Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - Program "Wspieraj Seniora" w Gminie Zbąszynek

Rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów
Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70 roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy.
Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.
Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokryje senior.
 
 
W ramach Programu "Wspieraj Seniora" uruchomiona została dedykowana seniorom infolinia
 
22 505 11 11 - infolinia dla seniorów ‼️‼️

Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs plastyczny „BARWY JESIENI” zorganizowany w ramach Zbąszyneckiego Święta Seniora został rozstrzygnięty!
Komisja konkursowa wyróżniła 3 prace plastyczne, wśród których:  1 miejsce zajął Pan Stanisław Wodecki, 2 miejsce – Pani Tatiana Zalewska, 3 miejsce – Pani Czesława Mikuła.  Wszystkim seniorom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy życząc zdrowia i pogody ducha :)

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Konkurs

INFORMACJA KIEROWNIKA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ZBĄSZYNKU

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników OPS działalność Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku ul. Kosieczyńska 4 zostaje zawieszona do dnia 15 października 2020 roku.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ul. Długa 1 działa w nadzorze epidemiologicznym do dnia 15 października 2020 roku tj. ośrodek pracuje w godzinach 7:30 – 15:30, klienci są przyjmowani tak jak do tej pory  wyłącznie w holu Ośrodka do godziny 13:00, pracowników Ośrodka  i klientów obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk, pracownicy socjalni i opiekunki nie wykonują pracy w terenie, odwołane zostają planowane dyżury prawnika, psychologa dziecięcego, psychologa dla dorosłych, terapeuty uzależnień oraz członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
Wiele spraw związanych z przyznaniem świadczeń można załatwić listownie, bądź za  pośrednictwem:
a/ poczty elektronicznej, adresem e-mailowym: e-mail;
b/ platformy internetowej e-puap /ops102/skrytka
c/ telefonicznie pod numerem telefonu  68 384 91 02,  68 324 30 54
Proszę o wykorzystanie powyższych możliwości teleinformatycznych.
Jednocześnie informuję, że wszystkie osoby starsze będące pod opieką tutejszego Ośrodka zostały zabezpieczone na czas wprowadzonych ograniczeń. Żadna osoba wymagająca wsparcia nie pozostanie bez pomocy.
 
                                                                                                                                                                                                                           Kierownik OPS
                                                                                                                                                                                                                         Katarzyna Rucioch

KONKURS "Barwy Jesieni"

Serdecznie zapraszamy seniorów do udziału w konkursie plastycznym pt. „BARWY JESIENI” zorganizowanym w ramach „Zbąszyneckiego Święta Seniora”.
Prace plastyczne wraz z kartą zgłoszenia należy składać do dnia 08.10.2020 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury (ZOK) przy ul. Wojska Polskiego 18.
Szczegóły zawiera Regulamin Konkursu Plastycznego dla Seniorów „BARWY JESIENI”.

Załączniki

Zbąszyneckie Święto Seniora 2020

Burmistrz Zbąszynka, Kierownik OPS w Zbąszynku oraz Rada Seniorów Gminy Zbąszynek, zapraszają mieszkańców w dniach 1-16 października, na atrakcyjne wydarzenia i imprezy zorganizowane z okazji ŚWIĘTA SENIORA.

Załączniki

GRUPA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W NIESULICACH

W dniu 16.09.2020 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował wyjazd grupy osób z niepełnosprawnością do Niesulic. 
czytaj dalej

GRZYBOBRANIE

Zbieranie grzybów to wielowiekowa polska tradycja, a przy tym wspaniała rozrywka i relaksująca forma wypoczynku na łonie natury. Dnia 15 września 2020 roku seniorzy z  Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku postanowili skorzystać z uroków lasu i wybrali się na wielkie, wspólne grzybobranie do Rogozińca. Przy Technikum Leśnym powitał Nas pracownik szkoły i zaprosił na teren szkoły i lasu. Grzybobranie przebiegło w radosnej atmosferze. Z pełnymi koszykami i uśmiechami na twarzach seniorzy powrócili do domu.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Grzybobranie

Piknik Seniorów

11 września 2020 roku przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie odbył się Piknik Seniorów. Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Uczestników spotkania odwiedził Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski, który witając seniorów życzył wszystkim dobrej zabawy i zapewnił o trosce samorządu lokalnego o osoby starsze w naszej gminie. Dla seniorów przygotowano gry  i zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewu z zespołem „Dąbrowszczanka”, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności artystycznej.  Przy dźwiękach muzyki uczestnicy pikniku korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Podczas spotkania seniorom dopisała zarówno słoneczna pogoda jak i dobre humory. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Piknik seniorów

ZMIANY W FUNDUSZU ALIMENTACYJNYM

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że od nowego okresu zasiłkowego tj. od 1 października 2020 roku obowiązują nowe zasady przyznawania świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wprowadzone zmiany obejmują:
- nowe kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń z funduszu: 900,00 zł na osobę w rodzinie stanowi nowy próg dochodowy uprawniający do pobierania świadczeń z funduszu alimentacyjnego,
- zasada „złotówka za złotówkę” : gdy dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie przekroczy kwotę 900 zł o kwotę nie wyższą niż kwota świadczeń z funduszu (przysługująca danej osobie uprawnionej w okresie świadczeniowym, na które ustalane jest prawo do tego świadczenia). W takiej sytuacji świadczenie z funduszu alimentacyjnego zostanie przyznane w wysokości różnicy między kwotą świadczenia z funduszu alimentacyjnego jaka przysługuje danej osobie a kwotą, o którą został przekroczony dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie.
Świadczenie nie będzie przysługiwało, jeżeli jego wysokość ustalona zgodnie z powyższą zasadą będzie niższa niż 100 zł.

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W OPS

Po długiej przerwie w spotkaniach spowodowanej wprowadzonymi ograniczeniami w związku  z panującą epidemią COVID-19 wznowiła swoją działalność grupa wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami funkcjonująca  przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Obecnie grupa składa się z dziewięciu  dorosłych osób „sprawnych inaczej” z Gminy Zbąszynek. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku. Uczestnicy biorą udział w zajęciach muzyczno-parateatralnych oraz plastycznych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczno – terapeutyczną.
 
W ramach zajęć muzyczno-parateatralnych prowadzonych przez Panią Bożenę Bułczyńską, uczestnicy rozwijają umiejętności współdziałania w grupie, wyrażania swoich uczuć we właściwy sposób oraz wykonują zharmonizowane ruchy ciała zgodnie z tempem i rytmem muzyki. Uczestnicy uczą się nowego układu rytmicznego na bębnach afrykańskich, zapoznają się z grą na boomwhackersach oraz prezentują inscenizacje na bazie wybranych tekstów i muzyki. Obecnie grupa przygotowuje się do  spektaklu „Piękna i Bestia”.
 
czytaj dalej
1 ... 5 6 7 8 9 ... 16 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego