Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Noworoczne spotkanie Wojewody Lubuskiego

9 stycznia br. przedstawiciele samorządów, administracji i organizacji pracodawców z terenu województwa lubuskiego na zaproszenie Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, spotkali się w Gorzowie Wlkp., aby podsumować miniony rok i zaprezentować plany na rok 2017.  W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.Noworoczne spotkanie było także okazją do złożenia życzeń, wymiany zawodowych doświadczeń oraz wyznaczenie celów na nowy rok, aby wspólnie budować zrównoważony rozwój regionu, poprzez współpracę z samorządem, o czym przekonywał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.Marszałek Województwa lubuskiego Elżbieta Polak podsumowała miniony rok jako  wyjątkowy i dobry dla regionu lubuskiego, w krótkim podsumowaniu przedstawiając listę inwestycji, które udało się zrealizować w województwie lubuskim w roku 2016.Noworoczne życzenia Lubuszanom złożył także bp Tadeusz Lityńśki, który  dziękował władzom samorządowym i wojewódzkim za to, że w swojej codziennej pracy są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka.Dla zaproszonych gości wystąpił w koncercie kolęd zespół „Mali Gorzowiacy”.Więcej informacji i zdjęć na stronie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego  i Urzędu Marszałkowskiego.

Powitanie Nowego Roku

W nocy z 31 grudnia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku mieszkańcy naszej Gminy wraz z Burmistrzem Zbąszynka Wiesławem Czyczerskim, wspólnie powitali Nowy Rok. Jeszcze przed północą życzenia noworoczne mieszkańcom złożył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, życząc aby nadchodzący rok przyniósł ze sobą wiele dobrych dni i  był czasem pokonywania przeciwności, pomyślności i spokoju. Równo z wybiciem północy niebo rozświetliły fajerwerki. Zapraszamy do obejrzenia relacji video.

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Zbąszynek"

22 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego została podpisana umowa o dofinansowanie projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Zbąszynek". Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 Oś Priorytetowa VIII Nowoczesna edukacja, 8.4. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, 8.4.1 Doskonalenie jakości kształceniazawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i będzie realizowany w Zespole Szkół Technicznych w Zbąszynku przez okres 6 lat -  do 30 czerwca 2022 roku. Wartość projektu wynosi ponad 3,8 mln zł. W projekcie udział weźmie 390 uczniów prowadzących kształcenie zawodowe oraz 11 nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu z Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku. Projekt ma na celu zintegrowanie kształcenia zawodowego z rynkiem pracy w terminie od 01.07.2016 do 30.06.2022 r. Realizowane działanie ukierunkowane będzie na rozwój kompetencji, kwalifikacji i umiejętności przyszłych pracowników, m.in dzięki wsparciu nauczania zawodowego poprzez praktyczną i nowoczesną naukę zawodu oraz podnoszenie kompetencji kadry w zakresie kształcenia zawodowego, a także poprzez współpracę z pracodawcami i instytucjami rynku pracy. Utworzone zostanie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, które zostanie wyposażone w nowoczesne pracownie do nauczania zawodu. Liderem projektu jest Gmina Zbąszynek, a Partnerem projektu jest Konsorcjum Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp., Profi Biznes Group Sylwia Majewska. 
Projekt  będzie również realizowany w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu przez okres 6 lat -  do 30 czerwca 2022 roku. Wartość projektu wynosi ok. 1 800 000 zł. Projekt ma na celu zintegrowanie kształcenia zawodowego z rynkiem pracy.  Realizowane działanie ukierunkowane będzie na poprawę jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu poprzez podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji 200 uczniów, którzy będą uczestniczyć w kursach, szkoleniach i stażach / praktykach zawodowych. Więcej informacji na stronie ZSL.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Zbąszynek"

Świąteczne spotkania opłatkowe i jasełka

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i u progu Nowego Roku Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur uczestniczą w spotkaniach opłatkowych oraz jasełkach organizowanych przez jednostki działające na terenie Gminy Zbąszynek.20 grudnia br. Burmistrz Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Jan Mazur wzięli udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym dla osób uczęszczających na spotkania w Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor” . Przedstawiciele władz podziękowali za zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie.  W świątecznej atmosferze, podczas dzielenia się opłatkiem, płynęły  życzenia: zdrowia, dalszej owocnej współpracy i radości świętowania Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku.Tego samego dnia Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur uczestniczył w spotkaniu opłatkowym dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej.21 grudnia br. na zaproszenie przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku, Burmistrz Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur  wzięli udział w jasełkach przygotowanych przez grupę „Motylki” pod okiem Pań Justyny Paszkiewicz i Wiktorii Baran. Jasełka mają wieloletnią tradycję, również w zbąszyneckim przedszkolu, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. W świąteczną atmosferę wprowadziła wszystkich Dyrektor Małgorzata Chorobińska  składając życzenia świąteczne i noworoczne. We wspaniałej scenerii Bożonarodzeniowej przedszkolaki odegrały swoje role, przeplatane kolędami i pastorałkami. Na zakończenie mali aktorzy wspólnie złożyli wszystkim zebranym życzenia "Wesołych Świąt". Wspaniały występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami.Burmistrz również złożył dzieciom, rodzicom, pracownikom przedszkola, oraz wszystkim zebranym życzenia świąteczne oraz podziękowania za przepiękny występ, za pokonanie tremy oraz wczucie się w odgrywane role. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie Przedszkola.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: Spotkanie opłatkowe

15Galeria zdjęć: Jasełka

Świąteczne ozdabianie miasta

Zbąszynek niebawem będzie gotowy na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Na ulicach miasta oraz posesjach mieszkańców pojawiły się pierwsze ozdoby świąteczne.Tegoroczna choinka zdobiąca rondo im. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Patronki Kolejarzy, została udekorowana przez przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku, własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Już niebawem, w prawie każdym zakątku naszego miasta będzie można poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.
W okresie przedświątecznym zwyczajowo składane są również życzenia. Również Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Dzieci przekazały Burmistrzowi życzenia świąteczne oraz piękną choinkę. Burmistrz podziękował za prezent oraz złożone życzenia i życzył przedszkolakom oraz ich rodzinom zdrowia i radości oraz spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. W podziękowaniu za wizytę maluchy zostały obdarowane słodyczami. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Świąteczne ozdabianie miasta

5Galeria zdjęć: Świąteczne życzenia

II Wigilia Miejska w Zbąszynku

17 grudnia br. już po raz drugi  na targowisku miejskim w Zbąszynku odbyła się Wigilia Miejska zorganizowana przez Zbąszynecki Ośrodek Kultury. Mieszkańców oraz gości powitał świątecznymi życzeniami Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, a świąteczne występy rozpoczęły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku.  Na wigilijnej scenie zaprezentowali się również: przedszkolaki z Dąbrówki Wlkp. oraz uczniowie Szkół Podstawowych z Dąbrówki Wlkp., Kosieczyna i Zbąszynka. Przepiękne kolędy wyśpiewały uczennice gimnazjum i ZST Zbąszynek: Kamila Suwiczak, Patrycja Spychała, Marta Kucharska, Milena Jakubowska, Agnieszka Koza, Oliwia Bok, Dobrohna Mielcarek, Patrycja Bartkowiak.  Kolędy zaśpiewali również: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka i grupa wokalna Akademia (ZUTW), a dzięki Kapeli Koźlarskiej z Dąbrówki Wlkp. usłyszeliśmy kolędy i pastorałki na ludową nutę. Wigilii towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez placówki oświatowe działające na terenie naszej Gminy, który cieszył się dużym powodzeniem.Na Wigilii nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw: barszczu, krokietów, pierogów z kapustą i grzybami oraz słodkich wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń wiejskich w Dąbrówce Wlkp. i Kosieczynie oraz firmę Emkrzych z Nądni.Dziękujemy mieszkańcom za liczny udział i mamy nadzieję, że ta forma świętowania już na stałe wpisze się do kalendarza imprez w naszej Gminie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie ZOK.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: II Wigilia Miejska w Zbąszynku

Pożegnanie Burmistrza Bedum

15 grudnia br. podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bedum (Holandia), w której udział wzięli również Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur, pożegnano dotychczasowego Burmistrza Bedum Henka Bakkera. Urząd Burmistrza sprawował on od 2010 roku. 1 stycznia 2017 roku kończy on karierę zawodową i przechodzi na emeryturę. Podczas spotkania delegacja ze Zbąszynka podziękowała Burmistrzowi za współpracę i zaangażowanie kontynuowanie i rozwój partnerstwa między Gminami Bedum i Zbąszynek. Burmistrz Bedum Henk Bakker otrzymał również odznaczenie za długoletnią pracę na rzecz Gminy Bedum oraz działalność społeczną.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Wizyta w Bedum

Uroczyste otwarcie ulic w Zbąszynku

7 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie kolejnych wyremontowanych w Zbąszynku ulic: Wojska Polskiego, Długiej i Targowej.  Na zaproszenie Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego w spotkaniu uczestniczyli: koordynator Programu  Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 LUW Bożena Jankowska, Starosta Powiatu Świebodzińskiego Zbigniew Szumski, Wicestarosta Mirosław Czepukowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Alojzy Jokiel, Członek Zarządu Powiatu Marcin Minta, kierownik Wydziału Dróg w Starostwie Powiatowym w Świebodzinie Marzena Kościukiewicz,  Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur, pracownicy Urzędu Miejskiego w Zbąszynku, przedstawiciele wykonawców oraz projektantów i nadzoru: Piotr Owsiński, Andrzej Szewczyk, Ryszard Pacholak, Agnieszka Babicz, Piotr Klapsa,  Ks. Kanonik Jerzy Kordiak i Ks. Dziekan Zdzisław Przybysz oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku.  Symboliczną wstęgę przecięto na  ulicy Długiej.Ulice Długa i Targowa zostały przebudowane w ramach projektu pn.”Rozbudowa ul. Długiej i ul. Targowej oraz przebudowa ul. B. Chrobrego w Zbąszynku”. Wykonawcą była firma PHU „PACHOLAK” z Bobowicka, a całkowity koszt inwestycji 1 021 196,69zł, z czego uzyskano dofinansowanie w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych.  Ulica Wojska Polskiego została przebudowana w ramach realizacji projektu pn. „Rozbudowa drogi powiatowej 4304F (ul. Wojska Polskiego) w miejscowości Zbąszynek”. Wykonawcą inwestycji była firma INFRAKOM Sp. z o.o. z  Kościana. Całkowita wartość inwestycji to 1.489.300,05 zł,  z czego uzyskano dofinansowanie w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych.
W ciągu ostatnich lat w Gminie Zbąszynek zrealizowano szereg inwestycji drogowych. Coraz wygodniej jeździmy nie tylko po drogach gminnych, modernizowane są również drogi wojewódzkie przebiegające przez teren naszej Gminy. Przy określonych możliwościach budżetowych, musimy stale skutecznie zabiegać o pozyskiwanie dofinansowania na poszczególne projekty. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Uroczyste otwarcie ulic w Zbąszynku

5-lecie Kolei Wielkopolskich

1 czerwca 2011 r. z Wolsztyna do Leszna wyrusza w trasę pierwszy w historii pociąg Kolei Wielkopolskich.Tak rozpoczęło się budowanie nowej jakości na wielkopolskich torach i  faktyczna działalność spółki, która dzisiaj obsługuje linie kolejowe województwa wielkopolskiego, a także wybrane odcinki linii w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz łódzkim.Przez  pięcioletni okres funkcjonowania systematycznie podnoszono jakość świadczonych usług pasażerskich publicznego transportu zbiorowego. Spółka oferuje usługi transportowe przyjazne wielu grupom klientów, co stanowi ciekawą alternatywę dla ruchu kołowego. Skutkiem tych działań jest stała promocja Wielkopolski, jako regionu o dużej atrakcyjności turystycznej.Koleje Wielkopolskie były dwukrotnie uhonorowane certyfikatem „Godło – Najwyższa Jakość - Quality International” – w 2014 i 2015 r.Optymalne warunki dla trwałości procesu przewozowego zapewniają obiekty serwisowania pojazdów i organizacja serwisu. Dlatego też nieużytkowane od lat 90. obiekty w Zbąszynku zamienione zostały w sprawnie funkcjonujący Punkt Utrzymania Taboru.1 grudnia br. w Poznaniu odbyło się uroczyste spotkanie związanie z obchodami Jubileuszu 5-lecia Kolei Wielkopolskich. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz  Zbąszynka Wiesław Czyczerski, który w podziękowaniu za przyjaźń, wsparcie i współpracę w budowie i rozwoju Spółki jako nowoczesnego przewoźnika w Wielkopolsce, otrzymał tytuł  „Przyjaciela Kolei Wielkopolskich”.
Więcej informacji na stronie internetowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: 5-lecie Kolei Wielkopolskich

Zbiórka dla bezdomnych zwierząt

Z roku na rok mamy okazję obserwować coraz większe zaangażowanie dzieci i młodzieży w problemy związane z bezdomnością zwierząt.Z okazji Mikołajek 6 i 7 grudnia br. Urząd Miejski w Zbąszynku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosieczynie z opiekunem Panią Ewą Buczną, przedstawiciele Niepublicznego Przedszkola „Bąbolandia” z Kręcka oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. W Kosieczynie, gdzie  zbiórka została zorganizowana pod hasłem „Mikołajkowa paczka dla psiaczka” udało się zebrać ponad 150 kg karmy dla bezdomnych piesków. Również akcja „Pełna miska dla psów ze schroniska” zorganizowana przez Panią Monikę Ramicką  w Przedszkolu w Zbąszynku spotkała się z dużym odzewem ze strony dzieci i rodziców. Cieszy nas bardzo, że od najmłodszych lat opiekunowie uwrażliwiają dzieci na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych oraz pobudzają opiekuńcze uczucia wobec zwierząt. Dzieciom i opiekunom za przyniesione podarunki podziękował Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz Zastępca Burmistrza Jan Makarewicz.Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom ze Szkoły Podstawowej w Kosieczynie, przedszkolakom i Dyrekcji z Przedszkola Niepublicznego w Kosieczynie oraz Niepublicznego Przedszkola „Bąbolandia” w Kręcku, uczniom II klasy oraz wychowawcom z Zespołu Szkół w Babimoście, przedszkolakom, wychowawcom i rodzicom z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku za zorganizowanie zbiórki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Szkoła Podstawowa w Kosieczynie

14Galeria zdjęć: Przedszkolaki

1 ... 57 58 59 60 61 ... 70 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego