Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

WIZYTA STRAŻAKA

W dniu dzisiejszym w naszym Domu gościliśmy starych, dobrych znajomych z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszynku - Pana Andrzeja Rolnika i jego czworonożnego podopiecznego owczarka niemieckiego o imieniu Hera.  Podczas spotkania seniorzy dowiedzieli się o pracy psów tropiących i zasadach ratowania ludzi zaginionych oraz obejrzeli filmiki z ćwiczeń i szkoleń psów. Psy ratownicze są wykorzystywane do działań w terenie, np. poszukiwania osoby zaginionej w lesie, na gruzowisku czy w budynku. Ich głównym zadaniem jest wskazanie miejsca przebywania żywych osób. Dziękujemy za wizytę i przekazanie seniorom cennych informacji. Zapraszamy ponownie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Wizyta Strażaka 2020

POŻEGNANIE LATA

W dniu wczorajszym seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku korzystając z pięknej, słonecznej pogody udali się do Nądni do Gospodarstwa Agroturystycznego Pana Floriana Buczkowskiego. Seniorzy spacerowali brzegiem jeziora i podziwiali piękno przyrody, nie zabrakło również wspólnego tańca i śpiewu.  Ostatni dzień lata spędzony nad jeziorem w towarzystwie przesympatycznego właściciela dał wszystkim wytchnienie i odprężenie. Seniorzy pożegnali lato z uśmiechem na twarzy przy słowach piosenki  Zdzisławy Sośnickiej „ Żegnaj lato na rok …”

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Pożegnanie lata 2020

WIZYTA KSIĘDZA ANDRZEJA

W czwartek, 17 września 2020 roku mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć w naszym Domu księdza Andrzeja Drutela proboszcza z Kosieczyna. Tematem spotkania było wspomnienie św. Jana Pawła II, w związku z nadchodzącym Dniem Papieskim. Seniorzy wysłuchali historii życia i pontyfikatu Karola Wojtyły, modlili się do Świętego oraz śpiewali pieśni religijne związane z Naszym Wielkim Rodakiem. 
Dzień Papieski przypada w dniu 16 października. Święto to ustanowione zostało w dniu 27 lipca 2005 roku przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II jako największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Wizyta ks. Andrzeja

GRZYBOBRANIE

Zbieranie grzybów to wielowiekowa polska tradycja, a przy tym wspaniała rozrywka i relaksująca forma wypoczynku na łonie natury. Dnia 15 września 2020 roku seniorzy z  Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku postanowili skorzystać z uroków lasu i wybrali się na wielkie, wspólne grzybobranie do Rogozińca. Przy Technikum Leśnym powitał Nas pracownik szkoły i zaprosił na teren szkoły i lasu. Grzybobranie przebiegło w radosnej atmosferze. Z pełnymi koszykami i uśmiechami na twarzach seniorzy powrócili do domu.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Grzybobranie

Wizyta w Winnicy "Łukasz" w Wityniu

Winnica „Łukasz” należy do zespołu folwarczno-parkowego w miejscowości Wityń, w województwie lubuskim. Otoczona pięknymi lasami i polami miejscowość znajduje się w powiecie świebodzińskim, nieopodal jeziora Lubinieckiego. Przygoda z produkcją i sprzedażą wina  zaczęła się od wielkiej pasji do wina i uprawy winogrona przez rodzinę Państwa Elżbiety i Lecha Pietrasików. Rodzina zajmuje się rolnictwem od lat, dlatego uprawa nie jest im obca, jednak prowadzenie winnicy okazało się nie lada wyzwaniem. Na terenie XIX-wiecznego Folwarku o powierzchni 4 hektarów gospodarze posadzili niemal sześć tysięcy krzewów winorośli, a od 2014 roku zajmują się również hodowlą danieli, żyjących tuż przy zboczu z krzewami. Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku mieli przyjemność posłuchać historii powstania winnicy oraz zapoznać się z technologią produkcji wina. Na spotkaniu degustowaliśmy 4 rodzaje win, serów i innych przysmaków oraz zwiedzaliśmy przepiękny folwark.   
czytaj dalej

Pożegnanie księdza Jakuba Świątka

W dniu dzisiejszym Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku uroczyście pożegnali się z wikariuszem, księdzem Jakubem Świątkiem, który od 25.08. 2017 roku służył w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Zbąszynku. Ksiądz Jakub odchodzi do Parafii w Zielonej Górze, aby tam służyć i pełnić posługę kapłańską. Księdzu Jakubowi życzymy dużo zdrowia, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego.
czytaj dalej

Zajęcia nad Jeziorkiem Koźlarskim i pożegnanie Pani Ani

W czwartek 13 sierpnia 2020 roku Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku spędzili miło czas na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie. Nad jeziorkiem spacerowaliśmy, śpiewaliśmy biesiadne piosenki, rozmawialiśmy, rysowaliśmy, karmiliśmy zwierzęta na wyspie. W tym dniu pożegnaliśmy także wieloletnią uczestniczkę, Panią Anię, która z przyczyn osobistych nie będzie uczestniczyła w zajęciach w naszym Domu. Pani Ani życzyliśmy sto lat w zdrowiu i pomyślności oraz podarowaliśmy drobny upominek. Nie zabrakło też łez wzruszenia. Dzień upłynął cudownie. W pozytywnych nastrojach i w dobrych humorach wróciliśmy do domów.
czytaj dalej

Seniorzy w akcji aktywizacji

Gry i zabawy myślowe, zajęcia plastyczne, artystyczne, ruchowe, sportowe, rekreacyjne i wiele, wiele innych... to wszystko dzieje się w Naszym Domu ! Zbąszyneccy Seniorzy codziennie rozwijają swoje zainteresowania, utrzymują sprawność fizyczną i zdrowotną, pobudzają zaradność, utrzymują kontakty i relacje towarzyskie, jednym słowem prowadzą zdrowy styl życia i żyją pełną parą ! Zapraszamy osoby powyżej 60 roku życia z terenu Gminy Zbąszynek do wspólnego udziału w zajęciach w Dziennym Domu "Senior-Wigor" na ul. Kosieczyńskiej  4 w Zbąszynku ! Seniorów powyżej 65 roku życia zapraszamy do korzystania ze Zbąszyneckiej Karty Seniora, która daje prawo do korzystania z ulg, zwolnień pozwalających na zakup biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne i sportowe, oświatowe organizowane przez instytucje gminne, oraz usług i towarów oferowanych przez podmioty gospodarcze.
czytaj dalej

Aktywny lipiec w DD "S-W"

Zajęcia plastyczne, techniczne, edukacyjne, sportowe i wiele, wiele innych, oferowane są w ośrodku wsparcia dla seniorów powyżej 60 roku życia. Seniorzy chętnie uczestniczą w różnorodnych formach zajęć aktywizujących oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wobec wciąż panującej epidemii COVID-19. Czas poświęcony w Dziennym Domu osoby starsze wykorzystują z zaangażowaniem ciesząc się każdą chwilą. Dzięki temu w ich życiu cały czas dzieje się coś ciekawego. Stały kontakt z innymi niweluje poczucie osamotnienia, daje poczucie bezpieczeństwa, przynależności.
czytaj dalej

Aktywizacja na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku we wtorek 23 czerwca udali się nad Jeziorko Koźlarskie w Chlastawie. Na świeżym powietrzu aktywizowali się poprzez gry i zabawy, śpiewanie popularnych piosenek, spacer, rozmowy, plecenie wianków. Podopieczni przygotowali i przekazali także pokarm dla zwierząt i ptaków, które zamieszkują wyspę. Jeziorko Koźlarskie to świetnie miejsce na relaks i miłe spędzenie czasu.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego