Kalendarium

Kalendarz imprez

AKTUALNOŚCI

WITAMY

WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE ZBĄSZYNECKIEGO OŚRODKA KULTURY. PONIŻEJ W GALERI ZNAJDUJĄ SIĘ PLAKATY DO AKTUALNYCH WYDARZEŃ. W MENU GÓRNYM SĄ WSZYSTKIE RELACJE Z IMPREZ I NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. ZACHĘCAMY DO PRZEGLĄDANIA NASZEJ STRONY I BYCIA NA BIEŻĄCO Z KULTURALNYMI NOWINKAMI.

ZAPOWIEDZI

04.12 - FESTIWAL PIOSENKI
07.12 - WIGILIA MIEJSKA
14.12 - PREMIERA TEATRU 18+
05.01 - KONCERT NOWOROCZNY
12.01 - WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
27.01 - 09.02 - FERIE W ZOK
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Zapowiedzi

  • 28-05-2019

NAGRODA DLA TEATRU 18+

W piątek, 17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu odbyła się coroczna Gala Regionu Kozła. Punktem stałym gali jest prezentacja laureatów oraz wręczenie nagród Regionu Kozła. Z dumą informujemy, że w tym roku nagrodę otrzymał Teatr 18+. Warto podkreślić, że grupa teatralna ma na swoim koncie już kilkanaście autorskich sztuk teatralnych, z którymi prezentowała się w wielu ośrodkach województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Spektakle od początku reżyseruje i współtworzy Malwina Kubicka – założycielka Teatru 18+.
czytaj dalej
  • 02-04-2019

ORŁY ROZRYWKI 2019 – LAUREAT

Nasz Klub Muzyczny Bongo otrzymał tytuł laureata w rankingu Orły Rozrywki 2019. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, zwłaszcza że Klub działa bardzo krótko na Zbąszyneckim rynku. Z uwagi na konieczność uiszczenia opłaty związanej z otrzymaniem statuetki – zrezygnowaliśmy z materiałów marketingowych. Niemniej jednak, zostajemy w Internecie J J. Dziękujemy Państwu za wszystkie pozytywne opinie na nasz temat.   
czytaj dalej
  • 16-10-2018

NAGRODA BURMISTRZA DLA PIOTRA MIKUŁKO

We wtorek, 16 października br. w sali konferencyjnej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Mazurem wręczyli „Nagrody Burmistrza” dla nauczycieli i animatorów z Gminy Zbąszynek . W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół oraz  dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Nagrodę Burmistrza otrzymał  w tym roku Pan Piotr Mikułko – instruktor prowadzący kółko modelarskie w ZOK.
 
UZASADNIENIE:
Pan Piotr Mikułko prowadzi w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury Kółko Modelarskie dla dzieci i młodzieży z Gminy Zbąszynek.  Swoją przygodę z modelarstwem rozpoczął  ponad 20 lat temu, kiedy wraz z synami zaczął w domu składać plastikowe modele. Wkrótce do jego domu zaczęły przychodzić dzieci, które również interesowały się taką pracą twórczą. Pan Piotr Mikułko po spotkaniu z ówczesnym kierownikiem, podjął się prowadzenia zajęć modelarskich w budynku Domu Kultury. Przez te wszystkie lata, na jego zajęcia uczęszczało około 500 dzieci. Na warsztatach powstało blisko 1500 różnych modeli.
Pan Piotr Mikułko oprócz prowadzenia zajęć, organizuje dzieciom wystawy modelarskie w szkołach należących do Regionu Kozła oraz organizuje wycieczki krajoznawcze.
czytaj dalej
  • 10-10-2018

KOLEJNY SUKCES

Z wielką radością informujemy, że na wniosek dyrektor ZOK Malwiny Kubickiej, prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowił uhonorować Regionalny Zespół Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały z Dąbrówki WLKP. nagrodą okolicznościową w wysokości 15.000,00 zł.
czytaj dalej
  • 27-09-2018

Kultura – Interwencje 2018.EtnoPolska

Z przyjemnością informujemy, że nasz wniosek pt. "Dąbrowiecki folklor w gwarze, śpiewie i mowie" został oceniony pozytywnie i będzie realizowany w okresie październik - listopad 2018 w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pn. „Kultura – Interwencje 2018.EtnoPolska”. Do programu złożono 648 wniosków, z czego wybrano 240 do realizacji. Kwota dofinansowania 10.400,00zł. Już niebawem poinformujemy was o działaniach w ramach projektu.
„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska”
 
czytaj dalej
  • 03-09-2018

ZAJĘCIA TWÓRCZE

ZAJĘCIA TWÓRCZE DNIA 03.09 ORAZ 10.09 ZOSTAŁY ODWOŁANE.
czytaj dalej
  • 09-07-2018

LEKCJA PRZYRODY

Gorąco zachęcamy Rodziców z dziećmi do odwiedzin w naszym parku. Pojawiła się okazja do obserwacji ciekawego zjawiska jakim jest w tym okresie łuszczenie się kory na naszych Platanach Klonolistnych. Dzieci mogą doświadczyć w sposób namacalny, jakie zjawiska zachodzą w zbąszyneckiej przyrodzie. Warto dodać, że najbardziej charakterystyczną cechą tych właśnie drzew jest nietypowa kora, która stanowi największą ich ozdobę i  jest to zarazem rozpoznawczy znak tego gatunku. W formie ciekawostki informujemy, że zjawisko na taką skalę, zachodzi jedynie co kilka lat.

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego