Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 05-10-2020

KONCERT PALUCHA

W piątek, 02 października w Sali koncertowej ZOK odbył się wyczekiwanych przez wszystkich koncert Palucha. Bilety na wydarzenie rozeszły się w zaskakującym tempie. Tuż po godzinie 20:00 artysta pojawił się na scenie. Podczas koncertu zaprezentował swoje największe utwory oraz najnowszy singiel „Drugi Brzeg”.  Koncert Palucha to znakomity kontakt z publicznością, która każdorazowo oddawała emocje towarzyszące artyście na scenie.
czytaj dalej

„Kulinarne spotkania miast partnerskich Zbąszynek-Peitz 2020”

W dniu 18 września br. w Zbąszynku odbył się punkt kulminacyjny projektu pn. „Kulinarne spotkania miast partnerskich Zbąszynek-Peitz 2020”, który realizowała  Gmina Zbąszynek wspólnie z parterem z Peitz (Niemcy).
„Kulinarne spotkania miast partnerskich Zbąszynek-Peitz 2020” to spotkanie społeczności wiejskich i miejskich, którego celem było zgłębienie wiedzy na temat zwyczajów i kultury polskiej, poznanie tradycji kulinarnych kuchni polskiej i niemieckiej, integracja mieszkańców miast partnerskich oraz  promocja uczestniczących w projekcie miast: Zbąszynka i Peitz.
W ramach realizacji projektu odbyło się spotkanie grupy roboczej,  podczas którego przedstawiciele delegacji miast partnerskich podsumowali wspólnie zrealizowane projekty oraz zaprezentowali planowane do realizacji w latach kolejnych, omówiono trudności w realizacji wspólnych projektów w związku z zagrożeniem COVID-19.
Jedną z tegorocznych atrakcji był Kiermasz Potraw Regionalnych przygotowany przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedstawicieli Peitz. W ramach Kiermaszu Potraw Regionalnych mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych potraw regionalnych. Rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszą potrawę, wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki. W godzinach popołudniowych rozegrano Międzynarodowy Turniej Wsi i Miast z udziałem drużyn reprezentujących sołectwa z naszej Gminy oraz miasta partnerskie Peitz i Zbąszynek. Przeprowadzono również Quiz wiedzy o miastach partnerskich obejmujący  zagadnienia m.in.  z historii współpracy miast partnerskich, wspólnych projektach oraz zabytkach. Zwycięską drużyną została reprezentacja Zbąszynka a puchar Fair Play otrzymała drużyna Peitz. Wszystkie reprezentacje biorące udział w turnieju otrzymały dyplomy i puchary. Wieczorem odbyły się koncerty i występy artystów lokalnych, zarówno z Polski jak i z Niemiec.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej
 • 16-09-2020

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ODZNACZEŃ

We wtorek 14 września br. w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń Prezydenta RP dla zasłużonych pracowników IKEA Industry Zbąszynek. W wydarzeniu wzięli udział:
 1. Wojewoda Lubuski  Władysław Dajczak                     
 2. Radny Sejmiku Wojewódzkiego Edward Fedko
 3. Przedstawicieli Zarządu Powiatu Świebodzińskiego w osobach:
- Zbigniew Szumski (Starosta Powiatu Świebodzińskiego)
- Andrzej Chromiński (Wicestarosta Powiatu Świebodzińskiego)
- Alojzy Jokiel (Radny Powiatu Świebodzińskiego)
- Marcin Minta (Radnego Powiatu Świebodzińskiego)
4.  Włodarz Gminy Zbąszynek Burmistrz Wiesław Czyczerski
5. Wojciech Waligóra - Prezesa Zarządu IKEA Industry Polska oraz Dyrektora Generalnego IKEA Industry Oddział Fabryki West w Zbąszynku
6. Hanna Kramska - Communication Manager, Management Assistant  Ikea Industry Zbąszynek
7. Zasłużeni pracownicy IKEA INDUSTRY ZBĄSZYNEK
czytaj dalej
 • 16-09-2020

NARODOWE CZYTANIE

W piątek, 11 września w Parku przy Urzędzie Miejskim odbyło się widowisko teatralno – literackie pt. „Balladyna”. Wydarzenie zorganizowano w ramach akcji Narodowego Czytania. W Gminie Zbąszynek była to już kolejna edycja, w którą angażują się wspólnymi siłami Znani i Lubiani oraz aktorzy Teatru 18+.  Warto przypomnieć, że pierwsza edycja Narodowego Czytania w takim składzie odbyła się na skwerze przy Pomniku Lokomotywy podczas czytania Quo Vadis.
W piątek, 11 września tuż po godzinie 9:00 pracownicy ZOK wraz z pomocnikami z Urzędu Miejskiego budowali wymagającą scenografię do widowiska. Po kilku godzinach ciężkiej pracy w Parku pojawiła się Chata Pustelnika, Jezioro Gopło i Chatka Wdowy. Specjalnie dobrane stroje, światło i muzyka wprowadziły widza w niezwykle baśniowy klimat.  Główną rolę w widowisku pełnili czytający, przekazując  emocje w czytanym tekście. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność. Na kolejną edycję zapraszamy już za rok.
 
czytaj dalej
 • 16-09-2020

TEATR 18+ - SEKRET USZYTY NA MIARĘ

Sekret uszyty na miarę
W dniach 05 i 06 września, w Sali widowiskowej ZOK odbyły się dwa spektakle Teatru 18+. Aktorzy zaprezentowali się w sztuce pt. „Sekret Uszyty na Miarę”. Warto podkreślić, że sztuka swoją premierę miała mieć 14 marca 2020 r. Jednak z powodu Pandemii, podjęto decyzje o premierze internetowej.
Ogrom pracy włożony w scenariusz, w scenografię i w grę aktorską warty był pokazania szerszej publiczności, dlatego podjęto decyzję o ponownej realizacji spektaklu – tym razem stacjonarnie.  Dziękujemy wszystkim za obecność. Zapraszamy na nasze kolejne produkcje teatralne.
czytaj dalej
 • 03-09-2020

KONCERT AFROS

W piątek, 28 sierpnia w Strefie Chillout odbył się ostatni plenerowy koncert w tym sezonie.
Na wakacyjnej scenie prezentował się zespół Afros w składzie:  Marcel Prążyński (gitara basowa), Władek Rajewski (instrumenty perkusyjne), Hubert Łachacz (instrumenty klawiszowe), Alan Racz (saksofon).
Zespół zaprezentował swoje autorskie utwory mieszczące się w gatunkach soul, r’n’b i hip hop. Młodzi muzycy wykazali się niezwykłym kunsztem muzycznym.
 
CIEKAWOSTKA
Już 04.09 będziemy mogli obejrzeć Marcela Prążyńskiego w Opolu (Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej) w koncercie DEBIUTY.  Marcel dołączył do zespołu Adama Stachowiaka (gitara basowa). Trzymamy mocno kciuki!!!!
czytaj dalej
 • 24-08-2020

THE SUNNY SIDE BAND W STREFIE CHILLOUT

The Sunny Side BAND zagrał w Strefie Chillout..W sobotę,08 sierpnia Strefa Chillout gościła znakomitych muzyków w osobach:
Grzegorz Turczyński - wokal, ukulele, puzon
Janusz Kula - gitary, wokal
Kamil Rubik - instrumenty perkusyjne
Zespół The Sunny Side zaprezentował znane standardy muzyczne w niebanalnych aranżacjach oraz własne utwory. Muzycy stworzyli wspaniałą atmosferę, wprowadzając widownie w iście wakacyjny klimat. ????
czytaj dalej

KONCERTOWO STEFAN PAŃCZOCHA

W Czwartek, 13 Sierpnia 2020r. w Strefie Chilloyt odbył się kolejny koncert. Na małej scenie zaprezentował się poraz drugi wszystkim znany Stefan Pańczocha.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniała atmosferę!
czytaj dalej
 • 02-09-2020

ZBIÓRKA KRWI

W środę, 12 Sierpnia przed budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się akacja Honorowego Oddawania Krwi, którą tradycyjnie zorganizowało i przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Podczas środowej akcji zarejestrowano 30 Osoby, z czego 28 oddało krew. Zebrano 12600 mililitrów tego jakże cennego leku.
czytaj dalej
 • 27-07-2020

STAND UP w STREFIE CHILLOUT

W sobotę, 25 lipca 2020 r. w Strefie Chillout odbył się po raz pierwszy plenerowy Stand UP. Na wakacyjnej scenie prezentowali się: Paweł Reszela i Krzysztof Kamyszek. Dziękujemy za tak dużą frekwencję.
Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego wydarzenia.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 38 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego