Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

  • 09-09-2019

DOŻYNKI GMINNE W KRĘCKU

07 września br. rolnicy i mieszkańcy miasta i Gminy Zbąszynek wspólnie świętowali Dożynki Gminne. Obchody Dożynek  rozpoczęła uroczysta Msza święta odprawiona w  Kręcku.  Po nabożeństwie,  przy akompaniamencie dziecięcej Kapeli Koźlarskiej z Dąbrówki Wlkp. rolnicy i zaproszeni goście przemaszerowali w barwnym korowodzie dożynkowym, prowadzonym przez Starostów Dożynkowych: Paulinę i Jakuba Małycha. W korowodzie nie zabrakło wieńców dożynkowych, wykonanych przez mieszkańców wszystkich sołectw. W części oficjalnej Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i sołtys wsi Barbara Dzioch powitali zgromadzonych na placu gości, rolników i mieszkańców Gminy. Następnie Starostowie przekazali chleby dożynkowe  Burmistrzowi i  Sołtysowi, które zostały rozdane wśród uczestników. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca im. T. Spychały  z Dąbrówki Wlkp. przy wsparciu muzycznym Kapeli Koźlarskiej oraz Dąbrowszczanki  wykonał obrzędy dożynkowe. Głos zabrali  zaproszeni goście, ogłoszono również wyniki konkursu na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”.
W tym roku kolejne miejsca zajęły sołectwa: 
  • Pierwsze miejsce : Rogoziniec
  • Drugie miejsce: Chlastawa
  • Trzecie miejsce: Kosieczyn
Po części oficjalnej w której zaprezentował się Zespół Śpiewaczy Echo Kresów, Smefry z OSP Kręcko, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Bąbolandia” oraz solistki: Alicja Gajos, Zuzanna Krakowian i Kamila Suwiczak. Część artystyczną zakończył występ muzyka PEPE S. Burmistrz Zbąszynka wręczył również podziękowania i upominki dla sołectw przygotowujących degustację potraw w ramach kiermaszu, który towarzyszył tegorocznym dożynkom.
W pobliżu sceny odbyły się animacje dla dzieci. W godzinach wieczornych na scenie wystąpił Babski Kabaret z programem „Old Spices Girls” , a następnie zespoły Enjoy i Mejk. Obchody tegorocznych dożynek zakończyła zabawa taneczna z DJ MacoEr.
W czasie dożynek dostępne były stoiska z lokalnymi wyrobami, stoiska gastronomiczne oraz stoiska z degustacją potraw.  Organizatorami Dożynek Gminnych byli: Sołectwo Kręcko, Urząd Miejski, Zbąszynecki Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

91Galeria zdjęć: DOŻYNKI GMINNE W KRĘCKU

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego