Kalendarium

Kalendarz imprez

Wieczór Kolęd

MAGICZNY WIECZÓR KOLĘD
W czwartek, 19 stycznia br. w sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się wyjątkowy Wieczór Kolęd. Organizatorem przedsięwzięcia jest od lat Pani Irena Trypucka (nauczycielka SP Zbąszynek). ZOK co roku przygotowuje oprawę techniczno – dźwiękową. Tegoroczna odsłona koncertu ,miała nieco zmienioną formułę.
czytaj dalej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

REKORD WOŚP W ZBĄSZYNKU
W niedzielę, 15 stycznia 2017r. zagrała już po raz 25 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbąszynek przyłącza się do akcji od 1999r. organizując zbiórkę do puszek wraz z koncertem w sali widowiskowej.
WOLONTARIUSZE:
Tuż po godzinie 9:00, 15 wolontariuszy rozpoczęło zbiórkę do puszek. Kwestowanie odbywało się na terenie miasta Zbąszynek. Nad bezpieczeństwem czuwali ochotnicy z OSP Zbąszynek. Wolontariusze mieli zapewniony ciepły poczęstunek (grochówka przygotowana przez NP "pod Muchomorkiem") oraz drobne przekąski. Kwestowanie zakończyło się około godziny 18.30.  Łączna kwota uzyskana z puszek wyniosła ponad 14 tysięcy złotych. Swój wkład w tą zbiórkę miało także Koło Łowieckie Knieja w Rogozińcu. 
czytaj dalej

Balik Przedszkolaków

BAL PRZEBIERAŃCÓW
W dniu 11 stycznia 2017r. w sali tanecznej odbył się Bal Przebierańców, zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Tańce, gry i zabawy poprowadziła Pani Wiktoria Baran. Na parkiecie bawiły się postacie z bajek, wróżki, czarodzieje, policjanci i rozmaite zwierzaczki. Nawet opiekunki i wychowawczynie przygotowały ciekawe przebrania. Więcej informacji na stronie organizatora: https://podmuchomorkiem.edupage.org
czytaj dalej

Sylwester

Kolejny rok za nami. Tym razem pożegnaliśmy go razem z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy. Było spotkanie z bohaterami bajek, był balik sylwestrowy z animatorami, ognisko, przy którym mozna było upiec sobie kiełbaskę, szampan piccolo oraz pokaz sztucznych ognii. Animacje prowadziła firma Akuku z Chrośnicy. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach, namawiając do tego również  m.in. swoich rodziców i dziadków, którzy dotychczas raczej biernie przyglądali się swoim pociechom. Humory dopisały i dzieci wróciły do swoich domów witać dalej nowy rok.
czytaj dalej

II Wigilia Miejska

II WIGILIA MIEJSKA
W sobotę, 17 grudnia br. na Targowisku Miejskim odbyła się już po raz 2. Wigilia Miejska. Tuż po godzinie 9:00 Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski złożył mieszkańcom serdeczne życzenia i tym samym oficjalnie otworzył II Wigilię Miejską.
Świąteczne spotkanie uświetniły występy dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy. Pomimo minusowej temperatury zatańczyły przedszkolaki z Dąbrówki Wlkp.  i ze Zbąszynka. Wystąpili także najmłodsi artyści ze szkół podstawowych ze Zbąszynka, Dąbrówki Wlkp. i Kosieczyna.
czytaj dalej

Dziewczynka z zapałkami

DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI
W środę, 14 grudnia br. w sali widowiskowej ZOK odbyło się przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Spektakl został zrealizowany  w ramach projektu „Razem Łatwiej”. Za całość odpowiadał Ośrodek Pomocy Społecznej przy współudziale ze Szkołą Podstawową w Zbąszynku (klasa 3a). Akcje wspieraliśmy od strony technicznej i merytorycznej. Szczegółowa relacja na stronie www.ops.zbaszynek.pl
czytaj dalej

Mikołaj

MIKOŁAJKI
We wtorek, 06 grudnia br. w Domu Kultury odbyły się niezwykłe mikołajki. Dlaczego niezwykłe? Ponieważ na najmłodszych mieszkańców naszej gminy czekały liczne atrakcje. Prowadzące pomocnice Mikołaja przygotowały wiele tańców, gier i zabaw. Największą popularnością cieszyło się świąteczne malowanie buziek, rozbijanie mikołajkowej piniaty oraz eksperymenty z ciekłym azotem i zabawne sprawnościowe konkurencje.
czytaj dalej

Trochę Lata Tej Zimy

TROCHĘ LATA TEJ ZIMY
W niedzielę, 04 grudnia br. odbyła się VII premiera Teatru 18+. Spektakl nosił tytuł „Trochę lata tej zimy - czyli wakacje z duchami”. Autorka scenariusza (Malwina Kubicka) przeniosła widza do lat 80 tych i 90 tych. Nastrój tamtej epoki stworzyły zdobyte rekwizyty i stroje. Aktorzy, swoją grą doskonale odtworzyli wakacyjny klimat tamtych lat.  Publiczność dopisała. Sztuka została nagrodzona gromkimi brawami. Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek w sali kameralnej.
 
czytaj dalej

Biesiada Andrzejkowa Zespołów Śpiewaczych

BIESIADA ANDRZEJKOWA
W piątek, 25 listopada br. odbyła się cykliczna Biesiada Andrzejkowa Zespołów Śpiewaczych. Tegorocznym motywem przewodnim była muzyka z polskich seriali. Na zaproszenie odpowiedziały zespoły śpiewacze: Dąbrowszczanka (ZOK Zbąszynek), Osoria (Szok Szczaniec), Perły Sumsiodki (Siedlec), Zbąszyńscy Seniorzy i Wesoła Ferajna (Zbąszyń) oraz grupa wokalna Akademia (ZUTW Zbąszynek).
czytaj dalej

Obchody święta niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości w Gminie Zbąszynek rozpoczęła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Zbąszynku, odprawiona przez Księdza Dziekana Zdzisława Przybysza w intencji Ojczyzny. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe: PZW Gminne Koło w Zbąszynku, Polskiego Związku Działkowców, Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogozińca, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego ze Zbąszynka, gminnych placówek oświatowych, delegacje jednostek organizacyjnych Gminy, władze Gminy oraz mieszkańcy.
czytaj dalej
1 ... 34 35 36 37 38 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego