Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Standardy ochrony małoletnich to dokument skonstruowany jako zbiór zasad i procedur postępowania w OPS, które mają być przestrzegane i stosowane w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletniego. Dokument określa również organizację ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, sposób dokumentowania, zasady opracowywania planu wspierania osoby doznającej przemocy i wiele innych.
czytaj dalej

Darmowa Wypożyczalnia PFRON technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością

Darmowa Wypożyczalnia PFRON technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością
 
Kto może skorzystać?
 
  • Osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz można wnioskować na potrzeby dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia
 
Jak złożyć wniosek?
 
Wniosek składasz wyłącznie w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW)
 
Aby złożyć wniosek w SOW musisz posiadać adres e-mail i profil zaufany.
 
Wniosek może złożyć pełnomocnik osoby z niepełnosprawnością.
 
Obsługa wniosku
 
Wniosek weryfikuje Oddział Lubuski PFRON. Dobór odpowiedniego sprzętu ustala
Ośrodek Wsparcia i Testów w Świebodzinie – tel. 690 357 002, e-mail: e-mail
 
Umowa i dostarczenie sprzętu  
 
Umowę na wypożyczenie sprzętu zawierasz z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, która jest odpowiedzialna za dostarczenie sprzętu i realizację umowy.
 
Wypożyczenie jest darmowe, wpłacasz jedynie 2% kaucję, która jest zwracana po zakończeniu wypożyczenia.
 
Lista sprzętu jest dostępna tutaj
 
Kontakt do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych
 
  • Zadzwoń na infolinię 22 899 89 22
  • Wyślij wiadomość e-mail na adres: e-mail
 
Więcej informacji
CIDON przy Oddziale Lubuskim – tel. 68 422 78 07 lub 25, Facebook - PFRON Oddział Lubuski
 
 
czytaj dalej

Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać
w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 22 stycznia 2024 roku (17:00-18:30).
Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=87425&p_id=18
Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie będą przesyłane na bieżąco.
Celem spotkania online (webinarium) jest przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat zagrożeń na rynku finansowym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe.
W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex.
Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane przed webinarium, a szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie. 
Udział w webinarium jest bezpłatny.
 
czytaj dalej

II ZBĄSZYNECKA SENIORIADA Z ŁABĄDKIEM ZA NAMI

W dniu 12 października 2023 roku w hali sportowej w Zbąszynku odbyła się II Zbąszynecka Senioriada z Łabądkiem zorganizowana w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniorów.  Celem imprezy była popularyzacja aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia oraz integracja środowiska seniorów z  terenu powiatu świebodzińskiego i Regionu Kozła. W tym roku formuła imprezy została poszerzona o edukację seniorów w zakresie bezpieczeństwa p.poż. i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą przeprowadzili strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.W zawodach uczestniczyło 12 drużyn: Dzienny Dom Senior+ Kargowa, UTW Kargowa „Kargowianie”, UTW Zbąszyń „Zbąszyńskie Łabędzie”, „Bana Zbąszynek” , „Zawsze młodzi” Trzciel, Zielone Gospodarstwo Opiekuńcze „Rakiety z Gospodarstwa” Trzciel, Dzienny Dom Senior+ Świebodzin „Zdrowo Zakręceni”, UTW Świebodzin, Skąpe „Silni i Mocni”, Lubrza „Harmider”, Klub Seniora Pszczew, Dzienny Dom „Senior-Wigor” Zbąszynek „Dziarskie Babki”.
czytaj dalej

POTAŃCÓWKA DLA SENIORÓW

W dniu 11 października 2023 roku zbąszyneccy seniorzy opanowali parkiet na sali tanecznej w Domu Kultury w Zbąszynku, gdzie odbyła się „Potańcówka dla Seniorów” w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniorów. Seniorzy jak zawsze nie zawiedli, a frekwencja mile zaskoczyła organizatorów. W tym roku imprezę muzycznie uświetnił Pan Stefan Pańczocha. Zabawa była przednia. Sala tryskała energią i wigorem seniorów. Nikt nie chciał schodzić z parkietu. Po raz kolejny seniorzy udowodnili, że chcą i potrafią się bawić, a wiek nie jest dla nich żadną przeszkodą. Brawo seniorzy, tak trzymać!!!
czytaj dalej

CO TO BYŁ ZA WIECZÓR…

W dniu 09 października 2023 roku w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się koncert Krystyny Giżowskiej z zespołem Blue Sounds. Koncert otworzył Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski,  inaugurując tym samym oficjalnie obchody Zbąszyneckiego Święta Seniora. Seniorzy wypełnili salę po brzegi. Artystka zaprezentowała repertuar, w którym nie mogło zabraknąć jej największych przebojów, jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat”. Podczas koncertu nawiązała świetny kontakt z publicznością, którą porwała do wspólnego śpiewania. Seniorzy nagrodzili artystkę gromkimi brawami, dziękując tym samym za cudowny wieczór.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego