Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 04-02-2020

STREFA ZABAWY W ZOK

W dniach 28.01- 30.01.2020 zorganizowaliśmy w Sali tanecznej strefę zabawy dla dzieci. Strefa czynna była w godzinach 10:00 – 14:00 i 16:00 – 18:00.  W ramach akcji postawiono w Sali tanecznej trzy dmuchańce, na których bawić się mogły dzieci w różnym wieku. Dla całkiem małych uczestników strefy przeznaczony był zamek księżniczki, a dla tych nieco starszych – 2 zjeżdżalnie. Codziennie strefę odwiedzała ponad setka dzieci. Cieszy nas fakt, że z wydarzenia skorzystało łącznie około 300 dzieci.
Dzięki realizowanemu projektowi z firmą Ikea Industry Zbąszynek – ZOK wszedł w posiadanie trzeciego dmuchańca z basenem na wodę lub kulki. W ostatni dzień strefy, nowy dmuchaniec cieszył się największym zainteresowaniem.
czytaj dalej
 • 25-01-2020

ZBĄSZYNECKI TURNIEJ SZACHOWY

I ZBĄSZYNECKI TURNIEJ SZACHOWY
W sobotę, 25 stycznia w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się I Turniej Szachowy o puchar Dyrektor ZOK. Obecnych powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka oraz Pan Robert Goździewicz, który od października 2019 roku prowadzi kółko szachowe w ZOK i jest inicjatorem turnieju.  W sobotnim turnieju zagrało 29 uczestników, którym towarzyszyła szeroka grupa kibiców. Zbąszynecki Turniej składał się z 7 rund. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: Open, Junior i Kids.  
 
Sędzia Główny: Robert Goździewicz
Sędzia Pomocnik: Marek Goździewicz
czytaj dalej
 • 24-01-2020

FILHARMONIA

W środę, 22 stycznia w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. „ Arcydzieła muzyi klasycznej - A. Vivaldi ,, cztery pory roku” w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.
czytaj dalej
 • 24-01-2020

WYSTAWA KÓŁKA MODELARSKIEGO

W Czwartek, 23 Stycznia Kółko Modelarskie wraz z opiekunem Piotrem Mikułko odwiedziło szkołę podstawową w Zbąszynku. Powodem wizyty było zorganizowanie wystawy prac – uczestników naszego kółka. Modelarze na wystawie zaprezentowali modele z kartonu, plastiku i drewna. W czasie trwania wystawy odbyła się także żywa lekcja historii oraz warsztaty, na których zainteresowani mogli się przyglądać, jak wygląda proces twórczy modeli. W wydarzeniu wzięło udział łącznie wielu uczniów.
czytaj dalej
 • 17-01-2020

FILHARMONIA

W piątek, 17 stycznia w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. „ Muzyczne Opowieści - Calineczka i Król Elfów” w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.
 • 16-01-2020

XV WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK

W czwartek, 16 stycznia w sali widowiskowej odbył się XV Wieczór Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była Pani Irena Trypucka – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. W koncercie ponownie zaprezentowali się Znani i Lubiani z Gminy Zbąszynek. My też tam byliśmy i śpiewaliśmy.
Szczegółowe informacje z koncertu na stronie organizatora.
czytaj dalej
 • 14-01-2020

28 FINAŁ WOŚP W ZBĄSZYNKU

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. Gmina Zbąszynek już po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, siedziba sztabu mieściła się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, a współorganizatorem wydarzenia było OSP Zbąszynek.
Jeszcze przed  godziną 9:00 odbyła się odprawa wolontariuszy. W tym roku kwestowało 29 osób. W południe, strażacy serwowali przepyszną grochówkę, którą kosztować można było do końca dnia - tegorocznego finału. Dochód jaki zebrali strażacy, w całości przekazano do Sztabu WOŚP. Swój wkład w orkiestrę mieli również członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego (Zbąszynek) oraz Pizzeria Pepino ze Zbąszynka.
WIATR W ŻAGLE
Tegoroczny finał nie mógłby się odbyć gdyby nie prowadzący: Piotr Szczepaniak i Jan Mazur. Koncert rozpoczął się punktualnie o godz. 15:00 od przemówienia Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego. W prezentacjach artystycznych wzięło udział 20 grup (około 150 artystów gminnych). Zatańczyli, zaśpiewali i zagrali: ZESPÓŁ TANECZNY TĘCZA, MARTA MEWES, NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W ZBĄSZYNKU,  NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W KOSIECZYNIE, NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W DĄBRÓWCE WLKP., STUDIO TAŃCA JAMP – HIP HOP SHOW, PAWEŁ LISEK, MARIKA GRAJ, MARTA KUCHARSKA, ART. DANCE BABY – BALET SHOW , ROZALIA KABAT - KACZMAREK , DZIECIĘCA i MŁODZIEŻOWA KAPELA KOŹLARSKA Z DĄBRÓWKI WLKP., ZESPÓŁ ŚPIEWACZY DĄBROWSZCZANKA, MILENA JAKUBOWSKA
SZKOŁA PODSTAWOWA ZBĄSZYNEK - "SŁONECZNY BLASK", PIOTR GROBYS, SZKOŁA PODSTAWOWA DĄBRÓWKA WLKP., WERONIKA GRINA & KAMILA SUWICZAK, SZKOŁA PODSTAWOWA KOSIECZYN - ZUZANNA BURCZAK,

W trakcie koncertu prowadzone były licytacje, które koordynowała szef sztabu Malwina Kubicka. Impreza zakończyła się symbolicznym światełkiem do nieba, które w tym roku zostało wypuszczone przy Pomniku Lokomotywy.
 
czytaj dalej
 • 09-01-2020

ZEBRANIE WOLONTARIUSZY

Wczoraj odbyło się spotkanie sztabu WOŚP. W tym roku na terenie naszej Gminy kwestować będzie 29 wolontariuszy. Podczas zebrania omówiono cały dzień finału WOŚP. Poruszono też kwestie bezpieczeństwa podczas zbiórki.
czytaj dalej
 • 08-01-2020

BALIK PRZEDSZKOLAKÓW

W środę 08 Stycznia 2020r. w sali tanecznej odbył się Bal Przebierańców, zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Na parkiecie bawiły się postacie z bajek, wróżki, czarodzieje, policjanci i rozmaite zwierzaczki.
czytaj dalej
 • 05-01-2020

KONCERT NOWOROCZNY

W niedzielę, 05 stycznia 2020 r. w sali widowiskowej ZOK odbył się wyjątkowy koncert  muzyki operetkowej pt. „W rytm walczyka, serce śpiewa". Widownie powitali organizatorzy: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Wydarzenie było okazją do złożenia wszystkim obecnym , noworocznych życzeń.  
Na scenie zagrała 7-osobowa Salonowa Orkiestra „Moderato” z Bydgoszczy. Zaśpiewali soliści: Krzysztof Zimny i Nazar Kachala. Artyści zabrali widownie w podróż do świata polek, czardasza, walcy, muzyki musicalowej jak również filmowej, wykonując utwory znanych kompozytorów operetkowych m.in. J. Straussa, F. Lehara, E. Kalmana, K. Zellera. Koncert poprowadził Kasper Ekert, który w interesujący sposób, opowiadał o ciekawostkach z życia wybitnych kompozytorów.
Frekwencja dopisała, a gromkie brawa i owacje na stojąco świadczyły o tym, że koncert się podobał. Dziękujemy wszystkim za obecność.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 36 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego