Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

DODATEK OSŁONOWY

DODATEK OSŁONOWY
Jeżeli chcesz:
  • otrzymać informację na temat dodatku osłonowego;
  • otrzymać wniosek o dodatek osłonowy;
  • złożyć wniosek o dodatek osłonowy
zgłoś się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku ul. Kosieczyńska  w godz. 7:30 – 15:30.
Informacje udzielane są także drogą telefoniczną pod numerem 68 384 91 02 wew. 26.
Ważne
Kwota dodatku osłonowego jest wyższa w przypadku, gdy głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, pieco-kuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków.
 
 

Załączniki

SYLWESTROWE SPOTKANIE W OPS

W dniu 29.12.2021 odbyło się sylwestrowe spotkanie osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu „RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”. Podczas wspólnej integracji uczestnicy podsumowali działania realizowane w bieżącym roku. Pełni optymizmu przywitali toastem NOWY 2022 ROK
czytaj dalej

SPOTKANIE RADY SENIORÓW GMINY ZBĄSZYNEK

10 grudnia 2021 roku w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie Rady Seniorów Gminy Zbąszynek,  na którym podsumowano działalność Rady w okresie od marca 2020 roku  do grudnia 2021 roku.  Okres pandemii i obowiązujących ograniczeń w znaczący sposób zweryfikował Plan Działań Rady Seniorów i poszczególnych organizacji senioralnych działających w naszej gminie.  Za największy sukces mijającego okresu uznano realizację programu  Karta Seniora, których do grudnia br. wydano 776,  organizację Pikniku Seniorów oraz Zbąszyneckiego Święta Seniora. Podczas spotkania omówiono sprawę organizacji w karnawale Balu Seniora oraz  powołania w przyszłym roku  Sportowej Ligii Seniorów, w tym ligi kręglarskiej.  Kolejne spotkanie Rady odbędzie się w pierwszych miesiącach 2022 roku, na którym  ustalony zostanie  Roczny Plan Działania Rady Seniorów na 2022 r.
czytaj dalej

SPOTKANIE KWARTALNE GMINNEGO ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO

W dniu 08 grudnia 2021 roku w salce konferencyjnej w Zbąszyneckiej Hali Sportowej odbyło się kwartalne spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku,  na którym podsumowano działalność Zespołu w 2021 roku. Członkowie GZI zapoznali się z informacjami dotyczącymi prowadzonych działań Grup Roboczych w mijającym kwartale  oraz zapoznali się z planem pracy Zespołu w 2022 roku. Kolejne spotkanie GZI odbędzie się w marcu 2022 roku.
czytaj dalej

MOBILNY MIKOŁAJ

W dniu 06.12.2021 Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował odwiedziny św. Mikołaja po Gminie Zbąszynek. Św. Mikołaj odwiedził dorosłe osoby z niepełnosprawnościami, którym przekazał upominki i życzenia świąteczne.  Spotkanie sprawiło wiele radości i wywołało uśmiech na twarzach obdarowanych.

Św. Mikołaj i „POMYSŁOWY TEAM”

W dniu 03.12.2021 grupa „Pomysłowy TEAM” spotkała się ze św. Mikołajem. W spotkaniu zorganizowanym w  siedzibie OPS udział wzięli również zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Zbąszynka oraz  Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku. Osoby z niepełnosprawnościami otrzymały upominki od św. Mikołaja. Spotkanie upłynęło w miłej i świątecznej atmosferze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Św. Mikołaj i „POMYSŁOWY TEAM”

Kolejny wyjazd integracyjny!

Dnia 27.11.2021r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował wyjazd dla dzieci i młodzieży do planetarium w Zielonej Górze w ramach projektu pn.„Razem Przeciw Przemocy” – współfinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządy Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – edycja 2021r. W planetarium uczestnicy wzięli udział w seansach pt. „Komórki” -  który opowiadał o ludzkim ciele oraz jego elementach jak i „Zaczarowana Rafa” – opowiadającym o życiu zwierząt morskich. Podczas przerwy uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wagi oraz poznania ciekawostek o różnych planetach układu słonecznego. Po zakończonych seansach i zabawie dzieci oraz młodzież w doskonałych nastrojach, udali się na ciepły poczęstunek.
Dziękujemy za udział.
czytaj dalej

WYNIKI !!!

Rozstrzygnięty konkurs profilaktyczny – Razem Przeciw Przemocy
 
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ogłasza wyniki konkursu profilaktycznego „Razem Przeciw Przemocy” dla dzieci i młodzieży ze szkół z naszej gminy. Komisja po przeliczeniu punktacji ogłosiła następujące wyniki:
 
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Kosieczynie
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku
III miejsce: Szkoła Podstawowa „Pomnik Rodła” w Dąbrówce Wielkopolskiej
IV miejsce: Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu
 
Dziękujemy za udział i zaangażowanie.
Razem możemy więcej!

Konkurs Profilaktyczny – Razem Przeciw Przemocy

Dnia 18.11.2021r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury w Zbąszynku odbyły się obrady komisji, która oceniła pracę przygotowane przez uczniów ze szkół z Gminy Zbąszynek, w ramach konkursu profilaktycznego „Razem Przeciw Przemocy”. W skład komisji weszły osoby, których doświadczenie w dziedzinie sztuki pozyskane na przestrzeni wielu lat, pomogło wyłonić i obiektywnie ocenić wartościowe prace.
Wyniki już jutro!!!
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Konkurs Profilaktyczny – Razem Przeciw Przemocy

Projekt „Razem Przeciw Przemocy” - czas podsumowań

W minionym tygodniu zakończyliśmy część działań związanych z projektem „Razem Przeciw Przemocy”, w ramach programu osłonowego “Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” realizowany w okresie od sierpnia do grudnia 2021r. przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. W ramach projektu zrealizowano zajęcia z Hipoterapii, warsztaty rozwijające kompetencje rodzicielskie - „Szkoła dla Rodziców”, oraz zajęcia z Socjoterapii - rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne skierowane dla dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział oraz zachęcamy do dalszej aktywności w projekcie.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Projekt „Razem Przeciw Przemocy” - czas podsumowań

1 2 3 4 5 6 ... 16 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego