Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 18-01-2024

KINO OBJAZDOWE 17.01.2024

17.01.2024r Zbąszynecki Ośrodek Kultury odwiedziło Kino Objazdowe "Idę do Kina" z 4 hitami wielkiego ekranu. Mieszkańcy miasta mogli zobaczyć filmy "Chłopi", "Wyfrunięci", "Akademia Pana Kleksa" oraz "Fuks 2". Z oferty skorzystało 344 kinomanów! Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne seanse!
czytaj dalej
 • 12-12-2023

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY 2023

10.12.2023r w ZOKu odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy.
 
Gratulujemy wszystkim graczom! 
 
A zwycięska trójka to:
1. Miejsce Leon Grychta
2. Miejsce Patryk Ostrowski
3. Miejsce Mateusz Wróblewski
czytaj dalej
 • 11-12-2023

PECTUS: KONCERT KOLĘDOWY

09.12.2023r. odbył się wyjątkowy koncert kolędowy. Zespół PECTUS akustycznie wystąpił w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. Świąteczny klimat napełnił serca widowni, która kolędowała wraz z zespołem. Pomimo pełnej sali, było klimatycznie, kameralnie i wyjątkowo. Potwierdza to tylko fakt, że tylko PECTUS potrafi tak cudownie wprowadzić w świąteczny nastrój. Dziękujemy za obecność i życzymy wesołych Świąt!
czytaj dalej
 • 11-12-2023

REKOLEKCJE DLA UCZNIÓW

Tradycyjnie dla uczniów miejscowych szkół, Parafia Zbąszynek zorganizowała koncert w ramach rekolekcji.
19.10.2023 r. na scenie widowiskowej ZOK rapował ksiądz.
czytaj dalej
 • 11-12-2023

AKCJA KATOLICKA ZAPROSIŁA NA FILM

24.11.2023 .wyświetlono film "Opiekun" w reż. Dariusza Reguckiego.  Organizatorem i inicjatorem wydarzenia była grupa tworząca Zbąszynecką Akcję Katolicką.
czytaj dalej
 • 11-12-2023

KARUZELA WENECKA

W dniach 07 i 08.12 w Parku ZOK dostępna była Karuzela Wenecka dla najmłodszych dzieci z gminy Zbąszynek.
W ciągu 16h pracy urządzenia, skorzystała z niej niezliczona ilość mieszkańców. Do południa, na Karuzeli kręciły się grupy przedszkolne. Po południu odwiedzali Park rodzice wraz z pociechami.
Karuzela Wenecka stworzyła przepiękny, świąteczny klimat.
czytaj dalej
 • 11-12-2023

ANDRZEJKI OPS

Osoby z Niepełnosprawnościami wraz z zespołem OPS jak co roku, świętowały Andrzejki w ZOK!
Wydarzenie, które odbyło się 29.11 bogate było w rozmaite wróżby, którym towarzyszyły animacje na parkiecie.
W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Jan Mazur, Katarzyna Rucioch i Malwina Kubicka.
czytaj dalej
 • 08-12-2023

KONCERT MIKOŁAJKOWY

06.12.2023r. odbył się Koncert Mikołajkowy. Lokalni artyści zachwycili na scenie występami, a rękodzielnicy na świątecznym jarmarku umożliwili uczestnikom poszerzenie swoich kolekcji o wyjątkowe i niepowatarzalne ozdoby świąteczne. W ramach Koncertu Mikołajkowego odbyła się również Wigilia Miejska, mieszkańcy częstowali się barszczem, pierogami oraz krokietami, a w Bongo mogli ogrzać się zimowymi herbatami autorstwa ekipy ZOK oraz osłodzić czas pysznymi piernikami. Kolejną atrakcją było zapalenie świątecznej instalacji. Po koncertach Zbąszynecki Ośrodek Kultury odwiedził wyjątkowy gość. Święty Mikołaj wysłuchał życzeń dzieci a Mikołajka częstowała je krówkami. Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia z rok!
07 i 08 Grudnia to dni, w których dzieci mogły korzystać z wyjątkowej Karuzeli Weneckiej, a Świąteczna instalacja otwarta będzie do 06 Stycznia!
czytaj dalej
 • 01-12-2023

AFERA W MAGISTRACIE PREMIEROWO

Spektakl „Afera w Magistracie” miał swoją premierę 25.11.2023 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. Dzień później, spektakl mogli obejrzeć kolejni widzowie. Podczas obu dni frekwencja dopisała, podwójny „sold out” był potwierdzeniem osiągniętego sukcesu.
Afera w Magistracie, to komedia z dreszczykiem tajemnicy. Pracownicy Urzędu Miejskiego, w kolejny dzień po mocno zakrapianym bankiecie zostają wmieszani w intrygę. Tajna misja pod kryptonimem „Lawenda”, w którą zamieszana jest Pani Poseł ma uchronić okoliczne lasy przed ich wycinką. Pracownicy dwoją się i troją, żeby uratować honor i dobre imię Pani Burmistrz. Ta natomiast, zasłaniając się chwilowymi zanikami pamięci, nie ma świadomości co się dzieje w jej gabinecie. Jedynym ratunkiem wydaje się być kurier, który przypadkowo pojawia się w Urzędzie. Zupełnie nieprzypadkowo urząd odwiedza także petent Marcel Mojtała z kolejnymi pomysłami na biznes. Losy wszystkich bohaterów zaczynają się przeplatać, a aromat lawendy unoszący się w powietrzu, nie pomaga w racjonalnej ocenie sytuacji.
 
Obsada: Joanna Spychała, Barbara Zjawin, Grażyna Wajs – Burakiewicz, Milena Greczycho, Maria Bręk, Piotr Czyczerski, Patrycja Kosicka, Grzegorz Górczewski, Marek Bonecki, Dorota Góral, Maria Karolczak
Autor scenariusza oraz reżyser spektaklu: Malwina Kubicka
Produkcja spektaklu: Zbąszynecki Ośrodek Kultury  
czytaj dalej
 • 01-12-2023

KATOLICKI TEATR EDUKACJI

01.12.2023 r. przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych naszej Gminy zasiedli na widowni podczas spektaklu "Pocahontas" Katolickiego Teatru Edukacji.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 59 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego