Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

OSTROŻNIE Z LEKAMI

W dniu 16.09.2022 roku odbyło się spotkanie magistrów farmacji z „Apteki pod Aniołem” w Zbąszynku z seniorami z DDS-W. Tematem spotkania było „Jak brać bezpiecznie leki”. Na spotkaniu aptekarze w fachowy sposób doradzali i sprawdzali leki przyniesione i przyjmowane przez naszych seniorów. Spotkanie zostało zainicjowane prze opiekunki z naszego Domu, ponieważ na rynku jest bardzo łatwy dostęp do parafarmaceutyków, a reklamy telewizyjne promują nie tylko tak zwane „suplementy diety”, ale też leki, do których zażywania, zwłaszcza przez seniorów, zachęca się w sposób „weź mnie, już jestem bez recepty”. Takie nieświadome „mieszanie” leków grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla naszego organizmu.  Spotkanie było bardzo owocne. Padło wiele ważnych pytań, a żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi. Dziękujemy naszym gościom za spotkanie i zapraszamy na kolejne.
czytaj dalej

Dzień Kropki, czyli święto odkrywania talentów

W dniu 15.09.2022 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku odbyło się święto Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto odkrywania talentów. Tego dnia Seniorzy wspólnie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola "Pod Muchomorkiem" w Zbąszynku tworzyli kreatywne prace plastyczne, czytali bajki, spędzali czas na dworze i uczestniczyli w znanych i popularnych zabawach " Stary niedźwiedź..", " Mam chusteczkę haftowaną..."Na zakończenie świętowania serwowany był pyszny poczęstunek. Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni! Czasem wystarczy zacząć od kropki… To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!
czytaj dalej

ZBĄSZYNECKIE ŚWIĘTO SENIORA

Spotkanie Seniorów w Nądni

W dniu 26 sierpnia 2022 roku w gospodarstwie agroturystycznym w Nądni u Pana Floriana Buczkowskiego, spotkali się Seniorzy z Dziennego Domu "Senior - Wigor" ze Zbąszynka oraz z Dziennego Domu "Senior+" z Kargowej. Pomimo upalnej pogody, uczestnicy świetnie się integrowali. Rozmawiali, wspólnie zjedli poczęstunek, śpiewali, tańczyli i spacerowali.
czytaj dalej

Spotkanie z Siostrą Laurą

W dniu 24.08.2022 roku mieliśmy przyjemność gościć siostrę Laurę ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, która przez 6 ostatnich lat przebywała na misji w Republice Gambii w Afryce Zachodniej. Na spotkaniu z Seniorami, siostra zakonna opowiadała wiele ciekawych historii o życiu, tradycjach, obyczajach, religii miejscowej ludności i ich codziennych trudnościach. Gambia jest jednym z najbiedniejszych narodów świata, ale mieszkańcy, których jest niemal dwa miliony, pełni są ciepła i serdeczności.
czytaj dalej

Wizyta księdza Andrzeja u Seniorów

W czwartek, 04 sierpnia 2022 roku mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć w naszym Domu księdza Andrzeja Drutela proboszcza z Kosieczyna. Podczas wizyty duszpasterskiej Seniorzy wraz z księdzem modlili się, śpiewali pieśni religijne oraz prowadzili rozmowy.
czytaj dalej

Integracja z seniorami z Kargowej

W środę 03.08.2022 roku na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku spędzili miło czas z podopiecznymi z ośrodka wsparcia z Kargowej. W tym dniu nie brakowało śpiewu znanych i lubianych melodii, granych przez Naszego muzyka Janusza, wspólnej zabawy tanecznej, rozmów, spacerów oraz pysznego poczęstunku.
czytaj dalej

Spotkanie z Panią Martą i Panią Agnieszką z Biblioteki Miejsko-Gminnej.

We wtorek, 02.08.2022 roku odbyło się spotkanie z Panią Martą i Panią Agnieszką z Biblioteki Miejsko-Gminnej im. Marcina Rożka w Zbąszynku. Seniorzy mogli zapoznać się z nowościami czytelniczymi oraz pograć z gośćmi w gry towarzyskie.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego