Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Kiermasz OPS dla Mai

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku  w dniu 10.09.2021 r. podczas pikniku na Jeziorku Koźlarskim zorganizował kiermasz charytatywny dla Mai Tomczak ze Zbąszynia. Na kiermaszu wystawiono rękodzieło i dekoracje wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM” oraz przez seniorów z Dziennego Domu „SENIOR-WIGOR” w Zbąszynku. Stoisko było obsługiwane przez Mikołaja i Tymoteusza z grupy „POMYSŁOWY TEAM”.
ZEBRALIŚMY 1.122,50 zł i 2 euro!
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie finansowe oraz liczymy na powtórkę. 
Kolejny kiermasz zaplanowano na dzień 06.10.2021 r. przy Zbąszyneckim Ośrodku Kultury podczas obchodów „Tygodnia Seniora”.
Gorąco zapraszamy!
 
czytaj dalej

Grupa „Pomysłowy TEAM” w Poznaniu

W dniu 18.09.2021 Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował wycieczkę do Poznania dla osób z niepełnosprawnościami z grupy „Pomysłowy TEAM”. Celem wyjazdu była wizyta w Teatrze Muzycznym na musicalu „PIPPIN”. Spektakl przedstawiał historię młodego księcia PIPPINA, który poszukiwał swojej drogi życiowej. Musical zachwycił uczestników niesamowitą muzyką, tańcem i przepięknymi strojami. Po spektaklu osoby z niepełnosprawnościami  odwiedziły wystawę obrazów „Sejf jest za obrazem” w Galerii na Dziedzińcu. Przy okazji wizyty w Poznaniu  uczestnicy zobaczyli rzeźby i instalacje znajdujące się na terenie Starego Browaru. Wyjazd był okazją do kontaktu ze sztuką oraz do ciekawego spędzenia wolnego czasu.
czytaj dalej

"Szkoła dla Rodziców"

Rozpoczynamy!
Dnia  15.09.2021r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się pierwsze spotkanie “Szkoły dla Rodziców” – warsztatów rozwijających kompetencje opiekuńczo – wychowawcze, realizowanych w ramach projektu „Razem Przeciw Przemocy” współfinansowanego z programu osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” edycja 2021r. Spotkania prowadzone są przez psychologa, Panią Julitę Krajczyńską, odbywają się w każdą środę od 16:00 do 19:00. W ramach warsztatów rodzice, opiekunowie oraz wychowawcy będą poszerzać swoją wiedzę dotyczącą komunikacji w rodzinie jak i budowania właściwych relacji z dziećmi. Serdecznie zapraszamy.

SENIORZY POŻEGNALI LATO

W dniu 10 września 2021 roku seniorzy z Gminy Zbąszynek spotkali się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, żeby oficjalnie pożegnać tegoroczne lato.  Spotkanie miało charakter pikniku sportowo – integracyjnego.  Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Uczestników spotkania odwiedził Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski, który witając seniorów życzył wszystkim dobrej zabawy i zapewnił o trosce samorządu lokalnego o osoby starsze w naszej gminie. Pan Krzysztof Krzywak przedstawił dane o szczepieniach w gminie Zbąszynek i zachęcał do szczepień tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Podczas pikniku dyżur pełnił rachmistrz spisowy co umożliwiło seniorom spisanie się. Dla uczestników imprezy  przygotowano zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło występu zespołu „Dąbrowszczanka”, który zaprosił wszystkich do wspólnego biesiadowania.   W trakcie pikniku seniorzy korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni. Muzycznie imprezę uświetnił Pan Janusz Śmiałek, który porwał seniorów do wspólnego tańca. Podczas spotkania seniorom dopisała piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej

RAZEM PRZECIW PRZEMOCY

Od 1 sierpnia do 31 grudnia 2021r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku będzie realizował projektu pt. „Razem Przeciw Przemocy”, w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2021r. . Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Priorytetem projektu jest zintensyfikowanie pomocy dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych i dotkniętych przemocą w rodzinie. W ramach projektu planuje się poszerzyć punkt poradnictwa specjalistycznego na terenie gminy, przeprowadzić warsztaty rozwijające umiejętności opiekuńczo – wychowawcze, w ramach utworzonej szkoły dla rodziców i wychowawców, stworzyć spot profilaktyczny w ramach przeprowadzonego konkursu w szkołach. Ponadto planuje się szereg wyjazdów terapeutycznych oraz spotkań integracyjnych dla dzieci i młodzieży jak i kurs samoobrony.
Wszystkich mieszkańców gminy Zbąszynek zachęcamy do aktywnego udziału w realizowanych działaniach.
 
 
czytaj dalej

WAŻNE ZMIANY W 300+

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, iż od dnia 01 lipca 2021 roku  nie będzie zajmował się realizacją świadczenia „Dobry start”.
Świadczenie „Dobry start” na najbliższy rok szkolny 2021/2022 będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Wnioski będzie można składać jedynie elektronicznie, a środki będą wypłacane w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.
                                                                               
 
"Dobry Start" z ZUS
Od nowego roku szkolonego 300 zł w ramach programu "Dobry Start” będzie przyznawał
i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo
300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje na dzieci do 20. roku życia lub 24 lat, jeśli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.
Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r., wyłącznie elektronicznie – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub przez serwisy internetowe niektórych banków. Również zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane w formie elektronicznej. Samo świadczenie zostanie wypłacone wyłącznie na rachunek bankowy.
Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępnił specjalny kreator wniosków
o świadczenia z programu „Dobry Start”. Pomoże on uniknąć błędów przy staraniu się
o wsparcie. Pracownicy ZUS we wszystkich placówkach będą pomagali w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie „300 plus”. Dodatkowo
w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS, urzędach i instytucjach  będzie można uzyskać pomoc w elektronicznym złożeniu wniosku w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS.
 

UWAGA!!! ZMIANA MIEJSCA PORAD PRAWNYCH

Od  01 lipca 2021 roku punkt nieodpłatnych porad prawnych zostaje przeniesiony z Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku do Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury w Zbąszynku – sala nr 15.
Porady świadczone są w każdy piątek w godz. 8:00 – 12:00.
Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

UWAGA!!! ZMIANY ORGANIZACYJNE W OPS

Od  01 lipca 2021 roku siedziba  Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku będzie mieścić się w budynku przy ulicy Kosieczyńskiej 4.
Wejście do Ośrodka znajduje się od strony torów kolejowych.
Pomieszczenia Ośrodka zlokalizowane są na drugim piętrze budynku – wjazd windą.
Kontakt telefoniczny i e-mail do Ośrodka pozostają bez zmian tj. e-mail, tel. 68 3849 102.

WYSTAWA „TACY SAMI”

W dniu 14.06.2021 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej „TACY SAMI”. Prace zostały wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami  z grupy „POMYSŁOWY TEAM” działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Wernisaż otworzyła Kierownik OPS - Pani Katarzyna Rucioch, a udział wzięli: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej z Trzciela – Pani Dominika Konieczna,  Pani Anita Czajka z Galerii „SPINKA” ze Świebodzina, artysta Pan Jerzy Pach,  prowadząca grupę - Pani Barbara Naks, oraz osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny. Wystawa czynna będzie do dnia 29.06.2021.
Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie wystawy „TACY SAMI”  w dniu 29.06.2021 o godz. 16.00 przy Pomniku Lokomotywy,  podczas którego zaplanowano  występy muzyczne.
czytaj dalej

WAŻNA INFORMACJA

Zgodnie z Zarządzeniem Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku Nr 1/2021  z dnia 04 stycznia 2021 roku  dzień 28 maja 2021 roku / piątek / jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku i Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku  w zamian za święto 01 maja 2021 roku przypadające w sobotę / art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( Dz.U. z 2020r. poz. 130 ze zm.)/
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami dyżur prawnika w OPS odbędzie się w dniu 31.05.2021 roku / poniedziałek /.
1 ... 4 5 6 7 8 ... 17 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego