Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

PIKNIK SENIORÓW NA POŻEGNANIE LATA

W dniu 09 września 2022 roku seniorzy z Gminy Zbąszynek spotkali się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, żeby oficjalnie pożegnać tegoroczne lato.  Spotkanie miało charakter pikniku sportowo – integracyjnego.  Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku.  Uczestników spotkania odwiedził Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Jan Mazur,  którzy witając seniorów życzyli wszystkim dobrej zabawy i zapewnili o trosce samorządu lokalnego o osoby starsze w naszej gminie. Podczas spotkania podpisana została deklaracja o współpracy lokalnego samorządu i przedstawicieli służby zdrowia  w zakresie ochrony i promocji zdrowia na terenie Gminy Zbąszynek.
Dla uczestników imprezy  przygotowano zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło występu zespołu „Dąbrowszczanka”, który zaprosił wszystkich do wspólnego biesiadowania.   W trakcie pikniku seniorzy korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni. Muzycznie imprezę uświetnił Pan Janusz Śmiałek, który porwał seniorów do wspólnego tańca. Podczas spotkania seniorom jak na zamówienie dopisała piękna, słoneczna pogoda. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej

WYSTAWA „MAGIA KOLORÓW”

W dniu 05.09.2022 r. w galerii Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy „MAGIA KOLORÓW”.  Na wystawie zostały zaprezentowane prace plastyczne wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami z grupy „Pomysłowy Team” z Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Wystawę można zwiedzać do dnia 16.09.2022 r. Wstęp wolny.  Serdecznie zapraszamy
czytaj dalej

WIZYTA WOJEWODY LUBUSKIEGO

W dniu dzisiejszym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczy do mieszkań wspomaganych dla seniorów z Gminy Zbąszynek. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Lubuski - Władysław Dajczak, Burmistrz Zbąszynka - Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur, członek Zarządu Powiatu Świebodzińskiego – Marcin Minta oraz członkowie Zarządu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek W krótkich okolicznościowych przemówieniach Wojewoda Lubuski i Burmistrz Zbąszynka zwrócili uwagę na ważny aspekt jakim jest dla każdego samorządu troska o najstarszych obywateli i organizacja działań pomocowych dla seniorów. Wojewoda Lubuski pogratulował władzom Zbąszynka realizacji tak ważnego społecznie zadania a następnie wręczył klucze ośmiu seniorom, którzy od dnia dzisiejszego zamieszkają w budynku przy ul. Kosieczyńskiej 4 i będą korzystać z usług w mieszkaniach wspomaganych.  
czytaj dalej

ROZMOWY O LUBUSKIEJ EKONOMII SPOŁECZNEJ

W ubiegły piątek w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się posiedzenie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej.
Obrady otworzył Burmistrz Zbąszynka - Wiesław Czyczerski.  Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku - Katarzyna Rucioch zapoznała  członków RKRES ze  strukturą OPS. Goście zwiedzili  Dzienny Dom „Senior-Wigor” oraz przygotowane dla zbąszyneckich seniorów mieszkania wspomagane, które są jednym z pierwszych działań gminy w kierunku deinstytucjonalizacji usług społecznych. 
Podczas obrad omówiono wstępne wyniki diagnozy stanu i kierunków rozwoju usług społecznych w województwie lubuskim oraz raport z monitoringu Lubuskiego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Obrady były bardzo owocne, posłużyły wymianie wzajemnych doświadczeń z zakresu ekonomii społecznej oraz wyznaczeniu kierunku dalszych działań rozwoju usług społecznych w naszym regionie.  
czytaj dalej

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ZBĄSZYNKU NAGRODZONY!

Miło nam poinformować, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku został laureatem siódmej edycji konkursu Lubuski Włącznik. Lider Biznesu Społecznego. Konkurs ten wspiera i promuje podmioty ekonomii społecznej. W tym roku wyłoniono laureatów w 4 kategoriach:
kategoria I. Lider Przedsiębiorczości Społecznej
kategoria II. Lider Reintegracji
kategoria III. Lider Społecznego Działania
kategoria IV. Urząd Przyjazny Podmiotom Ekonomii Społecznej
 
czytaj dalej

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 grupy ”Pomysłowy Team” ze Świetlicy Środowiskowej w OPS

W dniu 24 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie podsumowujące działalność grupy osób z niepełnosprawnościami  „Pomysłowy Team” w roku szkolnym 2021/2022, która działa w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Podczas uroczystości Kierownik OPS Pani Katarzyna Rucioch podziękowała uczestnikom za aktywny udział na zajęciach oraz  za całoroczną pracę włożoną  w rozwój grupy. Podziękowania za zaangażowanie otrzymały również Panie prowadzące grupę.   Wszyscy uczestnicy grupy „Pomysłowy Team” otrzymali dyplomy i upominki. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze
czytaj dalej

OTWARCIE MIESZKAŃ WSPOMAGANYCH W GMINIE ZBĄSZYNEK

W dniu 31 maja 2022 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Mieszkań Wspomaganych w Gminie Zbąszynek. W uroczystości otwarcia udział wziął Wojewoda Lubuski - Władysław Dajczak, który dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi w towarzystwie Burmistrza Zbąszynka - Wiesława  Czyczerskiego, W-ce Starosty Świebodzińskiego - Andrzeja Chromińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej - Jana Mazura, Proboszcza - Jerzego Kordiaka, Wykonawcy inwestycji - Marka Muńki oraz Kierownika OPS - Katarzyny Rucioch. W krótkich okolicznościowych przemówieniach Wojewoda Lubuski i Burmistrz Zbąszynka zwrócili uwagę na ważny aspekt jakim jest dla każdego samorządu troska o najstarszych obywateli i organizacja działań pomocowych dla seniorów. Wojewoda Lubuski pogratulował władzom Zbąszynka realizacji tak ważnego społecznie zadania, jak zaznaczył pierwszego w naszym województwie  i życzył dalszych sukcesów w rozwoju naszej gminy. Zaproszeni goście byli pod ogromnym wrażeniem metamorfozy jaką przeszedł budynek przy ulicy Kosieczyńskiej 4 w ramach  przeprowadzonych prac remontowych  a także standardu powstałych mieszkań  wspomaganych.  
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 17 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego