Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

U Nas w gościach - "Dąbrowszczanka"


Dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć zespół śpiewaczy "Dąbrowszczanka" z Dąbrówki Wlkp. pod batutą Pani Ewy Kubickiej. Zespół ze swojego bogatego repertuaru zaśpiewał dla Nas pieśni o tematyce świątecznej oraz pieśni biesiadne i ludowe. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior- Wigor" włączyli się także we wspólne śpiewanie kolęd oraz znanych utworów m.in." Stokrotka", "La paloma". W tym roku zespół będzie obchodzić jubileusz 20-lecia swojej działalności. Z tej okazji już dziś składamy członkom całego zespołu gratulacje oraz życzymy dużo zdrowia, wielu sukcesów i powodzenia w dalszej pracy artystycznej. Dziękujemy również za pielęgnowanie tradycji kultury dąbrowieckiej.

czytaj dalej

Z Nowym Rokiem, Seniorzy na filmie "Jak poślubić milionera"

Z Nowym Rokiem, Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku udali się do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury na komedię romantyczną pt."Jak poślubić milionera"w reżyserii Filipa Zylbera. To opowieść o bohaterach, którzy nie czekają na to, co ześle im los. Biorą życie w swoje ręce i postanawiają sobie pomóc, w znalezieniu swojej drugiej połówki. Oczywiście, jeśli przy okazji okaże się, że wybranek serca jest milionerem, nikt nie będzie przecież składać reklamacji. Czy faktycznie istnieją sprawdzone metody uwodzenia, które działają na wszystkich mężczyzn? Co można, a czego absolutnie nie wolno robić na pierwszej randce? Jak znaleźć miłość i nie zepsuć wszystkiego w jeden dzień? W obsadzie znalazła się grono popularnych aktorek i aktorów, wśród nich m.in.: Małgorzata Socha, Małgorzata Foremniak, Justyna Steczkowska, Michał Malinowski, Mikołaj Roznerski, Wojciech Mecwaldowski, Anita Sokołowska, Piotr Polk, Edyta Olszówka, Katarzyna Kwiatkowska, Sebastian Stankiewicz, Michał Czarnecki, Nikodem Rozbicki czy Julia Wieniawa.
czytaj dalej

Jasełka, jasełka !

Dzisiaj byliśmy z wizytą w przedszkolu  "Pod Muchomorkiem". Dzieci z grupy "Jagódki" przygotowały dla zaproszonych gości świąteczne przedstawienie. Przed okresem Bożego Narodzenia związane są teatralne inscenizacje narodzenia Chrystusa – jasełka. W europejskiej kulturze chrześcijańskiej jasełka pojawiły się w XII wieku, w Polsce natomiast zostały rozpowszechnione w XVII wieku. Ich nazwa pochodzi ze starej polszczyzny, w której to „jasło” oznaczało żłób, a ponieważ akcja jasełek dotyczy wydarzeń ze stajenki betlejemskiej, w której znajdował się żłóbek Pana Jezusa, nazwa ta przeniosła się na te niecodzienne przedstawienia. Jasełka są nie tylko doskonałą zabawą dla dzieci i dorosłych, ale także pozwalają na wyrażenie twórczej ekspresji, uczą pracy w grupie, a także pomagają zrozumieć dzieciom tajemnicę Bożego Narodzenia.
czytaj dalej

SPOTKANIE WIGILIJNE U SENIORÓW

We wtorek 17 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie wigilijne seniorów z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku. Gośćmi spotkania byli: Burmistrz Zbąszynka- Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur,  ks. proboszcz - Jerzy Kordiak, ks. proboszcz – Andrzej Drutel.
Oficjalnego otwarcia spotkania dokonała Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku – Katarzyna Rucioch, po którym głos zabrali zaproszeni goście. W swoich  krótkich wystąpieniach złożyli uczestnikom spotkania życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Następnie seniorzy przeczytali przygotowane przez siebie informacje o nocy wigilijnej a ks. Andrzej odczytał fragment Pisma Świętego i zaprosił wszystkich do podzielenia się opłatkiem.  Po wspólnych życzeniach, które wywoływały u wielu seniorów ogromne wzruszenie, wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, na którym królowały tradycyjne, wigilijne potrawy przygotowane przez Bar „Pod Semaforem” w Zbąszynku. Po degustacji potraw rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie było okazją do przyjacielskich rozmów,  oderwania się od codziennych spraw, przede wszystkim jednak do spędzenia czasu w życzliwej, radosnej i rodzinnej atmosferze,  bo Dzienny Dom „Senior-Wigor” to przecież swoista rodzina zbąszyneckich seniorów. Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy  zdrowych, radosnych  i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
czytaj dalej

Flesz dnia z życia Seniora

Codziennie w Naszym Domu Seniorzy spędzają bardzo aktywnie czas. Podopieczni chętnie wykonują wiele czynności i korzystają z bogatej oferty zajęć.  Czas spędzony razem planujemy i wykorzystujemy "na maksa" ciesząc się każdą wspólną chwilą. W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia plastyczne. Odbyło się także spotkanie z pielęgniarką. Na zajęciach była również obecna krawcowa. Swoją osobą zaszczycił Nas także ksiądz Andrzej z parafii z Kosieczyna. Wspólnie ćwiczyliśmy kolędy. Nie zapomnieliśmy też o Pani Łucji, która dzisiaj obchodziła imieniny. Udział w codziennym życiu placówki buduje i pogłębia relacje pomiędzy podopiecznymi, niewątpliwie poprawiając samopoczucie i powodując oderwanie od codziennych spraw i szarej rzeczywistości.
 
Seniorzy, którzy chcieliby być z Nami, SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
czytaj dalej

Seniorzy na filmie "1800 gramów"

W czwartkowy dzień podopieczni Dziennego Domu „Senior-Wigor” byli na seansie filmowym w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Film „1800 gramów" to nowy film świąteczny od twórców hitu "Listy do M." czy „Podatek od miłości”. W roli głównej występuje  Magdalena Różczka , która wciela się w bohaterkę Ewę…
czytaj dalej

Przedświąteczny czas...

Dzisiaj w Naszym Domu gościliśmy pierwszoklasistów wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Rucioch ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. Uczniowie wspólnie z Seniorami tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowywali ciasto na pierniki i wykonywali ozdoby na choinkę. Część uczniów rywalizowała z podopiecznymi w konkurencjach sportowych i grach towarzyskich.
czytaj dalej

Mikołajki! Mikołajki!

Dzisiaj 06.12.2019r. w swoje imieniny Mikołaj odwiedził Naszych "grzecznych" Seniorów. We współpracy ze swoimi pomocnikami częstował Seniorów słodkościami i owocami. Dla podopiecznych przebywających w placówce to zawsze magiczny moment. Prezenty, rozmowa ze Św. Mikołajem pozwala poczuć kojącą atmosferę świąt, co na zdjęciach uwiecznił nasz fotoreporter.
czytaj dalej

Bezpieczny Senior

We wtorek, 03.12.2019r. w Dzienny Domu „Senior – Wigor” odbyła się prelekcja prowadzona przez studentów prawa z Uniwersytetu Zielonogórskiego na której poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa osób starszych oraz ich egzystencji w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Aktywni, Świadomi i Zdrowi - Seniorzy 2019”,  współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Na spotkaniu obecni byli Seniorzy z Naszej placówki oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Osoby starsze stają się często ofiarami wypadków, przestępstw. W wielu przypadkach odpowiedni poziom wiedzy pozwoliłby im na uniknięcie sytuacji niebezpiecznej. Studenci przedstawili kilka wskazówek, do stosowania w praktyce, które mają na celu podniesienie świadomości osób w podeszłym wieku na temat bezpiecznych zachowań i które pozwolą lepiej radzić sobie w sytuacjach trudnych, odpowiednio reagować i szukać właściwej pomocy.
czytaj dalej

WIZYTA KSIĘDZA DARIUSZA

W związku z rozpoczynającym się Adwentem,  w poniedziałek 2 grudnia, naszych seniorów odwiedził ksiądz Dariusz, który wprowadził nas w okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.  Seniorzy z  zaciekawieniem i wzruszeniem wysłuchali  historii o ludzkich nieszczęściach i pomocy Boga w trudnych chwilach. Każde spotkanie z księdzem daje naszym seniorom   szczególne wsparcie i umocnienie duchowe.    
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego