Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Komunikat w związku z Koronawirusem

Wizyta Siostry Margarity

Dzisiaj mieliśmy przyjemność ponownie gościć siostrę Margaritę ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Krakowie. Siostra przyjechała na nasze zaproszenie i w dniu dzisiejszym przekazała nam wiedzę na temat wielkiego postu jako wyzwania do nawrócenia. W wirze codziennego życia, w ciągłym pośpiechu i podenerwowaniu trudno usłyszeć głos Boga. Siostra mówiła o nabożeństwach, obrzędach oraz praktykach religijnych jakie należy uwzględnić podczas trwania postu. "Wielki Post ma na celu usunięcie skutków grzechu i otwarcie serca na miłość Boga. Okres Wielkiego Postu może być dla ludzi pragnących zjednoczyć się z Bogiem bardzo pięknym i owocnym czasem dającym szansę do prawdziwego nawrócenia...", mówiła Siotra Margarita. Seniorzy prowadzili rozmowy z gościem, śpiewali pieśni i już wkrótce na ich prośbę Siostra Margarita przeprowadzi w Dziennym Domu "Senior-Wigor"nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
czytaj dalej

Dzień Kobiet i Mężczyzn dla Seniorów

W poniedziałek 09 marca 2020r. obchodziliśmy Dzień Kobiet i Mężczyzn w Naszym Domu. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście Pan Burmistrz wraz z pracownikiem gminy oraz Pani kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Seniorzy otrzymali moc gorących życzeń oraz słodkie upominki. Po spotkaniu podopieczni udali się z wizytą do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świebodzinie na kameralny koncert. W szkole przywitała nas Pani dyrektor. Występ przygotowany został przez dzieci oraz kadrę. Podczas koncertu wykonywane były utwory popularnych polskich oraz zagranicznych klasyków. Utalentowani uczniowie oraz nauczyciele grali na skrzypcach, klarnecie, saksofonie, wiolonczeli oraz na fortepianie.
czytaj dalej

Seniorzy na koncercie Haliny Frąckowiak w Świebodzińskim Domu Kultury

W dniu 08.03.2020r. w na scenie Świebodzińskiego Domu Kultury z okazji Dnia Kobiet odbył się koncert Pani Haliny Frąckowiak. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku mieli zaszczyt wysłuchać  niezapomnianych przebojów, takich jak Bądź gotowy dziś do drogi, Napisz, proszę, Papierowy księżyc, Dancing Queen czy Serca gwiazd. Dama polskiej piosenki, debiutowała w 1963 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Konkurowała tam z Czesławem Niemenem, Zdzisławą Sośnicką i Krzysztofem Klenczonem, została laureatką tak zwanej "Złotej Dziesiątki". Współpracowała z takimi zespołami, jak Czerwono-Czarni,Tony, Grupa ABC, Takty i Tarpany. Następnie zdobywała kolejne nagrody na festiwalach piosenki w Opolu i w Kołobrzegu w latach: 1969, 1976, 1977, 1988, 1991 i 1993. W roku 1976 w Opolu nagrodzono ją dodatkowo tytułem "Miss Obiektywu". Pracowała z takimi zespołami jak Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi. W 1972 rozpoczęła karierę solową. Wtedy to właśnie wygrała kilkakrotnie plebiscyt na najpopularniejszą piosenkarkę, brała udział w zagranicznych festiwalach (Ostenda, Rostock, Drezno), gdzie otrzymała najważniejsze wyróżnienia i nagrody, m.in. "Złoty Mikrofon" Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej. Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Występowała m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze Wielkim w Łodzi i Warszawie.
czytaj dalej

Wizyta księdza Dariusza

W dniu dzisiejszym odwiedził Nas rezydent ksiądz Dariusz z Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku. Na spotkaniu podjęto temat  przypowieści nowotestamentowej " O Synu Marnotrawnym", przedstawionej w Ewangelii według św. Łukasza Przypowieść ta, opowiedziana przez Chrystusa, pokazuje, czym jest miłosierdzie. Seniorzy rozmawiali także o osobie Księdza Jana Twardowskiego i jego twórczości "Śpieszmy się".
 
 
czytaj dalej

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

Wizyta Księdza Andrzeja

W dniu dzisiejszym mieliśmy zaszczyt gościć księdza Andrzeja z Parafii z Kosieczyna. Podczas spotkania ksiądz mówił m.in. o trwającym Wielkim Poście. Okres Wielkiego Postu to czas pokuty i duchowego przygotowania do świąt Wielkiej Nocy. Ten czas powinien być dobrą okazją do głębokiej rewizji swojego życia. Poza tym ksiądz wspominał także pamięć Karola Wojtyły. W tym roku Papież Jan Paweł II skończyłby 100 lat. Seniorzy kierowali także indywidualne pytania do księdza i podejmowali wspólne rozmowy na interesujące ich tematy.
czytaj dalej

Międzypokoleniowy Dzień Aktywności w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim

25.02.2020 roku w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się Międzypokoleniowy Dzień Aktywności. Wydarzenie było okazją do opowiedzenia o polityce senioralnej prowadzonej w województwie lubuskim oraz przedstawienia samej aktywności seniorów, skupionej wokół Domów Senior Plus i Klubów Senior Plus. Spotkanie podkreślało rolę międzypokoleniowej solidarności i promowało rządowe programy wspierające seniorów. Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak przedstawił pakiet działań rządowych, dedykowanych dla seniorów, między innymi Emerytura Plus.  Spotkanie było ubarwione także występami artystycznymi, które przygotowały dzieci z przedszkola w Gorzowie. Swoje talenty zaprezentowali również seniorzy z Domów Dziennego Pobytu Senior Plus ze Skwierzyny i Witnicy. Wojewoda Lubuski wspomniał także o Dziennych Domach "Senior-Wigor" w Zbąszynku i Zielonej Górze, które jako pierwsze rozpoczęły swoją działalność na terenie województwa korzystając ze środków ministerialnych w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020. W czasie wydarzenia do dyspozycji seniorów pozostawali pracownicy Wydziału Polityki Społecznej urzędu oraz pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy odpowiadali na wszelkie pytania związane z pakietem Emerytura Plus.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego