Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

WIZYTA W SKWIERZYNIE

W dniu 18 czerwca 2018 roku seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku brali udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Dziennych Domów Seniora, który odbył się w Skwierzyńskim Domu Kultury.  W imprezie brało udział 8 Domów z terenu województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Honorowy patronat nad imprezą objęła Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która osobiście oklaskiwała występy seniorów. Impreza była okazją do spotkania się uczestników i pracowników Dziennych Domów, wzajemnej integracji, wymiany doświadczeń i prezentacji dorobku artystycznego. Seniorzy z naszego Domu pięknie zaprezentowali się na scenie wykonując utwory ludowe z Dąbrówki Wlkp.: „Chłopaki, chłopaki”, „Z Dąbrówki do Zbaszynia”, „Świniorz””. Podczas przeglądu nie nagrody, czy dyplomy były najważniejsze. Uśmiechnięte twarze publiczności, wspólny śpiew i gromkie oklaski sprawiły, że w sali aż kipiało od skumulowanej w niej energii i wigoru seniorów. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólną integrację na terenie  Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Skwierzynie, gdzie przy wspólnym grillu był czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i zabawę. Dziękujemy skwierzyńskim seniorom za zaproszenie na przegląd i gratulujemy wspaniałej organizacji imprezy.
czytaj dalej

Przedstawienie „Baśniowy Ambaras”

6 czerwca Nasi seniorzy zostali zaproszeni do Niepublicznego Przedszkola pod Muchomorkiem na przedstawienie pt. „Baśniowy Ambaras”. To niezwykłe przedstawienie przygotowali dla swoich pociech rodzice w ramach obchodzonego niedawno Dnia Dziecka.
                W bajce dzieje się dużo dziwnych wydarzeń. Krasnale i Królewna Śnieżka opuścili chatkę i wybudowali sobie blok. Baba Jaga zmieniła imię na Jadwiga i zaczęła pracować w branży turystycznej. Jaś i Małgosia rozpaczają nad stratą chatki z piernika. Po prostu prawdziwy ambaras!
A to wszystko dlatego, że dzieci przestały czytać bajki i baśnie. Spektakl miał na celu zachęcić dzieci do czytania książek, bo naprawdę warto czytać, gdyż rozwija ono wyobraźnię każdego dziecka.
                Po przedstawieniu seniorzy jak i dzieci nagrodzili artystów gromkimi brawami. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia.
czytaj dalej

Wizyta seniorów z Niemiec

W dniu 05 czerwca 2018 roku Dzienny Dom „Senior – Wigor” w Zbąszynku odwiedzili seniorzy z partnerskiej Gminy Peitz. Po powitaniu gości przez kierownika DDS-W i przedstawieniu informacji o działalności naszego Domu seniorzy z Peitz zwiedzili budynek oraz obejrzeli prezentację multimedialną o codziennym życiu Domu.   Goście byli pod wrażeniem przestronności i funkcjonalności naszych pomieszczeń oraz bogatej oferty zajęć, z jakich mogą korzystać zbąszyneccy seniorzy. Po zwiedzeniu Domu goście zostali zaproszeni na kawę i pyszne ciasto,  a następnie wraz z naszymi seniorami  śpiewali znane ludowe przyśpiewki. Na zakończenie wizyty seniorzy z naszego Domu wręczyli gościom drobny upominek, który wykonali samodzielnie na zajęciach plastycznych.  Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.
czytaj dalej

Msza z okazji Dnia Matki

W piątek 25 maja z okazji zbliżającego się Dnia Matki została odprawiona msza św. w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chlastawie. W mszy uczestniczyli Seniorzy oraz pracownicy Dziennego Domu „Senior-Wigor”.  Mszę św. celebrował Wikariusz Parafii – Ks. Jakub Świątek. Nasi seniorzy oraz pracownicy nie tylko przygotowali oprawę muzyczną, ale również czynnie uczestniczyli we mszy, wygłaszając pierwsze czytanie i modlitwy wiernych oraz niosąc do ołtarza dary. Dary, które przynieśliśmy to kwiaty, hostię oraz ampułki z winem i wodą, które stały się Ciałem i Krwią Chrystusa.
Po mszy św. mogliśmy usłyszeć bardzo interesującą historię kościoła, który powstał w 1637r. i jest najstarszym zachowanym drewnianym kościołem protestanckim na terenie wielkopolski. Jest on uznawany na zabytek klasy „0”. Wraz z bramą-dzwonnicą i dawnym cmentarzem tworzy przepiękny zespół sakralny o niepowtarzalnych walorach historycznym.
Gdy zapoznaliśmy się już z historią Świątyni, udaliśmy się do Restauracji „Gość w Dom” na pyszną kawę i słodki poczęstunek. Seniorzy byli urzeczeni wystrojem sali oraz miłym przyjęciem przez właścicielkę i pracowników. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.
czytaj dalej

Wizyta Ks. biskupa Krzysztofa Białasika

    W dniu 18 maja na zaproszenie seniorów odwiedził nas Ks. biskup Krzysztof Białasik.
Ks. biskup od 33 lat pracuje w Boliwii w La Paz. W diecezji Oruro, na wysokości 3709 m n.p.m w trudnych warunkach. Święcenia biskupie przyjął 13 lat temu.
Nasz gość rozmawiał z nami o pracy wśród Indian, zakładaniu szkół dla dzieci oraz o ich lokalnych przysmakach. Podczas spotkania z uczestnikami Dziennego Domu „Senior-Wigor” panowała miła atmosfera, seniorzy byli bardzo zainteresowani opowiadaniem Ks. biskupa i zadawali dużo pytań.
 Na zakończenie odmowiliśmy wspólnie modlitwę i zrobiliśmy grupowe zdjęcie. Ks. biskup Krzysztof Białasik obiecał nam, że odwiedzi nas podczas kolejnej wizyty w Polsce.
 
czytaj dalej

Wizyta uczennic ze Szkoły Podstawowej

Ostatnio w Dziennym Domu „SENIOR-WIGOR” zrobiło się międzynarodowo, a to wszystko za sprawą uczennic ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. Dziewczyny należą do kółka języka angielskiego i chcąc podzielić się z Nami swoją wiedzą oraz pasją jaką jest nauka tego właśnie języka, przygotowały dla nas lekcję, w której wcieliły się między innymi w bajkowe postacie. Odegrały również rolę pedagogów aby w sposób zabawy zachęcić seniorów do nauka języka angielskiego. Seniorzy aktywnie i z zapałem powtarzali angielskie słówka i rozwiązywali łamigłówki tj. BINGO, DOMINO, krzyżówki.
                Spotkanie było świetną integracją międzypokoleniową. Dziękujemy pani Monice Kaczor oraz jej uczennicom za przybycie i mamy nadzieję na dalszą współpracę.
czytaj dalej

WIELKI TEST O ZBĄSZYNKU

  We wtorek, 15 maja br. Dzienny Dom „Senior-Wigor” wziął udział w Wielkim Teście o Zbąszynku w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbył się na sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury. W teście udział  wzięły zaproszone drużyny: CKZiU Zbąszynek, Dzienny Dom Senior-Wigor, Niepubliczne Przedszkole ”Pod Muchomorkiem”, Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. wraz z Przedszkolem w Dąbrówce Wlkp., Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku, Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Kosieczynie, Urząd Miejski oraz Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Naszą drużynę reprezentowały: Kierownik DDS-W Katarzyna Rucioch, Dorota Zelno, Wiesława Szewczyk oraz Anna Pracuk. Wielki Test  okazał się niezłym treningiem pamięci, pytania dotyczyły historii Zbąszynka od roku 1923 do dnia dzisiejszego. Były emocje i dobra zabawa.
czytaj dalej

Wycieczka do Skansenu

We wtorek 15 maja Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” pojechali na wycieczkę do Skansenu Budownictwa Ludowego w Wolsztynie.
                Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy powitani przez Pana przewodnika. Następnie odbyliśmy podróż w czasie. Zwiedzaliśmy chatę bogatego karczmarza, gdzie mogliśmy zobaczyć nie tylko piękną karczmę, ale także przyjrzeć się oryginalnym przedmiotom życia codziennego bogatej rodziny. Po za karczmą zobaczyliśmy również jak dawniej wyglądała praca kowala i młynarza. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób radzono sobie bez prądu, gazu i wielu innych dobrodziejstw techniki, które ułatwiały życie na wsi. Spacerując po skansenie widzieliśmy również młyn, kapliczkę św. Jadwigii, powozownię ze starymi, konnymi wozami oraz wiejskie łąki i ogrody. Sam teren skansenu jest miejscem urokliwym. Nie chodzi o historię, ale o wygląd. Ogródeczki przy niektórych chatach z powieszonymi kamionkowymi naczyniami i schnącym na sznurku praniem, dają wrażenie jakby ktoś przed chwilą wyszedł z domu. Zapach starego drewna przypomina nam jednak, że minęło wiele lat od tętniącego życiem czasu.
                 Po obfitej strawie dla ducha nadszedł czas na słodki posiłek i kawę na świeżym powietrzu. Po posiłku udaliśmy się do sklepu z pamiątkami. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Zadowoleni i bogatsi o cenne informacje wróciliśmy do Naszego Domu.
czytaj dalej

Piknik nad Jeziorkiem Koźlarskim

Korzystając z pięknej pogody majowej wybraliśmy się na piknik nad Jeziorko Koźlarskie. Było to coś pięknego, spacery dookoła jeziorka, podziwianie wszystkich zwierzątek, które tam przebywają. Słonko pięknie grzało, wiaterek delikatnie powiewał. Po spacerkach zasiedliśmy do kawki, herbatki i ciasteczka. Przy muzyce mieliśmy czas na pogaduchy i odpoczynek, leciały piękne piosenki aż nogi same podskakiwały. Mieliśmy zapewnione gry i zabawy ruchowe. Był bardzo miło i wesoło. Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni pozytywnej energii :-D
czytaj dalej

Odwiedziny przedszkolaków

25 kwietnia 2018r. ponownie odwiedziła Seniorów grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola pod Muchomorkiem w Zbąszynku, razem z panią Aurelią Czepek. Przedszkolaki swoją obecnością wprowadziły Seniorów w dobry nastrój i wywołały uśmiech na ich twarzach. Wizyta upłynęła w radosnej atmosferze przy wspólnych tańcach i śpiewaniu piosenek. Była to kolejna okazja do integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 13 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego