniorów, u których, pomimo widocznego zmęczenia wywołanego ciągłym gwarem, gości na twarzach uśmiech i zadowolenie. Każde spotkanie seniorów z dziećmi jest przez nich bardzo wyczekiwane, wywołuje ogromne emocje i jest wspaniałą formą integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej

Odwiedziny Mikołaja

6 grudnia jak co roku najpopularniejszy senior świata-Mikołaj odwiedził Dzienny Dom Senior-Wigor i nie zapomniał o Naszych seniorach. Wizyta brodatego gościa sprawiła wszystkim miłą niespodziankę, a panująca atmosfera wprowadziła wszystkich w świąteczny, radosny nastrój, gdyż  Mikołaj pamiętał o małych upominkach dla każdego. Było wesoło i sympatycznie ,humor dopisywał wszystkim. Na zakończenie spotkania były wspólne zdjęcia i życzenia zdrowia , uśmiechu i radości . Do zobaczenia za rok Mikołaju!!!
 
 
 
 
czytaj dalej

Andrzejki

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Dnia 30 listopada odbyła się długo wyczekiwana zabawa integrująca społeczność seniorską że Zbąszynia i Zbąszynka. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Seniorzy, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.
 
czytaj dalej

Odwiedziny uczniów ze Szkoły Podstawowej

W minionym tygodniu nasz dom odwiedzili uczniowie klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości okazała się doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej. Uczniowie swoim występem przypomnieli nam historię Polski od roku 1918 do współczesności. Spotkanie upłynęło nam w zadumie i wspomnieniach. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.
czytaj dalej

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada b.r. w naszym Domu uczciliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to święto nie tylko pracowników socjalnych, ale wszystkich pracowników służb społecznych.
Zaproszeni goście, Burmistrz  Zbąszynka Wiesław Czyczerski , Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur oraz Krzysztof Krzywak złożyli życzenia i podziękowania dla Pani Kierownik i pracowników DDS-W za codzienne zaangażowanie w pracę z osobami starszymi. Seniorka Kazimiera Wolska przeczytała list od seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor z wyrazami uznania i wdzięczności za zaangażowanie ,wrażliwość i poświęcenie w trud dnia codziennego jakim jest opieka nad seniorami. Dzień upłynął w miłej i pogodnej atmosferze, przy wspólnym śpiewaniu piosenek i słodkim poczęstunku.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 17 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego