Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Bal Gimnazjalny

18 czerwca  br. uczniowie kończący naukę w klasach gimnazjalnych  bawili się na balu w sali Zbąszyneckiego Centrum Kultury. W czasie pożegnalnej zabawy nie zabrakło tradycyjnego poloneza. Wśród zaproszonych gości był m.in. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, który podziękował rodzicom i gronu pedagogicznemu za przygotowanie młodzieży. Pogratulował również osiągniętych wyników w olimpiadach przedmiotowych, osiągnięć sportowych oraz podziękował młodzieży za  godne reprezentowanie Szkoły i Gminy poza jej granicami. Oficjalnego otwarcia balu dokonała Dyrektor Szkoły Małgorzata Czaczyk. Nie zabrakło również podziękowań dla dyrekcji, grona pedagogicznego oraz rodziców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Bal Gimnazjalny

TWIN GAMES CUP im. Andrzeja Łeszyka w Zbąszynku

17 czerwca br. na stadionie OSIR w Zbąszynku odbył się turniej TWIN GAMES CUP im. Andrzeja Łeszyka. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: ZAP Zbąszynek, Warta Gorzów, Ilanka Rzepin oraz połączone zespoły Pogoni Świebodzin i Medyka Cibórz. Rozpoczęcie Turnieju poprzedziło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie ś.p. Andrzeja Łeszyka, przez Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Mazura oraz Sebstiana Łeszyka.
Turniej rozgrywany był w nowej formule. Mecz toczył się na dwóch boiskach, a wynik z obu spotkań sumował się.  Po bardzo emocjonującym turnieju zwyciężyła drużyna Warty Gorzów. Drugie miejsce wywalczyła Zbąszynecka Akademia Piłkarska, trzecie  Pogoń Świebodzin/Medyk Cibórz i czwarte  Ilanka Rzepin.
W trakcie trwania turnieju odbył się konkurs TURBOZAP oraz  Piłkarska Talentiada dla zawodników Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej. W ramach zakończenia sezonu piłkarskiego 2017/2018 rozegrano mecze dzieci - rodzice w pięciu kategoriach wiekowych, gdzie najważniejszy nie był wynik, ale dobra zabawa. Na zakończenie dnia odbył się pokaz Football Freestyle Stanisława Kościelnego, który po krótkim pokazie zaprosił młodych piłkarzy do wspólnych ćwiczeń.
Po zakończeniu wszystkich meczy zawodnicy ZAP otrzymali  pamiątkowe medale Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: TWIN GAMES CUP im. Andrzeja Łeszyka w Zbąszynku

  • 12-06-2018

FESTYN SZKOLNY

11 czerwca 2018r. w parku przy Domu Kultury odbył się szkolny festyn, zorganizowany przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Zbąszynku.  Organizatorów wsparły nasze jednostki organizacyjne. (ZOK i OSIR). Jako współorganizatorzy zabezpieczyliśmy zaplecze techniczne: nagłośnienie/oświetlenie oraz wszelkie sprawy techniczno – organizacyjne. O tym co się działo na festynie, dowiedzą się Państwo ze strony głównego organizatora. Zapraszamy do foto – relacji.
czytaj dalej

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Rogozińcu

Ochotnicza Straż Pożarna w Rogozińcu była gospodarzem tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się 9 czerwca br. na terenie boiska sportowego Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu, przygotowanego przez miejscową jednostkę OSP. Organizatorem zawodów był  Zarząd  Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zbąszynku. Zawody prowadzili druhowie Leszek Parandyk i Wojciech Wittke. Zmagania sportowe  otworzył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Poprzedziło je wręczenie złotych i srebrnych  odznaczeń dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Rogozińca.
Łącznie wystartowało 15 drużyn, w kategoriach: Smerfy, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopcy (MDP), OSP Mężczyźni i OSP Kobiety. Gościnnie w zawodach uczestniczyła jednostka z parterskiej Gminy Peitz (Niemcy). Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali druhowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. Poniżej przedstawiamy rezultaty zmagań  w poszczególnych konkurencjach:
1. Bieg sztafetowy z przeszkodami i ćwiczenia bojowe – kategoria Smerfy – równorzędne I miejsce dla reprezentacji OSP Kręcko Szkoła, Rogoziniec, Dąbrówka Wlkp., Kręcko i Kosieczyn. 
2. Klasyfikacja generalna za bieg sztafetowy z przeszkodami i ćwiczenia bojowe MDP Chłopcy:
I miejsce OSP Rogoziniec;
II miejsce OSP Dąbrówka Wlkp.
3. Klasyfikacja generalna za sztafetę pożarniczą i ćwiczenia bojowe OSP Mężczyzn:
I – OSP Kręcko II
II – OSP Kręcko I
III – OSP Peitz
IV – OSP Rogoziniec
V – OSP Zbąszynek
VI – OSP Dąbrówka Wlkp.
4. Klasyfikacja generalna za sztafetę pożarniczą i ćwiczenia bojowe OSP Kobiet:
I – OSP Kręcko
II – OSP Zbąszynek. 
Wszyscy uczestniczy otrzymali okolicznościowe medale oraz statuetki.
Zdjęcia: OSP Zbąszynek
  • 08-06-2018

TAŃCELEBRACJE 2018

W piątek, 08 czerwca 2018r. w Sali tanecznej odbył się konkurs taneczny pn. „KOSMOS” .  W tanecznych zmaganiach wzięło udział 9 zespołów. Zatańczyło ponad 200 tancerzy. Konkurs otworzył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Malwina Kubicka (Dyrektor ZOK).
 
czytaj dalej

"Baśniowy Ambaras"

6 czerwca w Niepublicznym Przedszkolu „Pod Muchomorkiem" w Zbąszynku,  z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka, odbyła się premiera przedstawienia pt. „Baśniowy Ambaras”. W rolę aktorów wcielili się rodzice oraz personel przedszkola, pod kierunkiem Dyrektor Pedagogicznego Małgorzaty Chorobińskiej. Na widowni zasiadły przede wszystkim przedszkolaki oraz zaproszeni goście: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, Dyrektor ZOK Malwina Kubicka, Kierownik OSiR Marcin Minta, Kierownik OPS Danuta Kłos oraz  seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor”.
Barwne stroje postaci bajkowych i dekoracje przeniosły widzów w świat bajek i baśni. Tematyka przedstawienia uświadomiła dzieicom jak wielkie są wartości wynikające z czytania książek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: "Baśniowy Ambaras"

  • 06-06-2018

SPOTKANIE SENIORÓW

We wtorek, 05.06 w sali tanecznej ZOK spotkały się zaprzyjaźnione kluby seniora ze Zbąszynka „Pogodna Jesień” i z Peitz. Gości powitał Burmistrz Wiesław Czyczerski, dyrektor ZOK Malwina Kubicka i Przewodniczący Klubu Seniora Pogodna Jesień Walerian Furman. Tuż po powitaniu i wręczeniu symbolicznych upominków przyszedł czas na emisję filmu promującego Gminę Zbąszynek. Następnie spacerem udali się wszyscy do Domu Dziennego Senior – Wigor, gdzie spędzili miło czas ze zbąszyneckimi podopiecznymi. Po południu seniorzy zjedli obiad w DK, a później w bloku artystycznym zaprezentowały się grupy taneczne: grupa Baletowa I i II (ZOK), grupa przedszkolna (Muchomorki) oraz zespół Taneczny Tęcza (seniorzy ze Zbąszynka) i grupa taneczna seniorów z Peitz. Oklaskom i wiwatom nie było końca. Do kolacji, czas upłynął na grach i zabawach ruchowych. Wieczorem goście z Peitz opuścili Zbąszynek w znakomitych humorach. Kolejne spotkanie odbędzie się 14 czerwca (czwartek) w Peitz.
czytaj dalej

Gminny Dzień Dziecka

Gry i zabawy, konkursy, dmuchane zamki, bańki mydlane, jazda pojazdami elektronicznymi, smakołyki, fotobudka oraz inne atrakcje – tak co roku na początku czerwca Gmina Zbąszynek świętuje z najmłodszymi mieszkańcami Gminny Dzień Dziecka. 3  czerwca na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie na przybyłe dzieci czekało wiele atrakcji, a piękna pogoda, dobry humor i miła atmosfera towarzyszyła wszystkim przez całą imprezę. Zarówno mieszkańcy, jak i goście licznie korzystali z atrakcji oferowanych przez AdventurQuad. Organizatorem Gminnego Dnia Dziecka był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku, pod patronatem  Burmistrza Zbąszynka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Gminny Dzień Dziecka

VII Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej im. Eugeniusza Kruszelnickiego

2 czerwca br. roku na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu, odbył się VII Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej im. Eugeniusza Kruszelnickiego. Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Tutti".
Wśród zaproszonych gości była m.in. rodzina Eugeniusza Kruszelnickiego oraz Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Festiwal nosi imię Eugeniusza Kruszelnickiego mieszkańca Rogozińca. Był on pierwszym nauczycielem gry na rogu myśliwskim w Technikum Leśnym w Rogozińcu i kierownikiem sekcji trębaczy, która powstała w 1968 roku z inicjatywy ówczesnych władz szkoły. Sekcja ta miała wówczas na celu przywrócenie tradycji sygnałów łowieckich i upowszechnienie ich wśród myśliwych. Od roku 1991 kolejni nauczyciele i instruktorzy po dziś dzień kontynuują pracę zapoczątkowaną przez pana Eugeniusza.
Podczas festiwalu zostały rozegrane konkursy: indywidualne przesłuchania sygnałów myśliwskich – „za kotarą”, konkurencja zespołowa sygnałów myśliwskich, konkurencja zespołowa muzyki myśliwskiej i mistrzostwa gry najdłuższego dźwięku na rogu małym i dużym. Szczegółowe wyniki konkursów na stronie muzyka.myśliwska.pl.
Wśród dodatkowych atrakcji festiwalu znalazły się m.in. stoiska kulinarne i rzemieślnicze, wystawy przyrodnicze i kolekcjonerskie i degustacja dziczyzny.  

Odznaczenia za długoletnią służbę

29 maja w Urzędzie Miejskim w Zbąszynku pracownicy Urzędu oraz jednostek organizacyjnych odznaczeni zostali medalami za długoletnią służbę. W uroczystości udział wzięli Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, osoby odznaczone oraz pracownicy Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych.
Na  wniosek Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał odznaczenia wyróżniającym się pracownikom Urzędu Miejskiego w Zbąszynku i jednostek organizacyjnych Gminy Zbąszynek, którzy mają udokumentowany minimum trzydziestoletni staż pracy. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Leszek Bochniak, Gabriela Budniak, Grzegorz Budych, Dorota Chłopowiec, Małgorzata Cieślak, Tadeusz Czyż,  Alina Jagaciak, Stanisław Jakimczuk, Halina Kaczmarek, Renata Kitta,  Danuta Kłos, Jan Makarewicz,  Piotr Mazur,  Barbara Stasik, Teresa Woźniak-Kukotko. Gratulujemy!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Odznaczenia za długoletnią służbę

1 2 3 4 5 6 ... 32 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego