Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 16-01-2020

XV WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK

W czwartek, 16 stycznia w sali widowiskowej odbył się XV Wieczór Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była Pani Irena Trypucka – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. W koncercie ponownie zaprezentowali się Znani i Lubiani z Gminy Zbąszynek. My też tam byliśmy i śpiewaliśmy.
Szczegółowe informacje z koncertu na stronie organizatora.
czytaj dalej
 • 14-01-2020

28 FINAŁ WOŚP W ZBĄSZYNKU

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. Gmina Zbąszynek już po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, siedziba sztabu mieściła się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, a współorganizatorem wydarzenia było OSP Zbąszynek.
Jeszcze przed  godziną 9:00 odbyła się odprawa wolontariuszy. W tym roku kwestowało 29 osób. W południe, strażacy serwowali przepyszną grochówkę, którą kosztować można było do końca dnia - tegorocznego finału. Dochód jaki zebrali strażacy, w całości przekazano do Sztabu WOŚP. Swój wkład w orkiestrę mieli również członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego (Zbąszynek) oraz Pizzeria Pepino ze Zbąszynka.
WIATR W ŻAGLE
Tegoroczny finał nie mógłby się odbyć gdyby nie prowadzący: Piotr Szczepaniak i Jan Mazur. Koncert rozpoczął się punktualnie o godz. 15:00 od przemówienia Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego. W prezentacjach artystycznych wzięło udział 20 grup (około 150 artystów gminnych). Zatańczyli, zaśpiewali i zagrali: ZESPÓŁ TANECZNY TĘCZA, MARTA MEWES, NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W ZBĄSZYNKU,  NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W KOSIECZYNIE, NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W DĄBRÓWCE WLKP., STUDIO TAŃCA JAMP – HIP HOP SHOW, PAWEŁ LISEK, MARIKA GRAJ, MARTA KUCHARSKA, ART. DANCE BABY – BALET SHOW , ROZALIA KABAT - KACZMAREK , DZIECIĘCA i MŁODZIEŻOWA KAPELA KOŹLARSKA Z DĄBRÓWKI WLKP., ZESPÓŁ ŚPIEWACZY DĄBROWSZCZANKA, MILENA JAKUBOWSKA
SZKOŁA PODSTAWOWA ZBĄSZYNEK - "SŁONECZNY BLASK", PIOTR GROBYS, SZKOŁA PODSTAWOWA DĄBRÓWKA WLKP., WERONIKA GRINA & KAMILA SUWICZAK, SZKOŁA PODSTAWOWA KOSIECZYN - ZUZANNA BURCZAK,

W trakcie koncertu prowadzone były licytacje, które koordynowała szef sztabu Malwina Kubicka. Impreza zakończyła się symbolicznym światełkiem do nieba, które w tym roku zostało wypuszczone przy Pomniku Lokomotywy.
 
czytaj dalej
 • 09-01-2020

ZEBRANIE WOLONTARIUSZY

Wczoraj odbyło się spotkanie sztabu WOŚP. W tym roku na terenie naszej Gminy kwestować będzie 29 wolontariuszy. Podczas zebrania omówiono cały dzień finału WOŚP. Poruszono też kwestie bezpieczeństwa podczas zbiórki.
czytaj dalej
 • 08-01-2020

BALIK PRZEDSZKOLAKÓW

W środę 08 Stycznia 2020r. w sali tanecznej odbył się Bal Przebierańców, zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Na parkiecie bawiły się postacie z bajek, wróżki, czarodzieje, policjanci i rozmaite zwierzaczki.
czytaj dalej
 • 05-01-2020

KONCERT NOWOROCZNY

W niedzielę, 05 stycznia 2020 r. w sali widowiskowej ZOK odbył się wyjątkowy koncert  muzyki operetkowej pt. „W rytm walczyka, serce śpiewa". Widownie powitali organizatorzy: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Wydarzenie było okazją do złożenia wszystkim obecnym , noworocznych życzeń.  
Na scenie zagrała 7-osobowa Salonowa Orkiestra „Moderato” z Bydgoszczy. Zaśpiewali soliści: Krzysztof Zimny i Nazar Kachala. Artyści zabrali widownie w podróż do świata polek, czardasza, walcy, muzyki musicalowej jak również filmowej, wykonując utwory znanych kompozytorów operetkowych m.in. J. Straussa, F. Lehara, E. Kalmana, K. Zellera. Koncert poprowadził Kasper Ekert, który w interesujący sposób, opowiadał o ciekawostkach z życia wybitnych kompozytorów.
Frekwencja dopisała, a gromkie brawa i owacje na stojąco świadczyły o tym, że koncert się podobał. Dziękujemy wszystkim za obecność.
czytaj dalej
 • 02-01-2020

STATEK BEZ MIŁOŚCI, CZYLI PODRÓŻ W DOBRZE ZNANE.

W sobotę 14 grudnia i w poniedziałek 30 grudnia 2019 r. aktorzy Teatru 18+ zaprezentowali się w spektaklu pt. "Statek bez miłości, czyli podróż w dobrze znane".Rzecz dzieje się na statku Sant Miquel, który wypływa w rejs po morzu Śródziemnym. Już w pierwszej scenie widzowie poznają Kapitana Sebastiana, jego prawą rękę Tysię i kucharza Ignacego. Podczas odprawy na statku pojawiają się kolejni goście: piosenkarka Edith Kurniak, detektyw Jakub Muller, osadzona Marta wraz z policjantką Julią Klamką oraz vlogerka Olga "travel" Mulek i aktorka SISI.Pewnego dnia na statku giną drogocenne perły, które Olga miała sprzedać we Włoszech. W kradzież podejrzani są kolejni pasażerowie statku oraz załoga. Splot wielu tragicznych i komicznych zdarzeń doprowadza pasażerów do złodzieja pereł.Pogoda się pogarsza. Wszystkim grozi utonięcie. Tylko Kapitan statku wie dokąd płynie ten rejs. Celem końcowym podróży jest spektakularne - widowiskowe zatonięcie statku Sant Miquel.
czytaj dalej
 • 16-12-2019

STATEK BEZ MIŁOŚCI

W sobotę, 14 grudnia w sali widowiskowej ZOK odbyła się premiera Teatru 18 +. Tym razem aktorzy - amatorzy zaprezentowali się w sztuce "Statek bez miłości, czyli podróż w dobrze znane,,,". Póki co więcej szczegółów nie zdradzamy. Zapraszamy na spektakl popremierowy 30.12.2019r.
czytaj dalej
 • 10-12-2019

V WIGILIA MIEJSKA

W sobotę, 07 grudnia 2019 r. na Targowisku Miejskim odbyła się już po raz 5. Wigilia Miejska. Tradycyjnie wydarzenie oficjalnie otworzył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Wigilia jak co roku, bogata była w prezentacje artystyczne lokalnych artystów. Na małej scenie prezentowali się: Kapela Koźlarska, Dąbrowszczanka i uczniowie szkoły z Dąbrówki Wlkp. Ze Zbąszynka wystąpiły przedszkolaki z miejscowego przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej i szkoły średniej CKZiU, oraz wokalistki Studia Piosenki i grupa taneczna JUMP (ZOK). Kosieczyn reprezentowali uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców były Jasełka Uliczne, które z uwagi na silny wiatr i deszcz oraz bezpieczeństwo animatorów miały utrudniony odbiór. Podczas tegorocznej Wigilii Miejskiej odbył się kiermasz rękodzieła oraz degustacja potraw świątecznych. W podsumowaniu, w tym roku wyjątkowo pogoda nam nie dopisała, ale atmosfera była gorąca dzięki pomocy OSP Zbąszynek. W przyszłym roku impreza będzie miała nieco inny charakter. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo w wydarzeniu.
czytaj dalej

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W niedzielę, 01 grudnia w Sali tanecznej odbyło się „Spotkanie z Mikołajem”. Wydarzenie przybrało charakter imprezy firmowej, skierowanej do pracowników firmy IKEA Industry Zbąszynek.
czytaj dalej
 • 03-12-2019

ANDRZEJKI NA WESOŁO

W sobotę, 30 listopada w Sali widowiskowej odbył się koncert Grupy Fest – gwiazdy telewizji TVSi, która od 11 lat bawi świetnie dobranym humorem kabaretowym i dobrą muzyką. Podczas koncertu w Zbąszynku, grupa Fest stworzyła klimat śląskiej biesiady. Na Sali prócz gromkich braw, pojawiały się głośne salwy śmiechu. Nie zabrakło zabawnych anegdot, konkursów i animacji. Wydarzenie zakończyło się wspólną piosenką. Dziękujemy za uczestnictwo.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 38 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego