Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 09-03-2020

PUNK ROCK W BONGO

W Sobote, 07 Marca 2020r. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się kolejny koncert. Na małej scenie zaprezentowały się trzy zespoły Pełna Kultura, Padlina Szarika oraz Grünberg.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniała atmosferę!
czytaj dalej
 • 06-03-2020

LUBUSKI FESTIWAL PIOSENKI – ELIMINACJE POWIATOWE 2020

Po przesłuchaniu 17 podmiotów wykonawczych na przesłuchaniu powiatowym odbywającym się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury,  Rada Artystyczna w składzie:
Mariusz Woźniak – przewodniczący, Rafał Gojdka, Malwina Kubicka postanowiła nominować do półfinałów wojewódzkich następujących wykonawców:
czytaj dalej
 • 04-03-2020

WALNE ZEBRANIE ZUTW

W wtorek, 03 marca w Sali konferencyjnej odbyło się walne zebranie Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu wzięli udział włodarze Gminy Zbąszynek oraz zaproszeni goście, zarząd i słuchacze uniwersytetu. Zebranie uświetnił występ Grupy Wokalnej Akademia, a spotkanie było okazją do podsumowania działalności uniwersytetu w 2019 roku.
czytaj dalej
 • 28-02-2020

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE POWIATOWE 2020

28 lutego roku w Zbąszynku odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2020. Rada Artystyczna w składzie: Lucyna Łuczak-Dzikowska, Malwina Kubicka i Kinga Rosińska po przesłuchaniu 47 uczestników, postanowiła nominować do Finału Wojewódzkiego:
czytaj dalej
 • 27-02-2020

WERNISAŻ WYSTAWY „PRECEDENS”

W środę, 26 lutego 2020 r. w Galerii Sztuki Zbąszyneckie Atelier odbył się wernisaż wystawy prac Leszka Frey-Witkowskiego. Spotkanie otworzyła dyrektor ZOK Malwina Kubicka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur. Gospodarze podziękowali artyście, za inicjatywę oraz chęć wystawienia swoich prac w Zbąszynku. Autor wystawy w kilku słowach opowiedział swoją bogatą biografię, po czym oficjalnie otworzył wystawę. Goście mogli obejrzeć ponad 50 ekslibrisów i ponad 20 frejów.
Gorąco zachęcamy do zwiedzania wystawy w godzinach otwarcia Domu Kultury. Wystawa będzie czynna do 31.03.2020 r.
 
 
czytaj dalej
 • 26-02-2020

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE GMINNE

We wtorek, 25.02.2020 r.  odbyły się eliminacje gminne do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2020. Wszystkich uczestników powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka Jury w składzie: Teresa Szulczewska , Magdalena Rożek, Malwina Kubicka oceniali 30 uczestników ze szkół podstawowych w gminie Zbąszynek.
Nominacje w kat. Klasy I-III trafiły do: Alicji Halkowicz, Leny Niemiec i Alicji Spychały. Jury przyznało także wyróżnienia dla: Antoniego Kalińskiego i Hanny Rąk
Nominacje w kat. Klasy IV-V otrzymali: Filip Bielecki, Natalia Cyranowicz i Dorota Woroniec. Jury przyznało także wyróżnienie dla Pauliny Czaplińskiej.
Nominacje w kat. Klas VI-VIII otrzymali: Jakub Białasik, Magdalena Kaczmarek, Julia Półtorak. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Marta Kucharska i Eliza Łysiak
Wszystkim nominowanym gratulujemy i trzymamy mocno kciuki na zmaganiach powiatowych, które odbędą się już 28.02.2020 r. w ZOK.
czytaj dalej
 • 19-02-2020

PLAN NA KINO

We wtorek, 18 lutego odwiedziło nas „Plan na Kino”. Tym razem z seansów dopołudniowych skorzystały szkoły : Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem, Szkoła Podstawowa Dąbrówka Wlkp.  i Kosieczyn.  Po południu zaprezentowano seanse dla mieszkańców. Dla dzieci: Gang Zwierzaków a dla nieco starszej publiczności film Zenek i 365 dni. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do kina już 19.03.2020 oraz 17.04.2020 r.
czytaj dalej
 • 20-02-2020

JAZZ ZABRZMIAŁ W BONGO

W sobotę, 15.02.2020 r. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się koncert zespołu Yes4Jazz. W ponad godzinnym koncercie zespół zaprezentował utwory własne, oraz utwory, którymi inspirowali się muzycy podczas zakładania zespołu. Konferansjer i zarazem saksofonista Robert Chyła, bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością. W klubie zabrzmiała muzyka soczysta, dojrzała i niezwykle stylowa. Wśród nastrojowych improwizacji i magicznych rytmów muzycy rozkochali w sobie wymagającą publiczność.
Dochód z koncertu został w całości przekazany na działalność Teatru Dziecięcego Semaforek (stroje i rekwizyty). Dziękujemy !!!!!!
 
czytaj dalej
 • 14-02-2020

FILHARMONIA

W piątek, 14 lutego w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. „ Bębenek i jego przyjaciele ” w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.
czytaj dalej

FILHARMONIA

W poniedziałek, 10 lutego w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. „  Roztańczona Lampa Aladyna ” w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 38 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego