Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Otwarcie Zbąszyneckiej Hali Sportowej

18.09.2020 odbyło się uroczyste otwarcie długo wyczekiwanej hali sportowej w Zbąszynku. W otwarciu uczestniczyło wielu znamienitych gości, m. in. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, członek zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński, Honorowy Obywatel Gminy Zbąszynek Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Edward Fedko oraz Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Zbigniew Kołodziej, Starosta Powiatu Świebodzińskiego Zbigniew Szumski oraz wicestarosta Andrzej Chromiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, żona Bogdana Niemca Jolanta Niemiec-Kulczyńska z synem Andrzejem Niemcem, szef firmy budującej halę Dariusz Dorna, Ks. Kan. Zdzisław Przybysz, Proboszcz Parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku Ks. Kan. Jerzy Kordiak a także Wójtowie, Burmistrzowie oraz kierownicy i dyrektorzy ośrodków sportu z sąsiednich gmin. Przed wejściem do budynku księża dokonali aktu poświęcenia obiektu sportowego, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Po wejściu na halę odbyła się część artystyczna mająca na celu przedstawienie drużyn sportowych które zrzeszają największe grono młodzieży z terenu Gminy Zbąszynek, oraz przedstawienie nowej oferty zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży jaką jest Ju-Jitsu. Był to również czas na przemówienia Burmistrza Zbąszynka oraz zaproszonych gości. Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku Marcin Minta przyjął wiele życzeń oraz „bukietów” piłek które przekazali zaproszeni goście. Po części artystycznej oraz przemówieniach, był czas na zwiedzanie obiektu. Budowa hali sportowej w Zbąszynku została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej – pilotaż edycja 2017 w wysokości 2 426 800,00 zł oraz ze środków Województwa Lubuskiego w kwocie 700 000,00 zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi 12 641 962,88 zł.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42Galeria zdjęć: Otwarcie Hali Sportowej

Ogólnopolski turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Zbąszynka

18 września z okazji otwarcia hali sportowej rozpoczął się 2-dniowy ogólnopolski turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Zbąszynka, wyniki turnieju przedstawiamy poniżej, jednocześnie dziękujemy wszystkim drużynom za udział i gratulujemy wyników.
 
KLASYFIKACJA GENERALNA:
1. UKS SZAMOTULANIN SZAMOTUŁY
2. LTS LEGIONOVIA LEGIONOWO
3. SPS ZBĄSZYNEK
4. UKS KORAL WROCŁAW
5. KADRA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO 2006
6. UKS ESPERANTO WARSZAWA
7. MKS MOS WROCŁAW
 
NAGRODY INDYWIDUALNE:
NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA: KINGA JUCHA - UKS SZAMOTULANIN SZAMOTUŁY
NAJLEPSZA PRZYJMUJĄCA: KAROLINA TOMASZEWSKA - LTS LEGIONOVIA LEGIONOWO
MAJLEPSZA ATAKUJĄCA: OLIWIA DZIECIĄTKOWSKA - SPS ZBĄSZYNEK
MVP TURNIEJU: AGATA ZWIERZYŃSKA - UKS SZAMOTULANIN SZAMOTUŁY
 
NAJLEPSZE ZAWODNICZKI W SWOICH DRUŻYNACH:
UKS SZAMOTULANIN SZAMOTUŁY - MARTYNA PIASECKA
LTS LEGIONOVIA LEGIONOWO - MARIANNA SOWIŃSKA
SPS ZBĄSZYNEK - ZOFIA KOWALSKA
UKS KORAL WROCŁAW - MAJA CHAŁUPA
KADRA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO 2006 - ALEKSANDRA KARNOWSKA
UKS ESPERANTO WARSZAWA - JULIA JAKIMIAK
MKS MOS WROCŁAW - LENA SZUBA
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

44Galeria zdjęć: Turniej Siatkarski

  • 16-09-2020

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ODZNACZEŃ

We wtorek 14 września br. w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń Prezydenta RP dla zasłużonych pracowników IKEA Industry Zbąszynek. W wydarzeniu wzięli udział:
  1. Wojewoda Lubuski  Władysław Dajczak                     
  2. Radny Sejmiku Wojewódzkiego Edward Fedko
  3. Przedstawicieli Zarządu Powiatu Świebodzińskiego w osobach:
- Zbigniew Szumski (Starosta Powiatu Świebodzińskiego)
- Andrzej Chromiński (Wicestarosta Powiatu Świebodzińskiego)
- Alojzy Jokiel (Radny Powiatu Świebodzińskiego)
- Marcin Minta (Radnego Powiatu Świebodzińskiego)
4.  Włodarz Gminy Zbąszynek Burmistrz Wiesław Czyczerski
5. Wojciech Waligóra - Prezesa Zarządu IKEA Industry Polska oraz Dyrektora Generalnego IKEA Industry Oddział Fabryki West w Zbąszynku
6. Hanna Kramska - Communication Manager, Management Assistant  Ikea Industry Zbąszynek
7. Zasłużeni pracownicy IKEA INDUSTRY ZBĄSZYNEK
czytaj dalej
  • 16-09-2020

NARODOWE CZYTANIE

W piątek, 11 września w Parku przy Urzędzie Miejskim odbyło się widowisko teatralno – literackie pt. „Balladyna”. Wydarzenie zorganizowano w ramach akcji Narodowego Czytania. W Gminie Zbąszynek była to już kolejna edycja, w którą angażują się wspólnymi siłami Znani i Lubiani oraz aktorzy Teatru 18+.  Warto przypomnieć, że pierwsza edycja Narodowego Czytania w takim składzie odbyła się na skwerze przy Pomniku Lokomotywy podczas czytania Quo Vadis.
W piątek, 11 września tuż po godzinie 9:00 pracownicy ZOK wraz z pomocnikami z Urzędu Miejskiego budowali wymagającą scenografię do widowiska. Po kilku godzinach ciężkiej pracy w Parku pojawiła się Chata Pustelnika, Jezioro Gopło i Chatka Wdowy. Specjalnie dobrane stroje, światło i muzyka wprowadziły widza w niezwykle baśniowy klimat.  Główną rolę w widowisku pełnili czytający, przekazując  emocje w czytanym tekście. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność. Na kolejną edycję zapraszamy już za rok.
 
czytaj dalej

Spis Rolny 2020 - samospis

Urząd Miejski w Zbąszynku informuje, że od 1 września br., na potrzeby Powszechnego Spisu Rolnego 2020, w tut. Urzędzie zostało udostępnione stanowisko komputerowe przeznaczone dla osób nieposiadających warunków technicznych do dokonania samospisu internetowego. Dostęp do stanowiska jest bezpłatny; stanowisko wyposażone zostało w sprzęt komputerowy z zainstalowanym oprogramowaniem do przeprowadzenia samospisu internetowego. Będzie ono dostępne przez cały okres trwania spisu, tj. do 30 listopada br. Stanowisko ds. samospisu jest oznaczone plakatem informacyjnym.

Złote Gody

W dniu 2 września br. w „Barze pod Semaforem” w Zbąszynku odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe, podczas którego tradycyjnie świętowaliśmy Złote Gody - 50-tą rocznicę ślubu małżonków zamieszkałych na terenie naszej gminy. W tym roku uroczystość została zorganizowana już w zmienionej formule, a mianowicie po pisemnej deklaracji i zgłoszeniu chęci uczestnictwa w tym dorocznym wydarzeniu samych Jubilatów.
czytaj dalej

POZ w Zbąszynku

SPIS ROLNY - INFOLINIA

1 września rozpoczynamy Powszechny Spis Rolny 2020‼ Jeśli masz pytania dotyczące spisu rolnego zachęcamy do skorzystania z  INFOLINII SPISOWEJ ☎!!!  Od 1 września na infolinii spisowej będzie również możliwość uzyskania pomocy w przypadku problemów z wypełnianiem internetowego formularza spisowego, a także spisania się przez telefon.

Spis Rolny 2020

Nowy harmonogram wywozu odpadów

Harmonogram dostępny do pobrania w załączniku.

Załączniki

1 2 3 4 5 6 ... 53 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego