Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

SENIORZY PRZYWITALI WIOSNĘ

  Tradycyjnie 21 marca, seniorzy z Dziennego Domu  Senior- Wigor świętowali nadejście wiosny. Uśmiechnięci i w dobrych humorach udali się na spacer do przydomowego ogrodu ,gdzie tam śpiewając piosenki i paląc marzannę hucznie pożegnali zimę  i przywitali wiosnę. Pogoda dopisała, co pozwoliło wszystkim miło spędzić czas na  świeżym powietrzu i poczuć nadejście upragnionej wiosny.
czytaj dalej

SPOTKANIE RADY SENIORÓW GMINY ZBĄSZYNEK

W dniu 20 marca 2019 roku, w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie  Rady Seniorów Gminy Zbąszynek. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, który w swoim przemówieniu wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy z Radą oraz zapewnił o dalszym wsparciu działań na rzecz zbąszyneckich seniorów oczekując przy tym na zgłaszanie przez nich swoich problemów i oczekiwań oraz konstruktywną  dyskusję na temat proponowanych rozwiązań.   Podczas spotkania dokonano zmian personalnych w składzie Rady, omówiono stan realizacji programu „Zbąszynecka Karta Seniora” oraz  zasady ubiegania się przez seniorów o Ogólnopolską Kartę Seniora i Kartę Dużej Rodziny. Rada Seniorów przyjęła Plan Pracy Organizacji Zrzeszonych w RS na 2019 rok oraz opracowała Roczny Plan Działania RS. Członkowie RS zostali zapoznani z danymi statystycznymi za 2018 rok dotyczącymi życia mieszkańców naszej gminy w tym zbąszyneckich seniorów. W temacie ochrony zdrowia wysunięty został  postulat o konieczności poszukiwania nowych lekarzy rodzinnych dla naszych mieszkańców. Rada Seniorów pozytywnie ustosunkowała się do stworzenia w gminie Sportowej Ligii Seniorów oraz włączenia się w organizację  obchodów 75 rocznicy pierwszego transportu repatriantów do Zbąszynka, która przypada 15 kwietnia 2020 roku. Opracowaniem szczegółowych planów działań poszczególnych przedsięwzięć zajmie się Zarząd Rady Seniorów na swoim najbliższym spotkaniu, które odbędzie się  w miesiącu maju br.
czytaj dalej

Wizyta pracowników firmy Ikea

13 marca br. nasz Dom odwiedziły pracownice firmy Ikea Industry Zbąszynek, pani Renata Korbanek i pani Agnieszka Żychlińska. Wizyta miała na celu zapoznać seniorów na czym polega praca firmy Ikea oraz  uświadomić co to jest ochrona środowiska ,jak segregować odpady czym jest recykling i jak należy żyć ,abyśmy nawzajem nie zatruwali swojego środowiska. Prelekcja bardzo zainteresowała seniorów, zadawali pytania ,na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Czekamy na kolejne tak ciekawe spotkania.
czytaj dalej

Seniorzy świętowali Dzień Kobiet

W dniu dzisiejszym, z okazji przypadającego Dnia Kobiet,  na spotkanie z seniorkami przybył Burmistrz Zbąszynka-Wiesław Czyczerski,  Przewodniczący Rady Miejskiej- Jan Mazur oraz przyjaciel Domu – Krzysztof Krzywak. W krótkich przemowach zaproszeni goście  życzyli wszystkim paniom  zdrowia, pogody ducha, uśmiechu na twarzy  i zadowolenia z pobytu w naszym Domu. W tym roku panie  otrzymały od włodarzy „prozdrowotny prezent” w postaci kosza  z owocami.  Seniorzy zaprezentowali się w programie artystycznym składającym się z wierszy i piosenek o tematyce związanej ze Świętem Kobiet. Wspólne świętowanie  uświetnił nam muzycznie p. Janusz Śmiałek.  Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej

„Domowe S.O.S”

                                                                          
 
  1. Zarządzenie Burmistrza, regulamin, karta
  2. Zasady realizacji projektu

Zbąszynecka Karta Seniora - Wykaz partnerów

Wizyta podróżnika Pana Andrzeja Pasławskiego

W dniu wczorajszym gościliśmy w Naszym Domu zaprzyjaźnionego podróżnika Pana Andrzeja Pasławskiego, który podzielił się z nami swoimi wrażeniami i emocjami z wyprawy do Lwowa. Było to spotkanie zatytułowane: „Majówka we Lwowie”. Seniorzy słuchali bardzo uważnie. Byli zafascynowani. Niektórzy myślami wrócili do czasów swojego dzieciństwa, ponieważ stamtąd wywodzą się ich korzenie. Inni wspominali Lwów z wycieczek na które jeździli. Pan Andrzej zrobił również niesamowitą przyjemność włączając, wszystkim nam znaną piosenkę zespołu Włóczęgi „Tylko we Lwowie”. Czas minął niezwykle ciekawie. Seniorzy zadawali wiele pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
czytaj dalej

Ogólnopolska Karta Seniora

Informujemy, że każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Wystarczy, że przystąpi do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Formularz należy samodzielnie pobrać ze strony www.glosseniora.pl , wypełnić i wysłać na adres al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków, dołączając do wysyłki zaadresowaną kopertę i znaczek pocztowy oraz plastikowe zakrętki po butelkach. Zakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne. Szczegóły dotyczące Programu oraz zasad korzystania z Ogólnopolskiej Karty Seniora dostępne są na stronie www.glosseniora.pl. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami i skorzystania z oferty.
 

Tłusty czwartek Senior Wigor

W dniu dzisiejszym w Naszym domu było gwarno, słodko i wesoło. To wszystko za sprawą tłustego czwartku. Na ten dzień, w tym roku przypadają również ostatki. Była to świetna okazja, żeby spędzić ten dzień z przyjaciółmi z Dziennego Domu „Senior+” z Kargowej. Nikt w tym dniu nie szczędził sobie łakoci. Było mnóstwo słodkości: pączki, faworki, rogaliki, ptysie. Po poczęstunku wszyscy porwali się do wspólnego tańca i szalonej zabawy. Nie zabrakło również dzielenia się doświadczeniami i przeżyciami związanymi z uczestnictwem w Dziennych Domach. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze. Wszystkim na twarzach dopisywał uśmiech.
czytaj dalej

Walentynki u Seniorów

  14 lutego seniorzy z Dziennego Domu Senior- Wigor świętowali Walentynki. W pięknie udekorowanej na czerwono sali, pełnej  walentynkowych akcentów, każdy z seniorów został obdarowany słodkim poczęstunkiem jakim były kremowe serduszka. Potem były tańce do których przygrywał pan Janusz i śpiewanie piosenek. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs  „Tańca na gazecie” humor dopisywał ,a wszyscy bawili się znakomicie. Czas upłynął w miłej  i sympatycznej atmosferze. Mieszkańcy Domu po raz kolejny pokazali ,że mimo upływu lat potrafią się bawić, są szczęśliwi ,pełni energii i wigoru.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 18 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego