Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019

TYDZIEŃ SENIORA

WYPRAWA ZUTW DO ZŁOTEJ PRAGI

Chłodny poranek 11 września, słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zbierają się na przystanku autobusowym przy dworcu w Zbąszynku. Jeszcze przed rozpoczęciem zajęć roku akademickiego 2018/2019 chcą odwiedzić Pragę. Postanowili sami sprawdzić czy to jest tak jak w krążącej opinii - Złota Uliczka, piwo i knedliki, zaliczyć te atrakcje Pragi i wrócić do domów. Nadjeżdża autobus wszyscy zajmują miejsca i ruszamy na spotkanie przygody. Po drodze postój na granicy, aby wymienić walutę i mieć, za co spróbować czeskiego piwa. Teraz już prosto do Pragi.
czytaj dalej

ZAPISY DO GRUPY GRY I ZABAWY UMYSŁOWE

WYJAZD DO PRAGI

KOMUNIKAT

HISTORIA, SPORT I KULTURA ŁĄCZĄ SENIORÓW CZTERECH GMIN

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kargowej na realizację projektu „Historia, sport i kultura łączą seniorów z czterech gmin” otrzymał dotacje z „Wojewódzkiego Programu na Rzecz Osób Starszych”. Impreza łącząca historię, sport oraz kulturę odbyła się 15 czerwca w Kargowej. Zaproszone zostały reprezentacje UTW Zielona Góra, Sulechów, Babimost oraz nasza reprezentacja – już w nowych strojach.
Wszyscy rywalizowali w najprzeróżniejszych konkurencjach takich jak: kulanie Oscypka, strzelanie z procy do butelek, jazda na hulajnodze, rzut piłką lekarską, układanie wieży z klocków drewnianych, nawlekanie korali na linkę, przeciąganie towaru w kartonie, przenoszenie dużej piłki gumowej bez użycia rąk, strzelanie z łuku, przewożenie koleżanek i kolegów z zespołu wózkiem. Nasza ekipa dzielnie walczyła we wszystkich konkurencjach, a kibicował jej Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.
W części historycznej seniorzy złożyli kwiaty po tablicami pamięci Kapitana Więckowskiego i Powstańców Wielkopolskich oraz wysłuchali wykładu związanego z bohaterami walki o polskość tych ziem. Na tym nie koniec, organizatorzy zaprosili na część kulturalną, a w niej na koncert „Jak za dawnych lat”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: POTYCZKI SPORTOWO - REKREACYJNE W KARGOWEJ

W NOWYCH STOJACH ZUTW KOŃCZY VI ROK AKADEMICKI

W dniu 08 czerwca słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyznaczyli sobie spotkanie na stadionie OSiR Zbąszynek. W tym dniu uroczyście kończyli VI rok akademicki. To drugie już plenerowe spotkanie kończy trudny rok działalności, uczyliśmy się jak gospodarować i rozliczać fundusze. Dzięki przyjęciu naszej Oferty Zadania Publicznego „Aktywność i edukacja to przygoda w wieku 60+” otrzymaliśmy niezbędne fundusze do działalności. Obecnie zrzeszamy 83 słuchaczy i działa 12 grup zajęciowych zgodnie ze zgłaszanym przez słuchaczy zapotrzebowaniem. Dużą popularnością cieszy się Kurs Tańca Towarzyskiego zorganizowany wraz Dziennym Domem Senior – Wigor. Czynimy starania, aby reaktywować grupę – gry i zabawy umysłowe, jest duża szansa, iż rozpocznie swoją działalność we wrześniu.
czytaj dalej

REJS DO WINNICY NA ZAKOŃCZENIE ROKU

Tuż przed zakończeniem roku słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyruszyli na wycieczkę do Nowej Soli skąd popłynęli stateczkiem Laguna po Odrze do Starej Wsi do Winnicy Kinga. Piękna pogoda dodała uroku tej wyprawie, uczestnicy najbardziej cieszyli się, że zgodnie z planem do winnicy udadzą się rejsem po Odrze. Bardzo niski stan wody nie gwarantował tego, że statek będzie mógł wypłynąć z portu w Nowej Soli, ale udało się. Uroki doliny środkowej Odry podziwiali w promieniach pięknego słońca, które dodatkowo opalało przebywających na pokładzie. 
czytaj dalej

ZAKOŃCZENIE VI ROKU AKADEMICKIEGO

1 ... 3 4 5 6 7 ... 10 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego