Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wyjazd do kina

 
W minionym tygodniu Seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor po raz  kolejny udali się do  Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury do kina na film ”Kobieta Sukcesu” . Była to lekka i przewrotna komedia romantyczna przedstawiająca zabawne perypetie głównej bohaterki Mańki, szefowej firmy w dużym mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Film jest przesłaniem tego, że  kiedy wydawać by się mogło ,że straciliśmy wszystko, to tak naprawdę dostajemy od losu to, co najbardziej cenne. Po filmie w kawiarence czekała na Seniorów kawa i ciastko. Była okazja aby podzielić się wrażeniami .Seniorzy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domu.
czytaj dalej

Sadzenie kwiatków

   Piękna ,słoneczna pogoda nastraja wszystkich pozytywną energią,  a nasze Seniorki zadowolone i pełne zapału sadziły kwiatki aby upiększyć Nasz przydomowy ogród.
czytaj dalej

Nieoczekiwana wizyta…

  Miłą niespodzianką była wizyta niespodziewanego gościa, jakim była maskotka Gminy Zbąszynek-Łabędż,który odwiedził  Dzienny Dom Senior-Wigor. Seniorzy nie kryjąc zaskoczenia z uśmiechem powitali Łabędzia, robiąc sobie z nim pamiątkowe zdjęcie .
czytaj dalej

Zajęcia plastyczne

16 kwietnia w Dziennym Domu „Senior-Wigor”, odbyły się zajęcia plastyczne. Tematem zajęć było zdobienie przedmiotów techniką decoupage. Panie z Naszego Domu miały możliwość zapoznania się z niezwykłą sztuką zdobienia przedmiotów codziennego użytku. Seniorki przekonały się również, że nie trzeba być osobą uzdolnioną plastycznie, aby spełniać się twórczo w przyjaznej atmosferze, odnaleźć swoją pasję i otaczać się pięknymi przedmiotami wykonanymi własnoręcznie
 
Decoupage (dekupaż) — technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej
czytaj dalej

Informacja

                                                                                                   
 
 

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

 
W Naszym Domu, seniorzy oraz zaproszeni goście zasiedli przy świątecznym stole zastawionym wielkanocnymi potrawami. Tradycyjnie już wśród gości nie mogło zabraknąć Burmistrza Zbąszynka - Wiesława Czyczerskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej - Jana Mazura, Księdza Dziekana - Zdzisława Przybysza oraz Przyjaciela Domu - Krzysztofa Krzywaka. Po życzeniach złożonych przez Kierownik Domu Panią Katarzynę Rucioch oraz władze miasta, nastąpiła część artystyczna w wykonaniu seniorów. Następnie po życzeniach i krótkim przedstawieniu wszyscy zasiedli do stołu na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw i ciast. Na twarzach seniorów jak i gości widać było radość i zadowolenie. Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze
czytaj dalej

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 
  
 
W środę 21 marca Seniorzy z Dziennego Domu”Senior-Wigor” postanowili pożegnać zimę i powitać wiosnę. Udaliśmy się w tym celu do przydomowego ogrodu. Wprawdzie zima nie dawała za wygraną i jeszcze dało się odczuć zimne powiewy wiatru ,a chmury zasłaniały promienie słońca, mimo to obrzęd pożegnalny trwał i nasza piękna marzanna, którą wspólnie zrobiliśmy została spalona. Podczas radosnych śpiewów i żywiołowych zabaw , zapomnieliśmy o chłodzie. Spotkanie zakończyło się w miłej i radosnej atmosferze .Teraz z utęsknieniem czekamy aby za oknem pojawiła się wiosna.
czytaj dalej

Spotkanie z podróżnikiem

      16 marca 2018r.ponownie gościliśmy w Dziennym Domu” Senior-Wigor’’Andrzeja Pasławskiego - podróżnika, fotografa, miłośnika historii. Pan Pasławski z właściwym sobie talentem gawędziarza wprowadził seniorów  i  słuchaczy Zbąszyneckiego  Uniwersytetu Trzeciego  Wieku w zakamarki pięknej i tajemniczej Rumunii. Swoją opowieść o Rumunii pt.”Dacja,Dacia czy Drakula”pan Andrzej zobrazował pokazem slajdów. Pokazał prawdziwe atrakcje jakie stanowi przede wszystkim przyroda. Piękne jaskinie i wąwozy gór Bihor, potężne zapadlisko w Rezerwacie Groapa Ruginoasa, stanowiska błotnych wulkanów, „płonąca ziemia” – obszary, na których spod powierzchni ziemi wydobywają się płomienie. Oprowadził po zamkach i miasteczkach, rozwiał mity krążące wokół Vlada III Tepesa, znanego bardziej, jako hrabia Dracula.
Jak zwykle podczas spotkania z Panem Andrzejem nie zabrakło bardzo ciekawych opowieści, pięknych widoków i sporej dawki humoru. Seniorzy z  niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z krakowskim podróżnikiem.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 12 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego