Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 13-10-2023

PODWIECZOREK Z SZYMBORSKĄ

Podwieczorek z Szymborską za nami, a co za tym idzie Zbąszyneckie Święto Seniora zakończyło się. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom a przede wszystkim zbąszyneckim Seniorom. Nie zawiedliście, wypełniliście każde miejsce, które dla Was przygotowaliśmy. 
czytaj dalej
 • 13-10-2023

POTAŃCÓWKA DLA SENIORÓW

W ramach Zbąszyneckiego Święta Seniora mieszkańcy naszego miasta bawili się na parkiecie Sali Tanecznej ZOK. Seniorzy jak zwykle nie zawiedli i wypełnili całą salę, a akompaniował im Pan Stefan Pańczocha. 
czytaj dalej
 • 12-10-2023

KONCERT KRYSTYNY GIŻOWSKIEJ

09.10.2023 w ramach Zbąszyneckiego Święta Seniora, na deskach sali widowiskowej ZOK wystąpiła Krystyna Giżowska wraz z zespołem.
 
czytaj dalej
 • 09-10-2023

KONCERT JAZZOWY

W minioną niedzielę mieszkańcy naszej Gminy mieli wyśmienitą okazję, aby zagłębić się w bogaty i różnorodny świat muzyki jazzowej. Wyrafinowany, klimatyczny, elegancki – to słowa doskonale opisujące zarówno cały gatunek muzyczny, jak i konkretną twórczość, z którą mieliśmy okazję spotkać się w ramach piątej edycji festiwalu Jazz Crossing Festival.
czytaj dalej
 • 28-09-2023

KROPLA WODY

„Kropla wody” to tytuł nowego spektaklu Teatru Dziecięcego Semaforek, którego premiera miała miejsce 27/09/2023. Dodatkowo dzień później odbyły się dwa spektakle poranne dla szkół i przedszkoli z Gminy Zbąszynek. Łącznie widowisko obejrzało ponad 600 osób.
 
Tym razem Semaforki poczyniły spektakl o walorach edukacyjnych, którego głównym celem jest wyrobienie w sobie nawyku do oszczędzania wody.
 
czytaj dalej

NARODOWE CZYTANIE 2023

W piątek 01.09.2023 w Parku ZOK odbyło się widowisko słowno – muzyczne na podstawie fragmentów powieści „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej pt. „3. Ogniwa Miłości” w reż. Malwiny Kubickiej. Wydarzenie zorganizowano w ramach akcji Narodowego Czytania.
W Gminie Zbąszynek była to już kolejna edycja, w którą zaangażowali się wspólnymi siłami Burmistrz Zbąszynka wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz mieszkańcy Zbąszynka.
Specjalnie przygotowana scena znajdowała się w tym roku w Parku za Zbąszyneckim Ośrodkiem Kultury. Zainteresowanych widowiskiem powitały osoby z Grupy Pomysłowy Team rozdając specjalnie przygotowane na tę okazję zakładki do książek. Uczestnicy widowiska mogli również skorzystać z wyjątkowej okazji i ozdobić swoje wydanie "Nad Niemnem" okolicznościową pieczęcią tegorocznego Narodowego Czytania.
 
czytaj dalej

KONCERT SŁONIA

Poznański raper Słoń wystąpił na koncercie 26.08.2023 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. Imprezę poprowadził i supportował   znany ze scratchingu Dj Soina.
Koncert o charakterze klubowym zgromadził pod sceną rzesze fanów, którzy bawili się wspólnie z raperem. W trakcie koncertu nie zabrało w set liście takich utworów jak: Sicario, Klasyg czy Szczerze. Organizatorem wydarzenia był Zbąszynecki Ośrodek Kultury wraz z agencją Copa.pl.
czytaj dalej
 • 23-08-2023

DNI ZBĄSZYNKA 2023 - OD KUCHNI

Organizatorem dwudniowego wydarzenia na Targowisku Miejskim był Zbąszynecki Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad imprezą obejmował Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Wsparcie techniczne i merytoryczne wraz z przygotowaniem i uprzątnięciem terenu stanowili pracownicy Urzędu Miejskiego w Zbąszynku.
Przygotowanie punktu kulminacyjnego imprezy  to 60 godzin pracy przypadających na 1 pracownika ZOK-u w dniach 10.08-15.08.2023. Przy wydarzeniu pracowało 8 pracowników ZOK. W strefie organizatora gościliśmy ponad 200 osób dziennie (muzyków, wokalistów, realizatorów dźwięku i świateł, obsługi technicznej i innych osób pracujących przy realizacji 20 godzinnego programu artystycznego. Występy artystyczne oklaskiwało łącznie 10 000 widzów.
Firma, która kompleksowo zapewniała usługę gastronomiczno – rozrywkową to Oławska 13. Wyjątek stanowiło jedno stoisko lokalne: WATMAN. 
czytaj dalej
 • 23-08-2023

DNI ZBĄSZYNKA 2023

DNI ZBĄSZYNKA 2023
W dniach 12-13 sierpnia 2023 r. na Targowisku Miejskim w Zbąszynku odbyły się obchody związane z Dniami Zbąszynka. Dwudniową imprezę poprowadził konferansjer Alex Niebrzegowski. Była to część kulturalna obchodów (sportowe relacje na stronie www.osir.zbaszynek.pl).
SOBOTA:
W ramach obchodów 100 -lecia miasta Zbąszynek, o godzinie 14:00 na płycie boiska (obiekty OSIR Zbąszynek) mieszkańcy utworzyli napis Zbąszynek. Następnie przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Babimostu odbył się przemarsz ulicami Zbąszynka na plac z fontannami, gdzie Burmistrz Zbąszynka zakopał Kapsułę Czasu. Tę część wydarzenia uświetniła Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wielkopolskiej.
Program na scenie wystartował punktualnie o godzinie 16:30. Oficjalnego otwarcia obchodów dokonał burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Malwina Kubicka Dyrektor ZOK.  W pierwszej części koncertowej, na scenie  zaprezentowali się raperzy Kabe i Asster. Kolejno koncert muzyczny wykonał Wiktor Dyduła z zespołem. Sobotnią gwiazdą wieczoru była Lanberry którą supportowali: Milena Jakubowska i Piotr Grobys (wokaliści Studia Piosenki). Sobotni wieczór zakończył się imprezą taneczną w wykonaniu DJ: Elvas i Tim Heart.
 
czytaj dalej
 • 01-08-2023

ESCAPE ROOM

14 lipca dotarła do nas informacja, że w naszej Bibliotece został ukryty diament. Ten szlachetny kamień został skradziony brytyjskiej Rodzinie Królewskiej. Do akcji poszukiwawczej włączyły się trzy grupy dzieci i młodzieży. Nie było łatwo, ogromny upał, zapadający zmierzch i presja czasu nie sprzyjały poszukiwaczom. Ale kiedy w ruch poszły, lupy, latarki UV, narzędzia do łamania kodów oraz współpraca pomiędzy uczestnikami, akcja poszukiwawcza, cennego klejnotu, zakończyła się sukcesem. Dziękujemy Grzegorz Lassota
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 59 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego