Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wyjazd mikołajkowy

Dnia 02.12.2022r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował wyjazd mikołajowy dla dzieci i młodzieży do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze. Podczas zwiedzania uczestnicy mogli wykonać interaktywne eksperymenty w obszarach: moje ciało, moje miasto, mój kraj i mój świat. Po świetnej zabawie dzieci oraz młodzież w doskonałych nastrojach, udali się na ciepły poczęstunek.
Dziękujemy za udział.
czytaj dalej

„SPOŁECZNIK ROKU 2022” – NAGRODA DLA ZBĄSZYNKA

W  dniu 21 listopada 2022 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się XXI Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, podczas których rozstrzygnięto Konkurs Wojewody Lubuskiego „Społecznik Roku 2022”.
Podczas spotkania Wojewoda Lubuski życzył wszystkim pracownikom socjalnym niesłabnącego entuzjazmu, cierpliwości i wytrwałości w realizowanych przedsięwzięciach.
Wyrazem uznania za zaangażowanie, profesjonalizm i wrażliwość dla drugiej osoby były statuetki przyznane „społecznikom roku”. Tegorocznymi laureatami XXI Konkursu Społecznik Roku w Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego zostali:
W kategorii: „DZIAŁANIA NA RZECZ ŚRODOWISKA LOKALNEGO”: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Zielonej Górze – za wsparcie udzielane seniorom i obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
czytaj dalej

SZKOLENIE Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY

W dniu 08.11.2022 roku odbyło się szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy. W szkoleniu uczestniczyli członkowie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku,  Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Zbąszynku, pracownicy socjalni, policjanci oraz pedagodzy szkolni. Szkolenie prowadził Pan Adam Grochoła - prokurator Prokuratury Rejonowej w Słubicach, członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Urzędzie Miasta i Gminy w Słubicach, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, od 2012 roku prowadzący szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w jednostkach pomocy społecznej na terenie całej Polski.
czytaj dalej

„POMYSŁOWY TEAM” w Kręcku

W dniu 29.10.2022 r. grupa osób z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM” zaangażowała się społecznie do akcji sadzenia drzewek. Akcja została przeprowadzona w ramach projektu mieszkańców Kręcka „ZAGRAJMY W ZIELONE” finansowanego przez IKEA INDUSTRY. Każdy z uczestników wybrał sobie drzewko, które zasadził, a następnie oznaczył je drewnianą tabliczką ze swoim imieniem. Tabliczki zostały wykonane przez uczestników podczas zajęć plastycznych metodą wypalania. Następnie uczestnicy odwiedzili remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie zapoznali się z tajnikami służby pożarniczej.
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału grupy „POMYSŁY TEAM” w tym projekcie
czytaj dalej

"Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023 nabór wniosków

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ogłasza nabór wniosków w ramach Program resortowy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023. Zgłoszenia osób wymagających takiego wsparcia  http://zbaszynek.pl/system/pobierz.php?id=3822 można składać w terminie do dnia 04.11.2022r. do Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Kosieczyńska 4,  66-210 Zbąszynek lub pod nr. tel. 68-384-91-02 lub email: ops@zbąszynek.pl
czytaj dalej

„ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ” - edycja 2023

Gmina Zbąszynek w 2023 roku zamierza przystąpić do realizacji programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2023 współfinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, przeprowadza rozeznanie potrzeb wśród mieszkańców  naszej gminy w odniesieniu do w/w programu.
czytaj dalej

RAJD ROWEROWY SENIORÓW

W dniu 11 października 2022 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora, odbył się rajd rowerowy  dla seniorów „Gmina znana i nieznana - Rogoziniec".  Tegoroczna trasa rajdu została opracowana przez grupę rowerową Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wiodła ze Zbąszynka do Rogozińca i z powrotem. Seniorzy pokonali łącznie dystans 20 km,  co zasługuje na ogromne uznanie. Jak na zamówienie w tym dniu dopisała piękna pogoda. Słońce i dobre humory towarzyszyły uczestnikom w czasie całej wycieczki. Podczas rajdu uczestnicy podziwiali piękno naszej małej ojczyzny. Okazją do odpoczynku był  postój na strzelnicy w Rogozińcu, gdzie na uczestników czekała gorąca zupa przygotowana przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Dzięki uprzejmości Pana Jana Mazura seniorzy mieli okazję zwiedzenia strzelnicy oraz wysłuchania historii Bractwa Kurkowego. Nie mogło również zabraknąć czasu na grzybobranie.  Dziękujemy seniorom za udział w imprezie i zapraszamy za rok…
czytaj dalej

„ŚNIADANIE Z BURMISTRZEM” W RAMACH OBCHODÓW ZBĄSZYNECKIEGO ŚWIĘTA SENIORÓW

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Zastępcy Burmistrza Zbąszynka - Jana Makarewicza z  Radą Seniorów Gminy Zbąszynek, kierownikami jednostek organizacyjnych gminy oraz sołtysami. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur oraz ksiądz proboszcz Jerzy Kordiak, Spotkanie było okazją do przedyskutowania spraw nurtujących środowisko zbąszyneckich seniorów oraz przedstawienia włodarzom potrzeb i oczekiwań tej grupy naszych mieszkańców.   
Podczas spotkania Zastępca Burmistrza Zbąszynka podziękował wszystkim osobom działającym na rzecz osób starszych za ich zaangażowanie i oddanie w prowadzone działania  oraz omówił najważniejsze kwestie prowadzonej przez lokalny samorząd polityki senioralnej, przedstawił efekty zrealizowanych już działań oraz plany na przyszłość.
czytaj dalej

LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA

                                                                     

Załączniki

ZBĄSZYNECKIE ŚWIĘTO SENIORA

1 2 3 4 5 6 ... 17 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego