Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Nieśmiertelnik

                                                                                                                     

WYJAZD DO KINA NA FILM

  
15 lutego 2018 r. grupa Seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor w Zbąszynku udała się do kina, do Międzyrzeckiego  Ośrodka Kultury na film „Podatek od miłości”. Była to polska  komedia romantyczna o interesującej fabule, która bardzo rozbawiła Seniorów. Ciekawe i zabawne dialogi przepełnione pikanterią sprawiły ,że Seniorzy śmiali się przez dużą część filmu. Po seansie w kinie na Seniorów czekała kawa i ciastko, po której wszyscy zadowoleni wrócili do domu.
czytaj dalej

Walentynki

  
W dniu 14 lutego 2018r. Seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor przy wspólnej kawie i słodkościach świętowali „Walentynki, każdy z seniorów otrzymał własnoręcznie wykonane serduszko. Czas upłynął w miłej i pogodnej atmosferze.
czytaj dalej

78 rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir

      9 lutego przy pomniku na Placu Dworcowym w Zbąszynku odbyła się uroczystość upamiętnianiająca 78 rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir. Spotkali się przedstawiciele samorządu, m.in. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Zastępca Burmistrza Jan Makarewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Alojzy Jokiel, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur oraz członkowie Świebodzińskiego Związku Kresowian - Koło Terenowe Kosieczyn. W uroczystości uczestniczył również poczet sztandarowy Związku Drużyn ZHP w Zbąszynku, Wikariusz Parafii Ks. Jakub Świątek  oraz Seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor, którzy oddali hołd zapalając znicze pod pomnikiem pamięci pomordowanym mieszkańcom Kresów.
czytaj dalej

TŁUSTY CZWARTEK

     TŁUSTY CZWARTEK zwiastuje koniec karnawału. Jest to dzień zajadania się słodkościami, raj dla wszystkich łasuchów i nie tylko, bo chyba każdy w tym dniu sięga chociaż po jednego pączka –Tradycja mówi, że tego, kto nie zje w tym dniu żadnego, może opuścić pomyślność...8 lutego tak było także w  Dziennym Domu Senior –Wigor, a to za sprawą przepysznych pączków  z dżemem ,których smakiem delektowali nasi Seniorzy.
czytaj dalej

Seniorzy na Wieczorze Kolęd

           
W dniu 31 stycznia 2018 roku seniorzy z naszego Domu wzięli udział w „Wieczorze kolęd” zorganizowanym przez Zbąszynecki Ośrodek Kultury.  Podczas dwugodzinnego koncertu na scenie zaprezentowały się instytucje samorządowe, organizacje społeczne działające na terenie gminy oraz śpiewające rodziny wykonując znane kolędy i pastorałki.  Seniorzy, zachęceni gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności,  zaśpiewali dwie kolędy:  „Mizerna cicha” oraz „Mędrcy świata”. Do śpiewu akompaniował seniorom na keyboardzie Pan Dariusz Kowalski  Pomimo ogromnej tremy jaka towarzyszyła naszym wykonawcom na scenie, występ był udany. Po zejściu ze sceny wszyscy dumni i uśmiechnięci zajęli swoje miejsca i podziwiali kolejnych wykonawców. Podczas takich wydarzeń uwidacznia się wigor naszych seniorów z czego jesteśmy bardzo dumni.
czytaj dalej

SPOTKANIE Z EKOLOGIEM

   
W dniu 30 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszym Domu inspektora do spraw ochrony środowiska i ochrony przeciwpożarowej Pana Piotra Kulę. Prelekcja miała na celu uświadomić  Seniorów jak zapobiegać i uniknąć pożaru w domu, kiedy i gdzie szukać pomocy w chwili zagrożenia.
czytaj dalej

Spotkanie Rady Seniorów

W dniu 23 stycznia 2018 roku w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie  Rady Seniorów Gminy Zbąszynek. Podczas spotkania omówiono sprawę realizacji w Gminie Zbąszynek programu „Zbąszynecka Karta Seniora”. Na podstawie informacji zebranych przez członków RS ustalono wykaz podmiotów-partnerów oferujących zniżki na towary i usługi w ramach w/w programu. Rada Seniorów jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu przyznawania, wydawania i korzystania ze Zbąszyneckiej Karty Seniora oraz określenia logo do Karty i wzoru porozumienia. Realizatorem programu będzie Dzienny Dom „Senior-Wigor”. Zbąszynecka Karta Seniora zostanie wprowadzona w pierwszym kwartale bieżącego roku. O szczegółach przedsięwzięcia seniorzy będą informowani podczas zebrań lokalnych organizacji senioralnych oraz na plakatach i stronach internetowych gminy.  Ponadto Rada Seniorów opracowała Roczny Plan Działania RS oraz ustaliła termin tegorocznych obchodów Tygodnia Seniora na 08-12 października 2018 roku.
czytaj dalej

Spotkania z muzyką

 
 
Karnawał trwa także w Dziennym Domu „Senior-Wigor”. We wtorek 23.01.2018r.Seniorzy w rytmie muzyki granej przez pana Darka  z radością ruszyli do tańca. W kuchni była przygotowywana pyszna sałatka, było miło i sympatycznie .Spotkania z muzyką są bardzo lubiane przez Seniorów. Mieszkańcy Domu po raz kolejny pokazali jak potrafią być szczęśliwi i pełni energii, bo kiedy w Naszym Domu rozbrzmiewają dźwięki muzyki to widać jak Seniorzy kochają tańczyć i są dobrej kondycji.
czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka

  
 
W dniu 22 stycznia 2018 roku z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedziły Seniorów dzieci z Niepublicznego Przedszkola pod Muchomorkiem w Zbąszynku z grupy ”Wiewiórki”, razem z Panią Aurelią Czepek. Seniorzy z uśmiechem i radością powitali dzieci ,z zaciekawieniem słuchali piosenek i wierszyków o babciach i dziadkach ,wykonanych przez dzieci. Były wspólne tańce, śpiew i zabawa. Na zakończenie dzieci obdarowały Seniorów własnoręcznie wykonanym bukiecikiem kwiatków.
Seniorzy z łezką w oku dziękowali milusińskim za przybycie i upominek. Była to kolejna okazja do integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 11 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego