Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY CENOWEJ NA ZADANIE PN.: Dowożenie seniorów z terenu Gminy Zbąszynek do Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku

WIZYTA W SKWIERZYNIE

W dniu 17 czerwca 2019 roku seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku brali udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Dziennych Domów Seniora, który odbył się w Skwierzyńskim Domu Kultury.  W imprezie brało udział 12 Domów z terenu województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Honorowy patronat nad imprezą objęła Bożena Borys-Szopa - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która niestety z powodu nadmiaru obowiązków służbowych nie mogła pojawić się osobiście, dlatego przysłała stosowny list, który odczytała Kierownik Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Skwierzynie Pani Agata Smoleń. Impreza była okazją do spotkania się uczestników i pracowników Dziennych Domów, wzajemnej integracji, wymiany doświadczeń i prezentacji dorobku artystycznego. Seniorzy z naszego Domu pięknie zaprezentowali się na scenie wykonując swój własny utwór pod melodię „Oj Dana” przy akompaniamencie akordeonu. Podczas przeglądu nie nagrody, czy dyplomy były najważniejsze. Uśmiechnięte twarze publiczności, wspólny śpiew i gromkie oklaski sprawiły, że w sali aż kipiało od skumulowanej w niej energii i wigoru seniorów. Warto również dodać, że swoim występem zajęliśmy piękne 5miejsce! oraz, że tytuł Najstarszego Uczestnika biorącego udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Dziennych Domów Seniora należał do Naszej Seniorki Pani Marii Dworniczak z czego jesteśmy bardzo, bardzo dumni. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólną integrację na terenie  Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Skwierzynie, gdzie przy wspólnym grillu był czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i zabawę. Dziękujemy skwierzyńskim seniorom za zaproszenie na przegląd i gratulujemy wspaniałej organizacji imprezy.
 
czytaj dalej

Międzypokoleniowy Dzień Dziecka

Okazją do integracji międzypokoleniowej był Dzień Dziecka, który świętowaliśmy 13 czerwca, razem z Przedszkolakami Z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”. Tym razem inicjatywa była po stronie Seniorów, którzy starali się aby ten dzień był niezapomniany. Był słodki poczęstunek i orzeźwiające napoje. Obie grupy pokoleniowe wspólnie brały udział w zabawach ruchowych i tańcach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i medal. Było to Nasze ostatnie spotkanie z przedszkolakami z gr. „Jeżyki”, przez co na ręce Pani Magdy Olender złożyliśmy serdeczne podziękowania za współpracę. To był bardzo udany dzień…
czytaj dalej

Lubuska Karty Seniora

ZAPROSZENIE DLA FIRM DO UDZIAŁU W PROGRAMIE LUBUSKA KARTA SENIORA
Poniżej przedstawiamy pismo Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze w sprawie wprowadzenia w naszym województwie Lubuskiej Karty Seniora.
                              
 
                                                      
 
 

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU E-SENIOR 65+

W dniu 31 maja 2019 roku zakończyła się w naszej gminie realizacja projektu e-Senior 65+ Obywatel cyfrowej przyszłości - wzrost aktywności obywatelskiej w obszarze kompetencji cyfrowych w woj. Lubuskim” współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, działanie  3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Realizatorem projektu była Edukacja Bez Barier- Fundacja na rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce z siedzibą w Warszawie ul. Hoża 86/410. Zajęcia z seniorami  prowadził Pan Kazimierz Bałut. W projekcie uczestniczyło 20 seniorów z Gminy Zbąszynek.
czytaj dalej

Wizyta Seniorów u Ks. Zdzisława Przybysza

                        W piękny czwartkowy dzień Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” wybrali się z wizytą do Ks. Zdzisława Przybysza oraz jego Mamy Pani Zofii. Okazją do odwiedzin było 30-lecie Kapłaństwa Księdza Zdzisława oraz imieniny Pani Zosi. Zostaliśmy miło przywitani i ugoszczeni. Po złożonych życzeniach i odśpiewanym „Sto lat!”, zasiedliśmy do stołów na słodki poczęstunek i kawkę. Nie zabrakło śpiewu, tańca i ciekawych opowiastek z przeszłości. Pogoda Nam dopisała i mogliśmy pospacerować po ogrodzie wśród zieleni i kwiatów. W ramach obiadu była kiełbaska z grilla. Czas tam spędzony upłynął w ciepłej i serdecznej atmosferze, żałujemy tylko, że tak szybko.
czytaj dalej

DZIEŃ MATKI U SENIORÓW

W słoneczny, piątkowy dzień 24 maja, Seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor wraz z pracownikami udali się  do Chlastawy, gdzie w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny została odprawiona uroczysta msza z okazji Dnia Matki. Mszę św. w intencji matek celebrował Wikariusz Naszej parafii- Ks. Jakub Świątek. Seniorzy uczestnicząc we mszy z zaangażowaniem czytali modlitwy wiernych po czym nieśli dary do ołtarza. Po mszy wróciliśmy do naszego Domu na słodki poczęstunek, jakim była kawa i ciasto upieczone przez nasze Seniorki. Spotkanie upłynęło  w bardzo pogodnej atmosferze.
Wszystkim mamom życzymy długich lat w zdrowiu, szczęściu i samych cudownych chwil w życiu!
czytaj dalej

NIE DAJMY SIĘ OSZUSTOM

W dniu 16 maja 2019 roku  seniorzy z  Dziennego  Domu „Senior-Wigor”  spotkali się z dzielnicowym st.sierż. Erykiem  Wawrzynowiczem.  W  związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie, również na naszym terenie, przypadkami  dokonywania na seniorach oszustw   metodą wyłudzania  „na wnuczka” dzielnicowy przedstawił kilka wskazówek jak ustrzec się przed takimi sytuacjami, jak postępować,  gdy nie daj Boże staniemy się  ofiarą oszustwa oraz gdzie i jak szukać pomocy. Seniorzy obejrzeli krótki film poglądowy o oszustwie „na policjanta” . Dzielnicowy omówił również zasady obowiązujące przy zgłaszaniu interwencji na policji, odpowiadał na pytania  seniorów związane m.in. z zakłócaniem miru domowego a na zakończenie przypomniał jeszcze raz numery alarmowe do służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy.
czytaj dalej

WIZYTA W PRZEDSZKOLU „POD MUCHOMORKIEM”

Na zaproszenie dzieci z Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku, w dniu 14 maja 2019 roku seniorzy z  naszego Domu udali się do milusińskich  na przedstawienie pt. „Kopciuszek na wesoło”. To niezwykłe przedstawienie przygotowali dla swoich pociech rodzice oraz personel w ramach obchodzonego Tygodnia Rodziny.  Przesłaniem  przedstawienia było zachęcenie dzieci do czytania książek, które jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie oraz ma niezwykły wpływ na rozwój dziecięcej wyobraźni. Artyści zostali nagrodzeni  przez licznie zgromadzoną widownię gromkimi brawami. Na zakończenie  nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia.
czytaj dalej

NIEZWYKŁY GOŚĆ

W dniu 13 maja  2019 roku gościliśmy w naszym Domu siostrę Laurę ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która pochodzi ze  Zbąszynka a od trzech lat posługuje w Afryce w  Sierra Leone w mieście Kambia w parafii Św. Augustyna. Podczas spotkania  Droga Siostra opowiedziała seniorom o swojej pracy na misjach, kulturze, zwyczajach i codziennym życiu mieszkańców Afryki. Swoimi opowieściami wywarła ogromne wrażenie na seniorach, którzy słuchali  jej z zachwytem i podziwem  za  zaangażowanie  w niesienie pomocy  ludziom, a w szczególności dzieciom w tak trudnych afrykańskich warunkach. Na zakończenie spotkania seniorzy,  nie kryjąc łez wzruszenia podziękowali siostrze za przybycie, życzyli błogosławieństwa bożego w dalszej pracy na misjach i  zaprosili na spotkanie podczas kolejnej wizyty w rodzinnym mieście.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego