Kalendarium

Kalendarz imprez

Zielono nam

ZIELONO NAM
W piątek, 12 maja 2017r. uczennice ZST pod okiem nauczyciela Pani Magdaleny Krajkowskiej wykonały szereg zadań, by ożywić park za Domem Kultury. Akcja została przeprowadzona pod hasłem: „Inwestycja w Kulturę – Ożywiamy PARK”. Środki na projekt zostały zagospodarowane w ramach realizacji projektu SPOŁECZNE ZAANGAŻOWANIE IKEA INDUSTRY ZBĄSZYNEK. Budżet przeznaczony na realizacje zadania wynosił 3.000,00zł.
Uczennice ZST (Natalia Golczyk, Zofia Feliksiak, Martyna Skoczylas) przygotowały projekt, który trafił do ZOK w miesiącu marcu.
czytaj dalej

Świebodzińska Deszczówka

ŚWIEBODZIŃSKA DESZCZÓWKA
W niedzielę, 07 maja br. trzy zespoły z Gminy Zbąszynek wzięły udział w Wielkiej Majówce, organizowanej przez Świebodziński Dom Kultury. Z uwagi na warunki pogodowe imprezę w ostatniej chwili przeniesiono do siedziby ŚDK. Publiczność zebrała się tłumnie, nagradzając gromkimi brawami wszystkie zaproszone zespoły. Naszą gminę reprezentował Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, Zespół Taneczny Tęcza oraz Grupa Wokalna Akademia. Zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i medalami.  Uczestnicy mogli także skorzystać z poczęstunku w formie grochówki. Szczegółowa relacja na stronie internetowej organizatora.
czytaj dalej

Żuki

ŻUKI – KONCERT JUBILEUSZOWY
W niedzielę, 30 kwietnia 2017r. w sali widowiskowej odbył się jubileuszowy koncert ŻUKÓW.  Publiczność wysłuchała wybrane utwory The Beatles, utwory własne i nowe aranżacje znanych klasyków. Koncert energiczny, chwilami wzruszający. Publiczność każdy wykon nagradzała gromkimi brawami. Po ponad dwugodzinnym koncercie, artyści chętnie pozowali do wspólnych zdjęć.  Zapraszamy do relacji foto i video.
czytaj dalej

Białe Kruki

KONCERT BIAŁYCH KRUKÓW
W sobotę, 29 kwietnia br. w sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się koncert zespołu Białe Kruki.  Grupa muzyczna związana jest ze Zbąszynkiem od lat 70-tych. Po mimo tego, że skład przez lata ulegał wielu zmianom – styl pozostał nienaruszony. Widownia oklaskiwała każdy utwór, nie pozwalając zespołowi opuścić sceny bez bisów. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w koncercie i zapraszamy do obejrzenia relacji foto i video.
czytaj dalej

Bongo

BONGO REAKTYWACJA
W piątek, 28 kwietnia 2017r. reaktywowaliśmy piwniczny klub Bongo, nadając mu charakter iście kolejowy. Inauguracja przebiegła w kameralnej atmosferze. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Dyrektor ZOK Malwina Kubicka.  Część artystyczną uświetnił duet akustyczno – liryczny w osobach: Janusz Gajda (gitara) i Anita Ziobrowska (wokal). Przepiękny koncert zawierał wiele nastrojowych utworów. Klimatyczny koncert idealnie wpisał się w scenerię tego miejsca.
czytaj dalej

Pro Arte - Powiat

PRO ARTE - PREZENTACJE POWIATOWE
Przesłuchania powiatowe Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki odbyły się w Świebodzińskim Domu Kultury. 
W wyniku przesłuchań gminnych w prezentacjach powiatowych w kategorii sceny młodzieżowej wzięły udział: Patrycja Spychała, Kamila Suwiczak, Aleksandra Strugała. 
Jury najbardziej spodobała się prezentacja Patrycji Spychały, która otrzymała nominację do finału wojewódzkiego. Kamili Suwiczak otrzymała wyróżnienie. 
czytaj dalej

Wygraj Sukces

WYGRAJ SUKCES
Eliminacje do Ogólnopolskiego konkursu piosenki Wygraj Sukces odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp.
Wzięło w nich udział 70 młodych artystów. Studio Piosenki reprezentowały: ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku Eliza Łysiak, ze Szkoły Podstawowej w Kosieczynie Marta Kucharska oraz z Gimnazjum Patrycja Spychała oraz Kamila Suwiczak.
czytaj dalej

Gminny Konkurs Recytatorski

RECYTACJE 2017
W czwartek, 20 kwietnia 2017r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Wszystkich uczestników powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka wraz Burmistrzem Zbąszynka Wiesławem Czyczerskim. Tegoroczny konkurs odbywał się dwutorowo. Jury w składzie: Anita  Rucioch-Gołek, Gabriela Raczyńska, Ewelina Augustyniak oraz ksiądz Dziekan Zdzisław Przybysz oceniało 42 uczestników ze placówek oświatowych w Gminie Zbąszynek.
 
czytaj dalej

Gminny Konkurs Wokalny PRO ARTE 2017

FESTIWAL PIOSENKI - ELIMINACJE GMINNE
We wtorek, 18 kwietnia 2017 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne do Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej PRO ARTE 2017. Jury w składzie: Marcin Szczechowiak, Marian Dobak i Wojciech Podemski oceniali 15 uczestników w kat. Scena Dziecięca i 8 uczestników w kat. Scena Młodzieżowa.
czytaj dalej

Oddali krew

ODDAWALI KREW
We wtorek, 04 kwietnia 2017r. przed Domem Kultury pojawił się krwiobus. ZOK po raz kolejny pomagał w przeprowadzeniu akcji Honorowego Oddawania Krwi, którą co kwartał na terenie Zbąszynka organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.  Chęć pomocy zgłosiło 37 osób, z czego od 35 pobrano krew. Łącznie zebrano 15 750 ml krwi.
czytaj dalej
1 ... 32 33 34 35 36 ... 39 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego