Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

  • 08-07-2020

ZUTW ZAKOŃCZYŁ VIII ROK AKADEMICKI

W dniu 06 czerwca 2020 słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyznaczyli sobie spotkanie na stadionie OSiR Zbąszynek. W tym dniu uroczyście kończyli VIII rok akademicki. Zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią koronowirusa Corvit 19 umożliwiły zorganizowanie takiego spotkania.
Prezes Zarządu ZUTW Wanda Heppel tak powiedziała do zgromadzonych słuchaczy:
Mamy za sobą znowu jeden rok akademicki. Był on jednak inny niż w poprzednie lata. Wszystkiemu winien jeden mały wirus, choć nazwany po królewsku – koronawirus. Zniweczył on nasze wiosenne plany, a mianowicie:
1. Nie pojechaliśmy na planowaną wycieczkę do Czech, a dokładnie do Liberca i Jablońca, która zaplanowana była na 28 kwietnia.
2. Odwołany został zaplanowany na kwiecień wykład prof. Izdebskiego pod znamiennym tytułem „Seksualność Seniorów.
3. Nie odbył się również planowany na maj wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej „Tydzień Rodziny”.
4. Nowa grupa zajęciowa „Gry i Zabawy Umysłowe” nie zdążyła rozpocząć zajęć w II semestrze roku akademickiego 2019/2020, a brydżyści mieli dopiero pierwsze zajęcia.
I tak przestaliśmy przyswajać sobie nowe słówka z języka angielskiego i niemieckiego, rowery odpoczywały w piwnicach, zajęcia komputerowe zostały zawieszone, grupie wokalnej odpoczywają struny głosowe, grupie plastycznej śnią się nowe plenery, krzyżówkowicze w domach sami rozwiązują jolki, grupa taneczna i rehabilitacyjna ćwiczy sobie w domu, albo nie? Brydżyści nie zdążyli potasować kart, a grupa edukacyjno-krajoznawcza przegląda stare albumy.
VIII rok akademicki kończy 85 słuchaczy, którzy w tym roku uczestniczyli w zajęciach 12 grup tematycznych. Śpiewającą grupę wszyscy mogli już podziwiać, prace naszych plastyków ozdabiają hol Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor. Uczymy się języków obcych, bardziej aktywnych zapraszamy na rowery i spacery nordic walking. W naszych wyprawach odwiedzamy ciekawe miejsca, bierzemy czynny udział w życiu naszej gminy. Trwa kurs tańca towarzyskiego, który będzie trwał nadal o ile będą chętni. Zdążyła raz się spotkać grupa brydża sportowego, która mamy nadzieje będzie kontynuowała swoją działalność od września. Za nami trudny rok, koronawirus przerwał go w marcu, a o planach, które nie doszły do skutku mówiła Prezes ZUTW. Przed nami czas wolny, a już myślimy o IX roku akademickim, na który wszystkich zapraszamy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: ZAKOŃCZENIE VIII ROKU ZUTW

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego