Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Zajęcia kulinarne i manualne u seniorów

W dniu 19.09.2019r. na zajęciach manualnych uczestnicy wykonywali stroiki i ozdoby. Już teraz z liści, owoców, kasztanów, żołędzi, szyszek itd. można wykonać różności inspirujące i urzekające różnymi odcieniami kolorów Jesieni, różne stroiki, bukiety, figurki, wianki. Seniorzy podjęli też wyzwanie kulinarne, jakim było przygotowanie sałatki owocowej. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie, gdyż niejedna z seniorek to wytrawna gospodyni, dla której przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku to nic trudnego. Było smacznie, zdrowo i dietetycznie.
czytaj dalej

Piknik seniorów na Jeziorku Koźlarskim

Dnia 13 września 2019r. na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie odbył się piknik seniorów połączony z inauguracją VIII roku akademickiego Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Dla seniorów przygotowano konkurencje sportowe oraz gry  i zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewu i tańca, do których seniorów nie trzeba szczególnie zachęcać. Przy dźwiękach muzyki uczestnicy pikniku korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Podczas spotkania seniorom dopisała zarówno słoneczna pogoda jak i humory. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej

ŻYJMY ZDROWO

28 sierpnia seniorzy z DDS-W gościli pielegniarke p. Urszulę Lemańską. Spotkanie dotyczyło dbania o higienę osobistą i nawadniania organizmu osób starszych w czasie upałów.
czytaj dalej

NASZE DEKORACJE

28 sierpnia seniorki z Dziennego Domu „Senior-wigor” wykonywały kwiatki z rajstopek dziecięcych i drucików na stoły i parapety Naszych okien.
czytaj dalej

Praca strażaka

W dniu 21.08.2019r. gościliśmy w naszym domu strażaka z OSP Zbąszynek p. Andrzeja Rolnik z sekcji poszukiwawczo-ratowniczej. Naszym celem było pokazanie podopiecznym jak wygląda praca psów rasy "owczarek niemiecki" pod kątem ratowania ludzi zaginionych.
czytaj dalej

Rozmowa z kominiarzem

W dniu 20.08.2019 spotkaliśmy sie z kominiarzem panem Wojciechem Wittke. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa w związku z niedługim paleniem w piecach centralnego ogrzewania
czytaj dalej

Wizyta pszczelarki

W dniu 19.08.2019 gościliśmy w naszym domu pszczelarkę panią Teresę Sikucińską. Wysłuchaliśmy prelekcje na temat pracy pszczół i pozyskiwania miodu. Po czym nastąpiła degustacja różnych rodzajów miodu i win
czytaj dalej

Wizyta księdza Jakuba Świątka

W dniu 25.07.2019 zaprosiliśmy do seniorów księdza Jakuba Świątka z parafii zbąszyneckiej. Celem spotkania było złożenie księdzu życzeń z okazji jego imienin oraz podziękowanie za odwiedziny naszych Seniorów
czytaj dalej

AKTYWNOŚĆ WŚRÓD SENIORÓW

    W ramach realizacji projektów Społecznego Zaangażowania przez firmę IKEA Industry Zbąszynek „Inwencja – Koordynacja – Energia- Aktywność” wśród Seniorów, Nasz ogród przy Dziennym Domu Senior-Wigor został doposażony w kolejny sprzęt do ćwiczeń jakim jest twister. Sprzęt umożliwi aktywne spędzanie czasu przez zbąszyneckich seniorów .Pracownica firmy IKEA industry pani Renata Korbanek, która w związku z zakończeniem projektu nas odwiedziła, wygłosiła prelekcję na temat oszczędzania wody w czasie upałów. Uświadomiła Naszych seniorów, żeby nie marnować wody ,bo może nam jej zabraknąć. Tłumaczyła, że woda to nie jest zasób niewyczerpalny, nie można z niego korzystać do woli, przykładem jest włączanie na całą dobę zraszaczy do trawników, basenów dla dzieci i innych zbiorników służących do podlewania ogródków. Po wysłuchaniu prelekcji Seniorzy razem z panią Renatą udali się do przydomowego ogrodu, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie przy nowo zakupionym sprzęcie od firmy Ikea Industry.
czytaj dalej

DZIĘKUJEMY KSIĘŻE DZIEKANIE!!!

           W środę 4 lipca zaprosiliśmy do naszego Domu Księdza Dziekana Zdzisława Przybysza, wizyta była okazją aby zaśpiewać księdzu 100 lat z okazji Jego Urodzin, ale też pożegnać i podziękować za współpracę i wieloletnie wsparcie jakim obdarzył naszych Seniorów. Spotkanie upłynęło w miłej i wzruszającej atmosferze, gdyż na twarzach naszych Seniorów było widać smutek, nawet najtwardsi mieli łzy w oczach…
 
 
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego