Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Projekt „Razem Przeciw Przemocy” - czas podsumowań

W minionym tygodniu zakończyliśmy część działań związanych z projektem „Razem Przeciw Przemocy”, w ramach programu osłonowego “Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” realizowany w okresie od sierpnia do grudnia 2021r. przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. W ramach projektu zrealizowano zajęcia z Hipoterapii, warsztaty rozwijające kompetencje rodzicielskie - „Szkoła dla Rodziców”, oraz zajęcia z Socjoterapii - rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne skierowane dla dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział oraz zachęcamy do dalszej aktywności w projekcie.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Projekt „Razem Przeciw Przemocy” - czas podsumowań

„POMYSŁOWY TEAM” w Świebodzinie

05.11.2021 odbył się wyjazd integracyjny do Maxkina w Świebodzinie  na film „Zupa nic”, po którym grupa „POMYSŁOWY TEAM” udała się na poczęstunek do pizzerii.  Uczestnicy odwiedzili również zaprzyjaźnioną Galerię „SPINKA”, w której mieli okazję  podziwiać  prace artysty Kamila Jaczyńskiego pt. „KRABOSZKI XXI”. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia pod Pomnikiem Chrystusa Króla.
czytaj dalej

Max kino w Świebodzinie

Dnia 22.10.2021r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, w ramach realizacji projektu „Razem Przeciw Przemocy” zorganizował wyjazd do kina w Świebodzinie, dla dzieci i młodzieży z naszej Gminy. Uczestnicy obejrzeli bajkę „Ron Usterka” opisującą pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń. Po seansie uczestnicy zjedli smaczny posiłek w pobliskiej pizzerii. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – żelbetowa rzeźba w Świebodzinie, wzniesiona w 2010r. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m.
Wyjazd był świetną okazją do integracji. Uczestnicy powrócili w świetnych nastrojach oraz z przemyśleniami odnośnie prawdziwej przyjaźni.
czytaj dalej

Kolejne wydarzenia za nami !

W ramach działań z projektu „Razem Przeciw Przemocy”, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, mieszkańcy naszej gminy uczestniczą w spotkaniach i warsztatach.
Zapraszamy osoby chętne do udziału w indywidualnych spotkaniach z naszymi specjalistami.
czytaj dalej

„Razem Przeciw Przemocy”

Nie zwalniamy tempa
 
W dalszym ciągu realizujemy działania z projektu „Razem Przeciw Przemocy”.  Priorytetem projektu jest zintensyfikowanie pomocy dla dzieci i młodzieży, oraz wsparcie edukacyjno – psychologiczne dla mieszkańców Gminy Zbąszynek.
Razem możemy więcej !
 
czytaj dalej

Podsumowanie kiermaszów dla MAI podczas Zbąszyneckiego Święta Seniora.

Ośrodek Pomocy Społecznej Zbąszynku  zorganizował na terenie ZOK-u  2 kiermasze charytatywne dla Mai Tomczak ze Zbąszynia.
W dniu 06.10.2021 r. na kiermaszu wystawiono rękodzieło i dekoracje wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM”, seniorów z Dziennego Domu „SENIOR-WIGOR” w Zbąszynku, oraz przetwory domowe otrzymane od mieszkańców naszej gminy.  Stoisko było obsługiwane przez Milenę, Magdę i Tymoteusza z grupy „POMYSŁOWY TEAM”. Natomiast w dniu 08.10.2021 r. na kiermaszu wystawiono otrzymane  domowe przetwory.
 
   
 
Łącznie ZEBRALIŚMY 1.272,81 zł!
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie finansowe.
 
Dziękujemy również osobom  zaangażowanym, szczególnie osobom z niepełnosprawnościami,  seniorom, osobom, które przekazały przetwory na kiermasz oraz pracownikom Zbąszyneckiego Domu Kultury. 
Pomaganie nie jest trudne
 

SPECJALIŚCI W OPS !!!

 Ośrodek Pomocy Społeczny w Zbąszynku serdecznie zaprasza na indywidualne spotkania ze specjalistami w ramach projektu „Razem Przeciw Przemocy”:
- Psycholog dla osób dorosłych przyjmuje w czwartki dwa razy w miesiącu w godz. 16.00-19.00
- Psycholog dziecięcy przyjmuje  w każdy czwartek w godz. 15.00 – 18.00
- Terapeuta uzależnień przyjmuje w każdą środę w godz. 14.00 – 18.00.
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu tel. 068 3849 102 w godz. 7.30-15.30.

Wyniki konkursu „SŁOIKOWE CZARY”

W konkursie na domowe przetwory udział wzięło 15 seniorów z Gminy Zbąszynek.
Jury wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach. 
Przetwory owocowe:
I miejsce - Kazimiera Wodecka
II miejsce – Agnieszka Budych
III miejsce – Barbara Piętka
Przetwory warzywne:
I miejsce – Janina Skotarczyk
II miejsce – Krystyna Kamyszek
III miejsce – Halina Pawłowska
Nalewki:
                                                                                            I miejsce – Stanisław Wodecki
                                                                                            II miejsce – Kazimiera Wodecka
                                                                                            III miejsce – Urszula Przybylska
                                                                                            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy
 

Turniej Chińczyka

W dniu 08 października 2021 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora,    został rozegrany Turniej Chińczyka.  W tym roku impreza odbyła się  w Zbąszyneckiej Hali Sportowej. W spotkaniu wzięło udział siedem czteroosobowych drużyn senioralnych. Zbąszyneckich seniorów reprezentowały następujące organizacje:  Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, Stowarzyszenie Klub Seniora „Pogodna Jesień”, Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn, Dzienny Dom Senior –Wigor w Zbąszynku oraz  Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbąszynku. Gościnnie w turnieju udział wzięły zaprzyjaźnione drużyny z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszyniu oraz  z Domu Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty CUS OPS Sulechów.  Turniej składał się z czterech rund. Każda runda kończyła się zliczeniem punktów.  Walka była bardzo zacięta i   emocjonująca. Wszystkim seniorom, pomimo początkowej tremy, dopisywał humor. Pierwsze miejsce zdobywając 2910 punktów zajęła drużyna seniorów ze Związku Emerytów i Rencistów Kolejowych w Zbąszynku, II miejsce -  drużyna z Dziennego Domu „Senior -  Wigor” w Zbąszyniu , a III miejsce - drużyna reprezentująca Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn - Zbąszynek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za obecność  i  dobrą zabawę. W tym miejscu dziękujemy również Pani Ewie Sikorskiej za przeprowadzenie turnieju a Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zbąszynku za pomoc w organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok…
czytaj dalej

"SENIORZY NA KOŁA - BŁĘDNO DOOKOŁA"

W dniu 05 października 2021 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora, odbył się rajd rowerowy  dla seniorów "Seniorzy na koła - Błędno dookoła".  Tegoroczna trasa rajdu została opracowana przez grupę rowerową Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wiodła wokół jeziora Błędno. Seniorzy pokonali łącznie dystans 31 km,  co zasługuje na ogromne uznanie. Jak na zamówienie w tym dniu dopisała również  pogoda. Słońce i dobre humory towarzyszyły uczestnikom w czasie całej wycieczki. Podczas rajdu uczestnicy odwiedzili muzeum znajdujące się na stacji PKP w Zbąszyniu, gdzie obejrzeli wystawę „Pracowita Prowincja na szklanych negatywach”. Okazją do odpoczynku był  postój przy tzw. „Kamieniu Pielgrzyma”.  Wszyscy szczęśliwie dojechali na metę  znajdującą się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, gdzie na uczestników czekała gorąca zupa przygotowana przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Dziękujemy seniorom za udział w imprezie i zapraszamy za rok…
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 19 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego