Informacje

Informacje

RUSZAJĄ DOTACJE NA INICJATYWY...

07-06-2017 Ilustracja do informacji: RUSZAJĄ DOTACJE NA INICJATYWY MŁODZIEŻOWE! czytaj dalej
Szanowni Państwo, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak, wyłonił już operatora Budżetu Inicjatyw Obywatelskich na Inicjatywy Młodzieżowe w ramach kampanii Młodzi...

KOMUNIKAT!

02-06-2017 Ilustracja do informacji: KOMUNIKAT! czytaj dalej
OD 05 CZERWCA 2017 r (PONIEDZIAŁEK ) ROZPOCZNĄ SIĘ PRACE PRZY PRZEBUDOWIE PARKINGU I BOISKA NA DZIAŁCE POMIEDZY ULICAMI WOJSKA POLSKIEGO – SPORTOWA – DŁUGA W ZBĄSZYNKU. PROSZĘ O NIEPARKOWANIE W OBRĘBIE PARKINGU I...

KONSULTACJE SPOŁECZNE

16-05-2017 Ilustracja do informacji: KONSULTACJE SPOŁECZNE czytaj dalej
projektu pn.”Budowa hali sportowej w Zbąszynku” Burmistrz Zbąszynka zaprasza osoby zainteresowane do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących budowy hali sportowej na Obiektach Sportowych im.B.Niemca w Zbąszynku, ul...

UWAGA ROLNICY! W związku ze skargami...

12-05-2017 Ilustracja do informacji: UWAGA ROLNICY! W związku ze skargami hodowców pszczół przypominam o zasadach jakich należy przestrzegać przy wykonywaniu oprysków na polach uprawnych: czytaj dalej

Informacje dotyczące zbiórki i...

08-05-2017 Ilustracja do informacji: Informacje dotyczące zbiórki i gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Zbąszynek zgodnie z art. 3 ust 2 pkt 9 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250 z późn. zm.) czytaj dalej

Komunikat w sprawie spalania gałęzi,...

12-04-2017 Ilustracja do informacji: Komunikat w sprawie spalania gałęzi, liści, trawy itp.! czytaj dalej
Szanowni Mieszkańcy, W związku z powtarzającymi się pytaniami w sprawie palenia na nieruchomościach różnych materiałów, wyjaśniam, co następuje: 1. Palenie gałęzi, liści trawy, itp.: ...

Doradztwo Energetyczne

20-03-2017 Ilustracja do informacji: Doradztwo Energetyczne czytaj dalej

INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU

17-01-2017 Ilustracja do informacji: INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU czytaj dalej
Główny lekarz Weterynarii onformuje o wystepowaniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 u ptaków dzikich (Polska, Chorwacja, Szwajcaria, Dania, Holandia), jak i drobiu (Polska, Niemcy, Węgry, Austria, Dania). ...

WYBORCO! W celu wzięcia udziału w...

16-01-2017 Ilustracja do informacji: WYBORCO! W celu wzięcia udziału w głosowaniu zadbaj o to, żeby być ujętym w stałym rejestrze wyborców! czytaj dalej
Po wpisaniu do stałego rejestru wyborców będziesz ujęty w spisach sporządzanych w związku z kolejnymi wyborami i referendami na obszarze gminy, w której stale zamieszkujesz. (więcej informacji na plakacie).

Ulotka informacyjna

23-12-2016 Ilustracja do informacji: Ulotka informacyjna czytaj dalej
ULOTKA INFORMACYJNA PLW w Świebodzinie informuje, że w związku z wejściem w życie z dniem 28.12.2016 r. rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem...

Zobacz wszystkie komunikaty

Aktualności

Program Wsparcia i Aktywności Osób Starszych

W dniu 29 czerwca 2017 roku podczas sesji Rady Miejskiej przyjęty zostanie Program Wsparcia i Aktywności Osób Starszych w Gminie Zbąszynek na lata 2017-2020, który ma na celu stworzenie Gminy jeszcze bardziej przyjaznej osobom w wieku senioralnym. W załączeniu przedstawiamy projekt opracowanego Programu.
 
  • 19-06-2017

Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka

W dniu 14 czerwca 2017 roku gościliśmy  w naszym  Domu  Zespół  Śpiewaczy „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wlkp. Seniorzy byli zachwyceni śpiewem i muzyką zespołu .Znane piosenki biesiadne sprawiły ,że na twarzach seniorów pojawił się uśmiech i wzruszenie przypominające im czasy z młodych lat, kiedy takie piosenki gościły na spotkaniach rodzinnych prawie w każdym domu. Wspólne śpiewanie sprawiło poprawę humoru i „podrygiwanie „w rytm znanych, ludowych piosenek.
„Dąbrowszczanka” w swym repertuarze ma piosenki i pieśni:dawne dąbrowickie,- śpiewane gwarą dąbrowicką przy różnych okazjach, biesiadne i kościelne, a przede wszystkim te zapomniane. Swoją działalnością i śpiewem umila i uatrakcyjnia imprezy kulturalno – oświatowe. Bierze udział w festiwalach, biesiadach z piosenką, w regionie i poza nim. Jest laureatem wielu festiwali. Otrzymała nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich przeglądach prezentując śpiew, gwarę, tradycje i stroje dąbrowickie. Zespół prezentuje autentyczne stroje dąbrowickie: kobiety zamężnej, odświętnie ubranej w sić i storki, których ozdobą są pięknie ułożone i haftowane kopki.. Zespół istnieje już 17 lat . Założony w 2000 roku. Tworzą go seniorzy z Dąbrówki Wielkopolskiej, byli członkowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca, kapel, orkiestry dętej. Założycielem i kierownikiem zespołu jest: Ewa Kubicka.
 
 
czytaj dalej
  • 12-06-2017

Wizyta w Winnym Grodzie

W dniu 09 czerwca 2017 roku seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku udali się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Zielonej Góry. Swoją wizytę w Winnym Grodzie rozpoczęli od odwiedzenia Centrum Handlowego Focus Mall, w którym większość z nich była po raz pierwszy w życiu.  Godziny poranne umożliwiły uniknięcie tłoku  klientów,  spokojne zwiedzenie obiektu oraz dokonanie zaplanowanych zakupów. Z centrum handlowego seniorzy udali się do Planetarium Wenus, gdzie uczestniczyli w pokazie pt. „Ziemia we Wszechświecie”. Podczas czterdziestopięciominutowej  wyprawy w kosmos poznali budowę naszego Układu Słonecznego, widzieli z bliska jego obiekty: Słońce, planety, ich księżyce i planetoidy oraz zaznajomili się z przyczynami pozornego ruchu Słońca i kreślonych na tle gwiazd skomplikowanych torów planet obserwowanych z poruszającej się dokoła Słońca Ziemi. Po zakończeniu gwiezdnej podróży seniorzy pojechali do zielonogórskiej Palmiarni. Palmiarnia to cenna wizytówka Zielonej Góry nie tylko dzięki  prezentowanej tam  egzotycznej roślinności ale przede wszystkim historii i tradycji miasta.  W pięknym obiekcie, wśród palm i ogromnego daktylowca kanaryjskiego, seniorzy poczuli się przez chwilę jak w tropiku.   Palmiarnia była ostatnim punktem wizyty w Winnym Grodzie. Podczas całej wycieczki  dopisywał wszystkim humor i co najważniejsze piękna, słoneczna pogoda. W godzinach południowych seniorzy zmęczeni ale bardzo zadowoleni  wrócili do swoich domów.
czytaj dalej

Pierwsze spotkanie Zarządu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek

W dniu 06 czerwca 2017 roku, w siedzibie Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku, odbyło się pierwsze spotkanie  Zarządu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek.
Podczas spotkania ustalono zasady pracy Zarządu RS:
 
               - spotkania Zarządu odbywać się będą w DDS-W co dwa miesiące, w każdą pierwszą środę miesiąca, w razie
                 potrzeby i pojawiających się problemów  istnieje możliwość częstszego zwołania spotkania;
               - spotkania zwoływane będą telefonicznie,
               - spotkania będą protokołowane.
czytaj dalej

Relaks na świeżym powietrzu

     Korzystając z uroków pięknej pogody i długo wyczekiwanego słońca , Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w dniu dzisiejszym spędzili miło czas w przydomowym ogrodzie. Mogli  wspólnie ze sobą porozmawiać , pograć i pośpiewać  piosenki  na świeżym powietrzu. Dla każdego był to miły relaks i odpoczynek.
czytaj dalej
  • 26-05-2017

Gry planszowe-przedszkole

Dnia  24 maja 2017roku Seniorzy  z naszego Domu wraz ze słuchaczkami  z Uniwersytetu Trzeciego Wieku udali się do Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku, na spotkanie w ramach zorganizowanego tam Tygodnia Gier Planszowych .Była to akcja, która miała na celu pokazać dzieciom, że w świecie zdominowanym przez komputery i tablety istnieje możliwość  lepszej, ciekawszej zabawy. Seniorzy udali się do poszczególnych grup wiekowych, gdzie grali z nimi w gry planszowe, wspólnie ćwiczyli, brali udział w zajęciach tanecznych. Maluchy szybko nawiązały kontakt z seniorami, chętnie z nimi rozmawiały i zadawały dużo pytań. Na zakończenie dzieci  z wszystkich grup wiekowych, aby podziękować seniorom za przybycie wspólnie dla nich zatańczyły i wręczyły każdemu własnoręcznie wykonany  kwiatek.
Pomimo zmęczenia na twarzach seniorek gościł uśmiech i zadowolenie. Spotkanie było wspaniałą formą integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej

Spotkanie z policją

Osoby starsze oraz niepełnosprawne stają się często ofiarami oszustw i przestępstw. Są to osoby ufne, otwarte, życzliwe i nie posiadające też dostatecznej wiedzy pozwalającej na uniknięcie zagrożeń.
Dlatego w dniu 22 maja 2017r. gościem Dziennego Domu „Senior-Wigor” był kierownik Posterunku Policji w Zbąszynku st. asp. Łukasz Szymański.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo w domu i na drodze.
St. asp. Łukasz Szymański przedstawił kilka wskazówek, które miały na celu podniesienie świadomości Seniorów w sytuacjach niebezpiecznych dla nich i dla ich mienia.
Przekazał im też informacje jak poradzić sobie w tych trudnych sytuacjach, jak odpowiednio reagować i gdzie szukać właściwej pomocy.
czytaj dalej

Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 18 maja 2017r. gościliśmy w naszym Domu podróżnika pana Andrzeja Pasławskiego,            który podzielił się z nami swoimi wrażeniami i emocjami  z wyprawy do Albanii. Było to spotkanie zatytułowane: ”Albania-Piękna Nieznajoma”. Pan Andrzej pochodzi z Krakowa, od wielu lat podróżuje razem z rodziną do różnych zakątków świata. Jest zakochany w Bałkanach ,a najbardziej upodobał sobie miejsce takie jak: Albania. Podróżuje samochodem terenowym przez co ma możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie dziewicza  przyroda niezmącona jest  jeszcze obecnością człowieka , a  pokonanie siedemdziesięciu kilometrów to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem. Przedstawił nam za pomocą zdjęć piękno nieskażonej cywilizacją przyrody, niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.
 Seniorzy byli pod wielkim wrażeniem podróżnika, z zaciekawieniem słuchali opowieści  z jego wypraw, zadawali ciekawe pytania i  byli zachwyceni zdjęciami.
czytaj dalej

Badania na osteoporozę

Dnia   18 maja 2017r. uczestnicy Dziennego Domu Senior- Wigor w Zbąszynku mogli skorzystać  z bezpłatnego badania densytometrycznego w kierunku osteoporozy.                                       
Realizatorem badania było Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy w Łomiankach.                   
Seniorzy licznie skorzystali z badania , otrzymali wynik z krótkim opisem  i ustnymi  wskazówkami od technika densytometrii.                                                                                                                                                              
Byli bardzo zadowoleni, że mogli skorzystać z badania , które w ich wieku jest bardzo potrzebne. Zaproszenie na to badanie w postaci bonu otrzymały nasze Seniorki od Pana Burmistrza Zbąszynka      z okazji Dnia Kobiet.
czytaj dalej

Powołanie Rady Seniorów Gminy Zbąszynek

W dniu 15 maja 2017 roku,  w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Zbąszynek skupiających w swych szeregach seniorów i działających na rzecz tej grupy społecznej, na którym powołano Radę Seniorów Gminy Zbąszynek opartą  na formule partnerstwa społecznego. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.
Po przyjęciu  przez zgromadzone osoby Regulaminu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek, prezesi i kierownicy zaproszonych do współpracy organizacji i instytucji dokonali  uroczystego podpisania Aktu Założycielskiego Rady Seniorów.
Burmistrz Zbąszynka w swoim przemówieniu pogratulował podjętej inicjatywy, a następnie omówił najważniejsze cele polityki społecznej samorządu, do których należy niewątpliwie polityka senioralna oraz główne działania realizowane i planowane na rzecz poprawy funkcjonowania osób starszych w naszej gminie.  Burmistrz wyraził pełną gotowość współpracy z powołaną właśnie Radą i zadeklarował wspólne spotkania co najmniej raz na kwartał. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 »

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 

Dołącz do Nas

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego

Kalendarium

Kalendarz imprez