Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Nowy lekarz ginekolog

Dzięki staraniom Burmistrza Zbąszynka i aktywności Prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie, od dzisiaj 23 maja br. w każdą środę w godz. 10:00-12:30 w Przychodni w Zbąszynku ul. Długa 1 przyjmuje lekarz specjalista, ginekolog położnik pan Klaudiusz Gruszewski. Zapraszam Panie do rejestrownia wizyt.
Szczegóły w informacji poniżej.

Załączniki

Wyjaśnienie

W Polsce ponad 90% dzieci w wieku 7 lat ma zdiagnozowaną próchnicę, która prowadzi do powstawania nieodwracalnych ubytków i w konsekwencji utraty zębów. Nieleczone choroby jamy ustnej mogą prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń, bólu, zniekształceń, poważniejszych problemów zdrowotnych ogólnoustrojowych, absencji w szkole niskiej samooceny, niskiej jakości życia, a w skrajnym przypadku nawet do śmierci.
czytaj dalej

Spotkanie z lekarzami

25 kwietnia br.  Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski zaprosił na spotkanie lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zbąszynku i Prezesa Nowego Szpitala w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyli lekarze: Anna Lis, Alina Cesarz-Maciejewska, Mirosława Łuciów-Stawicka, Waldemar Wolski, Małgorzata Rezmer, Barbara Górawska, także przewodniczący Rady Seniorów Gminy Zbąszynek Jan Mikułko oraz przewodnicząca Rady Młodych Samorządowców Marta Dylewska. Niestety na spotkanie nie przybyła prezes szpitala. Spotkanie prowadził Krzysztof Krzywak koordynujący z ramienia burmistrza ochronę zdrowia w Gminie Zbąszynek.
Burmistrz Zbąszynka powitał zaproszonych gości i przedstawił cel spotkania, tj. zapoznanie się ze zmianami, jakie zachodzą na rynku świadczeń medycznych, a tym samym koniecznością określenia kierunków rozwoju ochrony zdrowia w Gminie Zbąszynek z korzyścią dla mieszkańców – pacjentów. Lekarze POZ pracujący w Zbąszynku osiągnęli lub zbliżają się do wieku emerytalnego. W ciągu 3-5 lat będzie następować zmiana pokoleniowa. Jest jednak jeden podstawowy problem – brak nowych kadr lekarskich. Gmina będzie musiała zastanowić się jak rozwiązać ten problem. Rozmawiano na temat profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Z troską mówiono o szczepieniach dzieci i dorosłych, czystości powietrza, skuteczności działań przeciw alkoholizmowi. Spotkanie  potwierdziło, że odpowiedzialność za własne zdrowie każdy ponosi sam. Lekarz w tym długim procesie dbania o zdrowie odpowiada tylko i jedynie za mały jego wycinek. Spotkanie było okazją do przekazania rzetelnej informacji  o osiągnięciach, problemach, wyzwaniach czekających pacjentów POZ i szpitala.  

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Spotkanie z lekarzami

Ochrona zdrowia 2017/2018

18 kwietnia br. odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Miejskiej, na którym omawiono między innymi "Funkcjonowanie ochrony zdrowia w Gminie Zbąszynk w roku 2017 i udzielono informacji na temat planu na 2018 r.
czytaj dalej

Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

Pracodawco, zastanów sie co jeszcze możesz zrobić w swojej firmie, aby nie dochodziło to tragicznych w skutkach zdarzeń wypadkowych lub powstawania chorób zawodowych.

Załączniki

Szczepienia przeciw HPV

Informacja bieżąca
 
4.04.2018 r. - Szanowni Rodzice uczennic szkół podstawowych Gminy Zbąszynek. Rak szyjki macicy to jedyny nowotwór, którego dzięki dostępnym narzędziom profilaktycznym (szczepienia przeciw onkogennym odmianom wirusa HPV, przesiewowe badania cytologiczne) można uniknąć lub wykryć na wczesnym, całkowicie wyleczalnym etapie rozwoju. Burmistrz Zbąszynka w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy – szczepienia HPV na lata 2016-2018” zaprasza Państwa na spotkanie z lekarką, która będzie prowadziła szczepienia dziewcząt w Gminie Zbąszynek, Panią Dorotą Pietrzak ze Szpitala w Międzyrzeczu. Pani Dorota przedstawi szczegółową informację o szczepieniu profilaktycznym przeciwko wirusowi HPV i wyjaśni wszelkie wątpliwości. Gorąco zapraszamy wszystkich Rodziców,
których córki uczęszczają do klasy V,VI i VII, a nie były jeszcze szczepione przeciw wirusowi HPV, na spotkanie, które odbędzie się 16 kwietnia br. o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Zbąszynku przy ul. Sportowej 1. Jest okazja dowiedzieć się więcej o skuteczności tego szczepienia z punktu widzenia medycznego. Będzie można także wypełnić deklarację zgody na szczepienia. Jednocześnie przypominam, że szczepienia są dobrowolne i bezpłatne. Koszt jednego szczepienia – trzy dawki - to kwota 680,00 zł - pokrywa Gmina Zbąszynek. Rok 2018 jest ostatnim rokiem realizacji Programu. Pierwsze szczepienia planujemy przeprowadzić jeszcze w kwietniu br., kolejne
w czerwcu i ostatnie w listopadzie br.  Z uwagi na sprawną organizację przekazaliśmy Państwa córkom zaproszenie na spotkanie i prosimy o potwierdzenie obecności  oraz zwrot potwierdzenia do czwartku 12 kwietnia 2018 r. Potwierdzić swój udział można także na LIBRUSIE.
 
Gmina Zbąszynek trzeci rok z rzędu realizuje program profilaktyki raka szyjki macicy dla dziewcząt ze szkół podstawowych, polegający na działaniach edukacyjnych i szczepieniu przeciw wirusowi brodawczaka ludziego HPV. Dotychczas do szczepień po wyrażeniu zgody przez rodziców przystąpiło 58 dziewcząt. Przed wprowadzeniem akcji szczepień przeprowadzona zostaje anonimowa ankieta dot. chęci udziału w programie. Zaplanowano spotkania informacyjne dla rodziców / opiekunów, prowadzone przez lekarza oraz edukacyjne dla dziewczynek i chłopców. Szczepienia są bezpłatne, finansowane przez Gminę Zbąszynek i dofinansowane w wysokości 40% przez LOW NFZ w Zielonej Górze. Zapraszamy do udziału w Programie. Poniżej w załączeniu materiały informacyjno-edukacyjne.
czytaj dalej

Kwiecień - warto pomysleć o zdrowiu

"Nikt nie powinien wybierać między śmiercią a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupowaniem lekarstw a kupowaniem jedzenia. "
czytaj dalej

Zrób kolonoskopię

Zaproszenie na kolonoskopię
Możesz zgłosić się do badania, jeśli masz: od 55 do 64 lat oraz  otrzymałeś imienne zaproszenie. Możesz zgłosić się na badania także bez zaproszenia. 
czytaj dalej

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.
czytaj dalej

Mammografia w Zbąszynku

21 marca br. w Zbąszynku przy Przychodni ul. Długa 1, kolejne bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Panie 50-69 lat. Nie czekaj, później może być tylko gorzej.
Informacje stałe: Kliknij: Harmonogram I kwartał 2018 r. Kliknij: Gdzie się leczyćZałącznik: Poradnie ginekologiczno-połoznicze 

Załączniki

1 2 3 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego