Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wyniki konkursu „SŁOIKOWE CZARY”

W konkursie na domowe przetwory udział wzięło 15 seniorów z Gminy Zbąszynek.
Jury wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach. 
Przetwory owocowe:
I miejsce - Kazimiera Wodecka
II miejsce – Agnieszka Budych
III miejsce – Barbara Piętka
Przetwory warzywne:
I miejsce – Janina Skotarczyk
II miejsce – Krystyna Kamyszek
III miejsce – Halina Pawłowska
Nalewki:
                                                                                            I miejsce – Stanisław Wodecki
                                                                                            II miejsce – Kazimiera Wodecka
                                                                                            III miejsce – Urszula Przybylska
                                                                                            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy
 

Turniej Chińczyka

W dniu 08 października 2021 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora,    został rozegrany Turniej Chińczyka.  W tym roku impreza odbyła się  w Zbąszyneckiej Hali Sportowej. W spotkaniu wzięło udział siedem czteroosobowych drużyn senioralnych. Zbąszyneckich seniorów reprezentowały następujące organizacje:  Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, Stowarzyszenie Klub Seniora „Pogodna Jesień”, Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn, Dzienny Dom Senior –Wigor w Zbąszynku oraz  Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbąszynku. Gościnnie w turnieju udział wzięły zaprzyjaźnione drużyny z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszyniu oraz  z Domu Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty CUS OPS Sulechów.  Turniej składał się z czterech rund. Każda runda kończyła się zliczeniem punktów.  Walka była bardzo zacięta i   emocjonująca. Wszystkim seniorom, pomimo początkowej tremy, dopisywał humor. Pierwsze miejsce zdobywając 2910 punktów zajęła drużyna seniorów ze Związku Emerytów i Rencistów Kolejowych w Zbąszynku, II miejsce -  drużyna z Dziennego Domu „Senior -  Wigor” w Zbąszyniu , a III miejsce - drużyna reprezentująca Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn - Zbąszynek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za obecność  i  dobrą zabawę. W tym miejscu dziękujemy również Pani Ewie Sikorskiej za przeprowadzenie turnieju a Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zbąszynku za pomoc w organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok…
czytaj dalej

"SENIORZY NA KOŁA - BŁĘDNO DOOKOŁA"

W dniu 05 października 2021 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora, odbył się rajd rowerowy  dla seniorów "Seniorzy na koła - Błędno dookoła".  Tegoroczna trasa rajdu została opracowana przez grupę rowerową Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wiodła wokół jeziora Błędno. Seniorzy pokonali łącznie dystans 31 km,  co zasługuje na ogromne uznanie. Jak na zamówienie w tym dniu dopisała również  pogoda. Słońce i dobre humory towarzyszyły uczestnikom w czasie całej wycieczki. Podczas rajdu uczestnicy odwiedzili muzeum znajdujące się na stacji PKP w Zbąszyniu, gdzie obejrzeli wystawę „Pracowita Prowincja na szklanych negatywach”. Okazją do odpoczynku był  postój przy tzw. „Kamieniu Pielgrzyma”.  Wszyscy szczęśliwie dojechali na metę  znajdującą się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, gdzie na uczestników czekała gorąca zupa przygotowana przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Dziękujemy seniorom za udział w imprezie i zapraszamy za rok…
czytaj dalej

ŚNIADANIE Z BURMISTRZEM W RAMACH OBCHODÓW ZBĄSZYNECKIEGO ŚWIĘTA SENIORA

W dniu 04 października 2021 roku, w ramach inauguracji obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora odbyło się spotkanie Rady Seniorów Gminy Zbąszynek z władzami gminy,  kierownikami jednostek organizacyjnych oraz sołtysami. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Zbąszynka – Jan Makarewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur, koordynator Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych  – Krzysztof Krzywak, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku – Katarzyna Rucioch oraz p.o. dyrektora Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury – Wojciech Podemski.  Spotkanie było okazją do omówienia spraw nurtujących środowisko zbąszyneckich seniorów oraz przedstawienia włodarzom potrzeb i oczekiwań tej grupy naszych mieszkańców.   
Zastępca Burmistrza Zbąszynka podziękował wszystkim osobom działającym na rzecz osób starszych za ich zaangażowanie i oddanie w podejmowane inicjatywy oraz  życzył seniorom zdrowia i pogody ducha na każdy dzień pięknej „jesieni życia”. Podczas spotkania omówione zostały również najważniejsze kwestie prowadzonej przez lokalny samorząd polityki senioralnej przede wszystkim w obszarze zdrowia i pomocy społecznej, efekty zrealizowanych już działań oraz plany na przyszłość. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.
czytaj dalej

PSYCHOLOG DLA OSÓB DOROSŁYCH w OPS

W dniu 30.09.2021r. odbyły się pierwsze indywidualne spotkania z psychologiem dla osób dorosłych w ramach  projektu „Razem Przeciw Przemocy”.  Indywidualne porady psychologiczne udzielane są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku, ul. Kosieczyńska 4.  Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu tel. 068 3849 102 w godz. 7.30-15.30.

Zajęcia z socjoterapii

W dniu 28.09.2021r. rozpoczęły się zajęcia socjoterapeutyczne rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne dla dzieci i młodzieży realizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach projektu „Razem przeciw przemocy” współfinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządy Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – edycja 2021r. W tym roku objęte zostały sołectwa Rogoziniec i Dąbrówka Wlkp.
 
 
 
czytaj dalej

„Szkoła dla Rodziców” w OPS.

Uwaga! Zostały 3 ostatnie miejsca do uczestnictwa w zajęciach „Szkoły dla Rodziców”. Osoby chętne zapraszamy na spotkanie w dniu 29.09.2021 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku.

Czas na samoobronę

W dniu 22.09.2021 r. rozpoczęły się kolejne działania w ramach projektu „Razem Przeciw Przemocy” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku tj. zajęcia z elementami samoobrony. Podczas spotkania dzieci poznały pozycje postaw, obroty ciałem. W ramach wspólnej integracji dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora i jego zespół.
Serdecznie dziękujemy za aktywne popołudnie.
czytaj dalej

„Razem Przeciw Przemocy”

W dniu 21.09.2021r. odbyły się zajęcia terapeutyczne z hipoterapii w ramach realizowanego projektu „Razem Przeciw Przemocy” przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzięki uprzejmości „Stajni Marzeń” z Dąbrówki Wlkp., dzieci uczestniczące w projekcie  miały możliwość kontaktu ze zwierzętami, przejażdżki na kucykach i koniach. Dzieci nauczyły się również jak prawidłowo karmić zwierzęta. Podczas spaceru po lesie odbyła się rehabilitacja psychoruchowa uczestników.
Serdecznie dziękujemy za dzień pełen pozytywnych wrażeń.
czytaj dalej

Konkurs „SŁOIKOWE CZARY”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku organizuje konkurs na domowe przetwory w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora.
Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku.

Załączniki

1 ... 3 4 5 6 7 ... 17 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego