Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Kolejny wyjazd integracyjny!

Dnia 27.11.2021r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował wyjazd dla dzieci i młodzieży do planetarium w Zielonej Górze w ramach projektu pn.„Razem Przeciw Przemocy” – współfinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządy Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – edycja 2021r. W planetarium uczestnicy wzięli udział w seansach pt. „Komórki” -  który opowiadał o ludzkim ciele oraz jego elementach jak i „Zaczarowana Rafa” – opowiadającym o życiu zwierząt morskich. Podczas przerwy uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wagi oraz poznania ciekawostek o różnych planetach układu słonecznego. Po zakończonych seansach i zabawie dzieci oraz młodzież w doskonałych nastrojach, udali się na ciepły poczęstunek.
Dziękujemy za udział.
czytaj dalej

WYNIKI !!!

Rozstrzygnięty konkurs profilaktyczny – Razem Przeciw Przemocy
 
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ogłasza wyniki konkursu profilaktycznego „Razem Przeciw Przemocy” dla dzieci i młodzieży ze szkół z naszej gminy. Komisja po przeliczeniu punktacji ogłosiła następujące wyniki:
 
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Kosieczynie
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku
III miejsce: Szkoła Podstawowa „Pomnik Rodła” w Dąbrówce Wielkopolskiej
IV miejsce: Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu
 
Dziękujemy za udział i zaangażowanie.
Razem możemy więcej!

Konkurs Profilaktyczny – Razem Przeciw Przemocy

Dnia 18.11.2021r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury w Zbąszynku odbyły się obrady komisji, która oceniła pracę przygotowane przez uczniów ze szkół z Gminy Zbąszynek, w ramach konkursu profilaktycznego „Razem Przeciw Przemocy”. W skład komisji weszły osoby, których doświadczenie w dziedzinie sztuki pozyskane na przestrzeni wielu lat, pomogło wyłonić i obiektywnie ocenić wartościowe prace.
Wyniki już jutro!!!
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Konkurs Profilaktyczny – Razem Przeciw Przemocy

Projekt „Razem Przeciw Przemocy” - czas podsumowań

W minionym tygodniu zakończyliśmy część działań związanych z projektem „Razem Przeciw Przemocy”, w ramach programu osłonowego “Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” realizowany w okresie od sierpnia do grudnia 2021r. przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. W ramach projektu zrealizowano zajęcia z Hipoterapii, warsztaty rozwijające kompetencje rodzicielskie - „Szkoła dla Rodziców”, oraz zajęcia z Socjoterapii - rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne skierowane dla dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział oraz zachęcamy do dalszej aktywności w projekcie.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Projekt „Razem Przeciw Przemocy” - czas podsumowań

„POMYSŁOWY TEAM” w Świebodzinie

05.11.2021 odbył się wyjazd integracyjny do Maxkina w Świebodzinie  na film „Zupa nic”, po którym grupa „POMYSŁOWY TEAM” udała się na poczęstunek do pizzerii.  Uczestnicy odwiedzili również zaprzyjaźnioną Galerię „SPINKA”, w której mieli okazję  podziwiać  prace artysty Kamila Jaczyńskiego pt. „KRABOSZKI XXI”. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia pod Pomnikiem Chrystusa Króla.
czytaj dalej

Max kino w Świebodzinie

Dnia 22.10.2021r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, w ramach realizacji projektu „Razem Przeciw Przemocy” zorganizował wyjazd do kina w Świebodzinie, dla dzieci i młodzieży z naszej Gminy. Uczestnicy obejrzeli bajkę „Ron Usterka” opisującą pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń. Po seansie uczestnicy zjedli smaczny posiłek w pobliskiej pizzerii. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – żelbetowa rzeźba w Świebodzinie, wzniesiona w 2010r. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m.
Wyjazd był świetną okazją do integracji. Uczestnicy powrócili w świetnych nastrojach oraz z przemyśleniami odnośnie prawdziwej przyjaźni.
czytaj dalej

Kolejne wydarzenia za nami !

W ramach działań z projektu „Razem Przeciw Przemocy”, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, mieszkańcy naszej gminy uczestniczą w spotkaniach i warsztatach.
Zapraszamy osoby chętne do udziału w indywidualnych spotkaniach z naszymi specjalistami.
czytaj dalej

„Razem Przeciw Przemocy”

Nie zwalniamy tempa
 
W dalszym ciągu realizujemy działania z projektu „Razem Przeciw Przemocy”.  Priorytetem projektu jest zintensyfikowanie pomocy dla dzieci i młodzieży, oraz wsparcie edukacyjno – psychologiczne dla mieszkańców Gminy Zbąszynek.
Razem możemy więcej !
 
czytaj dalej

Podsumowanie kiermaszów dla MAI podczas Zbąszyneckiego Święta Seniora.

Ośrodek Pomocy Społecznej Zbąszynku  zorganizował na terenie ZOK-u  2 kiermasze charytatywne dla Mai Tomczak ze Zbąszynia.
W dniu 06.10.2021 r. na kiermaszu wystawiono rękodzieło i dekoracje wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM”, seniorów z Dziennego Domu „SENIOR-WIGOR” w Zbąszynku, oraz przetwory domowe otrzymane od mieszkańców naszej gminy.  Stoisko było obsługiwane przez Milenę, Magdę i Tymoteusza z grupy „POMYSŁOWY TEAM”. Natomiast w dniu 08.10.2021 r. na kiermaszu wystawiono otrzymane  domowe przetwory.
 
   
 
Łącznie ZEBRALIŚMY 1.272,81 zł!
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie finansowe.
 
Dziękujemy również osobom  zaangażowanym, szczególnie osobom z niepełnosprawnościami,  seniorom, osobom, które przekazały przetwory na kiermasz oraz pracownikom Zbąszyneckiego Domu Kultury. 
Pomaganie nie jest trudne
 

SPECJALIŚCI W OPS !!!

 Ośrodek Pomocy Społeczny w Zbąszynku serdecznie zaprasza na indywidualne spotkania ze specjalistami w ramach projektu „Razem Przeciw Przemocy”:
- Psycholog dla osób dorosłych przyjmuje w czwartki dwa razy w miesiącu w godz. 16.00-19.00
- Psycholog dziecięcy przyjmuje  w każdy czwartek w godz. 15.00 – 18.00
- Terapeuta uzależnień przyjmuje w każdą środę w godz. 14.00 – 18.00.
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu tel. 068 3849 102 w godz. 7.30-15.30.
1 2 3 4 5 6 ... 17 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego