Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Seniorzy w akcji aktywizacji

Gry i zabawy myślowe, zajęcia plastyczne, artystyczne, ruchowe, sportowe, rekreacyjne i wiele, wiele innych... to wszystko dzieje się w Naszym Domu ! Zbąszyneccy Seniorzy codziennie rozwijają swoje zainteresowania, utrzymują sprawność fizyczną i zdrowotną, pobudzają zaradność, utrzymują kontakty i relacje towarzyskie, jednym słowem prowadzą zdrowy styl życia i żyją pełną parą ! Zapraszamy osoby powyżej 60 roku życia z terenu Gminy Zbąszynek do wspólnego udziału w zajęciach w Dziennym Domu "Senior-Wigor" na ul. Kosieczyńskiej  4 w Zbąszynku ! Seniorów powyżej 65 roku życia zapraszamy do korzystania ze Zbąszyneckiej Karty Seniora, która daje prawo do korzystania z ulg, zwolnień pozwalających na zakup biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne i sportowe, oświatowe organizowane przez instytucje gminne, oraz usług i towarów oferowanych przez podmioty gospodarcze.
czytaj dalej

Aktywny lipiec w DD "S-W"

Zajęcia plastyczne, techniczne, edukacyjne, sportowe i wiele, wiele innych, oferowane są w ośrodku wsparcia dla seniorów powyżej 60 roku życia. Seniorzy chętnie uczestniczą w różnorodnych formach zajęć aktywizujących oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wobec wciąż panującej epidemii COVID-19. Czas poświęcony w Dziennym Domu osoby starsze wykorzystują z zaangażowaniem ciesząc się każdą chwilą. Dzięki temu w ich życiu cały czas dzieje się coś ciekawego. Stały kontakt z innymi niweluje poczucie osamotnienia, daje poczucie bezpieczeństwa, przynależności.
czytaj dalej

Aktywizacja na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku we wtorek 23 czerwca udali się nad Jeziorko Koźlarskie w Chlastawie. Na świeżym powietrzu aktywizowali się poprzez gry i zabawy, śpiewanie popularnych piosenek, spacer, rozmowy, plecenie wianków. Podopieczni przygotowali i przekazali także pokarm dla zwierząt i ptaków, które zamieszkują wyspę. Jeziorko Koźlarskie to świetnie miejsce na relaks i miłe spędzenie czasu.
czytaj dalej

Powoli powracamy do aktywności w Dziennym Domu "Senior-Wigor"

Powoli powracamy do aktywności ! Wspólna gimnastyka, spacery, spotkania ze znajomymi, czy zajęcia rozwijające zainteresowania. Tych wszystkich aktywności nie mogli doczekać się Nasi Seniorzy, którzy od 26 maja br. biorą udział w niektórych zajęciach w ośrodku wsparcia. Obecność w Domu pozwala odetchnąć od panującej epidemii. Podopieczni mogą znowu spotkać się ze swoimi kolegami i koleżankami, porozmawiać, pośmiać się, zrelaksować. Podczas obecności w placówce, ściśle przestrzegane są procedury postępowania w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli w pełni skorzystać z całego katalogu usług oferowanych przez Nasz Dom dla Seniorów.
czytaj dalej

Tydzień Rodziny - Konkurs plastyczny "Moja rodzina podczas epidemii"

W dniu 26 maja rozpoczął się Tydzień Rodziny. Z tej okazji w całej Polsce organizuje się festyny, pikniki, koncerty łączące pokolenia i różne środowiska. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa, obchody Tygodnia Rodziny odbyły się mniej hucznie. Uczniowie z klas podstawowych i średnich oraz Seniorzy z Gminy Zbąszynek obchodzili Tydzień Rodziny, prezentując prace plastyczne w ramach konkursu pn. "Moja rodzina podczas epidemii", zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Mieszkańcy mogli wykonać prace dowolną techniką: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, które miały przedstawiać zachowania w rodzinach mające na celu walkę z koronawirusem. Prace zostały ocenione przez jury według kategorii wiekowych i w dniu 01 czerwca Kierownik Ośrodka - Pani Katarzyna Rucioch ogłosiła zwycięzców konkursu. Trzy wyróżnione prace plastyczne w każdej kategorii wiekowej zostały nagrodzone, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
czytaj dalej

W Naszym Domu w czasie epidemii...

Dzienny Dom "Senior-Wigor" w Zbąszynku decyzją Wojewody Lubuskiego wydłużył do dnia 24 maja 2020 roku okres zawieszenia działalności z powodu trwającej w Polsce epidemii koronawirusa. Nie znaczy to jednak, że w Naszym Domu nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Na bieżąco pozostajemy w kontakcie telefonicznym i monitorujemy sytuację naszych Seniorów. Pomagamy podopiecznym w załatwianiu rożnych, codziennych spraw np. w urzędach, w bankach czy na poczcie. Dostarczamy środki higieny osobistej, leki, robimy zakupy. Dbamy też o ład i porządek w placówce i wokół niej. Rozwijamy naszą wiedzę i umiejętności. Seniorzy natomiast z chęcią i z zaangażowaniem wykonują prace i zadania, które przygotowujemy i dostarczamy do domów. Podopieczni zebrali akcesoria krawieckie (maszyny, nici, gumki, materiały) do szycia maseczek oraz przekazali opiekunkom artykuły, zdjęcia i materiały archiwalne do kroniki. Kronika, która powstaje będzie dokumentem upamiętniającym osoby i wydarzenia z Naszego Domu. Za współpracę i pomoc SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ! ale to nie wszystko...Seniorzy biorą też udział w konkursach. Niedawno w ogłoszonym przez Wojewodę "Jestem Patriotą, Jestem Lubuszaninem", a już niebawem w konkursie rodzinnym ogłoszonym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku pn. "Moja rodzina podczas epidemii". Jak widać wspólnie można pokonać trudne chwile i ciągle się aktywizować...
czytaj dalej

Konkurs "Jestem Patriotą, Jestem Lubuszaninem"

Z okazji nadchodzącego Święta 3 Maja i Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 24.04.2020r., Wojewoda Lubuski na stronie Urzędu Wojewódzkiego i na portalu społecznościowym "Facebook" ogłosił konkurs dla mieszkańców województwa lubuskiego „Jestem Patriotą, Jestem Lubuszaninem”.  Konkurs trwa do 30.04.2020r. i składa się z trzech niezależnych elementów:
  1. konkursu historycznego,
  2. krzyżówki patriotycznej,
  3. konkursu fotograficznego/plastycznego
W konkursie historycznym należy poprawnie odpowiedzieć na pytania, które są publikowane codziennie na stronie Organizatora oraz w serwisie Facebook. Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku również biorą udział w zabawie. Pani Zosia Dzieciątkowska podjęła wyzwanie i biorąc udział w konkursie historycznym prawidłowo odpowiedziała na pytanie 3 i 4, tym samym kwalifikując się do otrzymania nagród. Pani Zosia Dzieciątkowska i Pani Iwona Lichtarowicz wzięły udział w rozwiązaniu krzyżówki patriotycznej, natomiast Pani Barbara Piętka i Pani Wiesława Szewczyk przygotowały prace plastyczne. Krzyżówki oraz prace plastyczne zostały przesłane do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Komisja konkursowa wylosuje 10 prawidłowo wypełnionych krzyżówek i dokona oceny oraz wybierze zwycięzców prac plastycznych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego lub na stronie Organizatora w serwisie Facebook @LubuskiUrządWojewódzki w ciągu 7 dni roboczych od ogłoszenia listy zwycięzców. Trzymamy kciuki za Naszych Seniorów i życzymy powodzenia !   
czytaj dalej

SZYJEMY MASECZKI

W ubiegłym tygodniu pracownicy Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku oraz osoby prywatne rozpoczęli akcję szycia maseczek dla mieszkańców naszej Gminy, w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz dla pacjentów i opiekunów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ciborzu.
Dzięki życzliwości mieszkańców Gminy a przede wszystkim dzięki pomocy seniorów z naszego Domu  otrzymaliśmy niezbędne materiały do szycia maseczek: gumki, płótna, nici i maszyny do szycia za co serdecznie dziękujemy!
Praca ruszyła pełną parą, chęci i zaangażowania pracownikom nie brakuje, a efekty ich pracy są już widoczne.
W niedługim czasie maseczki będzie można nabyć bezpłatnie w Urzędzie Miejskim w Zbąszynku oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku o czym będziemy informować na stronach internetowych Gminy.
czytaj dalej

#WSPIERAJSENIORA - Wsparcie dla seniorów – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa

#WSPIERAJSENIORA - Wsparcie dla seniorów – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa

Osoby starsze należą do tej grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności.
Profilaktyka zdrowotna i bezpieczeństwo, szczególnie osób starszych, są w tym okresie szczególnie ważne, ponieważ seniorzy najciężej przechodzą zakażenie.
Dlatego w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo, podejmijmy wspólne działania, włączmy się w podejmowane już inicjatywy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie: http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/475.

  oraz do śledzenia na bieżąco komunikatów na następujących stronach internetowych:
         https://www.gov.pl/koronawirus 
         https://www.gov.pl/rodzina 
         http://senior.gov.pl/
1 2 3 4 5 6 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego