Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

W Naszym Domu w czasie epidemii...

Dzienny Dom "Senior-Wigor" w Zbąszynku decyzją Wojewody Lubuskiego wydłużył do dnia 24 maja 2020 roku okres zawieszenia działalności z powodu trwającej w Polsce epidemii koronawirusa. Nie znaczy to jednak, że w Naszym Domu nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Na bieżąco pozostajemy w kontakcie telefonicznym i monitorujemy sytuację naszych Seniorów. Pomagamy podopiecznym w załatwianiu rożnych, codziennych spraw np. w urzędach, w bankach czy na poczcie. Dostarczamy środki higieny osobistej, leki, robimy zakupy. Dbamy też o ład i porządek w placówce i wokół niej. Rozwijamy naszą wiedzę i umiejętności. Seniorzy natomiast z chęcią i z zaangażowaniem wykonują prace i zadania, które przygotowujemy i dostarczamy do domów. Podopieczni zebrali akcesoria krawieckie (maszyny, nici, gumki, materiały) do szycia maseczek oraz przekazali opiekunkom artykuły, zdjęcia i materiały archiwalne do kroniki. Kronika, która powstaje będzie dokumentem upamiętniającym osoby i wydarzenia z Naszego Domu. Za współpracę i pomoc SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ! ale to nie wszystko...Seniorzy biorą też udział w konkursach. Niedawno w ogłoszonym przez Wojewodę "Jestem Patriotą, Jestem Lubuszaninem", a już niebawem w konkursie rodzinnym ogłoszonym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku pn. "Moja rodzina podczas epidemii". Jak widać wspólnie można pokonać trudne chwile i ciągle się aktywizować...
czytaj dalej

Konkurs "Jestem Patriotą, Jestem Lubuszaninem"

Z okazji nadchodzącego Święta 3 Maja i Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 24.04.2020r., Wojewoda Lubuski na stronie Urzędu Wojewódzkiego i na portalu społecznościowym "Facebook" ogłosił konkurs dla mieszkańców województwa lubuskiego „Jestem Patriotą, Jestem Lubuszaninem”.  Konkurs trwa do 30.04.2020r. i składa się z trzech niezależnych elementów:
  1. konkursu historycznego,
  2. krzyżówki patriotycznej,
  3. konkursu fotograficznego/plastycznego
W konkursie historycznym należy poprawnie odpowiedzieć na pytania, które są publikowane codziennie na stronie Organizatora oraz w serwisie Facebook. Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku również biorą udział w zabawie. Pani Zosia Dzieciątkowska podjęła wyzwanie i biorąc udział w konkursie historycznym prawidłowo odpowiedziała na pytanie 3 i 4, tym samym kwalifikując się do otrzymania nagród. Pani Zosia Dzieciątkowska i Pani Iwona Lichtarowicz wzięły udział w rozwiązaniu krzyżówki patriotycznej, natomiast Pani Barbara Piętka i Pani Wiesława Szewczyk przygotowały prace plastyczne. Krzyżówki oraz prace plastyczne zostały przesłane do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Komisja konkursowa wylosuje 10 prawidłowo wypełnionych krzyżówek i dokona oceny oraz wybierze zwycięzców prac plastycznych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego lub na stronie Organizatora w serwisie Facebook @LubuskiUrządWojewódzki w ciągu 7 dni roboczych od ogłoszenia listy zwycięzców. Trzymamy kciuki za Naszych Seniorów i życzymy powodzenia !   
czytaj dalej

SZYJEMY MASECZKI

W ubiegłym tygodniu pracownicy Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku oraz osoby prywatne rozpoczęli akcję szycia maseczek dla mieszkańców naszej Gminy, w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz dla pacjentów i opiekunów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ciborzu.
Dzięki życzliwości mieszkańców Gminy a przede wszystkim dzięki pomocy seniorów z naszego Domu  otrzymaliśmy niezbędne materiały do szycia maseczek: gumki, płótna, nici i maszyny do szycia za co serdecznie dziękujemy!
Praca ruszyła pełną parą, chęci i zaangażowania pracownikom nie brakuje, a efekty ich pracy są już widoczne.
W niedługim czasie maseczki będzie można nabyć bezpłatnie w Urzędzie Miejskim w Zbąszynku oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku o czym będziemy informować na stronach internetowych Gminy.
czytaj dalej

#WSPIERAJSENIORA - Wsparcie dla seniorów – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa

#WSPIERAJSENIORA - Wsparcie dla seniorów – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa

Osoby starsze należą do tej grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności.
Profilaktyka zdrowotna i bezpieczeństwo, szczególnie osób starszych, są w tym okresie szczególnie ważne, ponieważ seniorzy najciężej przechodzą zakażenie.
Dlatego w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo, podejmijmy wspólne działania, włączmy się w podejmowane już inicjatywy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie: http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/475.

  oraz do śledzenia na bieżąco komunikatów na następujących stronach internetowych:
         https://www.gov.pl/koronawirus 
         https://www.gov.pl/rodzina 
         http://senior.gov.pl/

Komunikat w związku z Koronawirusem

Wizyta Siostry Margarity

Dzisiaj mieliśmy przyjemność ponownie gościć siostrę Margaritę ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Krakowie. Siostra przyjechała na nasze zaproszenie i w dniu dzisiejszym przekazała nam wiedzę na temat wielkiego postu jako wyzwania do nawrócenia. W wirze codziennego życia, w ciągłym pośpiechu i podenerwowaniu trudno usłyszeć głos Boga. Siostra mówiła o nabożeństwach, obrzędach oraz praktykach religijnych jakie należy uwzględnić podczas trwania postu. "Wielki Post ma na celu usunięcie skutków grzechu i otwarcie serca na miłość Boga. Okres Wielkiego Postu może być dla ludzi pragnących zjednoczyć się z Bogiem bardzo pięknym i owocnym czasem dającym szansę do prawdziwego nawrócenia...", mówiła Siotra Margarita. Seniorzy prowadzili rozmowy z gościem, śpiewali pieśni i już wkrótce na ich prośbę Siostra Margarita przeprowadzi w Dziennym Domu "Senior-Wigor"nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
czytaj dalej

Dzień Kobiet i Mężczyzn dla Seniorów

W poniedziałek 09 marca 2020r. obchodziliśmy Dzień Kobiet i Mężczyzn w Naszym Domu. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście Pan Burmistrz wraz z pracownikiem gminy oraz Pani kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Seniorzy otrzymali moc gorących życzeń oraz słodkie upominki. Po spotkaniu podopieczni udali się z wizytą do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świebodzinie na kameralny koncert. W szkole przywitała nas Pani dyrektor. Występ przygotowany został przez dzieci oraz kadrę. Podczas koncertu wykonywane były utwory popularnych polskich oraz zagranicznych klasyków. Utalentowani uczniowie oraz nauczyciele grali na skrzypcach, klarnecie, saksofonie, wiolonczeli oraz na fortepianie.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 27 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego