Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Coś dla duszy i ciała

W Dziennym Domu "Senior - Wigor" możemy pochwalić się szerokim wachlarzem zajęć, wycieczek, wyjazdów, spotkań z ciekawymi ludźmi o czym informujemy na bieżąco. W Naszym Domu dbamy również o to, żeby było coś dla duszy i ciała ! Wyprawiamy imieniny, urodziny, rocznice. Dla każdego z Seniora ważne jest celebrowanie i wypełnianie tej tradycji.  Dzięki temu, że inni pamiętają o naszych małych świętach czujemy się ważni, a poza tym każdy pretekst jest dobry do spotkania, a przecież życie składa się z takich małych chwil radości !
czytaj dalej

Wizyta Strażaka

Dzisiaj 05.11.2019r. gościł u Nas strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbąszynka, Pan Andrzej, który przybył do placówki wraz z sunią Herą. Poprowadził bardzo ważne spotkanie na temat "Dlaczego pies gryzie ?". Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy pies może ugryźć, a poprzez zrozumienie przyczyn, które powodują że psy atakują, można zapobiegać przykrym incydentom.
czytaj dalej

Święto "Wszystkich Świętych"

W tym tygodniu 1 listopada wypada Święto "Wszystkich Świętych". Kościoły chrześcijańskie wspominają zmarłych. Święto"Wszystkich Świętych" początkowo odbywało się 13 maja i wspominano wtedy tylko świętych męczenników. W 731 roku papież Grzegorz III przeniósł to święto na 1 listopada, zaś w sto lat później Grzegorz IV uczynił je wspomnieniem wszystkich świętych. Chrześcijanie modlą się tego dnia do tych, którzy bezpośrednio widzą Boga. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" już dziś udali się na cmentarze w Zbąszynku, Dąbrówce i Kosieczynie, aby wspomnieć zmarłych przyjaciół, położyć na grobach własnoręcznie wykonane stroiki oraz pomodlić się i zapalić światło za ich dusze. W oktawie Wszystkich Świętych wierni mogą uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Do warunków jego otrzymania zalicza się pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Katolicy biorą także udział w wypominkach, czyli nabożeństwach za zmarłych. Według niektórych źródeł, tradycja modlitw za zmarłych sięga w Polsce X wieku.
 
czytaj dalej

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku

W piątek 25.10.2019 roku w naszej placówce gościli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku z wychowawczynią, Panią Agnieszką Rucioch. Podczas wizyty Seniorzy czytali dzieciom znane, lubiane i ponadczasowe bajki takie jak "Kopciuszek", "Brzydkie Kaczątko". Po wysłuchaniu bajek dzieci i "dziadkowie" wspólnie rozwiązywali zagadki i rebusy. Przy pysznym poczęstunku miło upłynął czas. Na zakończenie spotkania Seniorzy otrzymali własnoręcznie wykonane podziękowania i laurki.
czytaj dalej

Wizyta Policjanta w placówce

W dniu dzisiejszym gościliśmy funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, rzecznika prasowego Pana Marcina Rucińskiego, który na spotkaniu informował podopiecznych o bezpieczeństwie seniorów. Prelekcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa Seniorek i Seniorów, wzrost świadomości o sposobach działania przestępców, a także wskazanie skutecznych metod ochrony przed zagrożeniami. Dzięki kompleksowemu i wielostronnemu spojrzeniu na temat bezpieczeństwa, Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" pozyskali informacje między innymi na temat bezpieczeństwa finansowego, zdrowotnego, w ruchu drogowym oraz innych bezpiecznych zachowań.
czytaj dalej

Zakończenie Zbąszyneckiego Święta Seniora

W piątek 18.10.2019. zakończyło się Zbąszyneckie Święto Seniora. Przedstawiciele jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych wspólnie z seniorami i uczniami złożyli kwiaty pod obeliskiem Tomasza Kotkowiaka na skwerze w Zbąszynku. Tomasz Kotkowiak  przekazywał uczniom jak najwięcej wiadomości o historii muzyki koźlarskiej i zamiłowania do folkloru. Znał kanony, jakie obowiązywały, co do składu instrumentalnego, jednak dla niego ważniejsze były inne wartości, jak sam mówił „chcę, aby pozostał po mnie ślad i dlatego chcę wyuczyć jak najwięcej młodych, chcę, aby poznali życie kulturalne i żeby wiedzieli gdzie jest ich miejsce. Nie jest dla mnie ważne czy grają w składzie autentycznym czy zdwojonym ważne, że chcą grać i żeby to podobało się ludziom”. W podziękowaniu za wspaniałą, w oczach władz i społeczeństwa Zbąszynka, pracę, która przyczyniła się do rozsławienia tego kolejarskiego miasteczka Rada Miejska w dniu 16 października 1996 roku, na XXVI sesji podjęła uchwałę w sprawie nadania skwerowi u zbiegu ulic Kilińskiego, Klubowej i PCK imienia Tomasza Kotkowiaka. Burmistrz Zbąszynka wraz z przedstawicielami jednostek samorządowych złożyli podziękowania Dyrekcji, uczniom szkół i pracownikom za wykonanie nowej architektury skweru, zaangażowanie w pracach porządkowych, przygotowanie muzyczne i obecność.
czytaj dalej

Zbąszynecki Turniej Chińczyka

W czwartek 17.10.2019 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku odbył się Turniej w Chińczyka. "Chińczyk" wywodzi się od starożytnej hinduskiej gry o nazwie "Pachisi" - pachis w języku hindi oznacza "dwadzieścia pięć" - czyli najwyższy wynik możliwy do uzyskania w trakcie rzutu. W Indiach gra ta jest znana i lubiana do dziś. Natomiast w Niemczech rokrocznie organizowane są mistrzostwa kraju w tej grze, a 28 sierpnia 2010 roku odbyły się tam po raz pierwszy mistrzostwa świata. Ta doskonała gra towarzyska uczy cierpliwości. W placówce Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku również odbyły się zawody wśród seniorów. Rywalizowało 8 drużyn. Turniej stał się doskonałą okazją do integracji grupy i nawiązania nowych znajomości. Na zwycięzców czekały nagrody i słodki poczęstunek. Wszystkim wygranym jeszcze raz gratulujemy !!! 
czytaj dalej

Bałkańskie rytmy

W środę 16.10.2019r. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" i Gminy Zbąszynek bawili się w sali wiejskiej w Kosieczynie. Wspólne biesiadowanie rozpoczął zespół "Tęcza" ze Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, następnie wystąpiła grupa śpiewacza "Dąbrowszczanka" i grupa "Akademia" śpiewając znane i lubiane utwory i przeboje. Gościnnie wystąpił zespół "Vitre Moi" z Bolesławca, który odtwarzał piękne bałkańskie melodie. Przy rytmach lokalnej muzyki i bałkańskim brzmieniu utworów bawili się wszyscy obecni.
czytaj dalej

Wizyta Księdza Proboszcza z Kosieczyna w Dziennym Domu "Senior-Wigor"

Dziś obchodzimy 41 rocznicę wyboru Ojca Świętego, Jana Pawła II na głowę Stolicy Piotrowej. Papież Jan Paweł II uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej lubianych zwierzchników Kościoła. 16 października 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Oficjalna inauguracja pontyfikatu miała miejsce w trakcie mszy św. na placu św. Piotra 22 października 1978 roku. Karol Wojtyła był papieżem przez prawie 27 lat. Zmarł 2 kwietnia 2005 r. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" postanowili uczcić ten dzień w sposób uroczysty. Ksiądz Proboszcz Andrzej Drutel z Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kosieczynie przyjął Nasze zaproszenie i poprowadził prelekcję nt. pontyfikatu Jana Pawła II. Odsłuchano także audycję radiową przemówień papieża podczas wizyty w Polsce. Na spotkaniu przy śniadaniu i słodkim poczęstunku - papieskich kremówkach, nie brakowało pieśni "Barka", "Abba Ojcze", "Czarna Madonna". Na koniec spotkania ksiądz otrzymał upominek wykonany przez Panią Wiesię, podopieczną Domu przy współpracy koleżanek.
czytaj dalej

Wieczór poetycki i śniadanie przedstawicieli zbąszyneckich organizacji senioralnych

Rozpoczęliśmy kolejny tydzień Zbąszyneckiego Święta Seniora ! W poniedziałek 14.10.2019r. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" wspólnie z mieszkańcami Gminy spotkali się w Zbąszyneckim Domu Kultury, gdzie odbył się wieczór poetycki pt." Wesołe jest życie Seniora". Uczestnicy recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki wybitnych polskich piosenkarzy. Wieczór poetycki był zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Na zakończenie spotkania Kierownik Ośrodka, Pani Katarzyna Rucioch podziękowała wszystkim przybyłym gościom za obecność oraz zaangażowanie na wspólnym spotkaniu. Dnia 15.10.2019r. przedstawiciele zbąszyneckich organizacji senioralnych spotkali się w placówce Dziennego Domu "Senior-Wigor" na uroczystym śniadaniu z Panem Burmistrzem. Podczas śniadania liderzy jednostek rozmawiali m.in. o potrzebie godnego i aktywnego życia seniorów oraz o wspieraniu i rozwijaniu działań senioralnych na płaszczyźnie zdrowotnej, oświatowej czy kulturalnej. Przed nami pozostało zaledwie kilka dni świętowania, zatem serdecznie zapraszamy do udziału w grach i zabawach. Na zakończenie Zbąszyneckiego Święta Seniora w piątek odbędzie się spotkanie seniorów na skwerze Kotkowiaka w Zbąszynku, a wieczorem msza św. w Kościele Parafialnym w Zbąszynku.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego