Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

RAZEM PRZECIW PRZEMOCY

Od 1 sierpnia do 31 grudnia 2021r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku będzie realizował projektu pt. „Razem Przeciw Przemocy”, w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2021r. . Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Priorytetem projektu jest zintensyfikowanie pomocy dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych i dotkniętych przemocą w rodzinie. W ramach projektu planuje się poszerzyć punkt poradnictwa specjalistycznego na terenie gminy, przeprowadzić warsztaty rozwijające umiejętności opiekuńczo – wychowawcze, w ramach utworzonej szkoły dla rodziców i wychowawców, stworzyć spot profilaktyczny w ramach przeprowadzonego konkursu w szkołach. Ponadto planuje się szereg wyjazdów terapeutycznych oraz spotkań integracyjnych dla dzieci i młodzieży jak i kurs samoobrony.
Wszystkich mieszkańców gminy Zbąszynek zachęcamy do aktywnego udziału w realizowanych działaniach.
 
 
czytaj dalej

WAŻNE ZMIANY W 300+

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, iż od dnia 01 lipca 2021 roku  nie będzie zajmował się realizacją świadczenia „Dobry start”.
Świadczenie „Dobry start” na najbliższy rok szkolny 2021/2022 będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Wnioski będzie można składać jedynie elektronicznie, a środki będą wypłacane w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.
                                                                               
 
"Dobry Start" z ZUS
Od nowego roku szkolonego 300 zł w ramach programu "Dobry Start” będzie przyznawał
i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo
300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje na dzieci do 20. roku życia lub 24 lat, jeśli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.
Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r., wyłącznie elektronicznie – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub przez serwisy internetowe niektórych banków. Również zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane w formie elektronicznej. Samo świadczenie zostanie wypłacone wyłącznie na rachunek bankowy.
Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępnił specjalny kreator wniosków
o świadczenia z programu „Dobry Start”. Pomoże on uniknąć błędów przy staraniu się
o wsparcie. Pracownicy ZUS we wszystkich placówkach będą pomagali w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie „300 plus”. Dodatkowo
w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS, urzędach i instytucjach  będzie można uzyskać pomoc w elektronicznym złożeniu wniosku w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS.
 

UWAGA!!! ZMIANA MIEJSCA PORAD PRAWNYCH

Od  01 lipca 2021 roku punkt nieodpłatnych porad prawnych zostaje przeniesiony z Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku do Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury w Zbąszynku – sala nr 15.
Porady świadczone są w każdy piątek w godz. 8:00 – 12:00.
Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

UWAGA!!! ZMIANY ORGANIZACYJNE W OPS

Od  01 lipca 2021 roku siedziba  Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku będzie mieścić się w budynku przy ulicy Kosieczyńskiej 4.
Wejście do Ośrodka znajduje się od strony torów kolejowych.
Pomieszczenia Ośrodka zlokalizowane są na drugim piętrze budynku – wjazd windą.
Kontakt telefoniczny i e-mail do Ośrodka pozostają bez zmian tj. e-mail, tel. 68 3849 102.

WYSTAWA „TACY SAMI”

W dniu 14.06.2021 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej „TACY SAMI”. Prace zostały wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami  z grupy „POMYSŁOWY TEAM” działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Wernisaż otworzyła Kierownik OPS - Pani Katarzyna Rucioch, a udział wzięli: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej z Trzciela – Pani Dominika Konieczna,  Pani Anita Czajka z Galerii „SPINKA” ze Świebodzina, artysta Pan Jerzy Pach,  prowadząca grupę - Pani Barbara Naks, oraz osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny. Wystawa czynna będzie do dnia 29.06.2021.
Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie wystawy „TACY SAMI”  w dniu 29.06.2021 o godz. 16.00 przy Pomniku Lokomotywy,  podczas którego zaplanowano  występy muzyczne.
czytaj dalej

WAŻNA INFORMACJA

Zgodnie z Zarządzeniem Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku Nr 1/2021  z dnia 04 stycznia 2021 roku  dzień 28 maja 2021 roku / piątek / jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku i Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku  w zamian za święto 01 maja 2021 roku przypadające w sobotę / art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( Dz.U. z 2020r. poz. 130 ze zm.)/
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami dyżur prawnika w OPS odbędzie się w dniu 31.05.2021 roku / poniedziałek /.

ZMIANA TERMINU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że dyżur prawnika w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej zostaje przeniesiony z dnia 28.05.2021 roku / piątek / na dzień 31.05.2021 roku / poniedziałek / godz. 8,00 – 12,00, pokój nr 14, Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ul. Długa 1.

Mini projekt "Poznać sztukę"

W dniu 17.05.2021 r. Grupa „Pomysłowy TEAM” działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku wzięła udział  w wycieczce do Świebodzina o charakterze kulturalnym. Uczestnicy odwiedzili  wystawę  „Centrum”  w Galerii „SPINKA” prowadzonej przez Panią Anitę Czajka oraz warsztat lokalnego artysty  Pana Jerzego Pacha,  którym serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.  Podczas wycieczki  Grupa „Pomysłowy TEAM” zapoznała się z lokalną  sztuką, co przysporzyło im wiele emocji, wrażeń i inspiracji.  Odwiedziny w Świebodzinie zakończyły się pamiątkowym zdjęciem pod Figurą Chrystusa Króla.  
czytaj dalej

KWARTALNE SPOTKANIE GMINNEGO ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO

10 marca 2021 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku, na którym Przewodnicząca GZI – Katarzyna Rucioch przedstawiła sprawozdanie z działalności Zespołu za 2020 rok oraz informacje z prowadzonych działań Grup Roboczych w mijającym kwartale.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 16 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego