Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Seniorzy na Jeziorku Koźlarskim

W środę, 24 września 2019r. seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” spędzali czas na Jeziorku Koźlarskim ciesząc się jeszcze piękną, wiosenną pogodą, która sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna, oczywiście dopasowana była do możliwości oraz stanu zdrowia uczestnika. Seniorzy spacerowali wokół jeziora i po lesie, zbierając grzyby oraz dary jesieni w postaci barwnych liści, mchu i żołędzi.  Atrakcją było karmienie kaczek i łabędzi. Po ciepłym poczęstunku były gry, zabawy, tańce oraz pogadanki.  Zajęcia na świeżym powietrzu to doskonały sposób w profilaktyce wielu chorób, a także na dobre rozpoczęcie, jak i zakończenie dnia.
czytaj dalej

Zajęcia kulinarne i manualne u seniorów

W dniu 19.09.2019r. na zajęciach manualnych uczestnicy wykonywali stroiki i ozdoby. Już teraz z liści, owoców, kasztanów, żołędzi, szyszek itd. można wykonać różności inspirujące i urzekające różnymi odcieniami kolorów Jesieni, różne stroiki, bukiety, figurki, wianki. Seniorzy podjęli też wyzwanie kulinarne, jakim było przygotowanie sałatki owocowej. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie, gdyż niejedna z seniorek to wytrawna gospodyni, dla której przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku to nic trudnego. Było smacznie, zdrowo i dietetycznie.
czytaj dalej

Piknik seniorów na Jeziorku Koźlarskim

Dnia 13 września 2019r. na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie odbył się piknik seniorów połączony z inauguracją VIII roku akademickiego Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Dla seniorów przygotowano konkurencje sportowe oraz gry  i zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewu i tańca, do których seniorów nie trzeba szczególnie zachęcać. Przy dźwiękach muzyki uczestnicy pikniku korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Podczas spotkania seniorom dopisała zarówno słoneczna pogoda jak i humory. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej

ŻYJMY ZDROWO

28 sierpnia seniorzy z DDS-W gościli pielegniarke p. Urszulę Lemańską. Spotkanie dotyczyło dbania o higienę osobistą i nawadniania organizmu osób starszych w czasie upałów.
czytaj dalej

NASZE DEKORACJE

28 sierpnia seniorki z Dziennego Domu „Senior-wigor” wykonywały kwiatki z rajstopek dziecięcych i drucików na stoły i parapety Naszych okien.
czytaj dalej

Praca strażaka

W dniu 21.08.2019r. gościliśmy w naszym domu strażaka z OSP Zbąszynek p. Andrzeja Rolnik z sekcji poszukiwawczo-ratowniczej. Naszym celem było pokazanie podopiecznym jak wygląda praca psów rasy "owczarek niemiecki" pod kątem ratowania ludzi zaginionych.
czytaj dalej

Rozmowa z kominiarzem

W dniu 20.08.2019 spotkaliśmy sie z kominiarzem panem Wojciechem Wittke. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa w związku z niedługim paleniem w piecach centralnego ogrzewania
czytaj dalej

Wizyta pszczelarki

W dniu 19.08.2019 gościliśmy w naszym domu pszczelarkę panią Teresę Sikucińską. Wysłuchaliśmy prelekcje na temat pracy pszczół i pozyskiwania miodu. Po czym nastąpiła degustacja różnych rodzajów miodu i win
czytaj dalej

Wizyta księdza Jakuba Świątka

W dniu 25.07.2019 zaprosiliśmy do seniorów księdza Jakuba Świątka z parafii zbąszyneckiej. Celem spotkania było złożenie księdzu życzeń z okazji jego imienin oraz podziękowanie za odwiedziny naszych Seniorów
czytaj dalej

AKTYWNOŚĆ WŚRÓD SENIORÓW

    W ramach realizacji projektów Społecznego Zaangażowania przez firmę IKEA Industry Zbąszynek „Inwencja – Koordynacja – Energia- Aktywność” wśród Seniorów, Nasz ogród przy Dziennym Domu Senior-Wigor został doposażony w kolejny sprzęt do ćwiczeń jakim jest twister. Sprzęt umożliwi aktywne spędzanie czasu przez zbąszyneckich seniorów .Pracownica firmy IKEA industry pani Renata Korbanek, która w związku z zakończeniem projektu nas odwiedziła, wygłosiła prelekcję na temat oszczędzania wody w czasie upałów. Uświadomiła Naszych seniorów, żeby nie marnować wody ,bo może nam jej zabraknąć. Tłumaczyła, że woda to nie jest zasób niewyczerpalny, nie można z niego korzystać do woli, przykładem jest włączanie na całą dobę zraszaczy do trawników, basenów dla dzieci i innych zbiorników służących do podlewania ogródków. Po wysłuchaniu prelekcji Seniorzy razem z panią Renatą udali się do przydomowego ogrodu, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie przy nowo zakupionym sprzęcie od firmy Ikea Industry.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 24 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego