Kalendarium

Kalendarz imprez

Dziewczynka z zapałkami

DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI
W środę, 14 grudnia br. w sali widowiskowej ZOK odbyło się przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Spektakl został zrealizowany  w ramach projektu „Razem Łatwiej”. Za całość odpowiadał Ośrodek Pomocy Społecznej przy współudziale ze Szkołą Podstawową w Zbąszynku (klasa 3a). Akcje wspieraliśmy od strony technicznej i merytorycznej. Szczegółowa relacja na stronie www.ops.zbaszynek.pl
czytaj dalej

Mikołaj

MIKOŁAJKI
We wtorek, 06 grudnia br. w Domu Kultury odbyły się niezwykłe mikołajki. Dlaczego niezwykłe? Ponieważ na najmłodszych mieszkańców naszej gminy czekały liczne atrakcje. Prowadzące pomocnice Mikołaja przygotowały wiele tańców, gier i zabaw. Największą popularnością cieszyło się świąteczne malowanie buziek, rozbijanie mikołajkowej piniaty oraz eksperymenty z ciekłym azotem i zabawne sprawnościowe konkurencje.
czytaj dalej

Trochę Lata Tej Zimy

TROCHĘ LATA TEJ ZIMY
W niedzielę, 04 grudnia br. odbyła się VII premiera Teatru 18+. Spektakl nosił tytuł „Trochę lata tej zimy - czyli wakacje z duchami”. Autorka scenariusza (Malwina Kubicka) przeniosła widza do lat 80 tych i 90 tych. Nastrój tamtej epoki stworzyły zdobyte rekwizyty i stroje. Aktorzy, swoją grą doskonale odtworzyli wakacyjny klimat tamtych lat.  Publiczność dopisała. Sztuka została nagrodzona gromkimi brawami. Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek w sali kameralnej.
 
czytaj dalej

Biesiada Andrzejkowa Zespołów Śpiewaczych

BIESIADA ANDRZEJKOWA
W piątek, 25 listopada br. odbyła się cykliczna Biesiada Andrzejkowa Zespołów Śpiewaczych. Tegorocznym motywem przewodnim była muzyka z polskich seriali. Na zaproszenie odpowiedziały zespoły śpiewacze: Dąbrowszczanka (ZOK Zbąszynek), Osoria (Szok Szczaniec), Perły Sumsiodki (Siedlec), Zbąszyńscy Seniorzy i Wesoła Ferajna (Zbąszyń) oraz grupa wokalna Akademia (ZUTW Zbąszynek).
czytaj dalej

Obchody święta niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości w Gminie Zbąszynek rozpoczęła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Zbąszynku, odprawiona przez Księdza Dziekana Zdzisława Przybysza w intencji Ojczyzny. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe: PZW Gminne Koło w Zbąszynku, Polskiego Związku Działkowców, Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogozińca, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego ze Zbąszynka, gminnych placówek oświatowych, delegacje jednostek organizacyjnych Gminy, władze Gminy oraz mieszkańcy.
czytaj dalej

Kino objazdowe

KINO OBJAZDOWE
W niedzielę, 13 listopada br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się filmowy maraton.  Projekcje rozpoczęły się od bajki pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Następnie poleciały filmy dla nieco starszej widowni: Inferno, Bridged Jones 3, Wołyń oraz Pitbull – Niebezpieczne Kobiety. Łącznie we wszystkich seansach wzięło udział około 500 osób.  Frekwencja dopisała. Mamy ogromną nadzieję, że grupa Outdoor Cinema odwiedzi nas ponownie z kolejnymi ciekawymi propozycjami.
 
Kino Objazdowe to jedyna możliwa forma uruchomienia kina w sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury.  
 
czytaj dalej

Teatr dla dzieci

W dniu 03 listopada b.r. gościł w Zbąszynku Teatr Profilaktyczny z Wrocławia, który dla szkół z naszej gminy wystawił cztery różne spektakle. Dla Szkoły Podstawowej była to "Lokomotywa" oraz "Pan Twardowski", dla Gimnazjum "Dziady cz.2", a dla Zespołu Szkół Technicznych "Historia Jacka Soplicy".
czytaj dalej

Szymon Bobrowski

SZYMON BOBROWSKI W ZOK-U.
W sobotę, 29 października br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury pojawił się znakomity aktor Szymon Bobrowski. Jego odwiedziny poprzedziła emisja filmu „Bokser”.  Aktor na scenie został przywitany gromkimi brawami. Podczas 1,5h godzinnego spotkania opowiadał o pracy w filmie i teatrze.
czytaj dalej

Kamil Bednarek

Po pięciu latach wrócił do Nas jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia - Kamil Bednarek. Niesamowita energia i ogromna radość - tak można najkrócej zdefiniować koncert, który można było zobaczyć w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury w czwartek, 27 października br. Artysta swoją pozytywną energią porwał za sobą całą salę, a przekrój wiekowy był bardzo rozpięty. Nie zabrakło takich hitów jak "Chwile jak te", "Cisza" w nowej aranżacji, cover Marka Grechuty "Dni których nie znamy" czy "Euforia".
czytaj dalej

Hubertus

HUBERTUS 2016
W niedzielę, 23 października 2016 r. odbyły się w Parku za Domem Kultury, Powiatowe Obchody Św. Huberta. W budynku ZOKu mieściło się kilka wystaw. Pierwszą z nich była galeria prac zrobionych przez dzieci ze szkół podstawowych z naszej gminy oraz z gminy Szczaniec, była wystawa zwierząt na sali nr 15 oraz galeria zdjęć Pana Zdzisiaława Nowaka o tematyce leśnej.
czytaj dalej
1 ... 35 36 37 38 39 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego