Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

RODO w służbie zdrowia

Przewodnik po RODO dla służby zdrowia jest efektem prac zespołu zadaniowego ds. ochrony zdrowia działającego w ramach Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych Osobowych utworzonej w Ministerstwie Cyfryzacji.
czytaj dalej

Bezpłatne badania 60+ w Zbąszynku

Mając na uwadze zdrowie mieszkańców Gminy Zbąszynek, Burmistrz Zbąszynka zaprasza mieszkańców w wieku 60+ na bezpłatne badania cholesterolu całkowitego oraz badania prostaty (antygen PSA).
czytaj dalej

Nowy lekarz ginekolog

Dzięki staraniom Burmistrza Zbąszynka i aktywności Prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie, od dzisiaj 23 maja br. w każdą środę w godz. 10:00-12:30 w Przychodni w Zbąszynku ul. Długa 1 przyjmuje lekarz specjalista, ginekolog położnik pan Klaudiusz Gruszewski. Zapraszam Panie do rejestrownia wizyt.
Szczegóły w informacji poniżej.

Załączniki

Wyjaśnienie

W Polsce ponad 90% dzieci w wieku 7 lat ma zdiagnozowaną próchnicę, która prowadzi do powstawania nieodwracalnych ubytków i w konsekwencji utraty zębów. Nieleczone choroby jamy ustnej mogą prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń, bólu, zniekształceń, poważniejszych problemów zdrowotnych ogólnoustrojowych, absencji w szkole niskiej samooceny, niskiej jakości życia, a w skrajnym przypadku nawet do śmierci.
czytaj dalej

Spotkanie z lekarzami

25 kwietnia br.  Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski zaprosił na spotkanie lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zbąszynku i Prezesa Nowego Szpitala w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyli lekarze: Anna Lis, Alina Cesarz-Maciejewska, Mirosława Łuciów-Stawicka, Waldemar Wolski, Małgorzata Rezmer, Barbara Górawska, także przewodniczący Rady Seniorów Gminy Zbąszynek Jan Mikułko oraz przewodnicząca Rady Młodych Samorządowców Marta Dylewska. Niestety na spotkanie nie przybyła prezes szpitala. Spotkanie prowadził Krzysztof Krzywak koordynujący z ramienia burmistrza ochronę zdrowia w Gminie Zbąszynek.
Burmistrz Zbąszynka powitał zaproszonych gości i przedstawił cel spotkania, tj. zapoznanie się ze zmianami, jakie zachodzą na rynku świadczeń medycznych, a tym samym koniecznością określenia kierunków rozwoju ochrony zdrowia w Gminie Zbąszynek z korzyścią dla mieszkańców – pacjentów. Lekarze POZ pracujący w Zbąszynku osiągnęli lub zbliżają się do wieku emerytalnego. W ciągu 3-5 lat będzie następować zmiana pokoleniowa. Jest jednak jeden podstawowy problem – brak nowych kadr lekarskich. Gmina będzie musiała zastanowić się jak rozwiązać ten problem. Rozmawiano na temat profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Z troską mówiono o szczepieniach dzieci i dorosłych, czystości powietrza, skuteczności działań przeciw alkoholizmowi. Spotkanie  potwierdziło, że odpowiedzialność za własne zdrowie każdy ponosi sam. Lekarz w tym długim procesie dbania o zdrowie odpowiada tylko i jedynie za mały jego wycinek. Spotkanie było okazją do przekazania rzetelnej informacji  o osiągnięciach, problemach, wyzwaniach czekających pacjentów POZ i szpitala.  

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Spotkanie z lekarzami

Ochrona zdrowia 2017/2018

18 kwietnia br. odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Miejskiej, na którym omawiono między innymi "Funkcjonowanie ochrony zdrowia w Gminie Zbąszynk w roku 2017 i udzielono informacji na temat planu na 2018 r.
czytaj dalej

Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

Pracodawco, zastanów sie co jeszcze możesz zrobić w swojej firmie, aby nie dochodziło to tragicznych w skutkach zdarzeń wypadkowych lub powstawania chorób zawodowych.

Załączniki

Kwiecień - warto pomysleć o zdrowiu

"Nikt nie powinien wybierać między śmiercią a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupowaniem lekarstw a kupowaniem jedzenia. "
czytaj dalej

Zrób kolonoskopię

Zaproszenie na kolonoskopię
Możesz zgłosić się do badania, jeśli masz: od 55 do 64 lat oraz  otrzymałeś imienne zaproszenie. Możesz zgłosić się na badania także bez zaproszenia. 
czytaj dalej

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.
czytaj dalej
1 2 3 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego