Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

  • 27-06-2017

Piknik rodzinny pt. „Rodzina Razem”

30 maja 2017r. w ramach obchodów Dni Rodziny w Gminie Zbąszynek odbył się piknik rodzinny pn. „Rodzina Razem” dla dzieci i rodziców współpracujących z asystentem rodziny, zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Wśród rozmaitych atrakcji takich jak grill czy konkurencje sportowe, dzieci miały okazję z bliska oglądać sprzęt strażacki, a nawet strzelać wodą z węża strażackiego. A to wszystko dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszynku. Na piknik przybył również Burmistrz Zbąszynka mgr inż. Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur, którzy chętnie i aktywnie podjęli się zabaw z najmłodszymi. Piknik odbył się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, który udostępnił pomieszczenia i zapewnił obsługę muzyczną.
 
czytaj dalej

Wizyta studyjna kierownictwa z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowicach pod Krakowem

            W poniedziałek,  22 maja b.r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym OPS Panią Monikę Berdecką – kierownika GOPS w Michałowicach oraz Pana Krzysztofa Gryglika – zastępcę kierownika. Celem wizyty było zapoznanie się z modelem działania tutejszego Ośrodka i sposobem realizowania innowacyjnej metody rozdzielenia pracy socjalnej od postępowania w sprawie świadczeń pomocy społecznej.
            Goście zostali miło powitani przez Pana Burmistrza mgr inż. Wiesława Czyczerskiego  oraz pracowników OPS z Kierownik Danutą Kłos na czele. Następnie obejrzeli pomieszczenia i mogli podziwiać warunki, w jakich pracują osoby realizujące zadania Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku.
Zaciekawieni byli rozwiązaniami organizacyjnymi polegającymi na oddzieleniu pracy socjalnej od postępowania administracyjnego, co dotychczas w większości gmin jest realizowane łącznie. Na wprowadzenie nowych rozwiązań zdecydowały się nieliczne OPS-y w Polsce, w tym i nasz Ośrodek, gdzie proces zmian zapoczątkowany został w lipcu 2013 roku i w trakcie wdrażania nowych rozwiązań występowało wiele trudności. Dziś możemy się szczycić pozytywnymi efektami.  Stąd też zainteresowanie innych gmin naszymi działaniami, a dla nas to swoista nobilitacja i oczywiście satysfakcja z tego, co już osiągnęliśmy.
Wizyta zapoczątkowała współpracę w zakresie  wymiany doświadczeń pomiędzy Ośrodkami i mamy nadzieję, że nastąpi  wzmocnienie potencjału  innowacyjnego obu instytucji,  co zaprocentuje wzrostem efektywności pracy w każdej z nich.  
czytaj dalej

Uroczyste zakończenie projektu "Razem Łatwiej"

14 grudnia 2016 roku w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Razem Łatwiej” połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Kierownik OPS Danuta Kłos podsumowała kilkumiesięczne działania  realizowane w ramach projektu. Dalszą część spotkania prowadziła Milena Jakubowska uczestnicząca w projekcie Razem Łatwiej oraz Ania Szaferska koordynator projektu z OPS. Uroczystość uświetniły przemówienia Zastępcy Burmistrza Pana Jana Makarewicza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zbąszynku Pana Jana Mazura, którzy w imieniu swoim oraz całej Gminy złożyli życzenia wszystkim niepełnosprawnym z okazji ich święta.
czytaj dalej

św. Mikołaj wśród dzieci

W dniu 7 grudnia 2016r., w sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku, odbyło się spotkanie dzieci z rodzin objętych programem „Asystent Rodziny 2016” ze Świętym Mikołajem. Spotkanie zorganizowali asystenci rodziny z OPS Zbąszynek Dominika Masiorek i Jacek  Szymendera we współpracy z pracownikiem socjalnym Karoliną Danysz. We wspólnych zabawach animowanych przez asystentów rodziny uczestniczyło 30 osób, w tym dzieci i opiekunowie.
czytaj dalej

"PRZYGOTOWANIE I DOSTAWA POSIŁKÓW DO SZKÓŁ NA TERENIE GMINY ZBĄSZYNEK W ROKU 2017

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na realizację zadania publicznego wraz z załącznikami dostępne pod adresem: http://bip.zbaszynek.pl/zamowienia_publiczne/415/status/rodzaj/wzp/zwr/1/

Projekt "Czysty świat wokół nas"

27 październik 2016 roku  o godzinie 15:00  w ramach projektu „Czysty świat wokół nas” współfinansowanego przez Ikea Industry odbyła się akcja sprzątania teren znajdującego się przy siedzibie Dziennego Domu Senior-Wigor. W akacji uczestniczyły dzieci,  grupa osób z niepełnosprawnością, pracownicy OPS Zbąszynek oraz gość specjalny Pan Piotr Kula przedstawiciel IKEA Industry.  Po sprzątaniu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz gry i zabawy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Czysty świat wokół nas - projekt OPS

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Razem Łatwiej"

W dniu 26 października br. kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z pracownikiem socjalnym koordynującym działania projektu „Razem Łatwiej” wręczyli nagrody dla uczestników konkursu plastycznego, który miał na celu wyłonienie pracy, która zostanie wykorzystana jako plakat promujący projekt "Razem Łatwiej" zorganizowanego w ramach działań projektowych. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół z terenu naszej gminy: ZST w Zbąszynku, ZSL w Rogozińcu, Gimnazjum, Szkoły Podstawowej w Zbąszynku, Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkopolskiej Szkoły Podstawowej w Kosieczynie.
czytaj dalej

Piknik rodzinny

27 październik 2016 roku o godzinie 16:00  grupa młodych z niepełnosprawnością z projektu „Razem Łatwiej” uczestnicz w spotkaniu w ramach „Pikniku rodzinnego”. Z uwagi na złe warunki atmosferyczne spotkanie zostało przeniesione do siedziby Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw integracyjnych oraz wspólnych tańców.
czytaj dalej

Wyjazd na kręgle 25.10.2016

26 październik 2016 roku grupa młodych z niepełnosprawnością z projektu „Razem Łatwiej” mile spędziła wtorkowe popołudnie na kręgielni w Babimoście. Na miejscu po wyłonieniu dwóch drużyn uczestnicy rozpoczęli grę. Po dwóch rundach pełnej wrażeń zabawy zostali wyłonienie najlepsi gracze nagrodzenia brawami.
czytaj dalej

Kręgle

14 sierpnia 2016 roku grupa młodych niepełnosprawnych  z projektu RAZEM ŁATWIEJ – sieć oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Gminie Zbąszynek, współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wybrała się na wycieczkę  do kręgielni w Babimoście.  Na miejscu uczestnicy podzielili się na dwie grupy. Po dwóch rundach gry zostali wyłonieni  zwycięzcy, którzy zostali nagrodzeni gromkimi barwami. Wyjazd upłynął w miłej atmosferze. Uczestnicy projektu czekają i szykują się  na kolejne wyjazdy w nadchodzących miesiącach. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego