Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Jak skorzystać z pomocy udzielanej w ramach programu "Wspieraj seniora" ?

SENIORZE! ZOSTAŃ W DOMU. Nie lekceważ zagrożenia. Twoje zdrowie jest najważniejsze! Skorzystaj z infolinii 22 505 11 11. To infolinia, która przekieruje Twoje potrzeby do najbliższego ośrodka pomocy społecznej w Twojej okolicy. Ośrodek pomocy społecznej będzie z Tobą w kontakcie i ustali, kto i jakiej formie będzie mógł Ci pomóc.
 

Załączniki

Zajęcia zdalne-zajęcia w internecie "Senior w domu"

W związku z ponownymi obostrzeniami i pozostawaniem większości Seniorów w domach, proponujemy Państwu skorzystanie z zajęć zamieszczonych w internecie  #seniorWdomu.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy na  kanale YouTube o godzinie 9.30.
Zajęcia można odtworzyć bezpłatnie, w dowolnym czasie.
Zachęcamy do wykorzystania zajęć podczas pozostawania w domach.
 
 
 
 
 
Poniżej linki do zajęć.

ZUS dla Seniora

Zapraszamy do zapoznania się z czasopismem "ZUS dla Seniora", który został przekazany dla Państwa w formie elektronicznej z powodu panującej pandemii. Znajdą w nim Państwo m.in. artykuły o rehabilitacji leczniczej i szczególnych wymaganiach z powodu COVID-19 oraz o zasadach dorabiania do emerytury lub renty. Poniżej link do publikacji.
 

Załączniki

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - Program "Wspieraj Seniora" w Gminie Zbąszynek

Rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów
Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70 roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy.
Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.
Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokryje senior.
 
 
W ramach Programu "Wspieraj Seniora" uruchomiona została dedykowana seniorom infolinia
 
22 505 11 11 - infolinia dla seniorów ‼️‼️

Akcja "Bezpieczny Senior"

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że zorganizowana przez resort kampania "Bezpieczny Senior" ma zachęcać osoby starsze do pozostania w domach podczas zwiększonego ryzyka epidemicznego.

Załączniki

INFORMACJA

INFORMACJA !!!
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że z dniem 19 października 2020 roku wznowiona została działalność Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku ul. Kosieczyńska 4.
Od dnia 19 października 2020 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku ul. Długa 1 można ponownie skorzystać z pomocy prawnika, psychologa dziecięcego, psychologa dla dorosłych, terapeuty uzależnień.
 
Dyżury specjalistów odbywają się zgodnie z dotychczasowym harmonogramem w pełnym reżimie sanitarnym tj. osoby korzystające z porady obowiązane są do zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk, zachowania dystansu społecznego; obowiązuje określona godzina wizyty umówiona wcześniej telefonicznie z pracownikiem OPS lub wyznaczona przez terapeutę; oczekiwanie na przyjęcie odbywa się w holu Ośrodka, specjalista zaprasza każdorazowo osobiście osobę do gabinetu.
 
W celu zapobiegania zakażeniom SARS-CoV-2  funkcjonowanie Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku podlega w dalszym ciągu następującym ograniczeniom: Ośrodek pracuje w godzinach 7:30 – 15:30, klienci są przyjmowani tak jak do tej pory  wyłącznie w holu Ośrodka do godziny 13:00, pracowników Ośrodka i klientów obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk, pracownicy socjalni odwiedzają osoby w miejscu ich zamieszkania tylko w nagłych przypadkach, opiekunki i asystent rodziny wykonują pracę w terenie z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Przypominam, że wiele spraw związanych z przyznaniem świadczeń można załatwić listownie, bądź za  pośrednictwem:
a/ poczty elektronicznej, adresem e-mailowym: e-mail;
b/ platformy internetowej e-puap /ops102/skrytka
c/ telefonicznie pod numerem telefonu  68 384 91 02,  68 324 30 54
Proszę o wykorzystanie powyższych możliwości teleinformatycznych.
                                                            Kierownik OPS
                                                          Katarzyna Rucioch
 

INFORMACJA KIEROWNIKA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ZBĄSZYNKU

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników OPS działalność Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku ul. Kosieczyńska 4 zostaje zawieszona do dnia 15 października 2020 roku.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ul. Długa 1 działa w nadzorze epidemiologicznym do dnia 15 października 2020 roku tj. ośrodek pracuje w godzinach 7:30 – 15:30, klienci są przyjmowani tak jak do tej pory  wyłącznie w holu Ośrodka do godziny 13:00, pracowników Ośrodka  i klientów obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk, pracownicy socjalni i opiekunki nie wykonują pracy w terenie, odwołane zostają planowane dyżury prawnika, psychologa dziecięcego, psychologa dla dorosłych, terapeuty uzależnień oraz członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
Wiele spraw związanych z przyznaniem świadczeń można załatwić listownie, bądź za  pośrednictwem:
a/ poczty elektronicznej, adresem e-mailowym: e-mail;
b/ platformy internetowej e-puap /ops102/skrytka
c/ telefonicznie pod numerem telefonu  68 384 91 02,  68 324 30 54
Proszę o wykorzystanie powyższych możliwości teleinformatycznych.
Jednocześnie informuję, że wszystkie osoby starsze będące pod opieką tutejszego Ośrodka zostały zabezpieczone na czas wprowadzonych ograniczeń. Żadna osoba wymagająca wsparcia nie pozostanie bez pomocy.
 
                                                                                                                                                                                                                           Kierownik OPS
                                                                                                                                                                                                                         Katarzyna Rucioch

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Dziś  1 października swoje święto mają osoby starsze.  Dzień Osób Starszych to święto coroczne, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 14 grudnia 1990 roku. Celem Dnia Osób Starszych jest m.in. walka ze stereotypami, które dotyczą seniorów i starzenia się. Seniorów  jest coraz więcej. Zmieniają się, młodnieją, burzą stereotypy. Mają stare przyzwyczajenia, ale już całkiem nowe oczekiwania i możliwości. Niby jeszcze są tradycyjną babcią i dziadkiem, takimi co kochają nade wszystko swoje wnuki i mają tajemnicze patenty na duże i małe kłopoty codzienności, jednocześnie coraz częściej zobaczyć ich można z laptopem i smartfonem, na zajęciach z gimnastyki, kręglach, chodzących na spacery czy świetnie bawiących się i aktywizujących w ośrodkach wsparcia na przeróżnych zajęciach. Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku na wesoło obchodzili święto osób starszych. Panie przedstawiały pokaz mody przy znanych i lubianych utworach Krzysztofa Krawczyka. Kolorowe stroje, kapelusze, uśmiechy na twarzach, śpiew, tańce, dobry humor i słodki poczęstunek uczyniło ten dzień wyjątkowym ! Wszystkim osobom starszym składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu długich lat życia i pogody ducha !
czytaj dalej

Dzień Chłopaka w Wigorze

Dzisiaj 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. To święto, które każdego roku zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze tak rozpoznawalne jak Dzień Mężczyzny, ale jest świetną okazją do tego, aby docenić wszystkich panów. Panie z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku postanowiły ten dzień uprzyjemnić Chłopakom-Seniorom życząc im wielu lat zdrowia i pomyślności. Każdy z nich otrzymał drobny upominek. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku-pizzy. Panowie z Dziennego Domu "Senior-Wigor" byli zaskoczeni i zachwyceni niespodzianką przygotowaną przez Panie. Wszystkim Chłopakom składamy najserdeczniejsze życzenia:
czytaj dalej

Seniorzy na kręgielni

Dzisiejsze przedpołudnie Seniorów z Dziennego Domu "Senior-Wigor"w Zbąszynku upłynęło pod hasłem: Seniorzy na kręglach. Jedenastoosobowa grupa naszych podopiecznych uczestniczyła w wyjściu do kręgielni do  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku, aby o godz. 10.00 rozpocząć grę w kręgle. Uczestnikom przyświecał jeden cel: zdobyć jak największą liczbę punktów. Wszyscy bardzo się starali, aby kula za każdym razem zbiła 10 kręgli. Gra w kręgle jest nie tylko dobrym sposobem na aktywne spędzanie czasu, ale jest również okazją do integracji grupy i zdrowej rywalizacji.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 29 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego