Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 11-11-2019

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY

W poniedziałek, 11 listopada br. w sali widowiskowej odbył się Koncert Niepodległościowy, którego głównym organizatorem była Grupa Poddasze reprezentująca Związek Drużyn ZHP Zbąszynek. Harcerze przygotowali bogaty program artystyczny, który skupiał w sobie wartościowe teksty historyczne, utwory niepodległościowe w harcerskich aranżacjach oraz dobrane na tą okoliczność multimedia. Licznie zgromadzona widownia i gromkie brawa na zakończenie, świadczyły o tym, że mieszkańcy naszej gminy potrafią się jednoczyć podczas ważnych uroczystości – doceniając wkład i zaangażowanie lokalnych artystów.
 
czytaj dalej
 • 06-11-2019

ZBIÓRKA KRWI

W środę, 06 listopada przed budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się akacja Honorowego Oddawania Krwi, którą tradycyjnie zorganizowało i przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Podczas środowej akcji zarejestrowano 33 Osoby, z czego 27 oddało krew. Zebrano 12150 mililitrów tego jakże cennego leku.
czytaj dalej
 • 05-11-2019

TEATR DLA SZKÓŁ

W poniedziałek, 04 listopada  do Zbąszynka przyjechał Teatr Artenes z Wrocławia. W Sali widowiskowej odbyły się cztery przedstawienia teatralne dla przedszkolaków i uczniów gminnych szkół podstawowych i średnich. Teatr wystawił następujące sztuki „Opowieści biblijne”, „Pinokio”, „Kochając Różę”, „Skąpiec”. Na każdym spektaklu sala wypełniona była po brzegi. Każdorazowo aktorzy byli nagradzani gromkimi brawami.
czytaj dalej
 • 05-11-2019

KINO VISA

W środę, 30 października odwiedziło nas Zbliżeniowe Kino Visa. Do południa odbył się jeden seans edukacyjny dla uczniów miejscowej szkoły podstawowej. Uczniowie obejrzeli film „Legiony”. Po południu zaproponowano następujące seanse dla mieszkańców: Bajka „O Yeti” oraz filmy „Nieznajomi”, „Boże Ciało” i „Polityka”. Z oferty kina skorzystało niecałe 400 osób. Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejną wizytę kina 15 grudnia.
czytaj dalej
 • 05-11-2019

CUKIEREK ALBO PSIKUS

We wtorek, 29 października po raz pierwszy zorganizowaliśmy dla dzieci jesienny bal przebierańców pod hasłem „Cukierek albo psikus”. Do sali tanecznej przybyły czarownice i inne straszydła. Ponad dwugodzinną zabawę przeprowadził animator Marcin Śliwa- DJ/ konferansjer. Dzieci brały udział w wielu zabawnych konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Największą atrakcją cieszyło się zamykanie w gigantycznej bańce mydlanej oraz deszcz malutkich baniek mydlanych, których niestety nie udało się złapać. Nie zabrakło także tańców i zabaw animacyjnych.
Dodatkowo przy wejściu na salę, przygotowaliśmy małą kawiarenkę z napojami i słodkim poczęstunkiem. Dzięki nawiązanej współpracy z Panią Magdaleną Ziobro – każdy mógł mieć pomalowaną buźkę.  Bardzo dziękujemy za tak pozytywny odzew naszego wydarzenia. Z pewnością powtórzymy tą imprezę w przyszłym roku.
czytaj dalej
 • 05-11-2019

TIKSHOW

W sobotę, 26 października zorganizowaliśmy po raz pierwszy wydarzenie pod nazwą „TIK SHOW”.  W przedsięwzięciu wzięło udział 7 tiktokerów: Sebastian Kowalczyk, Ciapur, Patrycja Widera, CzarekOfficial, Kinia Wilczewska, Zietkowski i Ula Wozniak. Prowadzący przygotowali ponad 5 godzinny program, w którym znalazły się: warsztaty taneczne z Sebastianem Kowalczykiem, warsztaty teatralne z Krystianem Ziętkowskim i Ciapurem, konkurs Battle Wideo oraz konkurs Szuffle Dance. Dodatkowo w mniejszych grupach na terenie całego obiektu ZOK nagrywane były filmiki, które pojawią się na profilach tiktokerów.  Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.  Na zakończenie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i wideo dla fanów.  Warto podkreślić, że Zbąszynecki Ośrodek Kultury był pierwszą instytucją kultury w województwie lubuskim, która podjęła się organizacji takiego przedsięwzięcia.
czytaj dalej
 • 05-11-2019

LUBUSKIE BIURO KONCERTOWE

W piątek 25 października w sali widowiskowej odbył się po raz pierwszy w tym sezonie koncert Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” skierowanego  dla uczniów szkół podstawowych.  Przypomnijmy, że koncerty edukacyjne Lubuskiego Biura Koncertowego są koncertami tematycznymi. Realizowane są w formie cyklu - 8 różnych tematycznie spotkań w bieżącym roku szkolnym. Tematyka, dobór utworów i komentarz słowny dostosowane są do wieku słuchaczy, co sprawia, iż koncerty te są bardzo przystępne. W koncertach edukacyjnych występują muzycy soliści i zespoły z Polski i zagranicy. Często są to wybitni artyści o międzynarodowej renomie.
czytaj dalej
 • 21-10-2019

ZACZAROWANA SZKATUŁKA – SPEKTAKLE POPREMIEROWE

W poniedziałek, 21 października w Sali widowiskowej, Teatr Dziecięcy Semaforek zaprezentował się bajce pt. „Zaczarowana Szkatułka”. Tuż po 9:00 aktorzy wystąpili dla uczniów szkoły podstawowej ze Zbąszynka i z Kosieczyna. O godz. 10:30 spektakl został zaprezentowany przedszkolakom ze Zbąszynka i z Kosieczyna oraz uczniom szkoły podstawowej z Kosieczyna. Łącznie bajkę obejrzało pond 400 widzów. Na zakończenie, aktorzy otrzymali słodkości i liczne słowa uznania – skierowane na ręce Malwiny Kubickiej.
czytaj dalej
 • 21-10-2019

ZACZAROWANA SZKATUŁKA – PREMIERA

W Niedziele, 20 października w sali widowiskowej odbyła się premiera autorskiej bajki pt. „Zaczarowana Szkatułka”. Salę wypełnili zaproszeni goście: rodzice, przyjaciele i znajomi aktorów oraz mieszkańcy, którzy wcześniej pobrali wejściówki w sekretariacie ZOK. Tuż po godzinie 14:00 rozpoczęło się przedstawienie. Aktorzy dali z siebie 200%, a gromkie brawa świadczyły tylko o tym, że bajka się podobała. Na zakończenie opiekun grupy, Malwina Kubicka wręczyła młodym artystom upominki oraz dyplomy „Małego Aktora”. W odpowiedzi , dzieci wraz z rodzicami ofiarowali wszystkim osobom zaangażowanym w spektakl - piękne kwiaty i słodkie upominki, w szczególności dziękując reżyserce i autorce bajki - Malwinie Kubickiej. Okolicznościowe , słodkie gadżety otrzymała także widownia.
 
czytaj dalej
 • 17-10-2019

DZIEŃ EDUKACJI NARODWEJ

Dnia 17 października br. odbył się na sali kinowej koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla pracowników Niepublicznego Przedszkola pod muchomorkiem. ZOK w ramach współpracy, na tą okoliczność przygotował salę wraz z obsługą nagłośnienia.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 36 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego