Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim oraz Dzielnicowym

Miesiąc listopad zakończył się  spotkaniami ze Strażnikiem Miejskim Leszkiem Bochniakiem oraz Dzielnicowym Erykiem Wawrzynowiczem.
                Strażnik Miejski pokazując prezentację opowiedział Seniorom o swojej pracy oraz przedstawił zakres kompetencji. Tematem spotkania była również prawidłowa segregacja śmieci, to jak ważna jest segregacja dla ochrony środowiska, w którym wszyscy żyjemy. Wizyta Pana Leszka Bochaniaka na zakończenie wzbogacona została materiałem filmowym umożliwiającym uczestnikom zajęć przyjrzenie się jak funkcjonuje pobliska sortownia odpadów.
Głównym tematem spotkania z Dzielnicowym były sposoby oszukiwania osób starszych. Podczas tego typu spotkań Seniorzy mają możliwość otrzymania natychmiastowej i wyczerpującej informacji na temat wybranych zagadnień dotyczących bezpieczeństwa. Na spotkaniu Dzielnicowy poświęcił dużo uwagi oszustwom dokonywanym tzw. metodą „na wnuczka”. Uczestnicy zajęć wysłuchali także o innych coraz to nowszych metodach działania oszustów, oraz jak postępować  aby nie stać się ich ofiarami. Ponadto poruszono ważny temat bezpieczeństwa seniorów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Nasi Seniorzy na tego typu pogadankach, chętnie wysłuchują porad, oraz zadają pytania na nurtujące ich zagadnienia. Spotkania w Dziennym Domu Senior-Wigor w takim gronie odbywają się cyklicznie.
czytaj dalej

Dzien Pluszowego Misia

 
 
W dniu 24 listopada o okazji Dnia Pluszowego Misia, Seniorzy ponownie gościli w Przedszkolu pod Muchomorkiem w Zbąszynku, przydzieleni do grup , zostali z uśmiechem i radością przywitani przez dzieci. W grupach Seniorzy czytali dzieciom bajki, potem odbyły się gry i zabawy taneczne ,a na koniec wspólnie oglądneli bajkę filmową przedstawiającą historię pluszowego misia. Czas spędzony z dziećmi upłynął Seniorom w miłej i pogodnej atmosferze.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

Osoby bezdomne
chętne do korzystania z Ciepliska
proszone o kontakt z OPS
 w Zbąszynku.

Seans filmowy

 
 
W piątek 17 listopada 2017r. odbył się w Naszym Domu seans filmowy na który zostały zaproszone dzieci z Niepublicznego Przedszkola pod Muchomorkiem w Zbąszynku z  grupy ”Jagódki” ze swoją panią Magdaleną Jokiel. Dzieci  z Seniorami z zaciekawieniem oglądały bajki, które niosą ponadczasowe przesłanie: „Miś Uszatek”,” Pszczółka Maja” ,”Bolek i Lolek” czy „Wilk i Zając”. Była to kolejna okazja do integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej

Z wizytą u dzieci...

 
W dniu 09 listopada 2017r. grupa seniorów  z Dziennego Domu Senior-Wigor w Zbąszynku udała do  Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku w odwiedziny do naszych milusińskich, aby razem z nimi uczcić Święto Niepodległości. Czas upłynął przy wspólnej zabawie, śpiewaniu piosenek i wykonywaniu prac plastycznych związanych ze zbliżającym się świętem.
Seniorzy zostali bardzo serdecznie i ciepło przyjęci przez dzieci i personel przedszkola. Na zakończenie spotkania zostali obdarowani ślicznym upominkiem od dzieci. Spotkania z dziećmi to dla seniorów emocje i  miłe przeżycie, gdyż kochają dzieci i każde odwiedziny w przedszkolu wywołują u nich uśmiech i zadowolenie. Jeszcze raz dziękujemy za miłe przyjęcie i za wspaniały klimat.
czytaj dalej

Wizyta Przedszkolaków

 
Szczere uśmiechy na twarzach Seniorów z DDSW wywołała wizyta dzieci z Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku. Przedszkolaki spotkały się z Seniorami 06.11.2017r., by wysłuchać czytanych przez nich bajek  oraz wierszyków, dzieci starannie się przygotowały, gdyż były przebrane za bohaterów ponadczasowych książek. Uważnie słuchały czytania Seniorów i wesoło wtórowały podczas czytania wierszy. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i tańca przy muzyce. Na dzieci czekał także słodki poczęstunek. Te miłe chwile wniosły do DDSW nie tylko wiele radości, ale i pokazały jak ważna jest integracja międzypokoleniowa.
czytaj dalej

Wizyta dzieci z okazji Dnia Seniora

 
 
Z okazji Dnia Seniora przybyli do nas uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Zbąszynku ze swoją serdeczną nauczycielką p. Magdaleną Prządką.
Zaprezentowali nam swoje wierszyki, historyjki a także nieprzeciętny talent muzyczny, bowiem większość przepięknie zagrała na flecie, inni na gitarze, a jedna z uczennic zagrała na mało znanym instrumencie o nazwie klawesyn.
Były oklaski, uśmiech i łzy w oczach z podziwiania młodych talentów. Pięknie dziękujemy za miłą atmosferę i zapraszamy każdego wolnego dnia.
czytaj dalej

Stroiki na Wszystkich Świętych

 
 
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, przynosimy kwiaty, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
W minioną środę Seniorzy wykonali na zajęciach stroiki ,którymi udekorują groby bliskich na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych. W wykonanie włożyli dużo serca  i własnych umiejętności ,każdy stroik był niepowtarzalny. Dekorując wspominali zmarłych, których już z nimi nie ma ,co skłoniło do wzruszeń i zadumy. Na zakończenie prac, Seniorzy byli bardzo dumni i zadowoleni  z wykonania pięknych stroików.
 
 
 
 
czytaj dalej

Wizyta podróżnika

 
Dnia 24 pażdziernika ponownie gościliśmy w naszym Domu podróżnika Pana Andrzeja Pasławskiego.”Wilno-barok na siedmiu wzgórzach” to tytuł pokazu multimedialnego, jaki przywiózł Pan Andrzej na spotkanie z seniorami. Przedstawił urokliwe zabytki takie jak: Brama Ostrobramska, Cudowny Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, Wileńska Starówka, słynna Góra Trzech Krzyży, Zamek Giedymina, Wileńska wieża telewizyjna. Seniorzy nie kryli podziwu i zachwytu  z oglądanych zdjęć. Wprowadził ich w niezwykłą podróż sentymentalną, skłonił do refleksji i pochylenia się nad brzegiem historii.
czytaj dalej

Spotkanie z muzyką

W dniu 20 października 2017 roku, w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp.   odbyło się spotkanie seniorów z muzyką pt. „Co nam w duszy gra”. Spotkanie było okazją do podsumowania  Zbąszyneckiego Święta Seniorów trwającego w naszej gminie od 9 października br.  Gospodarzem imprezy był Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, który wykonał znane i lubiane piosenki ludowe i biesiadne angażując do
wspólnej zabawy licznie zgromadzonych na sali seniorów. Dźwięczne utwory tworzyły miłą i ciepłą atmosferę wprowadzając wszystkich zebranych w radosny nastrój. Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wlkp. przygotowało dla seniorów ciepłą kawę i herbatę oraz pyszny, słodki poczęstunek.  Na początku imprezy  przedstawiono wyniki konkursu plastycznego ogłoszonego przez Dzienny Dom „Senior-Wigor” dla przedszkolaków  pt. „Odkrywamy zbąszynecką krainę z babcią i dziadkiem”. Nagrody naszym milusińskim wręczył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.  W przerwie biesiady seniorzy mieli możliwość zwiedzenia miejscowej  Izby Pamiątek Regionalnych.  Na zakończenie spotkania wszyscy w dobrych humorach zgodnie powtarzali, że muzyka łączy ludzi i jest lekarstwem dla ich ciała i duszy. Organizatorami  spotkania byli: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wlkp. oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Zbąszynku.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 9 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego