Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

DZIEŃ MATKI U SENIORÓW

W słoneczny, piątkowy dzień 24 maja, Seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor wraz z pracownikami udali się  do Chlastawy, gdzie w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny została odprawiona uroczysta msza z okazji Dnia Matki. Mszę św. w intencji matek celebrował Wikariusz Naszej parafii- Ks. Jakub Świątek. Seniorzy uczestnicząc we mszy z zaangażowaniem czytali modlitwy wiernych po czym nieśli dary do ołtarza. Po mszy wróciliśmy do naszego Domu na słodki poczęstunek, jakim była kawa i ciasto upieczone przez nasze Seniorki. Spotkanie upłynęło  w bardzo pogodnej atmosferze.
Wszystkim mamom życzymy długich lat w zdrowiu, szczęściu i samych cudownych chwil w życiu!
czytaj dalej

NIE DAJMY SIĘ OSZUSTOM

W dniu 16 maja 2019 roku  seniorzy z  Dziennego  Domu „Senior-Wigor”  spotkali się z dzielnicowym st.sierż. Erykiem  Wawrzynowiczem.  W  związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie, również na naszym terenie, przypadkami  dokonywania na seniorach oszustw   metodą wyłudzania  „na wnuczka” dzielnicowy przedstawił kilka wskazówek jak ustrzec się przed takimi sytuacjami, jak postępować,  gdy nie daj Boże staniemy się  ofiarą oszustwa oraz gdzie i jak szukać pomocy. Seniorzy obejrzeli krótki film poglądowy o oszustwie „na policjanta” . Dzielnicowy omówił również zasady obowiązujące przy zgłaszaniu interwencji na policji, odpowiadał na pytania  seniorów związane m.in. z zakłócaniem miru domowego a na zakończenie przypomniał jeszcze raz numery alarmowe do służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy.
czytaj dalej

WIZYTA W PRZEDSZKOLU „POD MUCHOMORKIEM”

Na zaproszenie dzieci z Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku, w dniu 14 maja 2019 roku seniorzy z  naszego Domu udali się do milusińskich  na przedstawienie pt. „Kopciuszek na wesoło”. To niezwykłe przedstawienie przygotowali dla swoich pociech rodzice oraz personel w ramach obchodzonego Tygodnia Rodziny.  Przesłaniem  przedstawienia było zachęcenie dzieci do czytania książek, które jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie oraz ma niezwykły wpływ na rozwój dziecięcej wyobraźni. Artyści zostali nagrodzeni  przez licznie zgromadzoną widownię gromkimi brawami. Na zakończenie  nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia.
czytaj dalej

NIEZWYKŁY GOŚĆ

W dniu 13 maja  2019 roku gościliśmy w naszym Domu siostrę Laurę ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która pochodzi ze  Zbąszynka a od trzech lat posługuje w Afryce w  Sierra Leone w mieście Kambia w parafii Św. Augustyna. Podczas spotkania  Droga Siostra opowiedziała seniorom o swojej pracy na misjach, kulturze, zwyczajach i codziennym życiu mieszkańców Afryki. Swoimi opowieściami wywarła ogromne wrażenie na seniorach, którzy słuchali  jej z zachwytem i podziwem  za  zaangażowanie  w niesienie pomocy  ludziom, a w szczególności dzieciom w tak trudnych afrykańskich warunkach. Na zakończenie spotkania seniorzy,  nie kryjąc łez wzruszenia podziękowali siostrze za przybycie, życzyli błogosławieństwa bożego w dalszej pracy na misjach i  zaprosili na spotkanie podczas kolejnej wizyty w rodzinnym mieście.
czytaj dalej

CHROŃMY NASZE ŚRODOWISKO

   8 maja naszych Seniorów ponownie odwiedziła pracownica firmy Ikea Industry Zbąszynek, pani Renata Korbanek. Prelekcja ,którą pani Renata przeprowadziła była o segregacji śmieci ,temat Seniorów bardzo zaciekawił, zadając dużo pytań otrzymali wyczerpujące odpowiedzi jak należy prawidłowo sortować śmieci i gdzie należy jej wyrzucać, aby chronić nasze środowisko.
czytaj dalej

Rejs statkiem po Odrze

W dniu dzisiejszym tj. 10 maja wybraliśmy się na rejs statkiem po Odrze. Statek „Laguna” zrobił na nas ogromne wrażenie, w środku cieplutko i milutko, a co najważniejsze przesympatyczna obsługa. Popijając gorącą kawkę i zajadając smaczne lody, podziwialiśmy przez okna widoki pięknej natury. Chociaż pogoda nie zachęcała do spędzenia czasu na tarasie zewnętrznym, to wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Seniorzy byli zachwyceni. Z pewnością taki rejs jest doskonałą okazją, aby zjednoczyć się z przyrodą, pozwiedzać, zrelaksować i odpocząć.
czytaj dalej

PODRÓŻ NA KRESY

W dniu 7 maja 2019 roku zbąszyneccy seniorzy mieli niebywałą okazję spotkania się w Dziennym Domu „Senior-Wigor” z profesorem Stanisławem Nicieją i jego małżonką Haliną Niciejową. Profesor Stanisław Nicieja jest z wykształcenia historykiem, historykiem sztuki XIX i XX wieku, profesorem nauk humanistycznych, byłym rektorem Uniwersytetu Opolskiego, miłośnikiem i wybitnym znawcą Kresów oraz autorem licznych publikacji na ten temat. Głównym tematem spotkania zbąszyneckich seniorów z profesorem była promocja cyklu jego opowieści pt. „Kresowa Atlantyda. Historie i mitologia miast kresowych”. Podczas wizyty w Zbąszynku profesor Nicieja opowiadał o swojej długoletniej fascynacji Kresami oraz o inspiracjach czerpanych do pisania. To niezwykłe spotkanie było podróżą w czasie po utraconych miastach i miasteczkach Kresowych. Podczas wykładu profesor wielokrotnie podkreślał, że historia Kresowej Atlantydy to nie tylko dzieje miast, ale przede wszystkim wpisane w nie losy pojedynczych ludzi, tych wybitnych i tych zwyczajnych, stawianych w życiu przed trudnymi wyborami. Spotkanie wzbogacone było prezentacją filmu dokumentalnego o Truskawcu – słynnym przedwojennym uzdrowisku. Spotkanie zakończyła wspólna rozmowa i składanie autografów na książkach.
czytaj dalej

Pielgrzymka do Obry

  26 kwietnia Nasi seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor wraz z grupą uczestników Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Związku Zawodowych Emerytów i Rencistów Kolejowych i Związku Kresowian udali się na wycieczkę do Obry. Miłą niespodzianką był udział w wycieczce siostry Laury-misjonarki pochodzącej ze Zbąszynka ,która obecnie przebywa w Afryce. Na początku pielgrzymki w kaplicy przy kościele w Obrze odbyła się msza w intencji Seniorów. Po mszy  zwiedziliśmy  Kościół Klasztorny Oblatów pw. NMP i św.Jakuba  Apostoła z 1722 roku. oraz Muzeum misyjne z eksponatami pochodzącymi z różnych zakątków całego świata przywiezione przez misjonarzy. Bogate wnętrze Klasztoru i jego historia zrobiło na uczestnikach niesamowite wrażenie. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, które trzeba odwiedzić i ujrzeć na własne oczy. Wizyta w tym miejscu na długo pozostanie w pamięci Seniorów.
czytaj dalej

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W dniu 16 kwietnia 2019 roku seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku spotkali się przy świątecznym stole z  Burmistrzem Zbąszynka Wiesławem Czyczerskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Zbąszynku Janem Mazurem, księdzem dziekanem Zdzisławem Przybyszem, księdzem proboszczem Jerzym Kordiakiem oraz przyjacielem Domu Krzysztofem Krzywakiem.  Spotkanie, w przeddzień Świąt Wielkiej Nocy,  było okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń. Zaproszeni goście życzyli seniorom przede wszystkim zdrowia i pogody ducha, a także wzajemnej życzliwości i zadowolenia z pobytu w naszym Domu. Seniorzy zaprezentowali gościom krótkie przedstawienie o tradycjach wielkanocnych. Po posiłku był czas na śpiew i wspólne rozmowy. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.
czytaj dalej

Projekt e-Senior 65+ „Obywatel cyfrowej przyszłości"

W dniu 29 marca 2019 roku rozpoczęła  się w naszej gminie realizacja projektu e-Senior 65+ Obywatel cyfrowej przyszłości - wzrost aktywności obywatelskiej w obszarze kompetencji cyfrowych w woj. Lubuskim” współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, działanie  3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Realizatorem projektu jest Edukacja Bez Barier- Fundacja na rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce z siedzibą w Warszawie ul. Hoża 86/410. Projekt zakłada realizację szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych i medialnych w tym m.in.: korzystania z e-usług począwszy od nauki obsługi komputera i Internetu jak i rozwijanie umiejętności bardziej zaawansowanych oraz stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych. Realizacja głównego celu Projektu odbywać się będzie poprzez cykl 15 zajęć dydaktycznych w wymiarze 3h każde oraz 3 dodatkowych zajęć animacyjnych w wymiarze 6h każde.  W projekcie uczestniczy 21 seniorów z Gminy Zbąszynek.  Zajęcia z seniorami  prowadzi Pan Kazimierz Bałut. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu - w środy i piątki w sali nr 12 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Wszystkim uczestnikom projektu życzymy owocnych i miłych spotkań.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 19 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego