Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca. Dzień Kobiet to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych świąt w roku, którego geneza sięga XX wieku. Tego dnia, zgodnie ze zwyczajem zarówno małe dziewczynki, jak i kobiety dostają kwiaty i życzenia. W Dziennym Domu 08 marca 2023 również świętowaliśmy uroczyście ten dzień. Na tą okoliczność przybyli Pan Burmistrz, Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Jan Mazur oraz Pan Krzysztof Krzywak, przyjaciela Domu. Pani Kierownik OPS, Katarzyna Rucioch przywitała gości oraz złożyła życzenia, następnie głos zabrali zaproszeni goście. Przy słodkim poczęstunku wysłuchaliśmy występu wokalnego, nowopowstałej grupy śpiewaczej Seniorek z Dziennego Domu. Miłą niespodzianką też były drobne upominki dla wszystkich kobiet z Ośrodka przygotowanych przez grupę osób z niepełnosprawnościami "Pomysłowy Team" ze Zbąszynka. W tym dniu mieliśmy również przyjemność gościć księży rekolekcjonistów, którzy złożyli kobietom życzenia z okazji ich święta oraz zakończyli trwające trzy dni rekolekcje wielkopostne.
czytaj dalej

Rekolekcje. Czas na odnowę

W dniach od 06.03.2023r do 08.03.2023r w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku odbywały się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzili Ksiądz Dziekan, Proboszcz Parafii pw. Św. Apostołów Szymona Judy i Pawła Tadeusza w Kosieczynie oraz gościnnie ksiądz Wojciech rekolekcjonista oraz diakoni księża Damian i Rafał z Międzyrzecza. Rekolekcje to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej, refleksji nad własnym życiem i ostatecznie - pogłębieniu relacji z Bogiem. Mają temu służyć: wyciszenie, modlitwa, kontemplacja, konferencje, rachunek sumienia, spowiedź święta. Rekolekcje to inny sposób obcowania z Bogiem. Pomagają wyjść z duchowego kryzysu, wypełniają pustkę w sercu. Człowiek uczestniczy w rekolekcjach, żeby coś odszukać (często samego siebie), pomodlić się, w czymś się upewnić. Ludzie nie przychodzą na rekolekcje bez powodu. Czują potrzebę rozmowy z Bogiem, szukają pociechy, oderwania się od zwykłego życia, pośpiechu, telewizji. Podczas spotkań rekolekcyjnych w Domu, odbyła się wspólna modlitwa, eucharystia oraz spowiedź święta. Nie zabrakło też okazji do rozmów przy słodkim poczęstunku.
czytaj dalej

Prelekcja o bezpieczeństwie w sieci cyfrowej i o ciekawostkach astronomicznych

W dniu 03.03.2023 roku w ośrodku wsparcia mogliśmy wysłuchać wykładu przygotowanego przez Pana Jarosława Stańko na temat bezpieczeństwa w sieci cyfrowej. Pan Jarosław wyjaśniał uczestnikom, że  w dzisiejszych czasach życie bez internetu jest trudne. Korzystamy z internetu każdego dnia – w domu, pracy, szkole, restauracji czy na dworcu. Zawsze warto pamiętać o bezpieczeństwie w sieci, ponieważ na użytkowników czeka spora liczba zagrożeń, których istnienia nie każdy jest świadomy. Cyberprzestępcy posługują się różnymi technikami i narzędziami w postaci złośliwego oprogramowania. Pan Jarosław przedstawił cenne zasady, które pomogą zwiększyć Seniorom bezpieczeństwo w internecie. Na zakończenie spotkania nasz gość przekazał jeszcze podopiecznym kilka ciekawostek astronomicznych.
czytaj dalej

Prelekcja bezpieczeństwo oraz zdrowie Seniora

W dniu 01.03.2023 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" mieliśmy przyjemność gościć strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbąszynka. Funkcjonariusze przygotowali i przedstawili program na temat bezpieczeństwa osób starszych w domu i na ulicy. Podczas prelekcji podopieczni mogli m.in. poznać zasady skutecznego wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
czytaj dalej

Walentynkowy koncert nowo powstałej grupy wokalnej

We wtorek 14 lutego w Dziennym Domu „Senior-Wigor” odbył się uroczysty koncert nowo powstałej grupy wokalnej. Seniorki, którzy są uczestnikami zajęć aktywizujących rozwijają swój talent muzyczny i biorą udział w lekcjach śpiewu z Panem Zdzisławem. Pierwszy występ miał miejsce w ośrodku wsparcia na święto Walentego. Panie zaśpiewały kilka piosenek przed publicznością. Pomimo tremy, występ okazał się bardzo profesjonalnym wykonaniem a radość ze śpiewania tego dnia było słychać w każdym zakątku Domu. Pani Kierownik, Katarzyna Rucioch podziękowała Seniorkom za koncert motywując przy tym Panie do dalszego śpiewu i muzycznej integracji.
czytaj dalej

Zabawa karnawałowa 2023

W piątek, 27 stycznia 2023 roku na sali Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Zbąszynku odbyła się zabawa karnawałowa dla Seniorów.  Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor"w Zbąszynku mieli przyjemność integrować się z seniorami z Zielonego Gospodarstwa Opiekuńczego w Trzcielu. Nie zabrakło skocznej muzyki, znanych i popularnych utworów. Każdy z Seniorów mógł również zaśpiewać karaoke. W tym dniu z wizytą-niespodzianką przyszli też przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Pod Muchomorkiem" w Zbąszynku, aby złożyć Seniorom życzenia z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Obecny był też Prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Zbąszynku, Pan Grzegorz. Zabawa była bardzo udana. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w tak licznym i sympatycznym gronie. 
czytaj dalej

Dzień Babci i Dzień Dziadka

W dniu 20.01.2023 roku w ośrodku wsparcia odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Podopieczni przygotowali w tym dniu smaczny poczęstunek. Na zajęciach gościliśmy muzyka, Pana Janusza, który przygrywał popularne piosenki i melodie. Seniorzy rozmawiali, wspólnie śpiewali, śmiali się i tańczyli.
czytaj dalej

Spotkanie z podologiem

W piątek 20.01.2023 roku, Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" mieli przyjemność uczestniczyć  w spotkaniu z lekarzem podologiem, Panią Katarzyną. Pani doktor rozpoczęła spotkanie od prelekcji na temat " Jak dbać o stopy". Żyjemy w czasach, w których wygląd ma ogromne znaczenie. Na co dzień skupiamy się jednak głównie na pielęgnacji włosów, skóry, szczupłej sylwetce i białym uśmiechu. Często zapominamy przy tym o najważniejszym – naszych stopach. Do podologa zgłaszają się przede wszystkim osoby mające ograniczenia ruchowe, zmagające się z chorobami skóry, kości i stawów, różnego rodzaju deformacjami palców oraz stóp. Z jego usług korzystają osoby cierpiące na reumatyzm czy cukrzycę. Ten specjalista od chorób stóp dobierze dla nas odpowiednią formę leczenia i zaproponuje działania profilaktyczne. Konsultacja z podologiem to najprostszy sposób na okazanie wdzięczności naszym stopom – za to jak ciężką pracę, jaką wykonują dla nas każdego dnia.
czytaj dalej

SPOTKANIE WIGILIJNE U SENIORÓW

20 grudnia 2022 roku odbyło się spotkanie wigilijne  seniorów z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku. Gośćmi spotkania byli: Burmistrz Zbąszynka - Wiesław Czyczerski,   ksiądz proboszcz - Jerzy Kordiak, ksiądz proboszcz – Andrzej Drutel, ksiądz senior – Bernard Półtorak oraz przyjaciel Domu – Krzysztof Krzywak. Oficjalnego otwarcia spotkania dokonała Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku – Katarzyna Rucioch, po którym głos zabrali zaproszeni goście. W swoich  krótkich wystąpieniach złożyli wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w których dominował motyw zdrowia i spokoju ducha. Następnie seniorzy przedstawili przygotowane przez siebie informacje o nocy wigilijnej a księża odczytali fragment Pisma Świętego i udzielili błogosławieństwa. Po wspólnych życzeniach, które wywoływały u wielu seniorów ogromne wzruszenie, wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, na którym królowały tradycyjne, wigilijne potrawy przygotowane przez Bar „Pod Semaforem” w Zbąszynku. Po degustacji potraw rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie było okazją do przyjacielskich rozmów, oderwania się od codziennych spraw, przede wszystkim jednak do spędzenia czasu w miłej, życzliwej i rodzinnej atmosferze.
czytaj dalej

Mikołajki u Seniorów

Najpowszechniejszym mikołajkowym zwyczajem jest obdarowywanie bliskich prezentami. Nieistotna jest ich wartość, lecz gest i pamięć o drugiej osobie. W tym dniu szczególnie warto obdarować bliskich życzliwym słowem. W dniu 06.12.2022 roku do Dziennego Domu "Senior-Wigor"w Zbąszynku zawitał Mikołaj. Złożył seniorom życzenia oraz rozdał słodkie upominki.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego