Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Zapraszamy na badania

Burmistrz Zbąszynka zaprasza rodziców uczniów klas I szkół podstawowych Gminy Zbąszynek na bezpłatne badania profilaktyczne, wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku wśród uczniów klas I, które odbędą w maju-czerwcu 2021 r.
czytaj dalej

Badania słuchu i wzroku u dzieci

13 kwietnia br. komisja konkursowa powołana zarządzeniem Burmistrz Zbąszynka, w wyniku postepowania konkursowego zaproponowała Burmistrzowi powierzenie realizacji programu wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku wśród uczniów klas I szkół podstawowych w Gminie Zbąszynek NZOZ Specjalistyczne Gabinety Lekarskie "PAEON" S.C. Burmistrz zatwierdził wybór Realizatora programu.
czytaj dalej

Mammografia w kwietniu

8 kwietnia br. w Zbąszynku przy przychodni ul. Długa 1 stacjonował mammobus firmy Diagnostyk Zielona Góra, w którym przeprowadzone zostały badania mammograficzne dla Pań w ramach bezpłatnego programu profilakyki raka  piersi. Przebadało sie 110 kobiet. Dziekujemy za dobrą frekwencję. Jednocześnie przypominamy o badaniach organizowanych przez NZOZ LARGO, w dniu 17 kwietnia br.Tel. kom. 507773087.

Harmonogram rejestracji na szczepienia

Poniżej przedstawiamy aktualny harmonogram rejestracji oraz informacje dla osób z poszczególnych grup wiekowych. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:
12 kwietnia – rocznik 1962,
13 kwietnia – rocznik 1963,
14 kwietnia – rocznik 1964,
15 kwietnia – rocznik 1965,
16 kwietnia – rocznik 1966,
17 kwietnia – rocznik 1967,
19 kwietnia – rocznik 1968,
20 kwietnia – rocznik 1969,
21 kwietnia – rocznik 1970,
22 kwietnia – rocznik 1971,
23 kwietnia – rocznik 1972,
24 kwietnia – rocznik 1973.

25 marca Szczepienia rocznik 1952-61

Punkt szczepień w Zbąszynku informuje, że planowane szczepienia osób z rocznika 1952-1961 na dzień 25 marca NIE ODBĘDĄ SIĘ. Nie dowieziono szczepionek Astra Zeneca. Szczepienie tych osób odbędzie się niezwłocznie po dostawie, p r a w d o p o d o b n i e   8 kwietnia. Punkt szczepień przeprasza, ale nic nie może w takim przypadku zrobić.
NATOMIAST szczepienie osób 70+ zgodnie z planem, 25 marca br. osoby na pierwszą dawkę wg godzin podanych w SMS, II dawka wg wcześniejszych ustaleń.

Aktualności 15-18 marca 2021

Szczepienia w tym tygodniu
Punkt szczepień TOPMED w Zbąszynku informuje, że szczepienia w tym tygodniu odbędą się 18 marca. Godziny szczepień podane zostały w SMS. Zapraszamy zatem na czwartek 18 marca.
 
Kolejna grupa do rejestracji
Od 18-20 marca br. będzie mogła zarejestrować się na szczepienia grupa wiekowa z rocznika 1953-1954. Uprawnionych z naszej gminy jest 202 mieszkańców. Kolejna grupa z rocznika 1955-1956 rozpocznie rejestrację w dniach 22-24 marca br. /uprawnionych 239 mieszkańców/.
P A M I Ę T A J MY najefektywnieszą formą rejestracji są: infolinia 989, rejestracja elektroniczna poprzez E-rejestrację dostępna na pacjent.gov.pl, SMS na nr telefonu 664 908 556 lub 880 333 333 o treści Szczepimysie oraz przez punkt szczepień 887 199 919
 
Chcesz zapisać się na test przeciw Covid-19? Wypełnij formularz
To kolejne udogodnienie dla pacjentów, którzy czują się źle i podejrzewają, że mogą mieć Covid-19. Teraz możesz zapisać się na test online. Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na stronie gov.pl/dom. Zostaniesz poproszony o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.
 
Bezpłatne maseczki
Z informacji ogólnopolskiej wiemy, że do lubuskiego dotrze pewna ilość / ok. 4 mln/ bezpłatnych maseczek. Mamy zapewnienie, że jeżeli tylko pojawią się w urzędzie wojewódzkim zostaną natychmiast rozdystrybuowane do powiatów i gmin w ilości dostosotel. 887 199 919. wanej do liczby mieszkańców. Czekamy na informację szczegółowe.
 
Dowóz na szczepienia
Osoby niepełnosprawne (także jego opiekun, jeśli zachodzi taka potrzeba), tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień, które mają wyznaczone terminy szczepień, a nie mają możliwości dojazdu do punktu i z powrotem mogą zgłaszać potrzebę dowozu pod nr tel. 693 989 143, w godz. 7:00 – 22:00.
Ważne: Mieszkaniec składa oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień lub dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (pacjent może zostać poproszony przez Gminę o okazanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności). Może to zrobić w punkcie szczepień lub u koordynatora ds. szczepień Gminy Zbąszynek. Wzór oświadczenia.

Masz powyżej 65 lat? Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

11 marca rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku od 65 do 69 lat. Zapraszamy do zgłoszeń!
Poniżej przedstawiamy dokładny harmonogram rejestracji oraz informacje dla osób z poszczególnych grup wiekowych.
czytaj dalej

Szczepienia 4 marca 20201 r.

SZCZEPIENIE W TYM TYGODNIU, 4 MARCA - CZWARTEK
Punkt szczepień TOPMED w Zbąszynku informuje, że podanie I i II dawki szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2 w tym tygodniu odbędzie się 4 marca br.  Godziny szczepień tak jak ustalono wcześniej. Zapraszamy zatem na czwartek, 4 marca.
Prosimy osoby, które będą szczepione w kolejnych tygodniach o zaglądanie na nasza stronę internetową. Podawać będziemy tygodniowe informacje dot. terminów szczepień.

Przesunięcie terminu szczepienia

Przesunięcie terminu szczepienia
Punkt szczepień TOPMED w Zbąszynku otrzymał informację, że szczepionka na szczepienia w Zbąszynku dotrze do punktu szczepień dopiero 24 lutego, jednak nie wiadomo o której godzinie. Z tego powodu podanie I i II dawki szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2 wyznaczonej na 24 lutego br. zostaje przeniesione na dzień następny czyli na 25 lutego br.. Godziny szczepień tak jak ustalono wcześniej. Zapraszamy zatem na czwartek 25 lutego br.
Prosimy osoby, które będą szczepione w kolejnych tygodniach o zaglądanie na nasza stronę internetową. Podawać będziemy tygodniowe informacje dot. terminów szczepień.

Koordynator ds. szczepień

Gminny koordynator ds. szczepień
Burmistrz Zbąszynka na prośbę Wojewody Lubuskiego powołał gminnego koordynatora ds. szczepień. Koordynator jest łącznikiem między wojewodą, burmistrzem i punktem szczepień. Informuje społeczność lokalną o najistotniejszych działaniach w zakresie szczepień, organizuje dowóz uprawnionych osób do punktu szczepień, wyjaśnia zasady i procedury szczepień. Natomiast KOORDYNATOR NIE REJESTRUJE CHĘTNYCH DO SZCZEPIEŃ, NIE POWIADAMIA ZAREJESTROWANYCH OSÓB O TERMINIE I GODZINIE SZCZEPIEŃ. Nie ma takich uprawnień, nie ma wglądu do bazy danych. Nie wie kto i kiedy będzie szczepiony. To jest zadanie punktu szczepień oraz ogólnopolskiej infolinii.
1 2 3 4 5 6 ... 8 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego