Kalendarium

Kalendarz imprez

Programy zdrowotne

To nie problem to wyzwanie

18 listopada 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja „Zdrowie psychiczne – problem czy wyzwanie”. Inicjatorką konferencji była Marszałek Elżbieta Anna Polak. Dwuczęściowa konferencja, była poświęcona m.in. reformie opieki psychiatrycznej, zachorowalności na depresję i reagowaniu na kryzysy psychiczne dzieci i młodzieży.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Gminy Zbąszynek: Krzysztof Krzywak – Urząd Miejski, Katarzyna Rucioch - OPS, Małgorzata Gruchała SP Dąbrówka Wlkp., Natalia Lewandowska – SP Kosieczyn, Władysław Kozak – Rada Seniorów.
Na początku konferencji zabrała głos Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego. Moderatorem obu paneli był Bartłomiej Jędrzejak, dziennikarz TVN.
O tym jak ważny to problem oraz jak wielka jest chęć rozmowy, może świadczyć frekwencja. Ponad 200 uczestników wypełniło w piątek 18 listopada 2022 r. Salę Kolumnową w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.
Było to bardzo udane spotkanie, merytoryczna dyskusja, świetne prowadzenie. Ciekawi Panelowcy. Dobre rozwiązania w problemie, który jest wyzwaniem już nie dalekiej przyszłości, ale teraźniejszości i dotyczy każdego człowieka.
Przy okazji w rozmowach kuluarowych udało się nawiązać dobry kontakt z dyrektorem Wojewódzkiego Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych SPZOZw Ciborzu Panem Tomaszem Kowalskim w zakresie udzielania świadczeń psychiatrycznych dla mieszkańców Gminy Zbąszynek w ramach Powstającego Centrum Zdrowia Psychicznego.
Szersza relacja w załączeniu

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Konferencja18.11.2022

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego