Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

św. Mikołaj wśród dzieci

W dniu 7 grudnia 2016r., w sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku, odbyło się spotkanie dzieci z rodzin objętych programem „Asystent Rodziny 2016” ze Świętym Mikołajem. Spotkanie zorganizowali asystenci rodziny z OPS Zbąszynek Dominika Masiorek i Jacek  Szymendera we współpracy z pracownikiem socjalnym Karoliną Danysz. We wspólnych zabawach animowanych przez asystentów rodziny uczestniczyło 30 osób, w tym dzieci i opiekunowie.
czytaj dalej

"PRZYGOTOWANIE I DOSTAWA POSIŁKÓW DO SZKÓŁ NA TERENIE GMINY ZBĄSZYNEK W ROKU 2017

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na realizację zadania publicznego wraz z załącznikami dostępne pod adresem: http://bip.zbaszynek.pl/zamowienia_publiczne/415/status/rodzaj/wzp/zwr/1/

Projekt "Czysty świat wokół nas"

27 październik 2016 roku  o godzinie 15:00  w ramach projektu „Czysty świat wokół nas” współfinansowanego przez Ikea Industry odbyła się akcja sprzątania teren znajdującego się przy siedzibie Dziennego Domu Senior-Wigor. W akacji uczestniczyły dzieci,  grupa osób z niepełnosprawnością, pracownicy OPS Zbąszynek oraz gość specjalny Pan Piotr Kula przedstawiciel IKEA Industry.  Po sprzątaniu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz gry i zabawy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Czysty świat wokół nas - projekt OPS

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Razem Łatwiej"

W dniu 26 października br. kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z pracownikiem socjalnym koordynującym działania projektu „Razem Łatwiej” wręczyli nagrody dla uczestników konkursu plastycznego, który miał na celu wyłonienie pracy, która zostanie wykorzystana jako plakat promujący projekt "Razem Łatwiej" zorganizowanego w ramach działań projektowych. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół z terenu naszej gminy: ZST w Zbąszynku, ZSL w Rogozińcu, Gimnazjum, Szkoły Podstawowej w Zbąszynku, Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkopolskiej Szkoły Podstawowej w Kosieczynie.
czytaj dalej

Piknik rodzinny

27 październik 2016 roku o godzinie 16:00  grupa młodych z niepełnosprawnością z projektu „Razem Łatwiej” uczestnicz w spotkaniu w ramach „Pikniku rodzinnego”. Z uwagi na złe warunki atmosferyczne spotkanie zostało przeniesione do siedziby Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw integracyjnych oraz wspólnych tańców.
czytaj dalej

Wyjazd na kręgle 25.10.2016

26 październik 2016 roku grupa młodych z niepełnosprawnością z projektu „Razem Łatwiej” mile spędziła wtorkowe popołudnie na kręgielni w Babimoście. Na miejscu po wyłonieniu dwóch drużyn uczestnicy rozpoczęli grę. Po dwóch rundach pełnej wrażeń zabawy zostali wyłonienie najlepsi gracze nagrodzenia brawami.
czytaj dalej

Kręgle

14 sierpnia 2016 roku grupa młodych niepełnosprawnych  z projektu RAZEM ŁATWIEJ – sieć oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Gminie Zbąszynek, współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wybrała się na wycieczkę  do kręgielni w Babimoście.  Na miejscu uczestnicy podzielili się na dwie grupy. Po dwóch rundach gry zostali wyłonieni  zwycięzcy, którzy zostali nagrodzeni gromkimi barwami. Wyjazd upłynął w miłej atmosferze. Uczestnicy projektu czekają i szykują się  na kolejne wyjazdy w nadchodzących miesiącach. 
czytaj dalej

Zajęcia parateatralne

Od sierpnia 2016 roku uczestnicy projektu RAZEM ŁATWIEJ – sieć oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Gminie Zbąszynek, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uczestniczą w zającach integracyjnych o charakterze parateatralnym z wykorzystaniem technik pracy ciałem i wyobraźnią
czytaj dalej

Informacja

Bezpłatne porady prawne w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku
 
 
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnej porady prawnej świadczonej w tutejszym OPS w ramach realizacji projektu RAZEM ŁATWIEJ– sieć oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Gminie Zbąszynek współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 
Radca prawny będzie przyjmować:
W miesiącu październiku 2016 r. w terminie: 04.10.2016r. w godzinach: 16:15-19:15
W miesiącu listopadzie 2016 w terminie 8.11.2016 r. w  godzinach: 16:15-19:15
W miesiącu grudniu 2016 w terminie 6.12.2016 r. w godzinach: 16:15-19:15
Prawnik będzie przyjmował w siedzibie OPS w sali nr 13
Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów pod nr: 68 38 49 102 lub osobiście w siedzibie OPS.

Pierwsze zajęcia z fotoreportażu

7 września 2016 roku odbyły się pierwsze zajęcia grupy artystycznej  -  fotoreportaż. Zajęcia odbywają się w ramach projektu  RAZEM ŁATWIEJ – sieć oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Gminie Zbąszynek, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego