Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Zbąszyneckie Święto Seniora 2020

Burmistrz Zbąszynka, Kierownik OPS w Zbąszynku oraz Rada Seniorów Gminy Zbąszynek, zapraszają mieszkańców w dniach 1-16 października, na atrakcyjne wydarzenia i imprezy zorganizowane z okazji ŚWIĘTA SENIORA.

Załączniki

GRUPA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W NIESULICACH

W dniu 16.09.2020 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował wyjazd grupy osób z niepełnosprawnością do Niesulic. 
czytaj dalej

GRZYBOBRANIE

Zbieranie grzybów to wielowiekowa polska tradycja, a przy tym wspaniała rozrywka i relaksująca forma wypoczynku na łonie natury. Dnia 15 września 2020 roku seniorzy z  Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku postanowili skorzystać z uroków lasu i wybrali się na wielkie, wspólne grzybobranie do Rogozińca. Przy Technikum Leśnym powitał Nas pracownik szkoły i zaprosił na teren szkoły i lasu. Grzybobranie przebiegło w radosnej atmosferze. Z pełnymi koszykami i uśmiechami na twarzach seniorzy powrócili do domu.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Grzybobranie

Piknik Seniorów

11 września 2020 roku przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie odbył się Piknik Seniorów. Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Uczestników spotkania odwiedził Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski, który witając seniorów życzył wszystkim dobrej zabawy i zapewnił o trosce samorządu lokalnego o osoby starsze w naszej gminie. Dla seniorów przygotowano gry  i zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewu z zespołem „Dąbrowszczanka”, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności artystycznej.  Przy dźwiękach muzyki uczestnicy pikniku korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Podczas spotkania seniorom dopisała zarówno słoneczna pogoda jak i dobre humory. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Piknik seniorów

ZMIANY W FUNDUSZU ALIMENTACYJNYM

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że od nowego okresu zasiłkowego tj. od 1 października 2020 roku obowiązują nowe zasady przyznawania świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wprowadzone zmiany obejmują:
- nowe kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń z funduszu: 900,00 zł na osobę w rodzinie stanowi nowy próg dochodowy uprawniający do pobierania świadczeń z funduszu alimentacyjnego,
- zasada „złotówka za złotówkę” : gdy dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie przekroczy kwotę 900 zł o kwotę nie wyższą niż kwota świadczeń z funduszu (przysługująca danej osobie uprawnionej w okresie świadczeniowym, na które ustalane jest prawo do tego świadczenia). W takiej sytuacji świadczenie z funduszu alimentacyjnego zostanie przyznane w wysokości różnicy między kwotą świadczenia z funduszu alimentacyjnego jaka przysługuje danej osobie a kwotą, o którą został przekroczony dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie.
Świadczenie nie będzie przysługiwało, jeżeli jego wysokość ustalona zgodnie z powyższą zasadą będzie niższa niż 100 zł.

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W OPS

Po długiej przerwie w spotkaniach spowodowanej wprowadzonymi ograniczeniami w związku  z panującą epidemią COVID-19 wznowiła swoją działalność grupa wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami funkcjonująca  przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Obecnie grupa składa się z dziewięciu  dorosłych osób „sprawnych inaczej” z Gminy Zbąszynek. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku. Uczestnicy biorą udział w zajęciach muzyczno-parateatralnych oraz plastycznych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczno – terapeutyczną.
 
W ramach zajęć muzyczno-parateatralnych prowadzonych przez Panią Bożenę Bułczyńską, uczestnicy rozwijają umiejętności współdziałania w grupie, wyrażania swoich uczuć we właściwy sposób oraz wykonują zharmonizowane ruchy ciała zgodnie z tempem i rytmem muzyki. Uczestnicy uczą się nowego układu rytmicznego na bębnach afrykańskich, zapoznają się z grą na boomwhackersach oraz prezentują inscenizacje na bazie wybranych tekstów i muzyki. Obecnie grupa przygotowuje się do  spektaklu „Piękna i Bestia”.
 
czytaj dalej

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W KINIE

Na dzień 27.08.2020 r. został zaplanowany wyjazd integracyjny osób z niepełnosprawnościami  do Niesulic nad Jezioro Niesłysz.  Brzydka pogoda pokrzyżowała plany wyjazdowe  i  grupa musiała  pozostać w Zbąszynku. Nie był to jednak czas stracony. Zorganizowane zostało w zamian „Kino na leżakach”,  podczas którego grupa obejrzała film anglojęzyczny pt: „Idealna fala”. Uczestnicy z zaciekawieniem śledzili losy głównych bohaterów, podziwiali  piękną scenerię ujęć oraz niesamowitą grę aktorską. Scenografia sali miała klimat plażowego kina, w której uczestnicy korzystali z leżaków, popcornu, itp.  Po seansie filmowym osoby z niepełnosprawnościami uczestniczyły pod przewodnictwem pani Bożeny Bułczyńskiej w zajęciach muzyczno-rytmicznych przy akompaniamencie bębnów afrykańskich oraz innych instrumentów muzycznych.
czytaj dalej

Informacja

Zgodnie z Zarządzeniem nr 1/2020 Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku z dnia 02 stycznia 2020 r.             
 w sprawie udzielenia dni wolnych od pracy w roku 2020 dla pracowników OPS,
uprzejmie informujemy, iż w dniu 14.08.2020 r. (piątek)
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku będzie nieczynny.      
   W nagłych wypadkach kontakt tel. 696 480 363.

Piknik rekreacyjny przy współpracy z OSIR Zbąszynek

W dniu 15 lipca 2020 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku  zorganizował piknik rekreacyjny dla dzieci współpracujących z asystentem rodziny. Uczestnicy spotkania wzięli udział  w ciekawych konkurencjach sportowych przygotowanych przez pracowników OPS Zbąszynek. Dzieci miały również możliwość uczestnictwa w prawdziwej rozgrzewce i meczu piłkarskim przeprowadzonym przez pracownika OSIR  Pana Marcina Michalaka. Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek i rozdanie nagród za udział w konkurencjach.
czytaj dalej

OPS W ZBĄSZYNKU PRZYPOMINA

Drodzy rodzice!!!  1 lipca ruszył nabór elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry start” 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat.  
Wniosek o świadczenie można składać online przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Jest to wygodna i szybka forma załatwienia sprawy bez konieczności odwiedzania OPS co przy obecnie obowiązujących ograniczeniach związanych z epidemią pozwoli uniknąć kolejek i niepotrzebnych nerwów. Zachęcamy do korzystania z tych udogodnień.
Wnioski papierowe będą przyjmowane w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku od sierpnia br..
1 2 3 4 5 6 ... 12 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego