Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Tytuł Honorowego Obywatela wręczony!

28 grudnia 2023 r., w trakcie sesji, Rada Miejska w Zbąszynku podjęła uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zbąszynek panu Szczepanowi Sobczakowi, Dyrektorowi Biura Stowarzyszenia Gmin Region Kozła. 29 stycznia br. na pierwszej tegorocznej Sesji Rady Miejskiej w Zbąszynku nastąpiło wręczenie tytułu.
Poniżej pełna treść uzasadnienia do uchwały:
Pan Szczepan Sobczak ukończył wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w 1974 roku. W latach 1996-1997 ukończył podyplomowe studia w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a w 2006 roku studia podyplomowe na Uniwersytecie Zielonogórskim.
W latach 1968-1982 pracował w oświacie na terenie Gmin Kargowa i Sulechów. W latach 1983-1995 był Naczelnikiem, a od 1990 roku Burmistrzem Gminy Kargowa. W latach 1995-2004 był Kierownikiem filii Banku Zachodniego WBK w Kargowej. W latach 2005-2006 Dyrektorem Zespołu Szkół w Babimoście.
Od 2007 roku do obecnie jest Dyrektorem Biura Regionu Kozła oraz Wiceprezesem w Lokalnej Grupie Działania. Dzięki zaangażowaniu Pana Szczepana i jego innowacyjnym pomysłom Region Kozła działa kultywując historię lokalnej kultury i łącząc ze sobą społeczności gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu.
Przyznanie tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Zbąszynek” jest podziękowaniem za promocję Gminy Zbąszynek jako członka Stowarzyszenia Gmin Regionu Kozła na terenie Polski i poza jej granicami. Wieloletnia bardzo dobra współpraca daje nam argumenty i przekonanie, że Pan Szczepan Sobczak jest właściwą osobą aby otrzymać najważniejszy tytuł jaki Rada Miejska w Zbąszynku może przyznać osobie mieszkającej poza granicami Gminy Zbąszynek.
Mając powyższe na uwadze przyznanie Panu Szczepanowi Sobczakowi tytułu: „Honorowy Obywatel Gminy Zbąszynek” uważam za w pełni uzasadnione.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Honorowy Obywatel Szczepan Sobczak

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego