Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

RADA SENIORÓW PODSUMOWAŁA MIJAJĄCY ROK

9 grudnia 2022 roku w siedzibie Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie Rady Seniorów Gminy Zbąszynek. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, który przedstawił seniorom informacje na temat realizowanych na terenie gminy inwestycji oraz działaniach samorządu na rzecz seniorów. Podczas spotkania podsumowano działalność Rady w 2022 roku, omówiono i oceniono zrealizowane zadania oraz przedstawiono zamierzenia na rok 2023.  Za największy sukces mijającego roku uznano organizację Zbąszyneckiego Święta Seniora a w szczególności „Senioriady” Członkowie Rady omówili sprawę organizacji w karnawale Balu Seniora. Poruszono również temat przygotowań do obchodów 100-lecia Zbąszynka. Pan Krzysztof Krzywak poinformował zebranych  o zmianach w służbie zdrowia, które nastąpiły w miesiącu grudniu br. wraz z przejściem lekarza POZ -  Waldemara Wolskiego na emeryturę oraz o planowanych działaniach w podstawowej i specjalistycznej opiece zdrowotnej na terenie naszej gminy. Na koniec spotkania Burmistrz Zbąszynka oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku złożyli członkom Rady życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Kolejne spotkanie Rady odbędzie się w pierwszych miesiącach 2023 roku, na którym  ustalony zostanie  Roczny Plan Działania Rady Seniorów na 2023 r.
czytaj dalej

PRACOWITY DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA W GMINIE ZBĄSZYNEK

Dnia 06.12.2022r. podtrzymując tradycje mobilny Święty Mikołaj odwiedził i obdarował upominkami dorosłe osoby z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Zbąszynek. Spotkanie wywołało wiele radości i uśmiech na twarzach i zostało uwieńczone życzeniami świątecznymi. Podczas odwiedzin Święty Mikołaj nie zapomniał również o upominkach dla spotkanych osób.
czytaj dalej

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W „POMYSŁOWYM TEAM”

Dnia 06.12.2022r. Święty Mikołaj odwiedził grupę „Pomysłowy Team” i obdarował uczestników upominkami. Podczas spotkania zaśpiewano „Sto lat” jednemu z uczestników z okazji jego urodzin. Ponadto zaproszeni goście złożyli życzenia świąteczne. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.
czytaj dalej

"POMYSŁOWY TEAM" W TEATRZE MUZYCZNYM W POZNANIU

03 grudnia 2022 r. OPS zorganizował wyjazd osób z niepełnosprawnościami z grupy "Pomysłowy Team" do Teatru Muzycznego w Poznaniu. Musical "ZAKONNICA W PRZEBRANIU".
obfitował w przepiękną oprawę muzyczną oraz dużą dawkę humoru. Uczestnicy wyjazdu wrócili z niezapomnianymi wrażeniami po spektaklu
czytaj dalej

Wyjazd mikołajkowy

Dnia 02.12.2022r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował wyjazd mikołajowy dla dzieci i młodzieży do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze. Podczas zwiedzania uczestnicy mogli wykonać interaktywne eksperymenty w obszarach: moje ciało, moje miasto, mój kraj i mój świat. Po świetnej zabawie dzieci oraz młodzież w doskonałych nastrojach, udali się na ciepły poczęstunek.
Dziękujemy za udział.
czytaj dalej

„SPOŁECZNIK ROKU 2022” – NAGRODA DLA ZBĄSZYNKA

W  dniu 21 listopada 2022 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się XXI Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, podczas których rozstrzygnięto Konkurs Wojewody Lubuskiego „Społecznik Roku 2022”.
Podczas spotkania Wojewoda Lubuski życzył wszystkim pracownikom socjalnym niesłabnącego entuzjazmu, cierpliwości i wytrwałości w realizowanych przedsięwzięciach.
Wyrazem uznania za zaangażowanie, profesjonalizm i wrażliwość dla drugiej osoby były statuetki przyznane „społecznikom roku”. Tegorocznymi laureatami XXI Konkursu Społecznik Roku w Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego zostali:
W kategorii: „DZIAŁANIA NA RZECZ ŚRODOWISKA LOKALNEGO”: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Zielonej Górze – za wsparcie udzielane seniorom i obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
czytaj dalej

SZKOLENIE Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY

W dniu 08.11.2022 roku odbyło się szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy. W szkoleniu uczestniczyli członkowie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku,  Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Zbąszynku, pracownicy socjalni, policjanci oraz pedagodzy szkolni. Szkolenie prowadził Pan Adam Grochoła - prokurator Prokuratury Rejonowej w Słubicach, członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Urzędzie Miasta i Gminy w Słubicach, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, od 2012 roku prowadzący szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w jednostkach pomocy społecznej na terenie całej Polski.
czytaj dalej

„POMYSŁOWY TEAM” w Kręcku

W dniu 29.10.2022 r. grupa osób z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM” zaangażowała się społecznie do akcji sadzenia drzewek. Akcja została przeprowadzona w ramach projektu mieszkańców Kręcka „ZAGRAJMY W ZIELONE” finansowanego przez IKEA INDUSTRY. Każdy z uczestników wybrał sobie drzewko, które zasadził, a następnie oznaczył je drewnianą tabliczką ze swoim imieniem. Tabliczki zostały wykonane przez uczestników podczas zajęć plastycznych metodą wypalania. Następnie uczestnicy odwiedzili remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie zapoznali się z tajnikami służby pożarniczej.
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału grupy „POMYSŁY TEAM” w tym projekcie
czytaj dalej

"Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023 nabór wniosków

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ogłasza nabór wniosków w ramach Program resortowy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023. Zgłoszenia osób wymagających takiego wsparcia  http://zbaszynek.pl/system/pobierz.php?id=3822 można składać w terminie do dnia 04.11.2022r. do Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Kosieczyńska 4,  66-210 Zbąszynek lub pod nr. tel. 68-384-91-02 lub email: ops@zbąszynek.pl
czytaj dalej

„ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ” - edycja 2023

Gmina Zbąszynek w 2023 roku zamierza przystąpić do realizacji programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2023 współfinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, przeprowadza rozeznanie potrzeb wśród mieszkańców  naszej gminy w odniesieniu do w/w programu.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 23 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego