Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wycieczka do „Inspiracji Ogrodowych” w Starym Dworze

W dniu 12 września wybraliśmy się do „Inspiracji Ogrodowych” w Starym Dworze. Na powierzchni 2ha można zobaczyć 13 różnych rodzajów ogrodów: ogród różany z oryginalną architekturą ogrodową, ogród krzewów formowanych, ogród wiejski, patio w ogrodzie z altaną trzcinową, ogród wypoczynkowy ze stawem naturalnym, ogród przydomowy, ogród z miejscem na ognisko, ogród bukszpanowy, popielaty zagajnik, cieniste zakątki, aleja traw, zielony dom oraz plac zabaw. Przewodniczką po tych pięknych formach ogrodowych była ich pomysłodawczyni i właścicielka Pani Krystyna Jednorowicz. Zobaczyliśmy jak z niczego można zrobić coś, jak można dać nowe życie starym przedmiotom. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni i marzeń, które jak wiadomo trzeba spełniać.
Każdy z oglądanych przez nas ogrodów jest piękny, intrygujący i nietuzinkowy. Wszystkie zrobiły na nas ogromne wrażenie. Śmiało można powiedzieć, że jest to miejsce w którym przyroda łączy się ze sztuką, ponieważ kreatywność i wyobraźnia Pani Krystyny nie zna granic.
 
czytaj dalej

Wizyta w "Andrzejówce"

We wtorkowe przedpołudnie (4 września) Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” dzięki uprzejmości Ks. Zdzisława Przybysza, spotkali się w Kosieczynie, a dokładnie w „Andrzejówce”, która mieści się na posesji Ks. Zdzisława. „Andrzejówka” została wybudowana przez mieszkańca Kosieczyna  Andrzeja Prufera. Cała zbudowana jest z drewna, na środku mieści się palenisko a wkoło są ławki i stoły do biesiadowania.
                Zostaliśmy wspaniale przywitani i ugoszczeni. Po słodkim poczęstunku i kawie przyszedł czas na śpiewy i tańce. Mieliśmy również okazję zwiedzić mieszczący się w Kosieczynie Kościół pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Kościół ten jest drugim co do starszeństwa drewnianym kościołem na ziemiach polskich.
                 Była to nasza pierwsza i z pewnością nie ostatnia wizyta u ks. Zdzisława Przybysza. Czas tam spędzony upłynął nam w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.
czytaj dalej

Spotkanie z Radnym Lubuskiego Sejmiku Seniorów

W czwartek 23 sierpnia 2018r. gościliśmy w Naszym domu Pana Władysława Kozaka, Radnego Lubuskiego Sejmiku Seniorów. Radny przedstawił Nam wojewódzki program na rzecz osób starszych oraz omówił działalność poszczególnych organizacji działających na rzecz seniorów.

Spotkanie z dzielnicowym

W zeszłym tygodniu gościem w Dziennym Domu „Senior-Wigor” był dzielnicowy sierż. Eryk Wawrzynowicz. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w domu oraz prawidłowe poruszanie się po drogach przez seniorów posiadających wózki elektryczne. Dzielnicowy przedstawił kilka wskazówek, które miały na celu podniesienie Naszej świadomości w sytuacjach niebezpiecznych dla nas i dla naszego mienia, Przekazał również informacje jak poradzić sobie w tych trudnych sytuacjach, jak odpowiednio reagować i gdzie szukać właściwej pomocy. Takie spotkania są seniorom bardzo przydatne, ponieważ przez swoją ufność i życzliwość częstą stają się ofiarami oszustw i przestępstw.
czytaj dalej

Seniorzy na Jeziorku Koźlarskim

W dniu 22 sierpnia Nasi Seniorzy spędzili dzień na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie . Tradycją już jest, że w okresie wiosenno-letnim spędzamy tam aktywnie i przyjemnie czas.
                Zajęcia rozpoczęliśmy od spaceru wokół jeziorka, podziwiając otaczającą przyrodę, zwierzątka na wyspie oraz łowiących na pomostach wędkarzy. Rześkie, poranne powietrze sprawiło, że nabraliśmy pozytywnej energii na cały dzień. Po spacerku czekała już na nas kawa i słodki poczęstunek. Następnie były gry i zabawy oraz tańce i śpiew. Czas upłynął w bardzo miłej i pozytywnej atmosferze. Pogoda w pełni dopisała. Zadowoleni z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domu.
czytaj dalej

KONCERT CHARYTATYWNY CLARET GOSPEL

  We wtorek 31 lipca b.r. Seniorzy z Dziennego Domy Senior-Wigor wraz z opiekunkami udali się na koncert charytatywny Claret Gospel, który odbył się w Ostoi w Chobienicach. Jest to przepiękne miejsce ,ekskluzywnych usług restauracyjnych, hotelowych i SPA. Zgromadzenie Zakonne Misjonarzy Klaretynów, zaprosiło już po raz jedenasty, grupę ewangelizacyjną Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. Koncert okazał się niesamowitym przeżyciem, goście przenieśli Nas do Świata odległej Afryki, opowiedzieli historię swoich rodzin i poczęstowali własnoręcznie przyrządzonymi specjałami z Afryki. Po koncercie mieliśmy okazję pozwiedzać cały obiekt pełen zieleni, kwiatów. Posiadłość Ostoja Chobienice sąsiaduje z rozległym parkiem z bogatym drzewostanem liczącym 120-150 lat. Dominują tu dęby, klony, kasztanowce, lipy i buki. Niektóre z drzew są pomnikami przyrody. 
 To wyjątkowe, niecodzienne spotkanie na długo pozostanie w pamięci Seniorów.
 
czytaj dalej

Wizyta księdza Józefa

 
       26 lipca w słoneczny i upalny dzień , ponownie gościliśmy w Dziennym Domu Senior-Wigor księdza Józefa Białasika, który przyjechał w rodzinne strony i odwiedził naszych Seniorów. Ksiądz od 25 lat przebywa na misjach w Boliwii, jest to kontynent Ameryki Południowej. Od 3 lat mieszka  w archidiecezji Santa Cruz, opowiadał Seniorom  o życiu, kulturze i religii tego narodu. Obecnie zbiera pieniądze na budowę kościoła, którego nie ma w Santa Cruz. Msze odbywają się w malutkiej kaplicy. Mieszkańcy są biedni ,nie mają stałej pracy, brakuje funduszy na taką inwestycję.
Seniorzy z zaciekawieniem słuchali opowieści księdza, zadając dużo pytań .
Na zakończenie spotkania zrobiliśmy z księdzem Józefem wspólne zdjęcie. Czekamy na kolejne odwiedziny.
czytaj dalej

STÓŁ DO GRY W CHIŃCZYKA

  W ramach realizacji projektów Społecznego Zaangażowania przez firmę IKEA Industry Zbąszynek „Świadomi i Aktywni Seniorzy”, ogólnodostępny ogród przy Dziennym Domu Senior-Wigor został doposażony w sprzęt umożliwiający aktywne spędzanie czasu przez zbąszyneckich seniorów . Jest to betonowy stół do gry w chińczyka. Seniorzy  z Dziennego Domu Senior-Wigor jako pierwsi przysiedli do rozegrania partyjki „chińczyka”. Realizacja projektu była bardzo dobrym pomysłem, który będzie rozwijał aktywność umysłową zbąszyneckich seniorów.
czytaj dalej

75 ROCZNICA RZEZI WOŁYŃSKIEJ

 
11 lipca 2018 roku przy pomniku na Placu Dworcowym odbyła się uroczystość z okazji 75 rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Jest to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczpospolitej Polskiej .Przy pomniku spotkali się przedstawiciele samorządu min. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Zastępca Burmistrza Jan Makarewicz oraz członkowie Świebodzińskiego Związku Kresowian-Koło terenowe Kosieczyn, Uniwersytet Trzeciego Wieku. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Związku Drużyn ZHP i Kresowian, Proboszcz Parafii Ks. Jerzy Kordiak oraz  grupa seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor w Zbąszynku, którzy uczcili pamięć zapalając znicz przy pomniku pamięci pomordowanym mieszkańcom Kresów.
czytaj dalej

Zajęcia przy Jeziorku Koźlarskim

W dniu 10 lipca 2018 roku zajęcia z seniorami odbyły się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie. Jak zawsze był to dzień aktywnego i miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz podziwiania piękna naszej gminnej perełki. Pracownicy Domu przygotowali na  zajęcia wiele atrakcji w postaci gier i zabaw ruchowych. Seniorzy odbyli również spacer wokół jeziorka. Dużą niespodzianką dla seniorów była wizyta Pani Wioli Muszyńskiej, która poprowadziła dla nich zumbę i zajęcia taneczne na świeżym powietrzu. Seniorzy chętnie uczestniczyli we wszystkich zabawach wykazując przy tym swój niezwykły wigor. Pomimo braku słonecznej pogody uczestnikom zajęć dopisywał dobry humor a na ich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Nasi seniorzy uwielbiają tę formę zajęć aktywizujących  i już czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie przy jeziorku.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 14 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego