Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

III FORUM SENIORÓW I UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU REGIONU KOZŁA

Dnia 15 października 2019r. w Babimoście odbyło się III Forum Seniorów i UTW Regionu Kozła, na które przybyły delegacje Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Kargowej, Zbąszynia i Zbąszynka. Na spotkanie zaprosił Prezes Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła, współgospodarzem był UTW Babimost. Zaproszono także przedstawicieli gmin, w których uniwersytety nie działają. I tak z Siedlca byli to przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów natomiast z Trzciela delegacja Stowarzyszenia Trzcielscy Seniorzy. W zaproszeniu gospodarze napisali, że spotkanie ma służyć głównie integracji, wymianie doświadczeń oraz nawiązaniu współpracy między różnymi organizacjami zrzeszającymi seniorów.
czytaj dalej

WYPRAWA DO TORUNIA

Słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz ich przyjaciele zakończyli wakacje wycieczką do Torunia. 11 września wczesnym rankiem wyruszyli na koleiną wyprawę. Dotarliśmy na parking nad Wisłą i wzdłuż murów obronnych udaliśmy się na zwiedzanie starego miasta. Witała nas Brama Klasztorna, która zachowała widoczne elementy systemu obronnego: masywne wrota, wnękę na podnoszoną bronę oraz kaszownik - otwór, przez który zrzucano na atakujących kamienie i wylewano wrzątek.
czytaj dalej

PIKNIK I INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

WYCIIECZKA DO TORUNIA

ZUTW ZAKOŃCZYŁ VII ROK AKADEMICKI

 
 
W dniu 06 czerwca słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyznaczyli sobie spotkanie na stadionie OSiR Zbąszynek. W tym dniu uroczyście kończyli VII rok akademicki. Na to spotkanie w plenerze, przy grillu przybył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Jan Mazur przewodniczący Rady Miasta, Katarzyna Rucioch kierownik Domu Senior-Wigor, Malwina Kubicka dyrektor ZOK oraz gospodarz obiektu, kierownik OSiR Marcin Minta. 
czytaj dalej

WAKACYJNA WYPRAWA ZUTW

 
 
Po zakończeniu zajęć na Zbąszyneckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku 04.06 wyruszyliśmy, aby odpocząć nad Sprewaldzkimi kanałami. Naszą pierwszą wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w manufakturze czekolady Confiserie Felicitas w Hornow. . 
czytaj dalej

ZAKOŃCZENIE VII ROKU AKADEMICKIEGO

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

WYCIECZKA SPREWALD - CUDA ŁUŻYC

ZUTW organizuje dnia 04 czerwca 2019r.  wycieczkę
SPREEWALD – CUDA ŁUŻYC
Wyjazd o godz. 6.30 – SPREEWALD – spływ łódkami pychówkami, degustacja szprewaldzkich specjałów, przejazd do HORNOW – manufaktura czekolady, następnie COTTBUS-BRANITZ – zwiedzanie parku księcia Puecklera von Muskau. Przejazd do centrum. Powrót do Zbąszynka około godz. 20.oo
Koszt wycieczki dla członków  ZUTW wynosi 150 zł.
Dla pozostałych uczestników  -  190 zł. od osoby.
Zapisy wraz wpłatą przyjmuje Maria Jokiel  tel. 787 700 222
w  terminie do dnia 15 kwietnia 2019r.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność wpłat.

KOMUNIKAT

1 2 3 4 5 6 ... 10 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego