Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Życzenia

                                                                          

#WSPIERAJSENIORA - Wsparcie dla seniorów – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa

#WSPIERAJSENIORA - Wsparcie dla seniorów – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa

Osoby starsze należą do tej grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności.
Profilaktyka zdrowotna i bezpieczeństwo, szczególnie osób starszych, są w tym okresie szczególnie ważne, ponieważ seniorzy najciężej przechodzą zakażenie.
Dlatego w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo, podejmijmy wspólne działania, włączmy się w podejmowane już inicjatywy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie: http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/475.

  oraz do śledzenia na bieżąco komunikatów na następujących stronach internetowych:
         https://www.gov.pl/koronawirus 
         https://www.gov.pl/rodzina 
         http://senior.gov.pl/

Komunikat w związku z Koronawirusem

Wizyta Siostry Margarity

Dzisiaj mieliśmy przyjemność ponownie gościć siostrę Margaritę ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Krakowie. Siostra przyjechała na nasze zaproszenie i w dniu dzisiejszym przekazała nam wiedzę na temat wielkiego postu jako wyzwania do nawrócenia. W wirze codziennego życia, w ciągłym pośpiechu i podenerwowaniu trudno usłyszeć głos Boga. Siostra mówiła o nabożeństwach, obrzędach oraz praktykach religijnych jakie należy uwzględnić podczas trwania postu. "Wielki Post ma na celu usunięcie skutków grzechu i otwarcie serca na miłość Boga. Okres Wielkiego Postu może być dla ludzi pragnących zjednoczyć się z Bogiem bardzo pięknym i owocnym czasem dającym szansę do prawdziwego nawrócenia...", mówiła Siotra Margarita. Seniorzy prowadzili rozmowy z gościem, śpiewali pieśni i już wkrótce na ich prośbę Siostra Margarita przeprowadzi w Dziennym Domu "Senior-Wigor"nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
czytaj dalej

Dzień Kobiet i Mężczyzn dla Seniorów

W poniedziałek 09 marca 2020r. obchodziliśmy Dzień Kobiet i Mężczyzn w Naszym Domu. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście Pan Burmistrz wraz z pracownikiem gminy oraz Pani kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Seniorzy otrzymali moc gorących życzeń oraz słodkie upominki. Po spotkaniu podopieczni udali się z wizytą do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świebodzinie na kameralny koncert. W szkole przywitała nas Pani dyrektor. Występ przygotowany został przez dzieci oraz kadrę. Podczas koncertu wykonywane były utwory popularnych polskich oraz zagranicznych klasyków. Utalentowani uczniowie oraz nauczyciele grali na skrzypcach, klarnecie, saksofonie, wiolonczeli oraz na fortepianie.
czytaj dalej

Seniorzy na koncercie Haliny Frąckowiak w Świebodzińskim Domu Kultury

W dniu 08.03.2020r. w na scenie Świebodzińskiego Domu Kultury z okazji Dnia Kobiet odbył się koncert Pani Haliny Frąckowiak. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku mieli zaszczyt wysłuchać  niezapomnianych przebojów, takich jak Bądź gotowy dziś do drogi, Napisz, proszę, Papierowy księżyc, Dancing Queen czy Serca gwiazd. Dama polskiej piosenki, debiutowała w 1963 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Konkurowała tam z Czesławem Niemenem, Zdzisławą Sośnicką i Krzysztofem Klenczonem, została laureatką tak zwanej "Złotej Dziesiątki". Współpracowała z takimi zespołami, jak Czerwono-Czarni,Tony, Grupa ABC, Takty i Tarpany. Następnie zdobywała kolejne nagrody na festiwalach piosenki w Opolu i w Kołobrzegu w latach: 1969, 1976, 1977, 1988, 1991 i 1993. W roku 1976 w Opolu nagrodzono ją dodatkowo tytułem "Miss Obiektywu". Pracowała z takimi zespołami jak Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi. W 1972 rozpoczęła karierę solową. Wtedy to właśnie wygrała kilkakrotnie plebiscyt na najpopularniejszą piosenkarkę, brała udział w zagranicznych festiwalach (Ostenda, Rostock, Drezno), gdzie otrzymała najważniejsze wyróżnienia i nagrody, m.in. "Złoty Mikrofon" Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej. Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Występowała m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze Wielkim w Łodzi i Warszawie.
czytaj dalej

Wizyta księdza Dariusza

W dniu dzisiejszym odwiedził Nas rezydent ksiądz Dariusz z Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku. Na spotkaniu podjęto temat  przypowieści nowotestamentowej " O Synu Marnotrawnym", przedstawionej w Ewangelii według św. Łukasza Przypowieść ta, opowiedziana przez Chrystusa, pokazuje, czym jest miłosierdzie. Seniorzy rozmawiali także o osobie Księdza Jana Twardowskiego i jego twórczości "Śpieszmy się".
 
 
czytaj dalej

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

1 2 3 4 5 6 ... 27 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego