Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Zajęcia edukacyjne z udziałem "Commando"

W dniach 9-10 maja br. w Zbąszynku członkowie Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”  z Bolesławca wspólnie z uczniami klasy o profilu pożarniczo – wojskowym Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku i uczniami Gimnazjum uczestniczyli w pokazach i  szkoleniach obronnych oraz  zawodach strzeleckich.
Bezpośrednie spotkania z młodzieżą, prelekcje i pokazy wyposażenia wojskowego stanowią jedną z wielu form działalności Stowarzyszenia na rzecz umacniania obronności państwa, wsparcia edukacji uczniów klas wojskowych, wychowania patriotycznego, a także kształtowania wizerunku polskiego żołnierza. Podczas prelekcji można dotknąć wyposażenia i uzbrojenia jednostek specjalnych oraz zadać szczegółowe pytania z doświadczeń liniowych.
Pierwszego dnia odbyły się prelekcje w budynku ZST w Zbąszynku oraz  zawody strzeleckie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Rogozińcu.  Drugiego dnia na obiektach sportowych w Zbąszynku odbył się pokaz sztuk walki i samoobrony oraz nauka rzucania nożem szturmowym.
Cykl spotkań z członkami Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”  był  uzupełnieniem i uatrakcyjnieniem programu nauczania  w klasie o profilu wojskowym ZST  oraz miał na celu zachęcić absolwentów Gimnazjum do skorzystania z szerokiej oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25Galeria zdjęć: Szkolenie z udziałem "Commando"

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego