Kalendarium

Kalendarz imprez

Kino

KINO OBJAZDOWE
W poniedziałek, 03 kwietnia 2017r. odwiedziło nas ponownie Kino Objazdowe Outdoor Cinema. Tym razem firma zaproponowała dwa seanse przedpołudniowe dla przedszkolaków (Zając Max ratuje Wielkanoc)  i uczniów szkół średnich (Azyl) oraz trzy seanse popołudniowe dla mieszkańców gminy Zbąszynek (Zając Max ratuje Wielkanoc, Azyl, Porady na Zdrady).  W holu każdy mógł skorzystać z oferty barku kinowego. Ostatni seans zakończył się po godzinie 22:00. Dziękujemy wszystkim za obecność. Na tą chwilę trwają rozmowy by kino kolejny raz pojawiło się w dzień wolny od pracy.
czytaj dalej

Modelarze w Dąbrówce wlkp.

KÓŁKO MODELARSKIE - WYSTAWA
27 marca 2017r. odbyła się wystawa kółka modelarskiego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wlkp. Nasi podopieczni wystawili około 40 modeli. Były to modele m.in.: czołgów, samochodów, statków, okrętów, budowli, samolotów, helikopterów oraz różnych militariów. Największym zainteresowaniem cieszył się najmniejszy model (wielkości 2-groszówki), był to myśliwiec z gwiezdnych wojen, PZL Łoś jako największy model oraz żaglowce.
czytaj dalej

Wiosna kabaretowa

ZBĄSZYNECKA WIOSNA KABARETOWA

W niedzielę, 26 marca br. odbył się wieczór kabaretowy pn. Zbąszynecka Wiosna Kabaretowa. Imprezę otworzyła i poprowadziła Grupa Improwizacji Kabartowej "Kurnik Impro" z Nowego Tomysla.  Przy wejściu na salę na uczestników imprezy czekała lampka szampana.
Maraton rozpoczął się od występu Marcina Wojciecha, który zaprezentował STAND-UP. Jako drugi na scenie, pojawił się Kabaret Weźrzesz, który swoim programem rozbawił widzów do łez. Ponad 3 godzinny maraton zakończył występ Kabaretu Skeczów Męczących, który już po raz drugi zagościł w Zbąszynku.
czytaj dalej

Jarmark z jajem

JARMARK Z JAJEM
Tradycyjnie już przed Wielkanocą 19 marca br. w Kosieczynie odbył się „Jarmark z Jajem”. Była to już jego dwunasta edycja. Udział w nim wzięły reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich z Regionu Kozła. Gminę Zbąszynek reprezentowały Panie z Dąbrówki Wlkp. i Kosieczyna, Zbąszyń –  z Nądni i Stefanowa oraz Babimost – z  Nowego Kramska. W rolę prowadzących wcielili się po raz kolejny Jan Mazur - Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku i Maria Dobry - Sołtys Kosieczyna.
 
czytaj dalej

Dzień myśli braterskiej

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
W piątek, 03 marca 2017r. w sali tanecznej odbyło się iście harcerskie wydarzenie.  Związek Drużyn obchodził Dzień Myśli Braterskiej - święto skautów na całym świecie i równocześnie urodziny założycieli ruchu skautowego.  ZOK pomagał organizacyjnie i technicznie. Na szerszą relację z wydarzenia zapraszamy na funpage Związku Drużyn Zbąszynek.
czytaj dalej

Ostatki w ZOK

OSTATKI W ZOK
W sobotę, 25 lutego br. odbyły się u nas Ostatki z DJ T-max. Frekwencja dopisała. Dziękujemy wam za obecność, za to że zawsze jesteście, że uczestniczycie tak licznie w naszych wydarzeniach. :)Imprezę zabezpieczała firma Hunters. Bar obstawiała firma EM Krzych z Nądni - polecamy!!!!
czytaj dalej

Festiwal Tańca

KARNAWAŁOWY FESTIWAL TAŃCA
W czwartek, 24 lutego br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się Karnawałowy Festiwal Tańca. Imprezę zorganizowała Julita Marciniak- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. W przeglądzie tanecznym wzięły udział zespoły taneczne z gminy Zbąszynek – były to zespoły szkolne i przedszkolne.
czytaj dalej

Kino objazdowe

KINO OBJAZDOWE
W poniedziałek, 20 lutego br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury pojawiło się ponownie Kino Objazdowe Outdoor Cinema. Tym razem mocnym akcentem kina było hol, który swoim wyglądem przypominał niejedną kinową sieciówkę.  Każdy mógł przed seansem zakupić popcorn i napoje chłodzące.
Bajka Sing przyciągnęła największą publiczność, a to za sprawą Szkoły Podstawowej w Zbąszynku i Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Po południu dla dzieci zagrano bajkę Lego Batman w 3D.  Wieczorem na seansach „Sztuka kochania” i „Ciemniejsza strona Greya” sala ponownie wypełniła się po brzegi. Łącznie w kinie objazdowym uczestniczyło niecałe 600 osób. BARDZO DZIĘKUJEMY!
czytaj dalej

Deal z Diabłem

DEAL Z DIABŁEM
W niedzielę, 19 lutego 2017r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyła się premiera Teatru 18+ pt. „Życie do poprawki czyli deal z diabłem”. Tuż przed rozpoczęciem, goście mogli skorzystać z poczęstunku – jaki znajdował się w teatralnej kawiarence, przygotowanej specjalnie na ten dzień.
Widownia dopisała. Sala była wypełniona po brzegi. Aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. Dziękujemy wszystkim za tak ciepłe przyjęcie!!!
czytaj dalej

Spotkanie z żołnierzami

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI
W ramach współpracy Jednostek Wojskowych z gminą Zbąszynek, w czwartek 09.02.2017r. odbyło się w Domu Kultury spotkanie z żołnierzami. ZOK odwiedzili żołnierze z 17 Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza. Pierwsza część spotkania - to był wykład. Żołnierze omówili sprzęt z jakiego korzystają oraz co powinno się mieścić w plecaku każdego żołnierza. Dzieci zadawały pytania, a potem odpowiadały na pytania żołnierzy.
czytaj dalej
1 ... 33 34 35 36 37 ... 39 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego