Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Przedświąteczny czas...

Dzisiaj w Naszym Domu gościliśmy pierwszoklasistów wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Rucioch ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. Uczniowie wspólnie z Seniorami tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowywali ciasto na pierniki i wykonywali ozdoby na choinkę. Część uczniów rywalizowała z podopiecznymi w konkurencjach sportowych i grach towarzyskich.
czytaj dalej

Mikołajki! Mikołajki!

Dzisiaj 06.12.2019r. w swoje imieniny Mikołaj odwiedził Naszych "grzecznych" Seniorów. We współpracy ze swoimi pomocnikami częstował Seniorów słodkościami i owocami. Dla podopiecznych przebywających w placówce to zawsze magiczny moment. Prezenty, rozmowa ze Św. Mikołajem pozwala poczuć kojącą atmosferę świąt, co na zdjęciach uwiecznił nasz fotoreporter.
czytaj dalej

Bezpieczny Senior

We wtorek, 03.12.2019r. w Dzienny Domu „Senior – Wigor” odbyła się prelekcja prowadzona przez studentów prawa z Uniwersytetu Zielonogórskiego na której poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa osób starszych oraz ich egzystencji w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Aktywni, Świadomi i Zdrowi - Seniorzy 2019”,  współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Na spotkaniu obecni byli Seniorzy z Naszej placówki oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Osoby starsze stają się często ofiarami wypadków, przestępstw. W wielu przypadkach odpowiedni poziom wiedzy pozwoliłby im na uniknięcie sytuacji niebezpiecznej. Studenci przedstawili kilka wskazówek, do stosowania w praktyce, które mają na celu podniesienie świadomości osób w podeszłym wieku na temat bezpiecznych zachowań i które pozwolą lepiej radzić sobie w sytuacjach trudnych, odpowiednio reagować i szukać właściwej pomocy.
czytaj dalej

WIZYTA KSIĘDZA DARIUSZA

W związku z rozpoczynającym się Adwentem,  w poniedziałek 2 grudnia, naszych seniorów odwiedził ksiądz Dariusz, który wprowadził nas w okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.  Seniorzy z  zaciekawieniem i wzruszeniem wysłuchali  historii o ludzkich nieszczęściach i pomocy Boga w trudnych chwilach. Każde spotkanie z księdzem daje naszym seniorom   szczególne wsparcie i umocnienie duchowe.    
czytaj dalej

Integracja andrzejkowa w Zbąszyniu

Na zaproszenie Seniorów ze Zbąszynia w czwartek 28 listopada 2019r. podopieczni Naszego Domu wspólnie biesiadowali na zabawie andrzejkowej. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury  w Zbąszyniu na które zaproszeni byli także Seniorzy z Kargowej, Buku, Grodziska. Podczas integracji nie  brakowało barwnych strojów, konkursów, śpiewu, tańca oraz pysznego poczęstunku.   
czytaj dalej

2 grudnia wystawa w Dziennym Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku !

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stwarzają niesamowitą, wręcz magiczną atmosferę. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku na ten czas przygotowują własnoręcznie wykonane stroiki, świeczniki, choinki, bombki, oraz inne świąteczne ozdoby, które będą stanowiły wystrój na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w Naszej placówce. Seniorzy zaprezentują świąteczne ozdoby  na wystawie w placówce  "Senior-Wigor w Zbąszynku, które będą mogli podziwiać mieszkańcy Gminy. Zdjęcia prac Seniorów zostały przesłane także do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Efekty tych starań są imponujące, bo świąteczne dzieła Seniorów są bardzo oryginalne, pracochłonne i starannie wykonane !
 
Serdecznie zapraszamy na wystawę w dniu 02 grudnia 2019 roku do Naszego Domu. Zaczynamy od godziny 10.30 !
czytaj dalej

Andrzejkowo w Wigorze !

Andrzejkowe spotkanie w Naszej placówce to propozycja dla aktywnych osób, które chcą w miłej, integracyjnej atmosferze spędzić czas, dla seniorek i seniorów ceniących kontakt z ludźmi i tradycję. We wtorkowy dzień w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku bawiliśmy się do utraty tchu przy piosenkach, tańcach i pysznym poczęstunku. Nie brakowało również konkursów, zabawnych historii opowiadanych przez podopiecznych i pogadanek. Ten dzień uważamy za udany !
czytaj dalej

Socjalizacja czworonoga

W poniedziałek 25.11.2019 po raz kolejny w Naszym Domu gościliśmy Pana Andrzeja, strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszynku z sekcji poszukiwawczo-ratunkowej. Strażak przybył do placówki w towarzystwie psów Hery i Zoji. Tym razem Pan Andrzej przedstawiał proces przyzwyczajania psa do środowiska i bodźców w nim występujących inaczej mówiąc objaśniał kwestię socjalizacji psów. Wychowanie psa to zaznajomienie go z zasadami panującymi w świecie ludzi. Relacje z psem, to jasna dla obu stron komunikacja, która sprawia, że jesteś dla psa nie tylko właścicielem, ale przede wszystkim jego przewodnikiem. To właśnie dzięki dobrej relacji, między człowiekiem i psem potrafi powstać niezwykła więź. Pies opiekuje się nami i zostanie przy nas, nawet wtedy kiedy wszyscy bliscy nas opuszczą. Pomaga przetrwać trudne chwile oraz najgorsze momenty. Jego zadaniem jest wprowadzić w nasze życie szczęście, wesołość, a nawet zabawę.
czytaj dalej

Wizyta siostry zakonnej

Dzisiaj gościliśmy Siostrę Czesławę, która 60 lata temu rozpoczęła nowicjat i przyjęła imię zakonne: Margarita. Obecnie Siostra Margarita przebywa w Zgromadzeniu zakonnym Sióstr Urszulanek w Krakowie.  Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, założone w 1920 roku przez św. Urszulę Ledóchowską, jest jedną z licznych gałęzi rodziny urszulańskiej, powołanej do życia w XVI w. przez św. Anielę Merici. Siostra Margarita była katechetkę i wykładała lekcje religii dla dzieci i młodzieży. Obecnie opiekuje się i współpracuje z Seniorami. Na spotkanie z podopiecznymi Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku Siostra przygotowała wykład na temat wolności serca, przebycia w miłosierdziu i duchowym spokoju drogi „jesieni życia”.   
czytaj dalej

Ogólnopolski Dzień Seniora - z wizytą w Kargowej

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października jako Europejski Dzień Seniora, 14 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkie powyższe daty mają jednak ten sam cel – kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Na okoliczność obchodów Dnia Seniora, Nasi podopieczni udali się z wizytą do Dziennego Domu Senior + w Kargowej. Podczas pobytu Seniorzy wymieniali poglądy i opinie na temat funkcjonowania ich placówek, w tym realizowanych zajęć, wyjazdów, wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi. Seniorzy integrowali się podczas wspólnych gier i zabaw po czym odpoczywali przy wspólnym poczęstunku. Bardzo często wystarczą dobre chęci, aby zainicjować pewne działania w społeczności lokalnej.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 24 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego