Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Jesienne spotkanie z uczniami

 
 
W dniu 17 października gościliśmy w Naszym Domu uczniów z klasy IB Szkoły Podstawowej w Zbąszynku z wychowawczynią Panią Agnieszką Rucioch, którzy wspólnie z Seniorami robili jesienne prace plastyczne. Za pomocą kartek, nożyczek, kleju i kolorowych paseczków powstały piękne, kolorowe liście. Z okazji  „Tygodnia Seniora” podopieczni Naszego Domu mogli usłyszeć od dzieci szczere, płynące z serca życzenia, otrzymali również upominek w postaci latarni i drewnianej figurki oraz ogrom książek, które z pewnością znajdą miejsce w Naszej „domowej bibliotece”. Każde spotykanie seniorów z dziećmi jest przez nich bardzo wyczekiwane, wywołuje ogromne emocje i jest wspaniała formą integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej

Biesiada w Sulechowie

W dniu 18 października 2017 roku seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku brali udział w I Biesiadzie z Kabaretem zorganizowanej przez Dom Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty „Promyk” OPS CUS Sulechów. Impreza odbyła się na sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury im. F.Chopina / dawny zbór /.  Seniorzy zaprezentowali programy artystyczne w postaci scenek kabaretowych i utworów biesiadnych. Na scenie oprócz naszych seniorów wystąpili seniorzy z Trzebiechowa,  Bojadeł,  Zielonej Góry i Sulechowa. Wszystkim artystom towarzyszył uśmiech i radość. Licznie zgromadzona na sali publiczność nagradzała każdy występ gromkimi brawami. Seniorzy ze Zbąszynka ubrani w barwne stroje  wykonali trzy piosenki biesiadne: „Chłopaki, chłopaki”, „ Z Dąbrówki do Zbąszynia” oraz „ Kwiatek czerwony”. Do śpiewu akompaniował nam na akordeonie  p.Dariusz Kowalski. Pomimo ogromnej tremy towarzyszącej naszym wykonawcom podczas występu wszystko poszło znakomicie. Na zakończenie części artystycznej wszystkie grupy uczestniczące w biesiadzie odebrały z rąk Burmistrza Sulechowa oraz organizatorów imprezy okolicznościowe dyplomy i statuetki, a także kosz ze słodkościami i kwiaty. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem. Nasi seniorzy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni późnym wieczorem wrócili szczęśliwie do domów.  Przyjaciołom z Sulechowa gratulujemy świetnej organizacji imprezy i jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie.
czytaj dalej

Wieczór poetycki dla Seniorów

17 października 2017r. o godz.16.00  w Klubie Muzycznym ”Bongo” Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Poetycki dla seniorów, zatytułowany „Wędrówką jedną życie jest człowieka”. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiersze  wybitnych poetów, które recytowały seniorki z Dziennego Domu „Senior -Wigor”: Iwona Lichtarowicz, Eleonora Fryśna i Barbara Dudek. Seniorzy: Czesława Zaleska, Kazimiera Wodecka, Władysław  Kozak oraz uczennice CKUiZ w Zbąszynku: Kamila Augustyniak, Aleksandra Strugała i Paulina Jasińska. Narratorami były: Teresa Szulczewska, Malwina Kubicka i Dorota Zelno. Wieczór upłynął przy dźwiękach pianina i śpiewu nastrojowych, lirycznych piosenek w wykonaniu Jakuba Kostrzewskiego, Mileny Jakubowskiej, Kamili Suwiczak, Aleksandry Strugały i Agnieszki Kozy. Wykonawcy zabrali słuchaczy w niezapomnianą podróż w świat poezji, która pozwoliła na chwilę się zatrzymać ,wzruszyć i pomyśleć nad sensem życia i przemijania. Na zakończenie spotkania współorganizatorzy zostali obdarowani piękną różą od Pana Krzysztofa Krzywaka, w podziękowaniu za pomysł i zorganizowanie Wieczorku .
czytaj dalej

Konkurs plastyczny z okazji Zbąszyneckiego Święta Seniora rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny dla dzieci do lat 6: indywidualnie lub z placówek przedszkolnych z terenu Gminy Zbąszynek pod hasłem: „Odkrywamy zbąszynecką krainę z babcią i dziadkiem” ogłoszony został w ramach obchodów Święta Seniora w Gminie Zbąszynek. Organizatorem konkursu był Dzienny Dom „Senior –Wigor”.
Celem konkursu było tworzenie i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz tradycji rodzinnych, ukazanie form wspólnego spędzania czasu wolnego, zachęcanie do odkrywania bogactwa historycznego i przyrodniczego Gminy Zbąszynek, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości dzieci oraz promowanie uzdolnień plastycznych dzieci.
Jury biorąc pod uwagę: zgodność pracy z hasłem konkursu oraz jego celami, wykonanie pracy pod względem estetycznym, samodzielność i oryginalność ujęcia tematu oraz ogólny wyraz artystyczny dokonało wyboru prac do nagród.
 
czytaj dalej

I LUBUSKI SEJMIK SENIORÓW

„Lubuskie – region spełniający oczekiwania Seniorów” to hasło I Lubuskiego Sejmiku Seniorów, który odbył się 16 października 2017 r. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego. Obrady zainaugurowały XIX Lubuski Tydzień Seniora. Celem wydarzenia, którego inicjatorką jest marszałek Elżbieta Anna Polak było zmotywowanie osób starszych do uczestnictwa w życiu społecznym i politycznym regionu oraz dzielenie się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. W Sejmiku Seniorów zasiada 30 radnych, z tego dwóch Radnych Seniorów z Gminy Zbąszynek – Władysław Kozak i Tadeusz Sierżant. Radnych i gości w imieniu marszałek Elżbiety Anny Polak powitał wicemarszałek Romuald Gawlik: Chcemy jeszcze wiele przekazać młodemu pokoleniu. To my jesteśmy spoiwem dla młodych i średnich pokoleń. Zależy nam na tym, by Radni Seniorzy opowiedzieli o swoich oczekiwaniach – mówił wicemarszałek.  Następnie przedstawił założenia polityki senioralnej w województwie lubuskim.
czytaj dalej

IX LUBUSKI KONGRES KOBIET

Około pół tysiąca Lubuszanek wzięło udział w tegorocznym – IX Lubuskim Kongresie Kobiet, który odbył się 14 października 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim  w Zielonej Górze. Naszą Gminę reprezentowały Jolanta Muchowska i Katarzyna Rucioch.
W tym roku Lubuski Kongres Kobiet odbywał się pod hasłem: Kobiety solidarne w działaniu. I panie pokazały, że to nie tylko slogan. Sala Kolumnowa Sejmiku Województwa pękała w szwach. Wśród gości byli m.in. posłanka Katarzyna Osos, ambasadorki woj. lubuskiego – aktorka Joanna Brodzik i projektantka mody Ewa Minge, redaktor naczelna Wysokich Obcasów Ewa Wieczorek, burmistrz Żar Danuta Madej, wójt gminy Nowa Sól Izabela Bojko, radna Gorzowa Grażyna Wojciechowska, radne Sejmiku Anna Synowiec, Anna Chinalska i Grażyna Dereń, radni Edward Fedko i Klaudiusz Balcerzak, prof. Beata Trzop i prof. Wiesław Hładkiewicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego, w imieniu wojewody - szefowa zielonogórskiej delegatury LUW Brygida Grzybowicz, była też inicjatorka Wschowskich Kongresów Kobiet Urszula Chudak i wielu innych gości.
czytaj dalej

Śniadanie z burmistrzem w ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora

W dniu 13 października 2017 roku w Dziennym  Domu  „Senior-Wigor” odbyło się spotkanie Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego z  Radą Seniorów Gminy Zbąszynek, kierownikami jednostek organizacyjnych gminy oraz sołtysami. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Świebodzińskiego – Alojzy Jokiel, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur, ksiądz dziekan Zdzisław Przybysz, ksiądz proboszcz Jerzy Kordiak, pełnomocnik burmistrza ds. ochrony zdrowia – Krzysztof Krzywak. Spotkanie było okazją do przedyskutowania spraw nurtujących środowisko zbąszyneckich seniorów oraz przedstawienia włodarzom potrzeb i oczekiwań tej grupy naszych mieszkańców.   
Podczas spotkania Burmistrz Zbąszynka podziękował wszystkim osobom działającym na rzecz osób starszych za ich zaangażowanie i oddanie w prowadzone działania  oraz omówił najważniejsze kwestie prowadzonej przez lokalny samorząd polityki senioralnej, przedstawił efekty zrealizowanych już działań oraz plany na przyszłość. Odczytany został również list Pani Elżbiety Rafalskiej - Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej skierowany za pośrednictwem Burmistrza Zbąszynka do naszych seniorów w związku z obchodami Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora. 
czytaj dalej

II Turniej Chińczyka

W dniu 10 października 2017 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora, w Dziennym Domu Senior-Wigor rozegrano II Turniej Chińczyka. W turnieju wzięło udział dwanaście dwuosobowych drużyn zbąszyneckich seniorów reprezentujących następujące organizacje senioralne działające na terenie naszej gminy: Związek Kresowian, Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor”. Gościnnie w turnieju udział wzięła drużyna radnych Rady Miejskiej w Zbąszynku oraz drużyna z zaprzyjaźnionego Domu Dziennego Pobytu w Sulechowie. Turniej składał się z pięciu pojedynków drużynowych. Każdy pojedynek kończył się zliczaniem i sumowaniem punktów uczestników i całych drużyn. Walka była bardzo zacięta i   emocjonująca. Wszystkim seniorom, pomimo początkowej tremy, dopisywał humor. Pierwsze miejsce zdobywając 249 punktów zajęła drużyna „Kresowianie I” w składzie: Stanisława Kozak i Wiesław Jarzyna.  Drugie miejsce zdobywając  237 punktów zajęli „Kresowianie II” w składzie: Maria i Marian Mosiewiczowie, a na miejscu trzecim uplasował się Dom Dziennego Pobytu Sulechów. Zwyciężczynią, która indywidualnie zdobyła największą liczbę punktów podczas całego turnieju została Pani Stanisława Kozak.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za obecność  i  dobrą zabawę. Już dziś zapraszamy za rok na kolejne zmagania z Chińczykiem.
czytaj dalej

List minister

List marszałka

1 2 3 4 5 6 ... 8 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego