Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Dzień Babci i Dzień Dziadka

W dniu 20.01.2023 roku w ośrodku wsparcia odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Podopieczni przygotowali w tym dniu smaczny poczęstunek. Na zajęciach gościliśmy muzyka, Pana Janusza, który przygrywał popularne piosenki i melodie. Seniorzy rozmawiali, wspólnie śpiewali, śmiali się i tańczyli.
czytaj dalej

Spotkanie z podologiem

W piątek 20.01.2023 roku, Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" mieli przyjemność uczestniczyć  w spotkaniu z lekarzem podologiem, Panią Katarzyną. Pani doktor rozpoczęła spotkanie od prelekcji na temat " Jak dbać o stopy". Żyjemy w czasach, w których wygląd ma ogromne znaczenie. Na co dzień skupiamy się jednak głównie na pielęgnacji włosów, skóry, szczupłej sylwetce i białym uśmiechu. Często zapominamy przy tym o najważniejszym – naszych stopach. Do podologa zgłaszają się przede wszystkim osoby mające ograniczenia ruchowe, zmagające się z chorobami skóry, kości i stawów, różnego rodzaju deformacjami palców oraz stóp. Z jego usług korzystają osoby cierpiące na reumatyzm czy cukrzycę. Ten specjalista od chorób stóp dobierze dla nas odpowiednią formę leczenia i zaproponuje działania profilaktyczne. Konsultacja z podologiem to najprostszy sposób na okazanie wdzięczności naszym stopom – za to jak ciężką pracę, jaką wykonują dla nas każdego dnia.
czytaj dalej

SPOTKANIE WIGILIJNE U SENIORÓW

20 grudnia 2022 roku odbyło się spotkanie wigilijne  seniorów z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku. Gośćmi spotkania byli: Burmistrz Zbąszynka - Wiesław Czyczerski,   ksiądz proboszcz - Jerzy Kordiak, ksiądz proboszcz – Andrzej Drutel, ksiądz senior – Bernard Półtorak oraz przyjaciel Domu – Krzysztof Krzywak. Oficjalnego otwarcia spotkania dokonała Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku – Katarzyna Rucioch, po którym głos zabrali zaproszeni goście. W swoich  krótkich wystąpieniach złożyli wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w których dominował motyw zdrowia i spokoju ducha. Następnie seniorzy przedstawili przygotowane przez siebie informacje o nocy wigilijnej a księża odczytali fragment Pisma Świętego i udzielili błogosławieństwa. Po wspólnych życzeniach, które wywoływały u wielu seniorów ogromne wzruszenie, wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, na którym królowały tradycyjne, wigilijne potrawy przygotowane przez Bar „Pod Semaforem” w Zbąszynku. Po degustacji potraw rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie było okazją do przyjacielskich rozmów, oderwania się od codziennych spraw, przede wszystkim jednak do spędzenia czasu w miłej, życzliwej i rodzinnej atmosferze.
czytaj dalej

Mikołajki u Seniorów

Najpowszechniejszym mikołajkowym zwyczajem jest obdarowywanie bliskich prezentami. Nieistotna jest ich wartość, lecz gest i pamięć o drugiej osobie. W tym dniu szczególnie warto obdarować bliskich życzliwym słowem. W dniu 06.12.2022 roku do Dziennego Domu "Senior-Wigor"w Zbąszynku zawitał Mikołaj. Złożył seniorom życzenia oraz rozdał słodkie upominki.
czytaj dalej

Koncert "Śpiewajmy dla Niepodległej"

Mając na uwadze wydarzenie jakim jest odzyskanie przez Polskę niepodległości w dniu 23.11.2022 roku w Naszym Domu odbył się koncert "Śpiewajmy dla Niepodległej" pod przewodnictwem Pana Jarka Stańko. Przy akompaniamencie gitary, seniorzy oraz zaproszeni goście śpiewali pieśni patriotyczne. Przed każdą z zaśpiewanych piosenek odczytana została krótka informacja o utworze. Dopełnieniem dzisiejszego występu był klimat panujący na sali - przygaszone światła i blask palących się świec oraz odświętnie ubrani seniorzy z przypiętymi biało-czerwonymi kokardkami.
czytaj dalej

Andrzejki w Kargowej

W dniu 23.11.2022 roku na zaproszenie Dziennego Domu Senior+ z Kargowej Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku wybrali się na zabawę Andrzejkową do Kargowej. Oprócz hucznej imprezy, tańców oraz smacznego poczęstunku, nie mogło zabraknąć tradycyjnego wróżenia - lania wosku przez dziurkę od klucza. Dzięki muzyce, która porywała z krzesełek, tanecznych pląsów na parkiecie nie było końca. Uczestnicy zabawy nie chcieli zejść z parkietu. Spotkanie było kolejną okazją do wzmocnienia wzajemnej integracji.
Dziękujemy za zaproszenie, przemiłą atmosferę oraz świetną zabawę!
czytaj dalej

„SPOŁECZNIK ROKU 2022” – NAGRODA DLA ZBĄSZYNKA

W  dniu 21 listopada 2022 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się XXI Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, podczas których rozstrzygnięto Konkurs Wojewody Lubuskiego „Społecznik Roku 2022”.
Podczas spotkania Wojewoda Lubuski życzył wszystkim pracownikom socjalnym niesłabnącego entuzjazmu, cierpliwości i wytrwałości w realizowanych przedsięwzięciach.
Wyrazem uznania za zaangażowanie, profesjonalizm i wrażliwość dla drugiej osoby były statuetki przyznane „społecznikom roku”. Tegorocznymi laureatami XXI Konkursu Społecznik Roku w Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego zostali:
W kategorii: „DZIAŁANIA NA RZECZ ŚRODOWISKA LOKALNEGO”: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Zielonej Górze – za wsparcie udzielane seniorom i obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
czytaj dalej

"Z uśmiechem Ci do twarzy" - prelekcja Pana Jacka Łapińskiego

W dniu 15.11.2022 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku odbyło się autorskie spotkanie seniorów z ośrodka wsparcia i Uniwersytetu III wieku ze Zbąszynka z Panem Jackiem Łapińskim. Pan Jacek przedstawił prelekcję na temat "Z uśmiechem Ci do twarzy".
Wykład na temat pozytywnego życia był bardzo wartościowy i przyniósł wiele zdrowych emocji dla zebranych seniorów. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przede wszystkim za przekazanie pozytywnej energii oraz niezliczonej ilości uśmiechów.
czytaj dalej

Romantyzm na Wieczorze Poetyckim w Klubie Bongo.

W piątek, 14 października br. w Klubie Muzycznym "BONGO" odbył się Wieczór Poetycki. Tematem wieczoru był "Romantyzm". Obecnych powitała kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Katarzyna Rucioch. Podczas spotkania odczytano przepiękne wiersze Michała Matejczuka. W rolę recytatorów wcieliły się: Helena Kny, Henryka Liboska, Maria Domagalska, Czesława Zaleska, Józia Kwaśna, Alicja Łukaszewska, Zofia Dzieciątkowska, Wanda Heppel, Krystyna Paukszta oraz Urszula Przybylska. Zaśpiewane zostały również piosenki z życia seniorów  tj. "Nie liczę godzin i lat", "Młodym być". Na koniec nie mogło zabraknąć "Hymnu seniorów", który wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy. Po występie zaproszono wszystkich obecnych na słodki poczęstunek przy kawce i lampce wina. Był to czas na rozmowy, wspomnienia i miłe spędzenie czasu. Tym akcentem zakończyliśmy świętowanie Tygodnia Seniora.
czytaj dalej

TURNIEJ CHIŃCZYKA

W dniu 14 października 2022 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora,    został rozegrany Turniej Chińczyka.  W tym roku impreza odbyła się  w Zbąszyneckiej Hali Sportowej. W spotkaniu wzięło udział dziewięć czteroosobowych drużyn senioralnych. Zbąszyneckich seniorów reprezentowały następujące organizacje:  Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, Stowarzyszenie Klub Seniora „Pogodna Jesień”, Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn, Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbąszynku oraz Dzienny Dom Senior –Wigor w Zbąszynku. Gościnnie w turnieju udział wzięły drużyny z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszyniu,  Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Świebodzina oraz Zielonego Gospodarstwa Opiekuńczego z Trzciela. Turniej składał się z ośmiu rund. Każda runda kończyła się zliczeniem punktów.  Walka była bardzo zacięta i   emocjonująca. Wszystkim seniorom, pomimo początkowej tremy, dopisywał humor. Pierwsze miejsce zdobywając 2418 punktów zajęła drużyna seniorów z Dziennego Domu „Senior -  Wigor” w Zbąszynku, II miejsce – drużyna wystawiona przez Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, która zdobyła 2117 punktów a III miejsce - drużyna reprezentująca Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn – Zbąszynek z 2015 punktami na koncie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za obecność  i  dobrą zabawę. W tym miejscu skąldamy ogromne podziękowania  Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zbąszynku za przeprowadzenie turnieju oraz  pomoc w organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok…
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego