Kalendarium

Kalendarz imprez

Inwestycja w kulturę

INWESTYCJA W KULTURĘ
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zbąszynecki Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie na zakup wyposażenia sali konferencyjnej w ekran i projektor (jesień 2016) oraz środki na zagospodarowanie terenu zielonego w parku za Domem Kultury (wiosna 2017) na łączną kwotę 10.000,00zł.
Dofinansowanie udało się pozyskać w ramach działalności IKEA Industry Zbąszynek na rzecz społeczności lokalnej na zadania wpisujące się w Plan Zrównoważonego Rozwoju Ikea Industry.
czytaj dalej

Sekcje ZOK

We wrześniu ruszyły sekcje ZOK. Są to zajęcia z baletu, studio piosenki, nauka gry na gitarze, kółko modelarskie, zespół taneczny "Tęcza", chór "Milenium", zespół śpiewaczy "Dąbrowszczanka", Teatr 18+, Break Dance oraz Zumba. Poniżej prezentujemy harmonogram:
czytaj dalej

Dozynki Gminne 2016

DOŻYNKI GMINNE 2016
W dniach 10 - 11 września 2016r. byliśmy współorganizatorami Dożynek Gminnych, które w tym roku odbyły się we wsi Dąbrówka Wlkp.
SOBOTA
Pierwszym punktem sobotniego programu był Międzynarodowy Turniej Wsi i Miast, który zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji (relacja tutaj). Następnie po raz pierwszy w historii odbył się także Turniej Trak Show (relacja tutaj) Pierwszy dzień Dożynek zakończył się zabawą taneczną z DJ GLUBA.
czytaj dalej

Smaki Miast Partnerskich

SMAKI MIAST PARTNERSKICH
W dniach 10-11 września 2016r. odbył się punkt kulminacyjny projektu pn. „Smaki Miast Partnerskich”, który realizuje Gmina Zbąszynek. Celem projektu była  promocja uczestniczących w projekcie miast: Zbąszynka i Peitz, poprzez zaprezentowanie utożsamianych z regionalną kuchnią tradycyjnych potraw i produktów kulinarnych.
czytaj dalej

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

NARODOWE CZYTANIE

W sobotę, 03 września br. na skwerku przy Pomniku Lokomotywy, Znani i Lubiani z Gminy Zbąszynek czytali fragment powieści Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. Widzom w świat odległego Rzymu, gdzie rządził cesarz Neron, pomogli się przenieść aktorzy z Teatru 18+ działającego przy Zbąszyneckim Ośrodku Kultury.
czytaj dalej

Noc w Bibliotece

NOC W BIBLIOTECE
W nocy z 17 na 18 sierpnia w bibliotece miejsko- gminnej w Zbąszynku po raz kolejny zorganizowano spotkanie dla dzieci pt. „Noc w Bibliotece”.  Spędzenie nocy w Bibliotece każdorazowo cieszy się wielkim zainteresowaniem. W tym roku udział wzięło 22 dzieci z naszej gminy. 
czytaj dalej

Dni Zbąszynka 2016 - Od Kuchni

DNI ZBĄSZYNKA OD KUCHNI
Organizatorem imprezy na Targowisku Miejskim był Zbąszynecki Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad imprezą obejmował Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Organizatorem stoisk gastronomicznych była firma MP GROUP II Mirosław Purzycki, rozrywkę dla dzieci i młodzieży na wyłączność zabezpieczyła Firma Helena, Helena Chaloupkova. 
czytaj dalej

Dni Zbąszynka 2016

DNI ZBĄSZYNKA 2016
W dniach 14-15 sierpnia 2016 r. na Targowisku Miejskim w Zbąszynku odbyły się obchody związane z Dniami Zbąszynka. Dwudniową imprezę poprowadził konferansjer Mateusz Bukato. Była to część kulturalna obchodów (sportowe relacje na stronie www.osir.zbaszynek.pl).
czytaj dalej
1 ... 30 31 32 33 34 35 36 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego