Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

SPOTKANIE ZE STUDENTAMI PRAWA

We wtorek, 03.12.2019r. w Dzienny Domu „Senior – Wigor” odbyła się prelekcja prowadzona przez studentów prawa z Uniwersytetu Zielonogórskiego na której poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa osób starszych oraz ich egzystencji w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Aktywni, Świadomi i Zdrowi - Seniorzy 2019” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. 
czytaj dalej

WARSZTATY KOSMETYCZNE

Zarząd Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosił na warsztaty kosmetyczne jest to interesująca forma zajęć dedykowana w szczególności dla płci pięknej. Kobiety chciałyby świadomie kreować swój wizerunek, ale często nie wiedzą jak. Dobrze bądź źle zrobiony makijaż, może bardzo pomóc lub bardzo zepsuć pierwsze wrażenie, jakie chcemy uzyskać. 19 listopada na salce kameralnej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury czekały na panie, które chcą być jeszcze piękniejsze kosmetyczki Małgorzata Kocur i Alicja Łukaszewska. Za gospodyniami spotkania stał stół wypełniony kremami, pudrami, cieniami, bronzerami, pomadkami, lakierami i całą masą różnych przyrządów, wszystko dla poprawienia piękna. Panie Małgorzata i Alicja zaproponowały uczestniczkom wykonanie dwóch rodzajów makijażu – dziennego i wieczorowego. Tłumaczyły i pokazywały wszystko na modelkach.
czytaj dalej

PRAWO PRZYJAZNE SENIOROM

ZARZĄD ZBĄSZYNECKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU ORAZ DZIENNY DOM SENIOR-WIGOR ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH
03.12.2019 o godz. 11.15
DO DOMU SENIOR-WIGOR NA SPOTKANIE ZE STUDENTAMI WYDZIAŁU PRAWA UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO, KTÓRZY PRZEPROWADZĄ WARSZTATY nt. PRAWO PRZYJAZNE SENIOROM.

WARSZTATY KOSMETYCZNE

III FORUM SENIORÓW I UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU REGIONU KOZŁA

Dnia 15 października 2019r. w Babimoście odbyło się III Forum Seniorów i UTW Regionu Kozła, na które przybyły delegacje Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Kargowej, Zbąszynia i Zbąszynka. Na spotkanie zaprosił Prezes Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła, współgospodarzem był UTW Babimost. Zaproszono także przedstawicieli gmin, w których uniwersytety nie działają. I tak z Siedlca byli to przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów natomiast z Trzciela delegacja Stowarzyszenia Trzcielscy Seniorzy. W zaproszeniu gospodarze napisali, że spotkanie ma służyć głównie integracji, wymianie doświadczeń oraz nawiązaniu współpracy między różnymi organizacjami zrzeszającymi seniorów.
czytaj dalej

WYPRAWA DO TORUNIA

Słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz ich przyjaciele zakończyli wakacje wycieczką do Torunia. 11 września wczesnym rankiem wyruszyli na koleiną wyprawę. Dotarliśmy na parking nad Wisłą i wzdłuż murów obronnych udaliśmy się na zwiedzanie starego miasta. Witała nas Brama Klasztorna, która zachowała widoczne elementy systemu obronnego: masywne wrota, wnękę na podnoszoną bronę oraz kaszownik - otwór, przez który zrzucano na atakujących kamienie i wylewano wrzątek.
czytaj dalej

PIKNIK I INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

WYCIIECZKA DO TORUNIA

ZUTW ZAKOŃCZYŁ VII ROK AKADEMICKI

 
 
W dniu 06 czerwca słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyznaczyli sobie spotkanie na stadionie OSiR Zbąszynek. W tym dniu uroczyście kończyli VII rok akademicki. Na to spotkanie w plenerze, przy grillu przybył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Jan Mazur przewodniczący Rady Miasta, Katarzyna Rucioch kierownik Domu Senior-Wigor, Malwina Kubicka dyrektor ZOK oraz gospodarz obiektu, kierownik OSiR Marcin Minta. 
czytaj dalej

WAKACYJNA WYPRAWA ZUTW

 
 
Po zakończeniu zajęć na Zbąszyneckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku 04.06 wyruszyliśmy, aby odpocząć nad Sprewaldzkimi kanałami. Naszą pierwszą wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w manufakturze czekolady Confiserie Felicitas w Hornow. . 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 11 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego