Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Koronawirus

 • Przychodnia Lekarska w Zbąszynku ul. Długa 1
Z uwagi na zwiększającą się liczbę chorych na Covid – 19  i zakażonych wirusem Sars-CoV – 2, także w Gminie Zbąszynek, prosimy stosować preferowaną formę rejestracji telefonicznej do lekarza POZ. Mamy świadomość, że mogą być trudności z dodzwonieniem się do konkretnej Poradni, ale forma ta daje większe możliwości bezpieczeństwa dla pacjentów przebywających już w Poradni i personelu medycznego w dłuższym okresie czasu. Poza tym na parterze w Przychodni udostępniona została izolatka, tak więc lekarze przy wstępnym rozpoznaniu telefonicznym mogą przeprowadzić badania bez wchodzenia pacjenta do Poradni. 
Pamiętać należy, że w Przychodni obowiązuje bezwzględne noszenie maseczki, utrzymywanie dystansu/ 1,5m/ oraz dezynfekcja rąk. Prosimy także o stosowanie się do uwag i zaleceń personelu medycznego i obsługi Przychodni.
Informację prosimy przekazać wszystkich swoim członkom rodziny i znajomym. Jednocześnie informujemy, że laboratorium dla osób bez skierowania, czynne jest w poniedziałki i piątki w godz. 7:00 – 9:00, chyba, że badanie musi być wykonane jako nagły, pilny przypadek. Dla osób ze skierowaniem wg terminu podanego przez lekarza.
 
W załączeniu wykaz tefefonów do lekarzy POZ.
 • Zasady zlecania testów na koronawirusa - komunikat Ministerstwa Zdrowia - 23.09.2020
Jak ma postępować lekarz rodzinny, gdy zgłosi się do niego pacjent z objawami charakterystycznymi dla COVID-19 i co dzieje się z chorym, który otrzyma pozytywny wynik testu, a nie jest samodzielny – m.in. na takie pytania odpowiadają algorytmy postępowania z pacjentem, które trafią dziś do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w całej Polsce. 
Sześć schematów, które, publikujemy, opisują różne sytuacje, w których mogą się znaleźć lekarz i pacjent. Prezentowane algorytmy pokazują ścieżki postępowania z pacjentem zarówno w podstawowej opiece zdrowotnej, jak i na innych poziomach opieki.  
Schematy dotyczą sytuacji, gdy pacjent jest samodzielny i niesamodzielny oraz gdy ma objawy charakterystyczne dla COVID-19 takie jak: gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku lub gdy nie wystąpią wszystkie te objawy naraz, ale ma infekcję. 
 • Bezpieczeństwo w Przychodni
PAMIĘTAJMY, że z uwagi na brak możliwości szybkiej wymiany powietrza /brak okien w korytarzu poczekalni/ przed laboratorium w Przychodni na Długiej mogą przebywać 2-3 osoby. Pozostałe osoby oczekują na badania na dworze. Do Przychodni przychodzą ludzie chorzy, więc tym bardziej nie warto grupować się i zadbać w ten sposób o swoje i innych bezpieczeństwo zdrowotne.
 • WHO zaleca
Najnowsze badania przeprowadzone na zlecenie WHO nie pozostawiają żadnych wątpliwości: NAJSKUTECZNIEJ CHRONIĄ NAS noszenie maseczek oraz utrzymywanie dystansu społecznego.Badania zostały opublikowane w najnowszym wydaniu prestiżowego czasopisma medycznego "The Lancet". OTO TRZY KLUCZOWE WNIOSKI, do których doszli naukowcy:
1. Należy utrzymywać dystans fizyczny – zmniejsza to ryzyko zakażenia o 80 proc.
2. Warto nosić maseczki– zmniejsza to ryzyko zakażenia o 85 proc.
3. Chroń oczy - zmniejsza to ryzyko zakażenia o 78 proc.
 • Zalecenia GIS
Przypominamy, że w Przychodni na ul. Długiej i Kosieczyńskiej nadal obowiązują zalecenia GIS: ZAKRYWANIE UST I NOSA /maseczki/, DEZYNFEKCJA RĄK i ODSTĘP między pacjentami. Jak zapomniałeś/aś/ maseczki to poproś panie w rejestracji - mają zapasowe, bezpłatne. Przy okazji: zalecenia te należy stosować w każdym obiekcie użyteczności publicznej - bez wyjątku. 
Z niepokojem zauważamy, że coraz więcej osób rezygnuje z masek, robiąc zakupy w sklepach, podczas publicznych zgromadzeń (także tych przedwyborczych), w miejscach kultu religijnego. Dystans też przestał już istnieć. Nie każdy korzysta ze środków dezynfekcyjnych, czy rękawiczek! To wielki błąd!" - podkreśliła w oświadczeniu prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, Bożena Janicka.
Zaapelowała o ostrożność i rozsądek, bo koronawirus nie zniknął. "To groźny przeciwnik.
 • Otwarcie Przychodni
Burmistrz Zbąszynka komunikatem nr 15 z dnia 1 czerwca br. odwołał ograniczenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz w związku z podjęciem działań ochronnych w walce z koronawirusem, wydane na mocy komunikatu nr 7 i 11 dotyczące zamknięcia drzwi do Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej 1, (rejestracja i recepty tylko przez telefon). Nadal jednak preferowaną formą jest rejestracja telefoniczna. Komunikat wchodzi w życie od 4 czerwca. Nadal obowiązywać będą zalecenia Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego - maseczki, mycie rąk i odległość 2 metrów. Dla lekarzy specjalne zalecenia higieniczne po wizycie każdego pacjenta. Prosimy pacjentów o przestrzeganie wewnętrznych ustaleń co do liczby osób przebywających przed gabinetem - max. 4 osoby. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i troskę o zdrowie i życie. Nadal warto się rejestrować i zamawiać recepty przez telefon. https://bip.zbaszynek.pl/syst…/obj/13392_KOMUNIKAT_Nr_15.pdf
 • Wyjaśnienie
W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wywołanej przez koronawirusa choroby COVID – 19, po uzgodnieniu z podmiotami medycznymi prowadzącymi działalność leczniczą w obiekcie gminnym Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej 1, informujemy, że drzwi do budynku zostały zamknięte. Przy drzwiach stoi pracownik Urzędu Miejskiego, który wpuszcza do budynku tylko osoby ZAREJESTROWANE TELEFONICZNIE, lub w innych przypadkach po konsultacji z gabinetem lekarskim POZ. Leki wydawane są także przez telefon - e-recepta. Podłogi, klamki, toalety, ławeczki pacjentów są na bieżąco odkażane. Po wejściu do Przychodni, należy bezwzględnie przestrzegać zalecanych zasad higieny. Przepraszamy za utrudnienia.
 • Przychodnia ul. Długa 1
Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa Burmistrz Zbąszynka po porozumieniu się z podmiotami medycznymi w Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej , informują, że od 16 marca br. PRZYCHODNIA zostaje ZAMKNIĘTA. REJESTRACJA DO LEKARZY ODBYWA SIĘ TELEFONICZNIE. OSOBY WCZEŚNIEJ ZAREJESTROWANE MUSZĄ PONOWNIE DOKONAĆ POTWIERDZENIA TELEFONICZNEGO. Pacjentom udzielane będą teleporady w godzinach pracy lekarza. W sytuacji niezbędnej pacjent będzie umówiony na konkretną godzinę. Recepty także wydawana jest przez telefon, w formie e-recepty. Przepraszamy za utrudnienia.

Centrum Rehabilitacyjne EWA MED w Zbąszynku przy ul. Kosieczyńskiej także zostało zamknięte.
 
LABORATORIUM CZYNNE: poniedziałek, środa, piatek w godz. 8:00 - 9:15. Ze skierowaniem i prywatne.
 
Wykaz telefonów
Apex – Waldemar Wolski - 068 347 93 46
Mirosława Łuciów- Stawicka - 068 347 93 57
TOPMED - 68 320 77 13
Małgorzata Rezmer - 692 685 638
Barbara Górawska - 068 347 93 58, 068 384 93 36
Poradnia Ginekologiczno-Położnicza – 797 324 487
Laboratorium – 607 513 133
 • Informacja dla podmiotów medycznych
Informacje w sprawie usług w zakresie odbioru i unieszkodliwiania odpadów medycznych można uzyskać pod numerami telefonów 022 3692817, 022 3692692 oraz 797 876 619. Pismo informacyjne w załączeniu.
 • Udostępniamy materiał przekazany od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świebodzinie skierowany do rodziców i opiekunów. 

Załączniki

Laboratorium

 • Od 5 października br. laboratorium "Diagnostyka" w Przychodni w Zbąszynku ul. Długa 1, czynne codziennie od 7:00 - 9:00. Obowiązują maseczki, zachowanie dystansu, dyzynfekacja rąk. 
Archiwum:
 • Laboratorium "Diagnostyka" w Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej 1 czynne: poniedziałek, środa i piątek w godz. 7:00 - 9:00.

Lipidogram i PSA

Burmistrz Zbąszynka w ramach Tygodnia Seniora zaprasza mieszkańców w wieku 60 + na BEZPŁATNE badania krwi.
czytaj dalej

Badania profilaktyczne

Gmina Zbąszynek zaprasza na badania profilaktyczne: USG PIERSI, DERMATOLOG – OCENA ZAMION, EKG, ECHO SERCA.
czytaj dalej

Opieka zdrowotna nad uczniami

Szanowni Rodzice Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Zbąszynek, na jednym z serwisów społecznościowych pojawił się apel z prośbą o podpisywanie się pod oświadczeniem dot. rezygnacji z zapisów ustawy z dnia 12 kwietna 2019 r.o opiece zdrowotnej nad uczniami. 
czytaj dalej

POZ w Zbąszynku

Szczepienia przeciw grypie

Życzenia

Dziś, 12 maja, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, czyli osób, bez których szpitale i przychodnie nie mogłyby normalnie funkcjonować. W obecnej sytuacji, jaką mamy na całym świecie pielęgniarki często są na „pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem. Tym bardziej należy przypomnieć o ich wielkim zaangażowaniu w opiece i pomocy osobom chorym.
 
czytaj dalej

Podziękowanie dla lekarzy

24 lutego na XVI Sesji Rady Miejskiej w Zbąszynku odbyło się pożegnanie i  podziękowanie lekarzom medycyny pracy i medycyny rodzinnej za wieloletnią pracę na rzecz zdrowia mieszkańców Gminy Zbąszynek, Pani pediatrze Annie Lis i lekarzowi medycyny pracy, interniście Panu Ryszardowi Lis oraz pediatrze Pani Alinie Cesarz – Maciejewskiej, którzy z dniem 31 grudnia przeszli na emeryturę. Podziękowanie za wieloletnią pracę, troskę i zaangażowanie w niesienie pomocy Pacjentomw sektorze podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Gminy Zbąszynek oraz życzenia zdrowia, aktywnego wypoczynku, pomyślności i dużo wzajemnej życzliwości i serdeczności przekazał Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.  Lekarze otrzymali również kwiaty od dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku, od Kierownik OPS Katarzyny Rucioch, od Koordynatora ds. zdrowia Krzysztofa Krzywaka oraz Rady Seniorów Gminy Zbąszynek. 
czytaj dalej

POZ TOPMED Zbąszynek

1 2 3 4 5 6 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego