Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 05-04-2022

JUBILEUSZ GRUPY PODDASZE

W sobotę 02.04 w Klubie Muzycznym Bongo odbył sie wieczór z piosenką harcerską z okazji jubileuszu Grupy Poddasze. Tuż po godzinie 19:00 gości powitał jeden z inicjatorów powstania grupy - Przemysław Kawczyński. Następnie grupa zaprezentowała się w koncercie łączącym piosenki harcerskie i szanty. W przerwie zaproszeni goście wręczyli listy gratulacyjne i upominki. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski podkreślił ważne znaczenie Grupy Poddasze jak i całego związku drużyn ZHP w społeczności lokalnej a dyrektor ZOK Malwina Kubicka podziękowała że wieloletnią współpracę i zaangażowanie w zbąszynecką kulturę. Na zakończenie komendant Związku Drużyn ZHP hm. Zbigniew Buśko wspomniał początki powstania Grupy, podkreślając jak ważną rolę pełni Grupa i jaką wartość niosą ze sobą prezentowane pieśni.
czytaj dalej
 • 05-04-2022

TEATR DLA SZKÓŁ

W Piątek, 1 kwietnia do Zbąszynka przyjechał Teatr Artenes z Wrocławia. W Sali widowiskowej odbyły się trzy przedstawienia teatralne dla przedszkolaków i uczniów gminnych szkół podstawowych. Teatr wystawił następujące sztuki „Chłopcy z placu broni” ,,Dzieci Króla Baśni" oraz „Dziady część II”. Na każdym spektaklu sala wypełniona była po brzegi. Każdorazowo aktorzy byli nagradzani gromkimi brawami.
czytaj dalej
 • 30-03-2022

ARTYSTYCZNE POPISY VOL.1

W środę, 30 marca br. odbyło się niezwykłe wydarzenie pod tajemniczą nazwą „Artystyczne Popisy”. To właśnie w tym dniu,  na jednej scenie „popisywali się” uczestnicy wszystkich sekcji artystycznych, działających w strukturach ZOK, prezentując swoje umiejętności taneczne, wokalne i muzyczne.  Dodatkowo w holu odbyła się wystawa prac młodych artystów Zbąszyneckiego Atelier, a przed wejściem do budynku ZOK wystawa malarzy należących do sekcji Rysunek i Malarstwo.
Koncert w Sali widowiskowej rozpoczął się od prezentacji gitarowej z utworem „Oda do radości”. Następnie zaprezentowali się uczestnicy Studia Piosenki: Maja Sroka, Julia Miszta, Alicja Halkowicz, Zuzanna Sawińska, Milena Jakubowska, Piotr Grobys, Jakub Mazur i Alicja Pluskota. Zgromadzoną widownię w niezwykły nastrój wprowadzili najmłodsi tancerze Grupy Baletowej z Gimnastyką Artystyczną oraz duet Tańca Współczesnego. Prezentacje finałowe należały do szkoły tańca JUMP. Niezwykle energiczne tańce prezentowały grupy: Jump Cool Kids i Jump Cool Mini oraz dwa duety. Nowością był także występ solowy w wykonaniu Natalii Cyranowicz. Koncert zakończył się występem wszystkich tancerzy należących do szkoły tańca JUMP.
Była to pierwsza edycja wydarzenia. Kolejna już 21 czerwca. Zapraszamy!
 
czytaj dalej
 • 31-03-2022

I ZBĄSZYNECKI TURNIEJ SZACHOWY

I ZBĄSZYNECKI TURNIEJ SZACHOWY
We wtorek, 29 marca br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się I Turniej Szachowy w ramach cyklu Grand Prix o Puchar Dyrektora ZOK. Obecnych powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka oraz Pan Robert Goździewicz, który od października 2019 roku prowadzi kółko szachowe w ZOK i jest inicjatorem turnieju.  W turnieju zagrało 12 uczestników. Zbąszynecki Turniej składał się z 5 rund. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: Open, Junior 2005-2008, Junior 2009-2012, Junior 2013 i młodsi. Grand Prix zakłada rozegranie 4 turniejów z czego, w łącznej klasyfikacji liczyć się będą najlepsze trzy wyniki.
Sędzia Główny: Robert Goździewicz
czytaj dalej
 • 30-03-2022

TEATR 18+ "SĘP"

W niedzielę, 27 marca br. na deskach zbąszyneckiej sceny odbyła się premiera nowej sztuki Teatru 18+.  Licznie przybyła widownia sprawiła, że premiera była wyjątkowa.
Scenariusz do spektaklu „Sęp” powstał wiosną 21 roku. Trwająca pandemia i obowiązujący lockdown nie pozwolił na przeprowadzenie prób i przygotowanie premiery. Aktorzy Teatru 18+ wrócili do pracy w grudniu 21’. Efekty ciężkiej pracy zostały nagrodzone gromkimi brawami podczas premiery.
Spektakl „Sęp” to krótka historia o tym, ile w dzisiejszych czasach dla człowieka znaczy kasa. Autorka scenariusza w groteskowy sposób przedstawia, w jaki sposób działa pożyczkowe podziemie, którym zarządza Witold Sęp (właściciel parabanku SĘP). Losy wszystkich bohaterów uzależnione są od stale rosnącego długu i możliwości umorzenia pożyczki, w zamian za przysługi dla Sępa. Tutaj nie ma miejsca na miłość, lojalność, przyjaźń. Łatwowierność prowadzi do zguby, a spryt do zwycięstwa.
Obsada: Piotr Czyczerski, Maria Bręk, Maria Karolczak, Joanna Spychała, Grzegorz Górczewski, Milena Greczycho, Patrycja Kosicka, Marek Bonecki.
Scenariusz i Reżyseria: Malwina Kubicka
Scenografia: Malwina Kubicka (projekt), Rafał Szulc, Przemysław Zalewski, Wojciech Podemski, Wiesław Bil (realizacja)
Realizacja techniczna: Przemysław Zalewski i Wojciech Podemski
Obsługa spektaklu: ekipa ZOK
czytaj dalej
 • 18-03-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - PIOSENKA

W piątek, 18 marca br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania gminne do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w dziedzinie Piosenka. Rada Artystyczna w składzie: Malwina Kubicka, Agata Hańdziuk, Wojciech Podemski, oceniało 13 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu, warsztat recytatora, ogólny wyraz artystyczny. Konkurs miał formę przesłuchań. Uczestnicy, po rejestracji w biurze organizatora otrzymywali pakiet startowy. Następnie w Klubie Bongo prezentowali się przed Radą Artystyczną. Po wszystkich prezentacjach, Rada udała się na obrady i wyłoniła osoby nominowane do etapu 1 – dla powiatu Świebodzińskiego, który odbędzie się już 07 kwietnia (czwartek) w Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu, według harmonogramu dostępnego na stronie organizatora.  
 
czytaj dalej
 • 16-03-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - RECYTACJA - ETAP POWIATOWY

W środę, 16 marca br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w dziedzinie Recytacja. Eliminacje odbywały się pod Patronatem Honorwym Starosty Powiatu Świebodzińskiego, który ufundował nagrody główne w konkursie. Rada Artystyczna w składzie: Malwina Kubicka, Marta Wieczorek, Irena Sobieraj, oceniało 30 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu, warsztat recytatora, ogólny wyraz artystyczny, celowość użycia dodatkowych środków wyrazu. Konkurs miał formę przesłuchań. Uczestnicy, po rejestracji w biurze organizatora otrzymywali pakiet startowy. Następnie w Klubie Bongo prezentowali się przed Radą Artystyczną. Po wszystkich prezentacjach, Rada udała się na obrady i wyłoniła osoby nominowane do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się już 13 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie.
 
czytaj dalej
 • 15-03-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - RECYTACJA

W poniedziałek, 14 marca br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania gminne do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w dziedzinie Recytacja. Rada Artystyczna w składzie: Malwina Kubicka, Marta Wieczorek, Irena Sobieraj, oceniało 35 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu, warsztat recytatora, ogólny wyraz artystyczny, celowość użycia dodatkowych środków wyrazu. Konkurs miał formę przesłuchań. Uczestnicy, po rejestracji w biurze organizatora otrzymywali pakiet startowy. Następnie w Klubie Bongo prezentowali się przed Radą Artystyczną. Po wszystkich prezentacjach, Rada udała się na obrady i wyłoniła osoby nominowane do etapu 1 – dla powiatu Świebodzińskiego, który odbędzie się już 16 marca (środa) w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, według harmonogramu dostępnego na stronie www.zok.zbaszynek.pl w zakładce LKA.
czytaj dalej
 • 15-03-2022

THE STRINGS

W sobotę, 05 marca na deskach zbąszyneckiego teatru mogliśmy obejrzeć sztukę komediową pt. „The Strings” . Była to druga propozycja dla mieszkańców gminy Zbąszynek na obcowanie z wysoką teatralną kulturą. Była to też znakomita okazja, by podziwiać grę aktorską w zawodowej obsadzie: Wojciech Brzeziński, Michał Koterski, Bartosz Żukowski, Krzysztof Wieszczek Piotr Borowski.
Od pierwszych minut spektaklu, na sali wybuchały głośne salwy śmiechu. Łzy ze śmiechu, chwilami przechodziły w łzy wzruszenia.  Bohaterowie przez całą sztukę na oczach widza, zmieniali swoje podejście do życia, priorytety, podkreślając, że przyjaźń jest najważniejsza.  Gromkie brawa na koniec były najlepszym dowodem na to, że wydarzenie zostanie w pamięci na długo.
Dziękujemy za obecność.
czytaj dalej
 • 17-02-2022

KABARET K2 W ZBĄSZYNKU

W sobotę 13.02 w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się występ zielonogórskiego Kabaretu K2. Bilety na wydarzenie sprzedały się w zaskakującym tempie i tak punktualnie o godzinie 17:00 sala widowiskowa wypełniła się po  brzegi. Kabaret K2 tworzą: Bartosz Kaluziński, Tomasz Łupiak i Dominika Najdek. Warto podkreślić, że Bartosz Klauziński wywodzi się z kabaretu Babeczki z Rodzynkiem, który to wielokrotnie występował na zbąszyneckiej scenie. Ponadto Kabaret K2 był częstym gościem organizowanej lata temu Zbąszyneckiej Wiosny Kabaretowej.
Podczas niedzielnego występu K2 zaprezentował swój najnowszy program „Jedziemy po bandzie”. Znakomicie dobrane skecze budowały postacie stworzone w poprzednich programach min. Poeta Maurycy. Kabaretowi Artyści doskonale przygotowali się na występ w Zbąszynku. W skeczu wielokrotnie pojawiały się anegdoty ze Zbąszynkiem w tle. Znakomity kontakt z publicznością. Piosenka finałowa i bisy. Wieczór bardzo udany. Dziękujemy za obecność!
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego