Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Mikołajki! Mikołajki!

Dzisiaj 06.12.2019r. w swoje imieniny Mikołaj odwiedził Naszych "grzecznych" Seniorów. We współpracy ze swoimi pomocnikami częstował Seniorów słodkościami i owocami. Dla podopiecznych przebywających w placówce to zawsze magiczny moment. Prezenty, rozmowa ze Św. Mikołajem pozwala poczuć kojącą atmosferę świąt, co na zdjęciach uwiecznił nasz fotoreporter.
czytaj dalej

Bezpieczny Senior

We wtorek, 03.12.2019r. w Dzienny Domu „Senior – Wigor” odbyła się prelekcja prowadzona przez studentów prawa z Uniwersytetu Zielonogórskiego na której poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa osób starszych oraz ich egzystencji w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Aktywni, Świadomi i Zdrowi - Seniorzy 2019”,  współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Na spotkaniu obecni byli Seniorzy z Naszej placówki oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Osoby starsze stają się często ofiarami wypadków, przestępstw. W wielu przypadkach odpowiedni poziom wiedzy pozwoliłby im na uniknięcie sytuacji niebezpiecznej. Studenci przedstawili kilka wskazówek, do stosowania w praktyce, które mają na celu podniesienie świadomości osób w podeszłym wieku na temat bezpiecznych zachowań i które pozwolą lepiej radzić sobie w sytuacjach trudnych, odpowiednio reagować i szukać właściwej pomocy.
czytaj dalej

WIZYTA KSIĘDZA DARIUSZA

W związku z rozpoczynającym się Adwentem,  w poniedziałek 2 grudnia, naszych seniorów odwiedził ksiądz Dariusz, który wprowadził nas w okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.  Seniorzy z  zaciekawieniem i wzruszeniem wysłuchali  historii o ludzkich nieszczęściach i pomocy Boga w trudnych chwilach. Każde spotkanie z księdzem daje naszym seniorom   szczególne wsparcie i umocnienie duchowe.    
czytaj dalej

Integracja andrzejkowa w Zbąszyniu

Na zaproszenie Seniorów ze Zbąszynia w czwartek 28 listopada 2019r. podopieczni Naszego Domu wspólnie biesiadowali na zabawie andrzejkowej. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury  w Zbąszyniu na które zaproszeni byli także Seniorzy z Kargowej, Buku, Grodziska. Podczas integracji nie  brakowało barwnych strojów, konkursów, śpiewu, tańca oraz pysznego poczęstunku.   
czytaj dalej

2 grudnia wystawa w Dziennym Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku !

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stwarzają niesamowitą, wręcz magiczną atmosferę. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku na ten czas przygotowują własnoręcznie wykonane stroiki, świeczniki, choinki, bombki, oraz inne świąteczne ozdoby, które będą stanowiły wystrój na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w Naszej placówce. Seniorzy zaprezentują świąteczne ozdoby  na wystawie w placówce  "Senior-Wigor w Zbąszynku, które będą mogli podziwiać mieszkańcy Gminy. Zdjęcia prac Seniorów zostały przesłane także do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Efekty tych starań są imponujące, bo świąteczne dzieła Seniorów są bardzo oryginalne, pracochłonne i starannie wykonane !
 
Serdecznie zapraszamy na wystawę w dniu 02 grudnia 2019 roku do Naszego Domu. Zaczynamy od godziny 10.30 !
czytaj dalej

Andrzejkowo w Wigorze !

Andrzejkowe spotkanie w Naszej placówce to propozycja dla aktywnych osób, które chcą w miłej, integracyjnej atmosferze spędzić czas, dla seniorek i seniorów ceniących kontakt z ludźmi i tradycję. We wtorkowy dzień w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku bawiliśmy się do utraty tchu przy piosenkach, tańcach i pysznym poczęstunku. Nie brakowało również konkursów, zabawnych historii opowiadanych przez podopiecznych i pogadanek. Ten dzień uważamy za udany !
czytaj dalej

Socjalizacja czworonoga

W poniedziałek 25.11.2019 po raz kolejny w Naszym Domu gościliśmy Pana Andrzeja, strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszynku z sekcji poszukiwawczo-ratunkowej. Strażak przybył do placówki w towarzystwie psów Hery i Zoji. Tym razem Pan Andrzej przedstawiał proces przyzwyczajania psa do środowiska i bodźców w nim występujących inaczej mówiąc objaśniał kwestię socjalizacji psów. Wychowanie psa to zaznajomienie go z zasadami panującymi w świecie ludzi. Relacje z psem, to jasna dla obu stron komunikacja, która sprawia, że jesteś dla psa nie tylko właścicielem, ale przede wszystkim jego przewodnikiem. To właśnie dzięki dobrej relacji, między człowiekiem i psem potrafi powstać niezwykła więź. Pies opiekuje się nami i zostanie przy nas, nawet wtedy kiedy wszyscy bliscy nas opuszczą. Pomaga przetrwać trudne chwile oraz najgorsze momenty. Jego zadaniem jest wprowadzić w nasze życie szczęście, wesołość, a nawet zabawę.
czytaj dalej

Wizyta siostry zakonnej

Dzisiaj gościliśmy Siostrę Czesławę, która 60 lata temu rozpoczęła nowicjat i przyjęła imię zakonne: Margarita. Obecnie Siostra Margarita przebywa w Zgromadzeniu zakonnym Sióstr Urszulanek w Krakowie.  Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, założone w 1920 roku przez św. Urszulę Ledóchowską, jest jedną z licznych gałęzi rodziny urszulańskiej, powołanej do życia w XVI w. przez św. Anielę Merici. Siostra Margarita była katechetkę i wykładała lekcje religii dla dzieci i młodzieży. Obecnie opiekuje się i współpracuje z Seniorami. Na spotkanie z podopiecznymi Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku Siostra przygotowała wykład na temat wolności serca, przebycia w miłosierdziu i duchowym spokoju drogi „jesieni życia”.   
czytaj dalej

Ogólnopolski Dzień Seniora - z wizytą w Kargowej

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października jako Europejski Dzień Seniora, 14 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkie powyższe daty mają jednak ten sam cel – kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Na okoliczność obchodów Dnia Seniora, Nasi podopieczni udali się z wizytą do Dziennego Domu Senior + w Kargowej. Podczas pobytu Seniorzy wymieniali poglądy i opinie na temat funkcjonowania ich placówek, w tym realizowanych zajęć, wyjazdów, wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi. Seniorzy integrowali się podczas wspólnych gier i zabaw po czym odpoczywali przy wspólnym poczęstunku. Bardzo często wystarczą dobre chęci, aby zainicjować pewne działania w społeczności lokalnej.
czytaj dalej

11 Listopada- Święto Niepodległości w przedszkolu "Pod Muchomorkiem"

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. 13 listopada w Przedszkolu „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji grupa 5-latków z Seniorami z Dziennego Domu „Senior-Wigor” ze Zbąszynka uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci i Seniorzy z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Część artystyczna stanowiła recytacja wierszy patriotycznych wspólnie zaprezentowane przez młodszych i starszych. Przedszkolaki popisały się również śpiewem i tańcem: „Krakowiaczek jeden” i  „Zasiali górale”. Słowem, piosenką i tańcem oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Na zakończenie  spotkania wszyscy obecni odśpiewali  hymn narodowy”. Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego