Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo

        W dniu 18.10.2021r w Naszym Domu odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” ZUS pragnie upowszechnić wśród Seniorów wiedzę na temat, korzyści jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.  Poruszono również temat świadczeń z jakich mogą korzystać osoby starsze. Ze strony seniorów padło wiele pytań na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec spotkania seniorzy zostali obdarowani drobnymi upominkami w formie etui na kartę płatniczą, notesik oraz smycz na klucze.
               
czytaj dalej

Z PRACOWNIKIEM INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ O KRESACH

W dniu 15 października 2021 roku zbąszyneccy seniorzy mieli okazję spotkania się w Dziennym Domu „Senior-Wigor” z Panem Krzysztofem Mazurem – historykiem,  pracownikiem Punktu Zamiejscowego IPN w Zielonej Górze. Spotkanie zorganizowane zostało przez Świebodziński Związek Kresowian Koło Terenowe Kosieczyn-Zbąszynek. Tematem spotkania były przesiedlenia ludności polskiej z Kresów Wschodnich. Pan Krzysztof  nakreślił rys historyczny przesiedleń oraz omówił w prosty i zrozumiały sposób przebieg masowej akcji wysiedleńczej. Odniósł się również do rodzinnych wspomnień i doświadczeń z tego okresu przekazanych przez członków jego rodziny. Podczas spotkania seniorzy zapoznali się z zadaniami Instytutu Pamięci Narodowej oraz otrzymali informacje o bazie IPN skierowanej do osób poszukujących krewnych zaginionych w czasie II wojny światowej. Spotkanie zakończyła wspólna rozmowa i wymiana doświadczeń na tematy poruszone podczas prelekcji. 
czytaj dalej

DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 14 października 2021 roku gościliśmy w naszym Domu księdza Andrzeja Drutela - proboszcza z Kosieczyna. Okazją do spotkania był Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W czasie spotkania seniorzy przypomnieli sobie historię życia naszego Wielkiego Rodaka. Wspólnym śpiewem i modlitwą złożyli hołd Ojcu Świętemu prosząc go jednocześnie o wstawiennictwo u Boga, zdrowie i potrzebne łaski. Spotkanie upłynęło w podniosłej i serdecznej atmosferze.
czytaj dalej

Wieczór poetycki „Wesołe życie Seniora”

W dniu 08.10.2021 roku na sali tanecznej „Bongo” w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się wieczór poetycki  „Wesołe życie seniora”. W ramach programu wystąpili seniorzy z różnych organizacji senioralnych. Oprócz recytowanych tekstów po których były chwile zadumy i które zamieniały się w momenty humorystyczne, seniorzy śpiewali znane i lubiane piosenki „Hymn Seniorów”, utwór Andrzeja Rybińskiego „Nie liczę godzin i lat”. Podczas spotkania odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu „Słoikowe czary”, którego organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie przetworów owocowych, warzywnych oraz nalewek. Wyłonienie zwycięzcy otrzymali nagrody. Dochód ze sprzedaży przetworów wraz z dekoracjami jesiennymi przygotowanymi przez Seniorów i przez osoby z niepełnosprawnościami został przekazany dla Mai Tomczak ze Zbąszynia, która choruje na SMA. Piątkowy wieczór minął bardzo przyjemnie przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali. Cieszymy się, że seniorzy rozwijają swoje pasje i dbają również o ucztę duchową dla siebie i swoich bliskich znajomych.  
czytaj dalej

Turniej Chińczyka

Na zbąszyneckiej hali sportowej 08.10.2021 roku odbył się turniej Chińczyka, w którym brało udział 28 uczestników.  7 zespołów po 4 osoby rywalizowało o wygraną. Do konkurencji ze zbąszyneckimi Seniorami zaproszeni zostali również goście z Dziennego Domu „Senior-Wigor” ze Zbąszynia i z Domu Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty „Promyk” CUS z  Sulechowa. W rozgrywkach na I miejsce wylansował się Związek Emerytów i Rencistów „Kolejowi” ze Zbąszynka, II miejsce zdobyli seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” ze Zbąszynka, III miejsce należy do seniorów ze Świebodzińskiego Stowarzyszenia Kresowian z siedzibą w Zbąszynku. Turniej stał się doskonałą okazją do integracji grupy. Na zwycięzców czekały nagrody. Wszystkim wygranym jeszcze raz gratulujemy !!!
czytaj dalej

Sportowy Senior-Zajęcia sportowe dla seniorów

W czwartek 07.10.2021 roku odbyło się kolejne wydarzenie w ramach Zbąszyneckiego Święta Seniora. Na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Zbąszynku odbyły się zajęcia sportowe dla Seniorów. Mieszkańcy gminy brali udział w ćwiczeniach fitness, tj. w gimnastyce z elementami tańca oraz w ćwiczeniach rozciągających. Zajęcia poprowadziła wykwalifikowana instruktor, Pani Alicja Pazgrat. Seniorzy byli także słuchaczami wykładu o odżywianiu i o prawidłowej diecie. Pani Magdalena Rybicka-Wachowska udzielała odpowiedzi i porad na temat zdrowego stylu życia, wartościach odżywczych różnych artykułów spożywczych oraz obecności witamin i minerałów w naszym organizmie. Na zakończenie odbył się turniej w kręgle. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła mieszkanka gminy Zbąszynek Pani Stanisława Niemyt-Kozak, II i III miejsce otrzymały seniorki z Dziennego Domu „Senior-Wigor”, Pani Janina Merda (II) i Pani Barbara Zbirska (III) .
czytaj dalej

Koncert „Jesienny pejzaż muzyczny” w wykonaniu Remigiusza Kuźmińskiego

W dniu 06.10.2021 roku w ramach obchodów Święta Seniora na sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się koncert pn. „Jesienny pejzaż muzyczny”. W koncercie wystąpił Remigiusz Kuźmiński - dyplomowany wokalista (tenor) i dyrygent z wyższym wykształceniem muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej z tytułem magistra sztuki, a także Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej. Artysta od lat związany jest ze środowiskiem bydgoskiej kultury i sztuki. Czynnie koncertuje na terenie całego kraju. Rodowity Pałuczanin. Urodził się w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim (w Gminie Barcin). Podczas koncertu usłyszeliśmy w jego wykonaniu wysokiej klasy kompozycje autorskie i nie tylko z gatunku muzyki około jazzowej i około klasycznej, m.in. covery utworów Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Krawczyka, Czesława Niemena.
czytaj dalej

ABC Zdrowia, bezpłatne badania profilaktyczne i promocja zdrowia

W środę 06.10.2021 roku w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się badania profilaktyczne i promocja zdrowia dla Seniorów z gminy Zbąszynek. Starsi mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań m.in. na tarczycę, lipidogram, cholesterol i trójglicerydy oraz zbadać się w zakresie osteoporozy i słuchu. Pielęgniarki mierzyły ciśnienie i cukier. Można było skorzystać również z konsultacji i porad Dietetyka. Zainteresowanie Seniorów było spore i cieszyło się dużym powodzeniem.    
czytaj dalej

Serca dwa, serduszka małe dwa...czyli potańcówka w Wigorze

We wtorek, 05.10.2021 roku podopieczni ośrodka wsparcia wykorzystując aktywnie czas, świętowali w Dziennym Domu poddając się znanym i lubianym melodiom. Potańcówka to świetna forma rehabilitacji i fantastyczna forma terapii. Seniorzy nie żałowali sobie barwnych strojów, słodkiego poczęstunku i śpiewu ! Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku uwielbiają się bawić i będą szukać okazji, żeby tego typu imprezy odbywały się częściej.
czytaj dalej

Odwiedziny w Technikum Leśnym w Rogozińcu

W niedzielę 03.10.2021 roku oficjalnie rozpoczęło się Zbąszyneckie Święta Seniora. W ciągu tygodnia przewidziano bogaty program i wiele atrakcji dla starszych mieszkańców gminy. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" rozpoczęli tydzień od wyjazdu do Technikum Leśnego w Rogozińcu. Na miejscu seniorów przywitała  pedagog, Pani Anna Kucman wraz z uczniami szkoły. Po krótkim powitaniu, podopieczni udali się do lasu na grzybobranie. Październikowa aura, piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że samopoczucie Seniorów było dobre a świeże powietrze wpłynęło na poprawę nastroju i aktywność. Po spacerze, Seniorzy wraz z uczniami wspólnie śpiewali znane dla obu pokoleń, popularne harcerskie piosenki. Nie brakowało też wspólnych rozmów. Na zakończenie integracji zaserwowany został pyszny poczęstunek. Z pozdrowieniami i zaproszeniem na kolejne spotkanie, Seniorzy powrócili do domu. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 35 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny obsługi petentów:
         poniedziałek           7:30 - 17:00
         wtorek - piątek        7:30 - 13:00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego