Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Bałkańskie rytmy

W środę 16.10.2019r. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" i Gminy Zbąszynek bawili się w sali wiejskiej w Kosieczynie. Wspólne biesiadowanie rozpoczął zespół "Tęcza" ze Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, następnie wystąpiła grupa śpiewacza "Dąbrowszczanka" i grupa "Akademia" śpiewając znane i lubiane utwory i przeboje. Gościnnie wystąpił zespół "Vitre Moi" z Bolesławca, który odtwarzał piękne bałkańskie melodie. Przy rytmach lokalnej muzyki i bałkańskim brzmieniu utworów bawili się wszyscy obecni.
czytaj dalej

Wizyta Księdza Proboszcza z Kosieczyna w Dziennym Domu "Senior-Wigor"

Dziś obchodzimy 41 rocznicę wyboru Ojca Świętego, Jana Pawła II na głowę Stolicy Piotrowej. Papież Jan Paweł II uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej lubianych zwierzchników Kościoła. 16 października 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Oficjalna inauguracja pontyfikatu miała miejsce w trakcie mszy św. na placu św. Piotra 22 października 1978 roku. Karol Wojtyła był papieżem przez prawie 27 lat. Zmarł 2 kwietnia 2005 r. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" postanowili uczcić ten dzień w sposób uroczysty. Ksiądz Proboszcz Andrzej Drutel z Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kosieczynie przyjął Nasze zaproszenie i poprowadził prelekcję nt. pontyfikatu Jana Pawła II. Odsłuchano także audycję radiową przemówień papieża podczas wizyty w Polsce. Na spotkaniu przy śniadaniu i słodkim poczęstunku - papieskich kremówkach, nie brakowało pieśni "Barka", "Abba Ojcze", "Czarna Madonna". Na koniec spotkania ksiądz otrzymał upominek wykonany przez Panią Wiesię, podopieczną Domu przy współpracy koleżanek.
czytaj dalej

Wieczór poetycki i śniadanie przedstawicieli zbąszyneckich organizacji senioralnych

Rozpoczęliśmy kolejny tydzień Zbąszyneckiego Święta Seniora ! W poniedziałek 14.10.2019r. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" wspólnie z mieszkańcami Gminy spotkali się w Zbąszyneckim Domu Kultury, gdzie odbył się wieczór poetycki pt." Wesołe jest życie Seniora". Uczestnicy recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki wybitnych polskich piosenkarzy. Wieczór poetycki był zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Na zakończenie spotkania Kierownik Ośrodka, Pani Katarzyna Rucioch podziękowała wszystkim przybyłym gościom za obecność oraz zaangażowanie na wspólnym spotkaniu. Dnia 15.10.2019r. przedstawiciele zbąszyneckich organizacji senioralnych spotkali się w placówce Dziennego Domu "Senior-Wigor" na uroczystym śniadaniu z Panem Burmistrzem. Podczas śniadania liderzy jednostek rozmawiali m.in. o potrzebie godnego i aktywnego życia seniorów oraz o wspieraniu i rozwijaniu działań senioralnych na płaszczyźnie zdrowotnej, oświatowej czy kulturalnej. Przed nami pozostało zaledwie kilka dni świętowania, zatem serdecznie zapraszamy do udziału w grach i zabawach. Na zakończenie Zbąszyneckiego Święta Seniora w piątek odbędzie się spotkanie seniorów na skwerze Kotkowiaka w Zbąszynku, a wieczorem msza św. w Kościele Parafialnym w Zbąszynku.
czytaj dalej

Wizyta przedszkolaków

Dzisiaj odwiedziły Nas "Wiewiórki", grupa 5-cio latków wraz z opiekunkami z przedszkola "Pod Muchomorkiem" w Zbąszynku. Wspólnie z Seniorami i opiekunkami dzieci bawiły się, rozmawiały i tańczyły "Kaczuchy", "Stary niedźwiedź mocno śpi". Było bardzo wesoło i... pysznie, bo każdy z przedszkolaków otrzymał słodki upominek. Już mamy plany na kolejne spotkania
czytaj dalej

Tydzień Seniora 07-09

Dnia 07.10.2019 rozpoczęło się Zbąszyneckie Święto Seniora. Dla Seniorów z Dziennego Domu "Senior - Wigor" i Gminy Zbąszynek niewątpliwie interesującym wieczornym wydarzeniem był recital wszechstronnej artystki, piosenkarki o charyzmatycznym głosie,utalentowanej i błyskotliwej pisarki i felietonistki, Pani Lidii Stanisławskiej, która wystąpiła na sali Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury. Podczas recitalu wokalistka śpiewała największe przeboje "Gwiazda nad Tobą", " Czułość", "Już nie ma dzikich plaż".  Bawiła publiczność życiowymi historiami i anegdotami. Przez wiele lat towarzyszyła na scenie Hance Bielickiej. Dnia 08.10.2019 w placówce Dziennego Domu "Senior - Wigor" odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Pasławskim, podróżnikiem, który przygotował prelekcję na temat największego i najludniejszego miasta w Turcji- Stambuł oraz jego centrum kulturalnego, handlowego i finansowego. Tego samego dnia wieczorem w Dąbrówce Wlkp. dla Seniorów wystąpili kapela koźlarska  "Kotkowiacy" oraz kabaret "Dziura" i kabaret "Klakoty". W kolejnym dniu na sali Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, Seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w zakresie osteoporozy, badania słuchu oraz skorzystać z konsultacji dietetyka, fizjoterapeuty i ratownika medycznego. Przed nami kolejne dni pełne atrakcji i ciekawych wydarzeń na które serdecznie zapraszamy !
czytaj dalej

Rozpoczęcie Tygodnia Seniora

Dnia 07 października 2019r. rozpoczęło się Zbąszyneckie Święto Seniora. W naszym Domu, Seniorzy zainaugurowali obchody tego święta, przygotowując pyszny poczęstunek. Koordynator, Pani Izabela Ampulska oraz opiekunowie złożyli podopiecznym moc serdecznych życzeń i życzyli pogody ducha. W tym dniu przygotowywano także jesienne dekoracje oraz przeglądano książkę wspomnień z poprzednich lat oraz rozmawiano o codziennych sprawach seniorów.
 
 
Uczestnicy oraz kadra dziennego Domu "Senior Wigor" składa gorące życzenia Wszystkim Seniorom !
Niech ten radosny, wspaniały dzień
na zawsze Wasze troski odsunie w cień.
I niech się śmieje do Was świat,
blaskiem szczęśliwych, długich lat.
czytaj dalej

Wizyta strażaka

We wtorek 01.10.2019 roku gościliśmy strażaka, Pana Andrzeja z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbąszynka z sekcji poszukiwawczo-ratowniczej, który przybył na spotkanie z Seniorami z wyszkolonymi psami: Herą i Leonem. Na zajęciach omawiał problematykę i sposoby ratowania ludzi zaginionych.
 
czytaj dalej

Dzień Chłopaka DDS-W

Dnia 30 września 2019r w Naszym Domu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Na tą okoliczność Panowie otrzymali gorące życzenia od wszystkich Pań!   

Seniorzy z wizytą Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

W piątek 27 września br. seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" udali się do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Świątynia w Rokitnie to najważniejsze z miejsc kultu Matki Bożej w zachodniej Polsce. Parafia istniała tu już w XII wieku, ale jej sława wzrosła w XVII wieku za sprawą Cudownego Obrazu Matki Bożej, który cystersi przenieśli tu z Bledzewa. Na miejscu przywitał nas kustosz, ksiądz Piotr Bortnik, który opowiedział historię powstania świątyni oraz cudownego obrazu Najświętszej Marii Panny. Po prelekcji odbyła się msza św. W tym dniu spędziliśmy także miłe chwile w kawiarni, zwiedziliśmy muzeum oraz zaopatrzyliśmy się w pamiątki w parafialnym sklepie.
czytaj dalej

Seniorzy na Jeziorku Koźlarskim

W środę, 24 września 2019r. seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” spędzali czas na Jeziorku Koźlarskim ciesząc się jeszcze piękną, wiosenną pogodą, która sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna, oczywiście dopasowana była do możliwości oraz stanu zdrowia uczestnika. Seniorzy spacerowali wokół jeziora i po lesie, zbierając grzyby oraz dary jesieni w postaci barwnych liści, mchu i żołędzi.  Atrakcją było karmienie kaczek i łabędzi. Po ciepłym poczęstunku były gry, zabawy, tańce oraz pogadanki.  Zajęcia na świeżym powietrzu to doskonały sposób w profilaktyce wielu chorób, a także na dobre rozpoczęcie, jak i zakończenie dnia.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego