Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W KINIE

Na dzień 27.08.2020 r. został zaplanowany wyjazd integracyjny osób z niepełnosprawnościami  do Niesulic nad Jezioro Niesłysz.  Brzydka pogoda pokrzyżowała plany wyjazdowe  i  grupa musiała  pozostać w Zbąszynku. Nie był to jednak czas stracony. Zorganizowane zostało w zamian „Kino na leżakach”,  podczas którego grupa obejrzała film anglojęzyczny pt: „Idealna fala”. Uczestnicy z zaciekawieniem śledzili losy głównych bohaterów, podziwiali  piękną scenerię ujęć oraz niesamowitą grę aktorską. Scenografia sali miała klimat plażowego kina, w której uczestnicy korzystali z leżaków, popcornu, itp.  Po seansie filmowym osoby z niepełnosprawnościami uczestniczyły pod przewodnictwem pani Bożeny Bułczyńskiej w zajęciach muzyczno-rytmicznych przy akompaniamencie bębnów afrykańskich oraz innych instrumentów muzycznych.
czytaj dalej

Informacja

Zgodnie z Zarządzeniem nr 1/2020 Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku z dnia 02 stycznia 2020 r.             
 w sprawie udzielenia dni wolnych od pracy w roku 2020 dla pracowników OPS,
uprzejmie informujemy, iż w dniu 14.08.2020 r. (piątek)
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku będzie nieczynny.      
   W nagłych wypadkach kontakt tel. 696 480 363.

Piknik rekreacyjny przy współpracy z OSIR Zbąszynek

W dniu 15 lipca 2020 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku  zorganizował piknik rekreacyjny dla dzieci współpracujących z asystentem rodziny. Uczestnicy spotkania wzięli udział  w ciekawych konkurencjach sportowych przygotowanych przez pracowników OPS Zbąszynek. Dzieci miały również możliwość uczestnictwa w prawdziwej rozgrzewce i meczu piłkarskim przeprowadzonym przez pracownika OSIR  Pana Marcina Michalaka. Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek i rozdanie nagród za udział w konkurencjach.
czytaj dalej

OPS W ZBĄSZYNKU PRZYPOMINA

Drodzy rodzice!!!  1 lipca ruszył nabór elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry start” 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat.  
Wniosek o świadczenie można składać online przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Jest to wygodna i szybka forma załatwienia sprawy bez konieczności odwiedzania OPS co przy obecnie obowiązujących ograniczeniach związanych z epidemią pozwoli uniknąć kolejek i niepotrzebnych nerwów. Zachęcamy do korzystania z tych udogodnień.
Wnioski papierowe będą przyjmowane w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku od sierpnia br..

PODSUMOWANIE PROJEKTU "E-stanowisko dla klientów OPS"

W okresie od stycznia do czerwca 2020 r. trwały prace związane z realizacją projektu uruchomienia stanowiska komputerowego, zwanego „E-budka” dla klientów OPS.  W marcu 2020 r. z powodu panującej pandemii COVID-19 prace zostały zawieszone, a wznowiono je w miesiącu czerwcu 2020 r. Po przygotowaniu przez elektryków podłączenia sieci elektrycznej i wyprowadzenia niezbędnych gniazd elektrycznych, swoje działania rozpoczął stolarz, który wcześniej przygotował rysunek techniczny „E-budki”. Po zaakceptowaniu projektu przez Kierownika OPS, przystąpiono do prac stolarskich oraz malarskich. Po ukończeniu niezbędnych prac, platforma „E-budki” została zainstalowana.
Dzięki środkom z IKEA Industry  „E-Budka” została wyposażona w laptop z odpowiednim oprogramowaniem, tak więc Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku jest już w pełni przygotowany do obsługi i wsparcia klientów w formie online, ubiegających się o świadczenia z Ośrodka. „E-Budka” skierowana jest szczególnie na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji i nie posiadających w domu komputera.
Ponadto w miesiącu lipcu 2020 r. rozpoczął się nowy okres zasiłkowy, w którym można już składać wnioski drogą elektroniczną.
czytaj dalej

WAŻNE!!! NIE SKŁADAMY NOWYCH WNIOSKÓW NA ŚWIADCZENIE 500+

Przypominamy – w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. W oparciu o  wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 roku.
Z kolei rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło, w każdej chwili mogą przystąpić do programu składając odpowiedni wniosek elektronicznie np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej lub w wersji papierowej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku.

ŚWIADCZENIE „DOBRY START” – RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW

1 lipca ruszył nabór elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry start” 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Od sierpnia papierowe wnioski będą przyjmowane w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. .
Wniosek o świadczenie można składać online od 1 lipca - przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia będzie można składać także wnioski w formie papierowej - bezpośrednio w OPS Zbąszynek lub listownie.

Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Złożenie wniosku o świadczenie "Dobry start" w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.
Świadczenie "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. "Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

 

KWARTALNE SPOTKANIE GMINNEGO ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO

17 czerwca 2020 roku odbyło się kwartalne spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku, na którym przedstawiono informacje z prowadzonych działań Grup Roboczych w mijającym kwartale oraz omówiono założenia nowego regulaminu działania Zespołu, przyjętego w maju br.  przez Radę Miejską w Zbąszynku. Podczas spotkania pożegnano  przechodzącą na emeryturę Panią Alinę Jagaciak - przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wieloletniego członka GZI. Kolejne spotkanie Zespołu odbędzie się w miesiącu wrześniu br.

PORADY SPECJALISTÓW

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że w miesiącu czerwcu 2020 roku wznowione  zostają w OPS porady psychologa dla osób dorosłych, psychologa dla dzieci oraz prawnika.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy specjalisty proszone są o kontakt telefoniczny z pracownikiem OPS w Zbąszynku pod numerem telefonu 68 3849 102, który udzieli szczegółowych informacji o prowadzonych poradach i ustali termin konsultacji.
Porady świadczone są w reżimie sanitarnym, dlatego prosimy o stosowanie się do obowiązujących zasad tj. obowiązkowe odkażanie rąk przy wejściu do OPS, zakładanie maseczki i rękawiczek przed wejściem do specjalisty, przychodzenie na wizytę o określonej godzinie i oczekiwanie na wezwanie specjalisty w wyznaczonym do tego miejscu przy wejściu do OPS.
1 ... 5 6 7 8 9 ... 15 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego