Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

ŚWIADCZENIE „DOBRY START” – RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW

1 lipca ruszył nabór elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry start” 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Od sierpnia papierowe wnioski będą przyjmowane w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. .
Wniosek o świadczenie można składać online od 1 lipca - przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia będzie można składać także wnioski w formie papierowej - bezpośrednio w OPS Zbąszynek lub listownie.

Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Złożenie wniosku o świadczenie "Dobry start" w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.
Świadczenie "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. "Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

 

KWARTALNE SPOTKANIE GMINNEGO ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO

17 czerwca 2020 roku odbyło się kwartalne spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku, na którym przedstawiono informacje z prowadzonych działań Grup Roboczych w mijającym kwartale oraz omówiono założenia nowego regulaminu działania Zespołu, przyjętego w maju br.  przez Radę Miejską w Zbąszynku. Podczas spotkania pożegnano  przechodzącą na emeryturę Panią Alinę Jagaciak - przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wieloletniego członka GZI. Kolejne spotkanie Zespołu odbędzie się w miesiącu wrześniu br.

PORADY SPECJALISTÓW

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że w miesiącu czerwcu 2020 roku wznowione  zostają w OPS porady psychologa dla osób dorosłych, psychologa dla dzieci oraz prawnika.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy specjalisty proszone są o kontakt telefoniczny z pracownikiem OPS w Zbąszynku pod numerem telefonu 68 3849 102, który udzieli szczegółowych informacji o prowadzonych poradach i ustali termin konsultacji.
Porady świadczone są w reżimie sanitarnym, dlatego prosimy o stosowanie się do obowiązujących zasad tj. obowiązkowe odkażanie rąk przy wejściu do OPS, zakładanie maseczki i rękawiczek przed wejściem do specjalisty, przychodzenie na wizytę o określonej godzinie i oczekiwanie na wezwanie specjalisty w wyznaczonym do tego miejscu przy wejściu do OPS.

KONKURS Z OKAZJI DNIA RODZINY


KONKURS
Z OKAZJI DNIA RODZINY
W GMINIE ZBĄSZYNEK 2020
 
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zaprasza do udziału w  konkursie   
        „MOJA RODZINA PODCZAS EPIDEMII”
 
  1. Konkurs plastyczny skierowany  jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz do seniorów z Gminy Zbąszynek.  Praca w formacie A4 wykonana techniką dowolną.
  2. Konkurs multimedialny skierowany do młodzieży – mini teledysk max. 2 minuty. 
 
Termin do złożenia prac upływa: 26.05.2020 r.
Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia.
Szczegóły dotyczące konkursu zostały zawarte w regulaminie.
Za zajęcie 3 pierwszych miejsc przewidziano nagrody
 
 

POMOC WOJSKA

W dniu 30 kwietnia 2020 roku otrzymaliśmy wsparcie ze strony żołnierzy ze 151. batalionu lekkiej piechoty podlegającego 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Skwierzynie. Żołnierze dostarczyli nam wojskowym samochodem żywność z Banku Żywności w Zielonej Górze w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 oraz pomagali przy rozładunku towaru. W najbliższych dniach żywność zostanie przekazana mieszkańcom naszej gminy.
Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (od 1 października 2018 są to: 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.
czytaj dalej

SZYJEMY MASECZKI

W ubiegłym tygodniu pracownicy Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku oraz osoby prywatne rozpoczęli akcję szycia maseczek dla mieszkańców naszej Gminy, w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz dla pacjentów i opiekunów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ciborzu.
Dzięki życzliwości mieszkańców Gminy a przede wszystkim dzięki pomocy seniorów z naszego Domu  otrzymaliśmy niezbędne materiały do szycia maseczek: gumki, płótna, nici i maszyny do szycia za co serdecznie dziękujemy!
Praca ruszyła pełną parą, chęci i zaangażowania pracownikom nie brakuje, a efekty ich pracy są już widoczne.
W niedługim czasie maseczki będzie można nabyć bezpłatnie w Urzędzie Miejskim w Zbąszynku oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku o czym będziemy informować na stronach internetowych Gminy.
czytaj dalej

PORADY PRAWNE

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje o możliwości korzystania online z bezpłatnych porad prawnych. Osoby zainteresowane taką formą wsparcia proszone są o nawiązanie kontaktu z prawnikiem pod adresem e-mail. W mailu należy opisać swoją problemową sprawę i podać dane kontaktowe.
Zapraszamy do  skorzystania z oferty!!!
1 ... 6 7 8 9 10 ... 16 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego