Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

PSYCHOLOG DLA OSÓB DOROSŁYCH w OPS

W dniu 30.09.2021r. odbyły się pierwsze indywidualne spotkania z psychologiem dla osób dorosłych w ramach  projektu „Razem Przeciw Przemocy”.  Indywidualne porady psychologiczne udzielane są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku, ul. Kosieczyńska 4.  Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu tel. 068 3849 102 w godz. 7.30-15.30.

Zajęcia z socjoterapii

W dniu 28.09.2021r. rozpoczęły się zajęcia socjoterapeutyczne rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne dla dzieci i młodzieży realizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach projektu „Razem przeciw przemocy” współfinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządy Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – edycja 2021r. W tym roku objęte zostały sołectwa Rogoziniec i Dąbrówka Wlkp.
 
 
 
czytaj dalej

„Szkoła dla Rodziców” w OPS.

Uwaga! Zostały 3 ostatnie miejsca do uczestnictwa w zajęciach „Szkoły dla Rodziców”. Osoby chętne zapraszamy na spotkanie w dniu 29.09.2021 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku.

Czas na samoobronę

W dniu 22.09.2021 r. rozpoczęły się kolejne działania w ramach projektu „Razem Przeciw Przemocy” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku tj. zajęcia z elementami samoobrony. Podczas spotkania dzieci poznały pozycje postaw, obroty ciałem. W ramach wspólnej integracji dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora i jego zespół.
Serdecznie dziękujemy za aktywne popołudnie.
czytaj dalej

„Razem Przeciw Przemocy”

W dniu 21.09.2021r. odbyły się zajęcia terapeutyczne z hipoterapii w ramach realizowanego projektu „Razem Przeciw Przemocy” przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzięki uprzejmości „Stajni Marzeń” z Dąbrówki Wlkp., dzieci uczestniczące w projekcie  miały możliwość kontaktu ze zwierzętami, przejażdżki na kucykach i koniach. Dzieci nauczyły się również jak prawidłowo karmić zwierzęta. Podczas spaceru po lesie odbyła się rehabilitacja psychoruchowa uczestników.
Serdecznie dziękujemy za dzień pełen pozytywnych wrażeń.
czytaj dalej

Konkurs „SŁOIKOWE CZARY”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku organizuje konkurs na domowe przetwory w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora.
Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku.

Załączniki

Kiermasz OPS dla Mai

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku  w dniu 10.09.2021 r. podczas pikniku na Jeziorku Koźlarskim zorganizował kiermasz charytatywny dla Mai Tomczak ze Zbąszynia. Na kiermaszu wystawiono rękodzieło i dekoracje wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM” oraz przez seniorów z Dziennego Domu „SENIOR-WIGOR” w Zbąszynku. Stoisko było obsługiwane przez Mikołaja i Tymoteusza z grupy „POMYSŁOWY TEAM”.
ZEBRALIŚMY 1.122,50 zł i 2 euro!
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie finansowe oraz liczymy na powtórkę. 
Kolejny kiermasz zaplanowano na dzień 06.10.2021 r. przy Zbąszyneckim Ośrodku Kultury podczas obchodów „Tygodnia Seniora”.
Gorąco zapraszamy!
 
czytaj dalej

Grupa „Pomysłowy TEAM” w Poznaniu

W dniu 18.09.2021 Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował wycieczkę do Poznania dla osób z niepełnosprawnościami z grupy „Pomysłowy TEAM”. Celem wyjazdu była wizyta w Teatrze Muzycznym na musicalu „PIPPIN”. Spektakl przedstawiał historię młodego księcia PIPPINA, który poszukiwał swojej drogi życiowej. Musical zachwycił uczestników niesamowitą muzyką, tańcem i przepięknymi strojami. Po spektaklu osoby z niepełnosprawnościami  odwiedziły wystawę obrazów „Sejf jest za obrazem” w Galerii na Dziedzińcu. Przy okazji wizyty w Poznaniu  uczestnicy zobaczyli rzeźby i instalacje znajdujące się na terenie Starego Browaru. Wyjazd był okazją do kontaktu ze sztuką oraz do ciekawego spędzenia wolnego czasu.
czytaj dalej

"Szkoła dla Rodziców"

Rozpoczynamy!
Dnia  15.09.2021r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się pierwsze spotkanie “Szkoły dla Rodziców” – warsztatów rozwijających kompetencje opiekuńczo – wychowawcze, realizowanych w ramach projektu „Razem Przeciw Przemocy” współfinansowanego z programu osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” edycja 2021r. Spotkania prowadzone są przez psychologa, Panią Julitę Krajczyńską, odbywają się w każdą środę od 16:00 do 19:00. W ramach warsztatów rodzice, opiekunowie oraz wychowawcy będą poszerzać swoją wiedzę dotyczącą komunikacji w rodzinie jak i budowania właściwych relacji z dziećmi. Serdecznie zapraszamy.

SENIORZY POŻEGNALI LATO

W dniu 10 września 2021 roku seniorzy z Gminy Zbąszynek spotkali się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, żeby oficjalnie pożegnać tegoroczne lato.  Spotkanie miało charakter pikniku sportowo – integracyjnego.  Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Uczestników spotkania odwiedził Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski, który witając seniorów życzył wszystkim dobrej zabawy i zapewnił o trosce samorządu lokalnego o osoby starsze w naszej gminie. Pan Krzysztof Krzywak przedstawił dane o szczepieniach w gminie Zbąszynek i zachęcał do szczepień tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Podczas pikniku dyżur pełnił rachmistrz spisowy co umożliwiło seniorom spisanie się. Dla uczestników imprezy  przygotowano zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło występu zespołu „Dąbrowszczanka”, który zaprosił wszystkich do wspólnego biesiadowania.   W trakcie pikniku seniorzy korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni. Muzycznie imprezę uświetnił Pan Janusz Śmiałek, który porwał seniorów do wspólnego tańca. Podczas spotkania seniorom dopisała piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 16 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego