Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Koronawirus

  • Wyjaśnienie
W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wywołanej przez koronawirusa choroby COVID – 19, po uzgodnieniu z podmiotami medycznymi prowadzącymi działalność leczniczą w obiekcie gminnym Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej 1, informujemy, że drzwi do budynku zostały zamknięte. Przy drzwiach stoi pracownik Urzędu Miejskiego, który wpuszcza do budynku tylko osoby ZAREJESTROWANE TELEFONICZNIE, lub w innych przypadkach po konsultacji z gabinetem lekarskim POZ. Leki wydawane są także przez telefon - e-recepta. Podłogi, klamki, toalety, ławeczki pacjentów są na bieżąco odkażane. Po wejściu do Przychodni, należy bezwzględnie przestrzegać zalecanych zasad higieny. Przepraszamy za utrudnienia.
  • Przychodnia ul. Długa 1
Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa Burmistrz Zbąszynka po porozumieniu się z podmiotami medycznymi w Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej , informują, że od 16 marca br. PRZYCHODNIA zostaje ZAMKNIĘTA. REJESTRACJA DO LEKARZY ODBYWA SIĘ TELEFONICZNIE. OSOBY WCZEŚNIEJ ZAREJESTROWANE MUSZĄ PONOWNIE DOKONAĆ POTWIERDZENIA TELEFONICZNEGO. Pacjentom udzielane będą teleporady w godzinach pracy lekarza. W sytuacji niezbędnej pacjent będzie umówiony na konkretną godzinę. Recepty także wydawana jest przez telefon, w formie e-recepty. Przepraszamy za utrudnienia.

Centrum Rehabilitacyjne EWA MED w Zbąszynku przy ul. Kosieczyńskiej także zostało zamknięte.
 
LABORATORIUM CZYNNE: poniedziałek, środa, piatek w godz. 8:00 - 9:15. Ze skierowaniem i prywatne.
 
Wykaz telefonów
Apex – Waldemar Wolski - 068 347 93 46
Mirosława Łuciów- Stawicka - 068 347 93 57
TOPMED - 68 320 77 13
Małgorzata Rezmer - 692 685 638
Barbara Górawska - 068 347 93 58, 068 384 93 36
Poradnia Ginekologiczno-Położnicza – 797 324 487
Laboratorium – 607 513 133
  • Informacja dla podmiotów medycznych
Informacje w sprawie usług w zakresie odbioru i unieszkodliwiania odpadów medycznych można uzyskać pod numerami telefonów 022 3692817, 022 3692692 oraz 797 876 619. Pismo informacyjne w załączeniu.
  • Udostępniamy materiał przekazany od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świebodzinie skierowany do rodziców i opiekunów. 

Załączniki

Podziękowanie dla lekarzy

24 lutego na XVI Sesji Rady Miejskiej w Zbąszynku odbyło się pożegnanie i  podziękowanie lekarzom medycyny pracy i medycyny rodzinnej za wieloletnią pracę na rzecz zdrowia mieszkańców Gminy Zbąszynek, Pani pediatrze Annie Lis i lekarzowi medycyny pracy, interniście Panu Ryszardowi Lis oraz pediatrze Pani Alinie Cesarz – Maciejewskiej, którzy z dniem 31 grudnia przeszli na emeryturę. Podziękowanie za wieloletnią pracę, troskę i zaangażowanie w niesienie pomocy Pacjentomw sektorze podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Gminy Zbąszynek oraz życzenia zdrowia, aktywnego wypoczynku, pomyślności i dużo wzajemnej życzliwości i serdeczności przekazał Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.  Lekarze otrzymali również kwiaty od dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku, od Kierownik OPS Katarzyny Rucioch, od Koordynatora ds. zdrowia Krzysztofa Krzywaka oraz Rady Seniorów Gminy Zbąszynek. 
czytaj dalej

POZ TOPMED Zbąszynek

Światowy Dzień Chorego Ogólnopolski Dzień Opiekuna

Choroba, zwłaszcza gdy jest przewlekła, dotyka nie tylko pacjenta – mierzy się z nią cała rodzina. Najczęściej opiekunem zostaje najbliższa osoba chorego: dziecko, rodzic, współmałżonek lub rodzeństwo.
czytaj dalej

Rak piersi - badania profilaktyczne

Informator Medyczny 2020

LOW NFZ wspólnie z Gazetą Lubuską wydał Informator Medyczny "Gdzie się leczyć w 2020".  Informator można bezpłatnie otrzymać w siedzibie LOW NFZ  lub pobrać w formie elektronicznej.

Załączniki

Bezpłatne badania profilaktyczne

9 października oraz od 7-11 października bezpłatne badania profilaktyczne dla osób 60+.
czytaj dalej

Badania mammograficzne

Radni o zdrowiu

Jakość ochrony zdrowia - ankieta

1 2 3 4 5 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego