Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Dożynki Gminne 2018 w Rogozińcu

8 września br. rolnicy i mieszkańcy miasta i Gminy Zbąszynek wspólnie świętowali Dożynki Gminne. Obchody Dożynek  rozpoczęła uroczysta Msza święta odprawiona w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Rogozińcu.  Po nabożeństwie,  przy akompaniamencie dziecięcej Kapeli Koźlarskiej z Dąbrówki Wlkp. rolnicy i zaproszeni goście przemaszerowali w barwnym korowodzie dożynkowym, prowadzonym przez Starostów Dożynkowych: Karolinę i Tomasza Łoteckich. Starostowie wspólnie z rodzicami prowadzą gospodarstwo rolne o pow. około 50 ha. Uprawiają kukurydzę zboża oraz użytki zielone oraz prowadzą hodowlę bydła opasowego. W korowodzie nie zabrakło wieńców dożynkowych, wykonanych przez mieszkańców wszystkich sołectw. W części oficjalnej Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i sołtys wsi Tomasz Józefiak powitali zgromadzonych na placu gości, rolników i mieszkańców Gminy. Następnie Starostowie przekazali chleby dożynkowe  Burmistrzowi i  Sołtysowi, które zostały rozdane wśród uczestników. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca im. T. Spychały  z Dąbrówki Wlkp. przy wsparciu muzycznym Kapeli Koźlarskiej oraz Dąbrowszczanki  wykonał obrzędy dożynkowe. Głos zabrali również zaproszeni gości, m.in.  przedstawiciel Wojewody Lubuskiego.
Zwyczajem Dożynek Gminnych jest wręczenie tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Zbąszynek”, który w tym roku przyznano ks. kan. Jerzemu Kordiakowi oraz Jacobowi van Dijk. Po części artystycznej, w której zaprezentował się Zespół Śpiewaczy „Dąbrowszczanka” i przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Gucio” z Rogozińca, ogłoszono wyniki konkursu na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. W tym roku kolejne miejsca zajęły sołectwa: Rogoziniec, Chlastawa, Dąbrówka Wlkp., Kosieczyn oraz Kręcko. Burmistrz Zbąszynka wręczył również podziękowania i upominki dla sołectw przygotowujących degustację potraw w ramach kiermaszu który towarzyszył tegorocznym dożynkom. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne lokalnych wokalistów i zespołów. Na obiektach sportowo - rekreacyjnych rozegrano Międzynarodowy Turniej Wsi i Miast, przygotowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku, a przy scenie odbyły się animacje dla dzieci. W godzinach wieczornych na scenie wystąpił włoski piosenkarz Andrea Lattari, a następnie zespoły Milano oraz Exaited.
Obchody tegorocznych dożynek zakończyła zabawa taneczna.
W czasie dożynek dostępne były stoiska z lokalnymi wyrobami, park zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne oraz stoiska z degustacją potraw.  Organizatorem Dożynek Gminnych był Zbąszynecki Ośrodek Kultury.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

53Galeria zdjęć: Dożynki Gminne 2018 w Rogozińcu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego