Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Seniorzy uczcili odzyskanie niepodległości

W dniu dzisiejszym seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystym odśpiewaniem o godzinie 11.11 Mazurka Dąbrowskiego. W tym dniu nie brakowało akcentów patriotycznych. Seniorzy czytali wiersze o niepodległej, śpiewali pieśni patriotyczne, w swoich strojach starali się zawrzeć biało-czerwone barwy. Podczas rozmów wspominali okres swojej młodości, który u niektórych z nich przypada właśnie na pierwsze lata po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Odświętny i podniosły nastrój tego dnia udzielił się wszystkim seniorom i pracownikom naszego Domu.
czytaj dalej

Spotkanie seniorów ze studentami prawa.

W dniu 07 listopada 2018 roku w Dziennym  Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku odbyło się spotkanie seniorów ze studentami V roku prawa Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach realizacji projektu pt. „Seniorzy? Aktywni i Zdrowi” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Podczas spotkania studenci zwrócili  seniorom uwagę na zagrożenia z jakimi najczęściej spotykają się w codziennym życiu oraz  uświadomili ich o przysługujących im prawach. Omówione zostały kwestie związane z zawieraniem umów przez Internet, przez telefon, na pokazach oraz podczas wizyty przedstawiciela w domu a także aktualne niebezpieczeństwa grożące seniorom tj. oszustwa „na wnuczka”, „na policjanta”. Poruszony został temat przemocy wobec osób starszych oraz praw seniorów jako pacjentów. Seniorzy z ogromnym zainteresowaniem słuchali prelegentów i chętnie zadawali pytania. Cenne informacje i porady młodych prawników pozwolą seniorom postępować z duchem czasu i unikać nieprzyjemności czyhających w codziennym życiu.
czytaj dalej

Odwiedziny dzieci z przedszkola

22 października z okazji Święta Seniora, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola pod Muchomorkiem razem z panią Magdaleną Olender, odwiedziły Seniorów z  DDS-W .Każda wizyta dzieci wywołuje uśmiech, radość i wzruszenia na twarzach  Naszych seniorów, którzy uwielbiają dzieci i czekają na ich odwiedziny. Na zakończenie spotkania seniorzy zostali obdarowani przez dzieci własnoręcznie wykonanym bukiecikiem kwiatków, były tańce, śpiewanie piosenek, zabawa i wspólne zdjęcia. Dziękujemy za wizytę i radość, która zapanowała w naszym Domu w czasie wizyty milusińskich.
czytaj dalej

Wizyta podróżnika

W środę 17 października ,w naszym Domu odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim. Tym razem obejrzeliśmy fascynującą relację z pobytu naszego gościa na Cyprze.”Cypr –wstrząśnięty nie zmieszany”- opowieść pokazana za pomocą slajdów wprawiła wszystkich naszych Seniorów w podziw i zachwyt. Zobaczyliśmy przepiękne, gotyckie katedry zamienione na meczety, miasta-porty z ogromnymi weneckimi zamkami i warowniami ,gdzie toczy się życie, ale w innym jakby świecie. Miejsca przepiękne, dzikie, ale i ogrom ludzkiego nieszczęścia, ruiny, druty kolczaste  i strzegących tego stanu żołnierzy.
Dziękujemy Panu Andrzejowi za niezwykle ciekawą, pełną humoru opowieść o Cyprze. Seniorzy czekają na kolejne spotkanie.

 
czytaj dalej

Rozgrywki w BINGO

11 października nasze Seniorki wybrały się do Sulechowa na rozgrywki w BINGO. Po emocjonujących i zaciętych pojedynkach zwyciężyła nasza podopieczna Anna Pracuk, miejsce II zajęła Pani Ola z Sulechowa natomiast III miejsce przypadło Pani Helence Bochniak . Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie i cudowną atmosferę do końca.
czytaj dalej

Spotkanie z muzyką

 W dniu 16 października 2018 roku  w piękne, słoneczne popołudnie w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp.  odbyło się „Spotkanie z muzyką”. Seniorzy z Dziennego Domu Senior- Wigor mieli przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w biesiadzie. Gospodarzem imprezy był  Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, który wykonał znane i lubiane piosenki ludowe angażując do śpiewania wszystkich przybyłych gości. Po koncercie gospodarze zaprosili  wszystkich do zwiedzania Izby Pamiątek Regionalnych, gdzie dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Dabrówce Wlkp opowiadały o regionie i kulturze dąbrowieckiej. Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wlkp. przygotowało dla wszystkich przepyszne „dąbrowieckie racuchy” oraz kawę i herbatę. Biesiadne, skoczne utwory wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój, seniorzy zadowoleni wrócili do domu.
 Organizatorami  spotkania byli: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wlkp. oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Zbąszynku.
czytaj dalej

III Turniej Chińczyka

 
15 października 2018 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora, w Dziennym Domu Senior-Wigor rozegrano III Turniej Chińczyka. W turnieju wzięli udział seniorzy reprezentujący organizacje senioralne działające na terenie naszej gminy: Związek Kresowian, Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor”. Gościnnie w turnieju udział wzięła  drużyna z zaprzyjaźnionego Domu Dziennego Pobytu w Sulechowie oraz Dzienny Dom Senior-Wigor ze Zbąszynia. Podczas turnieju były duże emocje i zacięta walka do samego końca gry. Mimo pojedynku, wszystkim seniorom, dopisywał humor i uśmiech na twarzy. Pierwsze miejsce zdobyła:  Maria Staszyk z Dziennego Domu Senior-Wigor w Zbąszyniu, drugie miejsce Zofia Dzieciątkowska z Dziennego Domu Senior-Wigor w Zbąszynku ,trzecie miejsce : Danuta Pikuła z Domu Dziennego Pobytu w Sulechowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w turnieju.
czytaj dalej

Wieczór poetycki

 
 12 października 2018r. o godz.18.00  w Klubie Muzycznym ”Bongo” Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Poetycki, zatytułowany „Dla Ciebie kochana Ojczyzno”. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiersze patriotyczne związane z Setną Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Wiersze recytowali: Dorota Zelno (narrator),Teresa Szulczewska, Maria Jokiel, Mariola Bobowska ,Jan Mikuła, Kazimiera Wodecka, Gabriela Raczyńska, Władysław Kozak oraz seniorki z Dziennego Domu Senior-Wigor w Zbąszynku:Eleonora Fryśna, Helena Bochniak, Wiesława Szewczyk i Zofia Dzieciątkowska. Patriotyczne pieśni śpiewała Grupa Poddasze(ZHP Zbąszynek) oraz Kamila Suwiczak (Studio Piosenki ZOK).
czytaj dalej

Wyjątkowy koncert

10 października 2018r.Seniorzy z DDS-W mieli przyjemność wzięcia udziału w wyjątkowym koncercie z okazji Święta Seniora, który odbył się  w Sali Widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury. Z podziwem oglądaliśmy grupę wokalną Akademia, zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka i zespół taneczny Tęcza. Na zakończenie wystąpił wyczekiwany przez wszystkich zespół Diverso z Babimostu, który swoim śpiewem wprowadził widownię w niesamowity klimat i nastrój. Przepiękna muzyka  sprawiła, że ten wieczór okazał się dla wszystkich niezapomniany.
czytaj dalej

"Biały Dzień"

 
W kolejnym dniu Zbąszyneckiego Święta Seniora w ramach projektu zdrowotnego ABC zdrowia w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się ”Biały Dzień”, mieszkańcy Zbąszynka wraz z seniorami z  DDS-W mieli możliwość wykonać badania lekarskie na cholesterol i prostatę, zmierzyć ciśnienie, skorzystać z porady u diabetologa, kosmetolog Małgorzaty Kocur, rehabilitant Ewy Gardaszewskiej – Małeckiej  oraz  ratownika medycznego Pawła Gondek.
                                                                                                                                         
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 16 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego