Kalendarium

Kalendarz imprez

Programy zdrowotne

Szczepienia przeciw HPV

Informacja bieżąca
 
26 września br. odbyło się spotkanie Krzysztofa Krzywaka koordynującego ochronę zdrowia w Gminie Zbąszynek z rodzicami uczniów klas V w sprawie realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy – szczepienia HPV na lata 2019 - 2021. Od 2019 r. będzie można zaszczepić dziecko szczepionką dziewięciowalentną, dotyczczas czterowalentną. Rodzice otrzymali wstępną informację na temat szczepienia, wypełnili też anonimową ankietę. Omówione zostały działania profilaktyki nowotworowej. Kolejne spotkanie planowane jest z lekarzem realizującym szczepienia w terminie luty marzec 2019 r. Krzysztof Krzywak zachęcał także rodziców do bezpłatnego lakowania zębów trzonowych siódemek swoich dzieci od 11-14 roku życia i odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. 
 
 
 
Gmina Zbąszynek czwarty rok z rzędu realizuje program profilaktyki raka szyjki macicy dla dziewcząt ze szkół podstawowych, polegający na działaniach edukacyjnych i szczepieniu przeciw wirusowi brodawczaka ludziego HPV. Przed wprowadzeniem akcji szczepień przeprowadzona zostaje anonimowa ankieta dot. chęci udziału w programie. Zaplanowano spotkania informacyjne dla rodziców / opiekunów, prowadzone przez lekarza oraz edukacyjne dla dziewczynek i chłopców. Szczepienia są bezpłatne, finansowane przez Gminę Zbąszynek i dofinansowane w wysokości 40% przez LOW NFZ w Zielonej Górze. Zapraszamy do udziału w Programie. Poniżej w załączeniu materiały informacyjno-edukacyjne.
czytaj dalej

Wykrywania wad słuchu i wzroku klasy I

26 września br. odbyło się spotkanie Krzysztofa Krzywak koordynującego ochrone zdrowia w Gminie Zbąszynek z rodzicami uczniów klas I w sprawie realizacji programu wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku wśród uczniów klas I szkół podstawowych Gminy Zbąszynek na lata 2018 - 2020.
 
czytaj dalej

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego