Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Próchnica u dzieci

12 maja br. odbyło się spotkanie rodziców klas I Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. W trakce spotkania zaakcentowano dwa ważne problemy zdrowotne, próchnicę zębów oraz zaburzenia słuchu i wzroku.
czytaj dalej

15 kwietnia - ŚDT

Dlaczego ludzie z taką przyjemnością wprowadzają się w stan, w którym tracą nad sobą kontrolę? Tak dzieję się od wieków i nie oszukujmy się, będzie trwać kolejne kilkaset lat. Ale nawet jeśli w Światowy Dzień Trzeźwości tylko jedna osoba rzuci używki, będzie to sukces.
Szacuje się, że obecnie około 2,3 miliarda osób na całym świecie pije alkohol. Według PARPA statystyczny Polak wypił w 2019 roku niemal 9,8 litra napojów alkoholowych w przeliczeniu na 100 proc. alkohol. Z danych tych wynika, że spożycie w 2019 r. czyli odkąd sięgają statystyki, czyli ponad 100 lat.
Wartość sprzedanego alkoholu na terenie Gminy Zbąszynek w 2021 r. wyniosła 13 045 314,11 zł i wzrosła w porównaniu do 2020 r. o ponad 2,5 mln zł, tj. o 24%.
czytaj dalej

Szczepienia Grypa 2021/2022/2023

Z dniem 31 marca 2022 r. zakończyła się procedura działania na rzecz zabezpieczenia bezpłatnych szczepionek przeciw grypie. Nie będzie też kontynuowana w sezonie 2022/2023.
Natomiast nie ulegają zmianie zasady dostępu do szczepionek refundowanych przeciw grypie w aptece. 
AKTUALNE i rzetelne informacje dot. szczepienia przeciw grypie sa dostępne w portalu szczepienia.info na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego: szczepienia.info - kliknij
Inne, ważne informacje dot. szczepienia na grypę w piśmie Wojewody Lubuskiego poniżej w załączniku.

Załączniki

Choroba Parkinsona - 11 kwietnia

Naukowcy biją na alarm - starzenia się społeczeństwa wywołuje tsunami chorób neurologicznych. JEDNĄ Z NICH JEST CHOROBA PARKINSONA. Każdego roku 11 kwietnia, czyli w dniu urodzin dr. Jamesa Parkinsona, mówi się o niej więcej, aby lepiej zrozumieć to schorzenie oraz uzmysłowić ludziom, jak mocno zmienia ono życie chorego oraz jego najbliższych.
 
czytaj dalej

Szczepienia od kwietnia 2022

Informujemy, że punkt szczepień CM TOPMED w Zbąszynku z uwagi na znikome zainteresowanie szczepieniem przeciw Covid-19 został zamknięty. Poniżej mapa punktów szczepień.

21 marca 2022 - ubierz dwie różne skarpetki - może niebieską i żółtą.

Depresja, gdzie szukać pomocy

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. W Polsce około 8 milionów dorosłych ma zaburzenia psychiczne. Choroba może dotknąć każdego człowieka bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Depresja jest chorobą, którą charakteryzuje uporczywy smutek, brak energii, brak zainteresowania czynnościami, które dotąd sprawiały przyjemność i dawały satysfakcję. Problemy ze snem (bezsenność lub ospałość), niepokój, trudności z koncentracją, utrata poczucia własnej wartości, poczucie winy lub beznadziei istnienia, myśli o samookaleczeniu lub wręcz uporczywe myśli samobójcze – to cechy charakterystyczne tej choroby. Depresja to nie tylko problemy z nastrojem. 
 
czytaj dalej

Szczepienia dzieci

Przed powrotem do stacjonarnego nauczania w Gminie Zbąszynek na dzień 9 lutego br. w pełni zaszczepionych jest  260 uczniów tj. 31,7% uprawnionych w wieku 12-19 lat oraz 31 dzieci tj. 4,9% w wieku 5-11 lat. Natomiast w pełni zaszczepionych mieszkańców Gminy Zbąszynek jest 4 738 osób tj. 60,5% wszystkich uprawnionych do szczepień.
Szczepienia dzieci w Zbąszynku odbywają się w środy, dorosłych w czwartki. Tel. do rejestracji 68 320 77 13.
 

DZIEŃ CHOREGO I OPIEKUNA

11 lutego obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. A następnego dnia OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ OPIEKUNA.  Pytanie o sens choroby i bólu jest jednym z najtrudniejszych, dlatego też w tych dniach nie możemy zapominać o tym, jak ważne jest pochylenie się nad człowiekiem cierpiącym i jego opiekunami, poświęcając im swoją uwagę i czas. W sytuacji cierpienia nie wystarczy jedynie odpowiednia terapia, ogromnie potrzebne jest ludzkie ciepło i zainteresowanie.
Burmistrz Zbąszynka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku przesyłają wszystkim Chorym życzenia powrotu do zdrowia, a Opiekunom dziękują za wielkie oddanie i  opiekę nad potrzebującymi pomocy i wsparcia. Od ich humanitarnej postawy zależy zdrowie, a niejednokrotnie również i życie pacjentów.

Załączniki

ORTOPEDA W ZBĄSZYNKU

Na prośbę Burmistrza Zbąszynka Nowy Szpital otworzył w Świebodzinie poradnię ortopedyczną, także dla mieszkańców Gminy Zbąszynek. Rejestracja od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-18:00 pod nr telefonu 41 240 00 00. Przyjmują: dr Gabor Stępień oraz dr Bolesław Karpina. Od LUTEGO br. (nie ma jeszcze ustalonej dokładnej daty) raz w tygodniu lekarz ortopeda przyjmować będzie pacjentów w Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej 1. O terminie przyjęć w Zbąszynku powiadomimy po uzyskaniu informacji ze szpitala. Do lekarza ortopedy obowiązuje skierowanie od lekarza POZ.
1 2 3 4 5 6 ... 12 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego