Kalendarium

Kalendarz imprez

Strategia, programy, projekty

Zakończenie projektu ""Razem Łatwiej" połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

         14 grudnia 2016 roku w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Razem Łatwiej” połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Na spotkaniu zostały podsumowane kilku miesięczne działania  realizowane w ramach projektu. Wręczono również podziękowania  dla dyrektorów szkół i jednostek samorządowych za współpracę i pomoc przy wypełnianiu zadań projektowych.
        Przybyli goście mieli możliwość oglądnięcia rezultatów  pracy  uczestników projektu w formie wystawy zdjęć. W ramach zajęć parateatralnych, w  których aktywnie uczestniczyła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku uczestnicy przedstawili spektakl pt. „ Dziewczynka z zapałkami” . Po spektaklu uczestnicy wspólnie wykonali trzy utwory na przeróżnych instrumentach .
        Występ uświetniły przemówienia: Zastępcy Burmistrza Pana Jana Makarewicza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zbąszynku Pana Jana Mazura, którzy w imieniu swoim oraz całej Gminy złożyli życzenia wszystkim niepełnosprawnym z okazji ich święta. Podczas przedstawienia zaprezentowały się również dwie wokalistki ze Studia Piosenki – Kamila Suwiczak  oraz Patrycja Spychała.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: zakończenie RŁ

Prelekcje dot. zdrowia psychicznego w ramach projektu "Razem Łatwiej"

Druga część prelekcji dot. zdrowia psychicznego oraz metod radzenia ze stresem odbyła się 2 grudnia 2016 roku. Tym razem specjaliści wraz z pracownikiem socjalnym odwiedzili Gimnazjum w Zbąszynku, Zespół Szkół Technicznych w Zbąszynku oraz seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: prelekcje 2.12.2016

Młodzi z niepełnosprawnością z wizytą w teatrze....

Na początku grudnia w ramach projektu „Razem Łatwiej ” młodzi z niepełnosprawnością wraz z najbliższymi odwiedzili Teatr Wielki w Poznaniu. Uczestnicy oglądnęli w nim operę pt. „Carmen ” Georges'a Bizeta. Jest to opowieść o życiu oraz porywach serca młodej cyganki Carmen.
Dzięki udziałowi w w/w przedsiewzieciu uczetnicy mieli szansę spedzić wolny czas w odmienny niż dotąd sposób. Taka forma kontaktu z kulturą  bardzo przypdała im do gustu. W drodze powrotnej wszyscy rozmawiali o przedstawieniu i chęci kolejnego wyjazdu do teatru.

Prelekcje w szkołach w ramach projektu "Razem Łatwiej"

W ramach działań  projektu „Razem Łatwiej” realizowanego przez tut. OPS w okolicznych szkołach i Dziennym Domu Senior-Wigor odbędzie się prelekcja dot. zdrowia psychicznego oraz radzenia sobie ze stresem. Spotkania są podzielone na dwa dni. Pierwsza część prelekcji odbyła się 24 listopada 2016 roku w trzech Szkołach Podstawowych Gminy Zbąszynek oraz  Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu. Spotkania były prowadzone przez psychologa Artura Riedel oraz terapeutkę Ewę Brankowską- Szarłan, którzy oprócz teorii dzielili się ze słuchaczami przykładami ze swojej pracy zawodowej. Druga cześć spotkań przewidziana jest na termin 2 grudnia 2016 roku i odbędzie się  w Gimnazjum w Zbąszynku, w Zespole Szkół Technicznych w Zbąszynku oraz w Dziennym Domu Senior-Wigor.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Prelekcja 24.11.2016

Młodzi z niepełnosprawnością w Kinie za Rogiem

22 listopada 2016 roku grupa młodych z niepełnosprawnością z projektu „Razem Łatwiej” wraz z członkami ich rodzin wybrała się do Chlastawy do Kina za Rogiem. Uczestnicy oglądnęli tam film pt. „Carte Blanche”,  ukazujący  życie nauczyciela liceum, który traci wzrok.  Film bardzo spodobał sie widzą. Podczas powrotu do domu rozmawiali o nim oraz porównywali sytuację życiowa głównego bohatera do ich własny przeżyć.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Kino za Rogiem

Szkolenie dla pracowników w ramach projektu „Razem Łatwiej”

18 listopada 2016 roku w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyła się pierwsza część szkolenie prowadzonego przez firmę „Cogito” dla kadry pracującej z osobami z zaburzeniami psychicznymi.
Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Razem Łatwiej ” współfinansowanego ze środków  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W szkoleniu  brali udział pracownicy socjalni, pracownicy Dziennego Domu Senior-Wigor, strażnik miejski oraz pedagodzy szkolni. Celem szkolenie było wzmocnienie kompetencji zawodowych kadry, przeciwdziałanie sytuacjom prowadzącym do wypalenia zawodowego oraz przekazanie wiedzy jak pracować i postępować z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Podczas drugiej części szkolenia, która planowana jest na 2 grudnia 2016 r. odbędzie się Sperwizja  wybranych przez grupę najtrudniejszych sytuacji, z którymi członkowie grupy spotkali się w swojej pracy zawodowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: szkolenie 18.11.2016

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego